Skocz do zawartości
sprzedam123

The Elder Scrolls V Skyrim

Kilka pytań dotyczących TES  

792 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sądzisz, że TES5 bdzie najlepszą częścią serii?

  2. 2. Czy uważasz, że TES powinien mieć tryb multiplayer?

  3. 3. Od 11-11-11 będę...

    • ...24/7 w świecie SKYRIM (aż nie padnę na twarz)
    • ...przemierzał świat SKYRIM, ale ograniczę sie do 2-4 godzin dziennie...
    • ...grał w SKYRIM, ale bez szału - życie osobiste i tak będzie ważniejsze.
  4. 4. Czy kupisz grę w przedsprzedaży?



Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Ryszawy napisał:

Nawet jak siedzisz na assetach z gry, tak jak ja teraz, bo musiałem przeinstalować grę i postanowiłem na razie zainstalować tylko kilka podstawowych modów, to właściwie tylko z ENB można uzyskać coś wyglądającego sensownie:


Cathedral Weathers plus ENB
Cathedral Weathers plus ENB 02

Czyli ENB nie wyklucza modów z gry ? ENB zastępuje assety ? Sorry za takie pytania, ale na początku to człowiek nigdy nic nie wie, a po kilku latach śmieje się sam z siebie... ?

W każdym razie będę ogarniać ENB ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

Czyli ENB nie wyklucza modów z gry ? ENB zastępuje assety ? Sorry za takie pytania, ale na początku to człowiek nigdy nic nie wie, a po kilku latach śmieje się sam z siebie... ?

W każdym razie będę ogarniać ENB ?

Jak pisałem wcześniej, traktuj to jako nowy silnik renderujący dla tej już leciwej gry. Odpowiada za wyświetlanie tego co widzisz na ekranie. Pozwala ingerować i zmieniać wiele rzeczy w grze, kolor i natężenie świateł, kolor chmur, słońca, nieba itd. Dodaje możliwość emitowania światła przez cząsteczki, efekt wilgotnych powierzchni w czasie deszczu, kolizję dla trawy i mnóstwo innych rzeczy. Nie wiem jak ci mam to opisać. Masz zwykłego Minecrafta i Minecrafta z RTX czy Path Tracingiem, jest zwykły Quake II i Quake II z RTX, jest Skyrim i Skyrim z ENB.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2022 o 03:45, Ryszawy napisał:

W niektórych można wybrać coś co nazywa się klimatem, więc jest albo bardziej słonecznie, albo częściej pada deszcz i mgła się snuje. Ale pogoda w grze z reguły jest losowa. mapa jest podzielona na regiony, więc w każdym jest trochę inna.

Jeżeli chodzi o grafikę to podstawą w Skyrim jest teraz ENB. Powiedzmy, że jest to nowy silnik renderujący, który zastępuje ten w grze. Nie mylić z ReShade, bo tutaj presety są raczej kierowane do "kartoflowego gangu", czyli tych, którzy jadą na słabszych maszynach.

Więc właściwie od tego powinieneś zacząć, jeżeli nie chcesz używać kolekcji a zależy ci przede wszystkim na grafice. potem sobie doinstalujesz upiększacze jakie będziesz chciał.

Wybierz sobie jakiś preset ENB, który odpowiada twoim gustom, u tego pana można sobie niektóre obejrzeć - https://www.youtube.com/channel/UC4pgiUpe55o397-9kCqOdIg/videos, potem mod od pogody, bo z reguły można wybrać wersję pod kilka z nich.
Jest kilka presetów, takich jak NAT III czy Picturesque, które mają własne, specjalnie przygotowane dla nich mody pogodowe.

Nawet jak siedzisz na assetach z gry, tak jak ja teraz, bo musiałem przeinstalować grę i postanowiłem na razie zainstalować tylko kilka podstawowych modów, to właściwie tylko z ENB można uzyskać coś wyglądającego sensownie:
 

No ok... :)

Po 2 tyg. zabawy (oczywiście z przerwami) wstępnie ogarnąłem co chciałem... Wolałem sam żeby wybrać to czego potrzebowałem niż ładować jakieś całe zestawy i nie mieć nad tym żadnej kontroli. Tym bardziej, że unikam na razie jakichkolwiek modów ingerujących w samą grę.

ENB zainstalowane tj. silnik, mody na pogodę i dodatek RUDY ENB. Zainstalowałem też mody na animację FINISA itd na dziewczyny :) . To ostatnie to było największe wyzwanie bo połapać się w tym nie sposób, tak dużo...

Co do ENB to LOOT mi pokazuje, że brak jest jakiegoś patcha na Sounds of Skyrim powiązanego z Enhanced Lights and FX choć w opcjach Sounds of Skyrim to ustawiłem i ze dwa razy przeinstalowałem... Ale być może jakieś poprawki od RUDY coś tu nie pykły :) Ponadto mam w LOOT na czerwono, że RaceMenu jest z czymś tam niekompatybilny i ELFX Fixes wymaga Unnoficial Skyrim Patch. (na razie nie chcę go instalować, ale wiem o co chodzi). Gra się w każdym razie wczytuje i wygląda na to, że powinno być ok, ale mam pytanie - czy jak mam to w LOOT na czerwono te 2 wtyczki to gdzieś coś może się zawiesić ? Pewno tak... Głupie pytanie :)

I ostatnie pytanie - czy te presety do ENB to są jakieś ustawienia ? Bo po odpaleniu gry w wciśnięciu shift+enter mam tam różne ustawienia i też dopiero poznaję o co z tym chodzi. Jak te presety się ładuje ? Przez MO2 ?

Z ważniejszych modów na grafikę mam oczywiście silnik ENB + Cathedral Weathers and Seasons + RUDY Cathedral Weathers and Seasons + Skyland AIO + SMIM + Flora Overhuel + Majestic Mountains + parę innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 22:49, hubio napisał:

No ok... :)

Po 2 tyg. zabawy (oczywiście z przerwami) wstępnie ogarnąłem co chciałem... Wolałem sam żeby wybrać to czego potrzebowałem niż ładować jakieś całe zestawy i nie mieć nad tym żadnej kontroli. Tym bardziej, że unikam na razie jakichkolwiek modów ingerujących w samą grę.

ENB zainstalowane tj. silnik, mody na pogodę i dodatek RUDY ENB. Zainstalowałem też mody na animację FINISA itd na dziewczyny :) . To ostatnie to było największe wyzwanie bo połapać się w tym nie sposób, tak dużo...

Co do ENB to LOOT mi pokazuje, że brak jest jakiegoś patcha na Sounds of Skyrim powiązanego z Enhanced Lights and FX choć w opcjach Sounds of Skyrim to ustawiłem i ze dwa razy przeinstalowałem... Ale być może jakieś poprawki od RUDY coś tu nie pykły :) Ponadto mam w LOOT na czerwono, że RaceMenu jest z czymś tam niekompatybilny i ELFX Fixes wymaga Unnoficial Skyrim Patch. (na razie nie chcę go instalować, ale wiem o co chodzi). Gra się w każdym razie wczytuje i wygląda na to, że powinno być ok, ale mam pytanie - czy jak mam to w LOOT na czerwono te 2 wtyczki to gdzieś coś może się zawiesić ? Pewno tak... Głupie pytanie :)

I ostatnie pytanie - czy te presety do ENB to są jakieś ustawienia ? Bo po odpaleniu gry w wciśnięciu shift+enter mam tam różne ustawienia i też dopiero poznaję o co z tym chodzi. Jak te presety się ładuje ? Przez MO2 ?

Z ważniejszych modów na grafikę mam oczywiście silnik ENB + Cathedral Weathers and Seasons + RUDY Cathedral Weathers and Seasons + Skyland AIO + SMIM + Flora Overhuel + Majestic Mountains + parę innych.

Some presety ENB nie mają nic wspólnego z modowaniem gry. Nie ingerują w rozgrywkę, nie ingerują w sejwy, z reguły są stworzone dla jakiejś modyfikacji zmieniającej pogodę i oświetlenie we wnętrzach, więc pewnie patche są potrzebne w tym przypadku dla Cathedral Weathers, bo zmodyfikowany CW esp jest dołączony do presetu.
Presetów ENB nie da się zainstalować przez MO2, bo pliki nie są kopiowane do katalogu Data (przez Vertex chyba się da, ale nie używam), jest trochę menadżerów presetów ENB na Nexusie, które do tego służą.

Wypróbuj - Happy Little Trees - https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/50961, albo Nature of the Wild Lands - https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/63604, albo poszukaj https://www.nexusmods.com/users/9479959?tab=user+files plus trawsko - https://www.nexusmods.com/skyrimspecialedition/mods/44899, bo Flora Overhaula ma już swoje lat i po prostu trąci myszką

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ryszawy napisał:

Presetów ENB nie da się zainstalować przez MO2, bo pliki nie są kopiowane do katalogu Data (przez Vertex chyba się da, ale nie używam), jest trochę menadżerów presetów ENB na Nexusie, które do tego służą.

Ale np. taki mod: Rudy ENB SE for Cathedral Weathers zainstalowałem przez MO2 . Więc to nie jest ten preset ? Co to dokładnie jest ten preset ? A może one są już właśnie zawarte w modach typu Rudy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę, że ciężko, dobrze Ci powiedział jak to działa, ENB to jest jak Reshade- a to chyba wiesz co to?, to jest osobna nakładka niemająca nic wspólnego z tym co piszesz.
To co podajesz to jest preset, i bez podstawowych plików ENB nie zadziała, presety powinno się wgrywać ręcznie do katalogu, bo potem można je ustawiać, modyfikować w czasie grania, a skrótem klawiatury wywołujesz nakładkę ENB i tam można dodawać, usuwać efekty, zmieniać parametry itp.
Rudy ENB SE for Cathedral Weathers ten preset o którym mowa jest dla CW, bo jest przystosowany do tego moda, który zmienia pogodę, a Ryszawy wyjaśnił Ci do czego służy ENB, do zmiany oświetlenia itp.

Zresztą jest napisane jak to zainstalować:
 

Cytat

Download latest public ENB binaries, (a black arrow at the bottom of the page).

- Copy d3d11.dll and decompiler_46e.dll and paste into your Skyrim SE folder.

- Download and unpack my preset.

- Copy and paste my files from "! Obsidian Weathers ..." (choose only one version) into your Skyrim SE main directory.

Do tego pod "A few important things:" masz info co jeszcze trzeba zmodyfikować.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Reddzik napisał:

Oj, widzę, że ciężko, dobrze Ci powiedział jak to działa, ENB to jest jak Reshade- a to chyba wiesz co to?, to jest osobna nakładka niemająca nic wspólnego z tym co piszesz.

To już mam. Silnik ENB jest zainstalowany w grze poprawnie.

4 godziny temu, Reddzik napisał:


To co podajesz to jest preset, i bez podstawowych plików ENB nie zadziała,

Tak wiem i mam silnik ENB

4 godziny temu, Reddzik napisał:

presety powinno się wgrywać ręcznie do katalogu, bo potem można je ustawiać, modyfikować w czasie grania, a skrótem klawiatury wywołujesz nakładkę ENB i tam można dodawać, usuwać efekty, zmieniać parametry itp.

Ale jeśli Rudy ENB SE for Cathedral Weathers to preset to zainstalowałem go poprzez MO2

4 godziny temu, Reddzik napisał:


Rudy ENB SE for Cathedral Weathers ten preset o którym mowa jest dla CW, bo jest przystosowany do tego moda, który zmienia pogodę, a Ryszawy wyjaśnił Ci do czego służy ENB, do zmiany oświetlenia itp.

Ten właśnie Rudy ENB SE for Cathedral Weathers zainstalowałem poprzez MO2 i jest widziany w MO2. Oczywiście też wszystkie inne mody jakie są potrzebne do tego.

 

Dzięki Panowie za cierpliwość... Będę dalej ogarniać... Ale na filmikach z YT widziałem, że różne presety ENB instalowali poprzez MO2, a jedynie silnik ENB poprzez ręczne przekopiowanie plików (co zrobiłem). W grze pojawia się komunikal, że ENB jest zainstalowane. Klawiszami shift+enter uruchamiam nakładkę gdzie są różne opcje do włączania i wyłączania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ryszawy napisał:

Some presety ENB nie mają nic wspólnego z modowaniem gry. Nie ingerują w rozgrywkę, nie ingerują w sejwy, z reguły są stworzone dla jakiejś modyfikacji zmieniającej pogodę i oświetlenie we wnętrzach, więc pewnie patche są potrzebne w tym przypadku dla Cathedral Weathers, bo zmodyfikowany CW esp jest dołączony do presetu.
Presetów ENB nie da się zainstalować przez MO2, bo pliki nie są kopiowane do katalogu Data (przez Vertex chyba się da, ale nie używam), jest trochę menadżerów presetów ENB na Nexusie, które do tego służą.
 

Ok... Chyba ogarnąłem....

Presety to są jakby takie ustawienia pasujące pod danego moda lub i bez modów na samym silniku ENB...

Czyli np. pobieram Rudy ENB SE for Cathedral Weathers i instaluję główny plik poprzez MO2 (oczywiście też wszystkie inne mody jakie są podane na stronie), a następnie sam preset czyli plik nr 2 i z tego już pliku kopiuję po prostu cały katalog: enbseries oraz pliki: enblocal.ini i enbseries.ini do katalogu z grą :) ?

Wcześniej zrobiłem wszystko z wyjątkiem tego ostatniego czyli nie przekopiowałem tego. Miałem presety z pliku ściągniętego ze strony ENB z silnikiem gry ? Dlaczego ? Bo jakiś matołek na YT mówił żeby wszystko kopiować, a się okazuje, że tylko 2 pliki dll. No i wcześniej nie miałem wielu ustawień, które teraz mam :)

Reasumując: presety to ustawienia do określonych modów lub same ustawienia bo i takie widziałem nie powiązane z żadnymi modami...

I teraz takie pytanie: rozumiem, że jednocześnie można używać wyłącznie jednego presetu ? Czyli mam RUDY i preset od niego. Nie mogę sobie wgrać innego bo nie będzie to kompatybilne ?

Czy presety dotyczą całości grafiki i efektów czy tylko wycinków ? Czy np może być tylko dotyczący ruin, a nie pogody ? Czy są jakby całościowe i wycinkowe ?

No, ale już coraz więcej ogarniam...

Skyrim to chyba najbardziej zmodowana gra na świecie... ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 15:37, Ryszawy napisał:

Wielkie dzięki za całą pomoc !

Wziąłem jeszcze to i mam razem z florą. Ten nadpisuje florę. Nie wiem czy tak może być, ale LOOT nie zgłosił tu uwag.

Dodatkowo w kwestii dźwięku wymieniłem Sounds of Skyrim na Audio Overhaul Skyrim z wszystkimi potrzebnymi modami i teraz słychać brzęk oręża jak idzie bohater... :)

Zastanawiam się co jeszcze, ale z grubsza wszystkie mody na poprawę grafiki razem z ENB mam.

Nie zainstalowałem Unnoficial Patch for Skyrim bo się trochę boję. Na steam jedna osoba pisała coś, że go zainstalowała do AE i gra jej się wysypała. To już duża ingerencja w same skrypty gry. Sam nie wiem... Może na razie będę grać bez tego. No i dlaczego producent widząc nieoficjalnego patcha w postaci moda przy okazji AE nie usunął tych bugów ? No to już bardzo dziwne.

Panowie czy coś więcej jeszcze do poprawy grafiki, dźwięku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bethesda jest leniwa i chciwa, jak to każde korpo, usunięcie błędów kosztuje, po co wydawać kasę jak ludziska i tak kupują.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam problem z glowna misja fabularna. Mianowicie chodzi mi o zdobycie zwoju, ktory nauczy mnie smokogrzmotu. Dostalam 2 przedmioty-kule harmonii i leksykon. Kula harmonii uruchamia wejscie schodami w dol, ktorymi mozna dojsc do mechanizmu, w ktorym mozna uruchomic leksykon. Moj problem polega na tym, ze klikajac w krasnoludzki mechanizm, w ktorym nalezalo umiescic kule harmonii kula nie umiescila sie, ale otwarly sie schody. Nastepnie umieszczajac leksykon w odpowiednim miejscu nie moge uzyc wszystkich przyciskow w tym mechanizmie (tych, ktore odblokowuje umieszczenie kuli), tym samym nie moge uzyskac zwoju i dokonczyc misji. Wrocilam sie do miejsca umieszczenia kuli w krasnoludzkim mechanizmie, klikam go i nadal nic nie dziala. Podpowiem: nie wyswietla sie zaden komunikat.

mam na pewno w eq i kule i leksykon. Prosze o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2022 o 15:42, Ryszawy napisał:

Bethesda jest leniwa i chciwa, jak to każde korpo, usunięcie błędów kosztuje, po co wydawać kasę jak ludziska i tak kupują.

Zadam jeszcze jedno pytanie bo wciąż nie mogę tego ogarnąć, a pewno to jest coś banalnego. BodySlide też ma presety na odwzorowanie ciała. Ale nie ogarniam jak to działa w grze. Po zbudowaniu sobie odpowiedniej konfiguracji wszystkie NPC będą tak samo wyglądać czy tylko moja postać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, hubio napisał:

Zadam jeszcze jedno pytanie bo wciąż nie mogę tego ogarnąć, a pewno to jest coś banalnego. BodySlide też ma presety na odwzorowanie ciała. Ale nie ogarniam jak to działa w grze. Po zbudowaniu sobie odpowiedniej konfiguracji wszystkie NPC będą tak samo wyglądać czy tylko moja postać ?

Nie mam pojęcia, nigdy się nie bawiłem. Musisz zobaczyć na jakimś YouTubowym filmiku.

 

Edytowane przez Ryszawy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w temacie o steam jak można wyłączyć kompletnie aktualizacje ? bo niestety pobrałem najnowsze aktualizację AE i padły mi mody. SKSE już jest pod najnowszą wersję, ale co z tego skoro dużo innych nie działa.

Okazuje się, że jest jednak sposób żeby zrobić downgrade ! Więc piszę do osób, które jak ja niechcący pobrały tą aktualizację. Sposób do cofnięcia jest bardzo prosty i zajmuje nie więcej niż 2 min. :) U mnie wszystko już działa prawidłowo.

Opisany jest na redicie:

 

 

Może komuś się przyda.

Swoją drogą to producent widać ma totalnie wywalone na scenę moderską, która tak naprawdę tak zmieniła tą grę i zrobiła z niej wspaniały produkt !

Sama zmiana SKSE, które jest już pod najnowszą aktualizację nie wystarczy bo sporo modów nie działa pod najnowszą aktualizację.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione close

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że to taki rzut oka w przyszłość, dynamiczne dialogi w RPG dzięki AI. A w związku z tym, że rozwój AI zasuwa aktualnie jak szalony, to pewnie niebawem. Oczywiście nie w grach AAAA, bo one nie ogarniają nawet optymalizacji, ale może dzięki modom.
 

 

 

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ryszawy i inne osoby - dawno nie grałem w Skyrim, ale widzę, że dzisiaj tj 05.12.23 jest kolejna obowiązkowa aktualizacja. Czy ona popsuje wszystkie mody jak ta wcześniejsza? Bo musiałem, jak pamiętam zastąpić plik .exe starym żeby działały mody.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sporo popsuje, Becia na pełnym gazie. SKSE podobno już zaktualizowane. Microsoft ich przycisnął i zaczęli naprawiać Skyrima, ten update ma sporo poprawek, większość już dawno temu załatana przez mody, no i dodali możliwość publikowania płatnych modów (znowu), teraz chyba z kontrolą jakości.

Ja nie tykam gry ostatnio, ale chyba nastały wesołe czasy, należy się spodziewać wysypu patchy do Skyrima, które będą rozwalać te mody, które masz już zainstalowane.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wróciłem do Skyrima i jedno mnie ciekawi - gram na sucharze, bez modów i widzę, że gra jedzie na jakimś locku 60fps 60hz, prawdopodobnie v-sync też jest z automatu włączony co nie ukrywam męczy oczy na ekranie 144hz g-sync. Jest jakiś sposób na odblokowanie? W tym ich śmiesznym launcherku startowym brak odpowiednich opcji.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie trzeba byłoby walnąć skse, bo bez tego chyba nic nie zrobisz, choć powinna pomóc edycja pliku config w moje dokumenty edycja, było też coś typu BethINI taki programik, który edytuje config, i tam można było dać detale powyżej ultra,- zmieniasz zasięg, i jak mnie pamięć nie myli tam powinno też dać się odblokować fps- chyba, że wiesz jak samemu to zrobić w pliku config, ale ten programik robi backup i sam edytuje, tworzy plik z detalami, z rozdzielczością.

 Trochu tematów po wklepaniu w google, ale dawno grałem i nie pamiętam co się robiło

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też inny problem, nie działa sterowanie myszą. Trzeba 1x kliknąć lewym myszki w menu głównym gry, ekran mignie i dopiero działa - nie przypominam sobie takich niedoróbek, jestem na granicy wypieprzenia tego z dysku bo to nie jest normalnie zachowanie.

------------------------

https://help.bethesda.net/#en/answer/22764

Chyba ich delikatnie mówiąc pogięło. Wywalam to z dysku, skoro takie podstawy leżą to nawet nie chcę myśleć co wyjdzie podczas grania. Miało być lepiej niż w Starfieldzie a tu się okazało, że z biegiem lat i tą grę popsuli. :E 

Klawiatura i Steam Overlay też nie działają dopóki nie klikniesz 1x myszką. Tak samo pad czy jest wyłączony czy włączony nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć,

Moglibyście jakoś nakierować zupełnie nową osobę, która dopiero teraz chce spróbować zagrać w Skyrim, Enderal? Z tego co czytam to warto posiadać wersje Skyrim Special Edition oraz Enderal: Forgotten Stories (Special Edition). Najpierw raczej planuje ograć Enderal a potem Skyrim.

I teraz podstawowe pytanie, gdzie kupić: Steam czy GOG? Jakie sposoby modowania warto wziąć pod uwagę? Co warto wziąć pod uwagę przy modowaniu? Przeglądając nexus-a to tego jest ogrom i ciężko się połapać zupełnie "świeżej" osobie.

Podsumowując, od czego i jak zacząć? :) 

Edytowane przez dzik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...