Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kawa Tchibo żółta sypana, około 0-2 dziennie, uwielbiam ale niestety często po kawie boli mnie głowa :kwasny: Ale i tak sobie nie odmawiam, choć paradoksalnie chyba powinna przestać boleć bo kurczą się naczynia krwionośne pod wpływem kofeiny,ehh sam już nie wiem :)

To samo jest w przypadku Pizzy :) Mało komu smakuje ta prawdziwa, włoska :] Kwestia wieloletniego przyzwyczajenia do danych smaków, nic więcej ;)

To raz a dwa,jedna podstawowa różnica, choć każdy według siebie, ale we Włoszech jak kupujesz pizze to nie żeby się powiem otwarcie nażreć ile wlezie,tylko skosztować i zasmakować,zaspokoić głód,dlatego często nie ma dodatkowo sosów, u nas za to są chyba takie tendencje gdzie otwiera się lokale w których pizze są wielkości parasoli i anten satelitarnych z kilkoma dzbankami różnych sosów w cenie,a wiadomo że ilość rzadko kiedy idzie z jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kawę uwielbiam, pije nawet 4 kubki dziennie czasem :E

Różne w sumie, ostatnio zasmakowała mi Melitta w dwóch smakach wanilia i orzechowa. Oprócz tego średnio palona od starbucksa nie jest zła i też czasem pijam, chyba nawet w szafce gdzieś jest paczka. Po za tym kawa tylko w ziarenkach! Koniecznie :E Mam taki kozacki ekspress z młynkiem to za każdym razem jest idealnie świeża, mmm a najlepszy to jest zapach w domu jak się taka świeżo mielona kawa parzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piłam kawę w wieku 12 lat, taką słodzoną, w restauracji hotelu Dolna Odra w Świnoujściu, gdyż nic innego na śniadanie do picia nie podawali. Czyli to będzie kilka filiżanek na całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie pijam kawy :E raz na jakis czas cappuccino ale raczej rzadko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testuje różne Lavazzy (ziarniste, ciśnieniowy ekspres, automat), za każdym razem inny kg. Przed tym spróbowałem chyba wszystkich ziarnistych Tchibo, większość niedobra ;P ale niektóre były naprawdę super, ogólnie jednak Lavazza lepsza.

W tygodniu to tak 5 kaw dziennie jest, z mlekiem bez cukru, chociaż próbuje się przystosować do epsresso z małą ilością cukru, aż dojść do espresso bez dodatków. Kawa musi być gorzka, a nie słodka ; ). W weekendy jeśli jestem cały dzień w domu, to i z 10 potrafiłem wypić. Kawa uzależnia ; ).

Edytowane przez mechanim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sati smakowe (wanilia, orzech) ale lubię też mk cafe z kawiarki i czasami walnę też sobie 100& robusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety kawy pić nie mogę...dostaję palpitacji serca i chodzę znerwicowany. Byłem z tym nawet u lekarza, ale nie mógł nic zaradzić. A szkoda, bo lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawa bez kofeiny to nie kawa :E

moj ojciec kupil kiedys przez przypadek taka. robilem sobie pare razy i o dziwo troche jakby pobudza, organizm kojarzy smak i sam dostaje kopa ;P nie ma to jak sila autosugestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką mi zrobią, taką piję :E

 

Edit: Słodzę dwie łyżeczki. Dawniej pijałem tylko gorzką ale zszedłem na psy :E

Edytowane przez Anannke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parzucha przez filter z mlekiem z rańca :E

 

A tak na powaznie to nie mam pojęcia jaką pijam, w pracy ze 2-3 razy dziennie sekretarka mi robi z mleczkiem spienionym tak wyśmienitą, że szkoda jej pić :glodny:

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślę o tej bezkofeinowej, mam nadzieję, że mnie mimo wszystko nie pobudzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zbożową ktoś pija? ;) Ja czasem dla odmiany lubie sobie wypić. W ogole od okolo 4-5 miesięcy przerzucilem sie nagle z rozpuszczalnej na sypaną. Kiedys nie mogłem patrzec na sypaną, a teraz...odkryłem jej walory smakowe ;) Obecnie Gevalia przywieziona ze Szwecji, bądź od czasu do czasu kupiona w Sydney jakas tam, ktorej nazwy nie pamiętam, w kazdym razie w ziarnach i trzeba samemu mielić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zbożową ktoś pija? ;) Ja czasem dla odmiany lubie sobie wypić...

Ja piję, po treningu wytrzymałościowym na rowerku szukałem czegoś na uzupełnienie glikogenu (wiadomo od razu po wysiłku coś słodkiego przyspiesza regeneracje mięśni ...) próbowałem piwa, podpiwków, coli, ... i ostatecznie pijam chłodną posłodzoną (miodem) zbożówkę. :cool: Zdrowsze i smaczniejsze od wcześniej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa musi być słodka bo nie kopie :E Czekam właśnie na kilka kaw zamówionych (niestety mielone, gdyż w domu brak porządnego młynka do kawy):

Tchibo Feine Milde - niesamowicie dobra kawa (jak na swoją cenę), łagodna w smaku, można ją pić bez końca

Dallmayr Standard - tu niewiadoma, ciekaw jestem jak będzie smakować, spotkał się już ktoś z nią?

Mellita Auslese - jak wyżej, zaintrygował mnie opis, ponoć delikatnie owocowy posmak ma

Aduscho Auslese - bardzo dobra 100% Robusa, mocno palona, intensywny smak i zapach - wystarczy powąchać kawy i już oczy się otwierają :E

 

Swoją drogą, nie najgorsza jest Tescowa Arabica - w miarę ciekawy smak. Niestety problem jest z dobrym zmieleniem (wspomniany młynek).

 

@petru23 - sekretarka robi ci cappuccino, takie jakie powinno być ;)

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecacie ekspres do kawy ? Jak wogóle się robi kawę w ekspresie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką sypaną, jakąkolwiek w sumie, z tych tańszych :E

Rano 4 łyżeczki + 2 cukru, po południu już tylko 2+2

Swoją drogą po takiej z 4, 5 łyżeczek mogę wypić i jeśli się położę to potrafię bez większego problemu zasnąć, z tym że jeśli nie wypiję jest jeszcze gorzej, kilka razy zasnąłem na stojąco :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio: Jacobs Cronat Gold (półtora - dwie łyżeczki) + mleko zagęszczone + dwie łyżeczki cukru = :zakochany:

 

Dwa - trzy razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama nie kłamie - Dallmayr cafe jest rzeczywiście rewelacyjna. Świetny smak, delikatnie palona. Dla mnie bomba. Oczywiście trudna do kupienia w PL, najlepiej zamawiać na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie piszesz o jakiejś szczególnej odmianie, to w Tesco bezproblemowo jest do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał zajrzeć do Tesco. Gdy pracowałem w Niemczech to się nałogowo tą kawą opijałem.

 

Edit - faktycznie na stronie Tesco jest ta kawa. U Niemców przyzwyczaiłem się, że wszystkie kawy typu Tchibo, Jacobs czy wyżej wspomniana Dallmayr cafe nie występują w opakowaniach mniejszych niż 500g i dziwnie mi się ogląda tą kawę w małej paczce 250g.

Edytowane przez Arctor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie piszesz o jakiejś szczególnej odmianie, to w Tesco bezproblemowo jest do dostania.

Nie dzięki, drogo jak diabli...

 

EDIT: Dobra, wiedziałem że u nas droga, ale żeby 40zł za 0,5kg sobie życzyli! Na alledrogo po 19,50 za 0,5kg ją kupuję. A ludzie dalej się dziwię, jak im mówię, że kawę w internecie kupuję...

 

A i jeszcze jedno - w końcu skusiłem się na zakup kawiarki. Kawa dużo smaczniejsza niż ta po polsku, z ekspresu przelewowego czy rozpuszczalna, ale jednak brakuje jej trochę do espresso z ciśnieniowego ekspresu. Ale i tak dobrze się smacznej kawy w akademiku napić :E

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...