Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Nadine

Polecane słuchawki douszne / dokanałowe

Rekomendowane odpowiedzi

Lista zaktualizowana 13 października 2013 r.

 

Wraz z coraz większą popularnością odtwarzaczy plików mp3 i mp4 oraz wszelkiej maści telefonów muzycznych na rynku pojawiło się wiele różnych modeli słuchawek potrafiących w lepszym lub gorszym stopniu oddawać odtwarzaną muzykę. Postanowiłem zatem pomóc trochę osobom szukającym odpowiednich dla siebie słuchawek i stworzyłem tę listę. Większość słuchawek została przesłuchana przeze mnie osobiście, przy niektórych pozycjach bazuję na zdaniu "osłuchanych" znajomych, pozostałe (te droższe) zostały wyselekconowane z rzetelnych oraz wiarygodnych opinii i recenzji.

 

Należy pamiętać, iż przy wyborze słuchawek bardzo ważną rolę spełnia tzw. synergia wytworzona między odtwarzaczem a słuchawkami. Najczęściej powinno dobierać się sprzęt na podstawie przeciwieństw brzmieniowych, np. zimny odtwarzacz - ciepłe słuchawki (opis charakterystyk poniżej), jednak nie zawsze jest to regułą.

 

Opisy charakterystyk brzmienia:

ciepłe - spora ilość basu, najczęściej mniej góry,

neutralne - dominuje średnica,

zimne - sporo sopranów i średnicy, mało basu,

uśmiechnięte - oznacza podbite skraje pasma, bas i sopran względem średnicy,

funowe - ciepłe, dające dużo przyjemności użytkownikowi ze słuchania.

 

Wszystkie prezentowane słuchawki dostępne są w polskiej dystrybucji wraz z krajową gwarancją.

 

do ok 30 zł:

- Laberg L100 ciepłe słuchawki z pełnym brzmieniem, najtańsze sensowne pchełki,

4035242.jpg

 

- Vedia SRS-300 ciepłe słuchawki z pełnym brzmieniem, najtańsze sensowne pchełki,

srs300.jpg

 

- Panasonic HJE120 zrównoważone słuchawki, występują w wielu różnych kolorach,

jfvAb.jpg

 

- Awei es-800M charakterystyka lekko uśmiechnięta, dobrze kontrolowany bas, płaski kabel,

yLfDe.jpg

 

- Philips SHE3590 bardzo czyste brzmienie z dobrej klasy górą, występują w wielu różnych kolorach,

O65fL.jpg

 

 

 

do ok 65 zł:

- Cresyn AXE 4 brzmienie pełne i żywiołowe,

axeic.jpg

 

- MEElectronics M2 brzmienie ciepłe i żywiołowe, z dobrym mocnym basem,

99314183.jpg

 

- Brainwavz Alpha brzmienie naturalne i zbalansowane,

oypM.jpg

 

 

do ok 100 zł:

- MEElectronics M9 słuchawki z bardzo dobrym basem i świetnę górą, charakterystyka uśmiechnięta,

16443470.jpg

 

- SoundMAGIC PL30 brzmienie zbalansowane, neutralne z bardzo dobrym "środkiem", czuje się natomiast niedobory w basie,

92416419.jpg

 

 

do ok 150 zł:

- Brainwavz ProAlpha brzmienie zbalansowane, neutralne i bardzo dynamiczne, bardzo dobry czysty wokal, mocny punktowy bas,

audifonos-brainwavz-pro-alpha-in-ear-representantes-en-chile_MLC-O-38291253_3713.jpg

 

- SoundMAGIC E10 ciepłe brzmienie ze świetnie kontrolowanym basem; słuchawki grają charakterystyką lekko uśmiechniętą,

1272784302-1_b.jpg

 

 

do ok 200 zł:

- Fischer Audio Eterna basowe potworki, z ogromną sceną i pełnym funowym dźwiękiem,

77844629.jpg

 

- MEElectronics A151 słuchawki neutralne i zbalansowane, braki w niższym basie,

583065.jpg

 

 

do ok 300 zł:

- Phonak Audeo bardzo dynamiczne i szczegółowe słuchawki o charakterze neutralnym, ilościowo mało basu,

54311041.jpg

 

- Fischer Audio Tandem 2-przetwornikowe dynamiczne i szczegółowe słuchawki o naturalnym subtelnym charakterze,,

62872338_fischer_audio_tandem_1.200x200.jpeg?c888894b15160b548b3404e848e043ee

 

 

do ok 500 zł:

- Yamaha EPH100 zbalansowane brzmienie z bardzo dobrym dźwiękiem w pełnym zakresie i solidną podstawą basową,

eBmu8.jpg

 

- Rock It R-50 niesamowicie szczegółowe i czyste brzmienie, kreowane przez podwójny przetwornik z bardzo dobrym różnorodnym basem,

83Gd9.jpg

 

 

do ok 1000 zł:

- Sennheiser IE8 genialny bas, dynamika, słuchawki funowe,

53175553.jpg

 

- Westone 2 ekstremalnie zbalansowany i bardzo muzyczny rodzaj grania,

59692094.jpg

 

 

wyżej:

- słuchawki robione na zamówienie, tzw. CUSTOM IEM,

RpSX8.jpg

 

Mam nadzieję, że lista moich propozycji okaże się dość pomocna.

 

Zachęcam również do pisania swoich komentarzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać NuForce NE7, Sennheiser CX-400 II Prec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać NuForce NE7, Sennheiser CX-400 II Prec

Są w zestawieniu NuForce NE6 (to samo, co NE-7m, tylko bez pilota). Sennheiser CX400 II nie uważam za jakieś wybitne słuchawki, ot taka poprawiona dźwiękowo wersja PL30. Gdyby ich cena była 50 zł niższa to z pewnością znalazłyby się w zestawieniu, w cenie 170-200 w moim odczuciu na to nie zasługują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K330 to ogólnie stara i na teraz dość słaba konstrukcja. K370 grają "dziwnym" natarczywym dźwiękiem (ostra sybilizująca i szeleszcząca góra, metaliczna średnica), w tym zakresie to Audeo 012 można już upolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K 330 - dobra, tu jestem skłonny się zgodzić.

K 370 - owszem, są ostre, ale jednocześnie detaliczne, zjawiskowo przestrzenne i nieźle wykonane. Nie muszą się wszystkim podobać brzmieniowo, ale w gruncie rzeczy to ciekawa konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a-Jays są bardzo niewygodnymi słuchawkami, mają ciężki kabel i słabo trzymają się uszu. Miałem pożyczone a-Jays One od kolegi (opisywałem doświadczenia z nimi w pewnym moim poprzednim poście) i jakoś mnie nie przekonały. W dodatku, po miesiącu czasu, koledze przestała grać w tych Jaysach jedna słuchawka i musiał odsyłać do sklepu.

 

Podobno brzmienie a-Jays Two jest warte ryzyka. Sam nie sprawdzałem. Jednak mimo braku wygody użytkowania postanowiłem nie zawierać ich w tym zestawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o sluchawkach Sennheiser OMX 680???

 

// 1. Nigdy nie kasuj wpisów moderacyjnych. 2. Już założyłeś temat, więc ten post mogę potraktować jako "spam". 3. Pierwsze ostrzeżenie. Na razie bez %... nietopyrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu kupilem Turbiny z Monstera i dotychczas sa to najlepsze sluchawki jakie mialem, na poczatku byly Monster Beats by Dr.Dre ( bas dobry, ale plasko w srednich )no i wypadaly z ucha, potem wymienilem na NU Furce 6 - tutaj znacznie lepiej tylko wydaje mi sie ze ludzie przesadzaja z opinia na temat basu bo jest dobry ale nie az tak jak mowia, no i teraz Turbiny ktore zamiataja inne sluchawki w kazdym detalu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam słuchawek dokanałowych które będą grać i iPhonem 3GS, słucham prawie samego metalu i rocka, więc bardziej mi zależy na wyższych tonach niż na basie, izolacja też jest ważna ale ważniejsze to żeby bas tak nie dudnił :). Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam słuchawek dokanałowych które będą grać i iPhonem 3GS, słucham prawie samego metalu i rocka, więc bardziej mi zależy na wyższych tonach niż na basie, izolacja też jest ważna ale ważniejsze to żeby bas tak nie dudnił :). Z góry dziękuje za pomoc

Do jakiej kwoty? Może Audeo z mikrofonem na czarnych filtrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista polecanych nie była dawno aktualizowana, a że ostatnio dane mi było posłuchać wielu nowych, niektórych lepszych, niektórych gorszych konstrukcji, postanowiłem ją trochę odświeżyć.

 

Dodane zostały słuchawki NuForce NE700X (model NE6 będzie niebawem wycofywany i to jest jego następca). NE700 brzmią bardzo dobrze, świetny różnorodny bas, bardzo dobra średnica (choć nie tak przyjemna jak w Eternach) i niezła góra. Dźwiękowo stawiałbym na równi z moimi Eternami, jednak pod względem wygody jest to trochę niższa półka.

 

Drugie słuchawki, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie to DBA-02. Dwa przetworniki w tych słuchawkach robią swoje. Dźwięk jest bardzo szczegółowy, każde inne słuchawki założone po tych sprawiają wrażenie nieczystych, zamglonych. To jest naprawdę niesamowity efekt. DBA stanowią spory upgrade do, jak to do tej pory się wydawało, "krystalicznie" grających Audeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , co polecilibyście mi do 50zł z dokanałówek do nokii 5800 , dotychczas miałem pożyczone creative ep-630 i jak dla mnie były ok , ale czas już je oddać więc chciałbym dowiedzieć się co kupić ? Chciałem właśnie sprawić sobie ep-630 ale na alledrogo taniej niż 50zł są raczej podróbki a drożej nie mam kasy , pozdrawiam .

p.s.: co myślicie o tych:

http://www.euro.com.pl/sluchawki2/vedia-sv-500.bhtml?from=ceneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadine, jak z wygodą na DBA-02 i gdzie je dorwałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DBA-02 słuchałem we Wrocławiu na pewnym spotkaniu. U nas są już dostępne w paru punktach, m.in. na Allegro u oficjalnego dystrybutora.

 

@mati-bmw te Vedie to nic specjalnego, mulą podobnie jak EP630. Zobacz może MEE M2, bo widziałem, że ciut taniej można je teraz wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo się ciesze że w końcu znalazłem takie forum które mi napewno pomoże. A wiec , poszukuje słuchawek do mp3/mp4 Creative , jakieś 5 miesięcy temu kupiłem słuchawki Monster Beats by.dr dre na Allegro za 230zl. Okazało się że słuchawki to fake. Po 1 miesiącu przestały grać , ale podobały mi się te basy. Teraz chce kupić słuchawki do max 210zl z wysokim bassem , lecz totalnie się nie znam na słuchawkach , wyszperałem 2 pary.

Jays a-Jays Four

NuForce NE-700X

lecz to do was kieruje pytanie jakie słuchawki kupić aby być z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz chce kupić słuchawki do max 210zl z wysokim bassem

NuForce NE700X lub dozbierać do Fischer Audio Eterna. W jednych i w drugich nie zawiedziesz się na basie.

 

Pomijając fakt, że A-Jays Four nie będą z pewnością współpracowały z Twoim odtwarzaczem, to są to słuchawki bardzo niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy bass będzie lepszy niż te marne podróby monster beats ?

Sam mam te Eterny, w tej cenie grają bardzo dobrze. Podobno pierwsza rewizja jest jeszcze lepsza, ale sam nie próbowałem.

 

A np: słuchawki Jays a-Jays Four będą miały lepszy dzwięk z urządzeniem Apple?

Nie rozumiem, skąd ten hype na a-Jaysy. Słuchawki grają naprawdę średnio i poza bajeranckim kablem a'la DRE (który jest ciężki i niewygodny), niczym nie zaskakują. Takie średniaki w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o nie , bo w przyszłości może zakupie coś z firmy Apple.

Chyba wezme NuForce NE700X. Bo te Fischery są od prywatnej osoby a nie lubie się bawić w dochodzenie w razie jakiś problemów. Myślę że będę zadowolny z tych słuchawek.

Dziękuje za Pomoc i Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...