Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anannke

Komputer do CAD'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za zadanie mam poskładanie kompa do grafiki/CAD'a. Koleżanka jest na architekturze i czasami musi robić wizualizacje projektów.Nie pracowałem nigdy z takimi programami dlatego proszę o wasze propozycje. Bardziej się liczy proc czy grafika? Do wydania jest 3000zł na skrzynkę i monitor. Monitor nie musi być rewelacja. Proszę o konkretne zestawy z uzasadnieniem, najlepiej osób pracujących z takimi programami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam.

 

Złożyłem coś takiego. Komp nie będzie podkręcany. Pasowałoby coś wymienić czy może zostać?

 

Proc - Phenom II X6 1055T

Płyta- ASRock 880GXH/USB3

Ramki- ADATA GAMING 4GB (Kit 2x2GB) 1333MHz DDR3 CL9, Radiator

Buda - I-BOX PIANO 6690 BEZ ZASILACZA E-SATA/PRES

Dysk - Samsung SpinPoint F3, 3.5'', 1TB, SATA/300, 7200RPM, 32MB cache

Nagrywarka - Samsung DVD 22x SATA

Zasilacz - Tagan ATX TG600-U33II 600W, aktywne PFC, 80 Plus, retail

Monitor - AOC LCD-LED E2343Fs 23”, Full HD, slim, czarno-biały

Grafa - Gainward GF GTS 450, 1GB GDDR5(128bit), DVI-I/HDMI/VGA, BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa na i5:

 

1. PROCESOR CORE I5 760 2.80GHZ LGA1156 BOX (BX80605I5760 908720) 747.00

2. ASUS P7H55-M INTEL H55 LGA 1156 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/DDR3) MATX 310.00

3. 2x GOODRAM DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) 180.00

4. SAMSUNG 1TB HD103SJ 7200 SATAII 32MB 210.00

5. DVD-REC SAMSUNG SH-S223C SATA CZARNY BULK (SH-S223C/BEBE) 72.00

6. GAINWARD GEFORCE GTS 450 1024MB DDR5/128BIT DVI/HDMI PCI-E (783/3608) (426018336-1510) 433.00

7. OBUDOWA TACENS PRIOR LIMITED EDITION - CZARNA (TACPRIORLE) 113.00

8. ZASILACZ FSP (FSP500-60APN 85+) 500W 80+ BRONZE DESIGN OEM 169.00

9. MONITOR LG LED 23 E2340T-PN 753.00

 

Wartość koszyka: 2987.00 PLN

 

Ceny z kombo.krakow.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku lepsza bedzie raczej doplata do X3440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna dołożyć, ale wtedy wyjdzie ponad 3 tys. chyba żeby jednak wziać ten monitor AOC, c\oć nie mam bladego pojęcia (autor pewnie też nie ma) co soba tak naprawdę prezentuje. LG to jednak LG, pewna gwarancja D2D i 30 dni na wady matrycy.

 

No i już wiem: "Dostarczyć produkt na własny koszt wraz z dowodem zakupu do autoryzowanego punktu serwisowego AOC."

Czyli D2D ni ma :(

 

EDIT: E2343Fs to model bez wejścia DVI, ja bym nie ryzykował. A nuż się pojawią jakieś zakłocenia i na ekranie będa przechodzić jakieś pasy albo inne badziewie? Pomijając że obraz z DSUB jest ZAWSZE gorszy, mniej lub bardziej ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor od AOC 19" cali który dałem bratu bo przesiadłem się na Asusa 22". W pierwszym tygodniu chciałem do niego wrócić bo jakość kolorów a AOC była o niebo lepsza niż w Asusie. W w obu były wgrane ustawienia domyślne. Z gwarancją jak jest - nie wiem ale do tej pory nic się nie zepsuło. W sklepie, w którym zamierzamy to kupić z reguły to oni realizują gwarancję.Tak czy owak monitor mogę zmienić, nie jest priorytetem.

 

Jak jest z tym Xeonem, czy na domyślnych taktach będzie szybszy w aplikacjach CAD od Phenoma X6?

http://www.overclock.net/amd-cpus/752669-phenom-x6-good-cad-programs.html Tutaj jednak polecili X6. Nie mogę znaleźć nigdzie testów w aplikacjach typu CAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecili na zasadzie "wiecej rdzeni to lepszy". Tyle że rdzeń AMD nie równa się rdzeniowi Intela, a w przypadku X3440 dochodzi jeszcze HT- bo to jest w zasadzie niżej taktowany i7.

 

Wszystkie te rozwiązania będą dobre, ale wg mnie na 1 miejscu będzie Xeon a potem i5 7xx na równi z Phenomem X6. Zwłaszcza ze 1055T ma tylko 2,8GHz i nie będzie OC (ogólnie szkoda ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...