Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

setronius

Który laptop do 3200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy może mi ktoś pomóc w wyborze laptopa do 3200zł? Moje propozycje:

 

http://allegro.pl/hit-msi-fx700-i5-460m-4x2-8-6gb-500-gt425-usb-3-0-i1370574582.html

http://allegro.pl/toshiba-a660-1ex-i5-460m-4gb-500-gt330-1g-win7-64b-i1373359660.html

http://allegro.pl/sony-vaio-vpc-eb3s1e-i5-460m-4gb-500gb-5650-win7-i1370217045.html

 

Przeznaczenie to filmy HD i wszelakiego rodzaju gry mmorpg

 

Firma MSI a konkretnie ten model jest godny polecenia w tej cenie?

 

Który z w/w jest najlepszy? Jak możecie podajcie swoje propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij że 17" to większa rozdzielczość natywna, przy tej samej karcie graficznej HD5650 = GF425 na 16" gry będą lepiej śmigać

 

W tej cenie lepiej brać 16" ale tego MSI

klik

 

lub 150 zł więcej i bez OS

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten Sony ma obniżone zegary GPU względem referencyjnych modeli 5650

100MHz na rdzeniu i 10MHz na pamięciach które można spokojnie przywrócić podkręcając kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega kupił ostatnio ten model Lenovo. Co mogę Ci powiedzieć?

Nowoczesny wygląd.Jakość wykonania wg mnie bardzo dobra.Wykonana solidnie, nic nie skrzypi,nie trzeszczy. Zawiasy sztywne.Klawiatura pracuje sztywno, nie czuć uginania podczas pisania.Panel dotykowy jest funkcjonalny i pracuje b.dobrze.

głośniki JBL grają rewelacyjnie jak na laptopa( w moich poprzednich laptopach głosniki były porażką). Wygajny procesor i3, 4 GB ramu.Moim zaskoczeniem były dwie karty graficzne. Jedna zintegrowana, druga ATI5730 z 1GB własnej pamięci.Na przedniej części obudowy jest przełącznik , który służy do przełączania między tymi kartami.Na karcie zintegrowanej bateria wskazuję ok 4 godz. pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100MHz na rdzeniu i 10MHz na pamięciach które można spokojnie przywrócić podkręcając kartę

 

Pewnie że można ale kupując lapka za taką cenę oczekuję wydajności na starcie a nie w wyniku OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie po Wigilii i od razu powiem, że dołączę się do tematu. Szukam właśnie laptopa w cenie do około 3000 PLN dla siostry, która ma wachlarz wymagań dość szeroki (internet, office, filmy, ale i gry od czasu do czasu) więc laptop raczej nastawiony jest na wydajność. Jestem po poradniku na forum i oglądałem wyżej wymienione propozycje i szczerze mówiąc zaciekawił mnie ten Sony, ale padły słowa o niższym taktowaniu GPU niż referencyjne. Tak czy inaczej nie mam ani zbytnio czasu ani nie orientuje sie zbytnio na rynku urządzeń mobilnych więc proszę o prostą radę. Raczej kupie co mi podsuniecie za pomysł ;] .

 

A co do samego sprzętu to ja go widzę mniej więcej tak:

-core i3 (takie minimum wydajnościowe)

-15.6" to raczej tez minimum no i fajnie by było LED

-napęd to oczywiście DVD-RW może być z LightScribe (chociaż ostatnio nie używam :) ) ewentualnie czytnik BD ale to chyba dodaje sporo do ceny a nie jest mi potrzebne, więc mocno opcjonalne

-grafika taka, aby nie było problemów z kompatybilnością z grami i wydajnościowo na wysokim poziomie do ceny całego komputera (może jakieś HD56xx, 57xx, albo GTX4xx)

-RAM to chyba minimum 3GB i taktowany 1033Mhz ale to chyba standard

-dysk minimum 320GB ale raczej 500 no i dobrze by było od 5400 obrotow w górę (tak mi się wydaje) no zapewne SATA (dobrze by było aby dysk chodził w miarę cicho ale to już rzecz drugorzędna)

-łączność to standardowo WiFi b/g teraz pewnie n, USBx3 co najmniej, standardowo Line-In, Słuchawki itp

-z akcesoriów to koniecznie mikrofon i kamerka (min 640x480)

-bateria to rzecz drugorzędna bo komputer raczej stoi jak PC a od czasu do czasu (raz na 2 miesiące) jest potrzeba korzystania z baterii więc jak będzie trzymał 2h to już jest super

 

To tak ogólnie ja to widzę, nie wiem czy mam dobre podejście ale liczę na was. Może ktoś się zainteresuje i znajdzie coś, a może ktoś coś takiego zna, a może napiszecie, że już był temat albo, że wyżej wymienione modele są tym czego szukam. Jeszcze dodam, że oczywistym jest chyba, że oczekuje wytrzymałości i trwałości od sprzętu i jakiejś gwarancji tak na 2lata od producenta. Również byłbym szczęśliwy jeżeli producent byłby dość znany (co raczej zapewnia łatwiejszy servis i inne takie). To tyle i dzięki tym, którzy to w ogóle przeczytają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można ale kupując lapka za taką cenę oczekuję wydajności na starcie a nie w wyniku OC

to dwa kliknięcia :)

 

poza tym to wszystko wina ATI bo jako takich do HD5650 taktowań referencyjnych nie dała i dała producentom wolną amerykankę od 450 do 650MHz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciach...

 

Zerknij na to

klik

jak i na propozycje podane wyżej

 

to dwa kliknięcia :)

 

poza tym to wszystko wina ATI bo jako takich do HD5650 taktowań referencyjnych nie dała i dała producentom wolną amerykankę od 450 do 650MHz :]

 

Dziwne bo w Vaio miałem GPU sygnowane by SONY a nie ATI/AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za wszelkie informacje, a zakup już dokonany DELL 15r ALU w takiej średniej konfiguracji i myślę, że to dobry zakup, pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki za wszelkie informacje, a zakup już dokonany DELL 15r ALU w takiej średniej konfiguracji i myślę, że to dobry zakup, pozdrawiam ;]

 

Dell również ma zaniżone zegary w HD5650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...