Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpuszczalną /Jacobs zielony najczęściej/

3-4 kubeczki dziennie

Lubimy aż za bardzo :D

 

Czas kupić sobie porządny ekspres :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lavazza (różne rodzaje) z ekspresu ciśnieniowego.

2-3 dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piję, chociaż daje mi strasznego spida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w domu jestem to piję espresso - najczęściej rubuste, 2 filiżanki dziennie, bo ma więcej kofeiny niż Arabica :) Ale bardzo fajnie smakuje Lavazza do espresso (mieszanka rubusta i arabica) albo zielony Jacobs Kronung ewentualnie Tchibo Exclusive 100% Arabica - ogólnie każda kawa nabiera ciekawego smaku, jeśli przyrządzi się ją w ekspresie ciśnieniowym.

 

W akademiku zazwyczaj rano mocną rozpuszczalną (3 łyżeczki na ~200ml wody) z mlekiem (żeby się kawa szybciej schłodziła :E). Bardzo ciekawy smak ma Woseba 100% Arabica, naprawdę smaczna kawa. Teraz piję Nescafe Customer's Choice (przywieziona z USA) - słaba jest nie do wypicia, ale siekiera jest rewelacyjna :)

 

Oczywiście kawa ma być słodka (1,5 łyżeczki cukru do espresso, 3 i więcej na rozpuszczalną) - wtedy daje kopa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w Włoszech to tamtejsze espresso było dla mnie miodem. Obecnie kawę piję dość rzadko, średnio może 2x/week. Jacobs - wydaje mi się dobra, chodź zdarza się wypić kawę z Biedronki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczalna z mlekiem bez cukru, zazwyczaj tylko rano. czasem jeszcze przed impreza/w trakcie na przetrzezwienie, badz nauka.

raz na ruski rok zwykla sypana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że lubię :cool:

teraz to 2-4 kaw dziennie, kiedyś potrafiłem pić i po 8 ale żołądek strajkował i głowa bolała :kwasny: więc zmniejszyłem dawkę

jaka? różne - byle nie rozpuszczalna, bez cukru i nie kwaśna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzy się raz na 2-3 tygodnie, Tchibo (żółta)

Edytowane przez SweetDreams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wjeżdżała Lavazza czy Segafredo, ale to taki kawowy fast-food trochę.

Jeśli ktoś lubi wyraźny, ale nie kwaśny/gorzki smak i 100% arabikę to kończę kilogram Agust Natura Equa - OMFG, mistrzostwo świata. BTW - Monte Santos Crema, kawa z Lidla za yyy 15 zeta/500g, jest całkiem spoko do picia z mlekiem. Warto spróbować! Na caffeprego jest znacznie więcej kawowej inspiracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalną /Jacobs zielony najczęściej/

to jest ta co tak ostatnio reklamuja jako nowosc? czym rozni sie od "nie zielonej"?

 

oczywiscie, ze pije, standardowo z rana, czasami po poludniu i wieczorem, choc ostatnio staram sie ograniczac, bo wyplukuje mi magnez i mam niedobory. musi byc to latte (kawa z mlekiem ;p). pije z ekspresu (Krupsa) i dla smaku, bo lubie, a nie dlatego, aby poczuc "kopa", dla mnie bez roznicy czy wypije nawet o 24 i tak pojde spac bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię, piję tylko do nauki, daje mi dobrego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ochotę (zwykle 2-3 razy w tygodniu), normalną sypaną z cukrem i mlekiem do kawy :)

Edytowane przez Kowal_jr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pije 1-2 kawy dziennie. Najczesciej jedna rano, przed wyjsciem na uczelnie, w miedzyczasie siedze przy kompie i czytam jakies cuda typu OnetLab.

Najlepsza kawa jaka do tej pory pilem, to najzwyklejsza biedronkowa. Zwie sie Cafe`Dor, ma bardzo dobry smak. Pijam ja z kapka mleka i 2 lyzeczkami cukru.

Do tego czesto zdarza sie zielony Jacobs, tak jak pisali poprzednicy. Nie pijam kawy sypanej, chyba ze nie ma wyboru, a potrzebuje porannego kopa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalna, bez cukru,bez mleka. 1-2 dziennie w kubku 0,5l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacobs zielony rozpuszczalna, 1,5 łyżeczki cukru + mleko, 2-3 kawki dziennie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Nescafe Creme (rozpuszczalna)

- 2-3 dziennie

 

znacie jakąś podobną do tej creme? Bo juz powoli zaczyna mi przestawać smakować, tak jak Nescafe Gold...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piję często, więc i ulubionej nie mam a w zasadzie nie pamiętam jakie mi smakują dopóki nie zobaczę opakowania.

 

Jeżeli już piję to tylko parzoną<rozpuszczalna jest fe ;)>, czarną, dosyć mocną i z cukrem w dosyć sporej ilości<2.5 czubatej łyżeczki>. Piję tylko dla smaku i zapachu lub gdy mnie najdzie ochota. Zwykle jednen kubek w ciągu całego dnia mimo, że kawę wypijam dosyć szybko.

 

Ps. Biedronkowej/tescowej/ogólnie hiperowej bym nie kupił a tak w ogóle to marzy mi się dobry drewniany z metalowym 'mieliwem'<bez elementów plastikowych> ręczny młynek do kawy, bo wydaje mi się, że mielona jest lepsza a elektronicznych młynków, które mogą dodawać kawie jakieś dodatkowe zapachy, nie chcę.

 

Ps.2. Nie piję też kawy zbyt często z tego powodu, że działa na mnie czasem usypiająco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Najlepsza kawa jaka do tej pory pilem, to najzwyklejsza biedronkowa. Zwie sie Cafe`Dor, ma bardzo dobry smak. Pijam ja z kapka mleka i 2 lyzeczkami cukru.

 

Yep <ok>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię i piję, ale tylko z ekspersu ciśnieniowego. Wszelkie inne g... typu rozpuszczalna albo co gorsza sypana, nie nadają się moim zdaniem do spożycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trawię kawy pod żadną postacią, po prostu nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...