Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Parę razy w tygodniu - rozpuszczalną z cukrem i śmietanką. Uprzedzając kolejne pytanie - mieszam łyżeczką kręcąc w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawa to zycie :E , jak nam sie ekpress w pracy zepsul to oglosilismy strajk ;) . Informatyka bez kawy nie pracuje :P , nastepnego dnia byl nowy bo administracja miala do nas biznes akurat w tych dniach .

Kaw pije ze 3-4 dziennie z ekspresu i jedna rozpuszczalna rano albo wieczorem .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię sypaną. Tak z 2 mocno czubate łyżeczki, zalać wrzątkiem i po chwili z 3 łyżeczki cukru i można pić :)

Za rozpuszczalną nie przepadam chociaż od biedy z cukrem i mlekiem mogę wypić ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja się ostatnio ograniczam, ale dawniej to nawet 2-3 dziennie takie małe siekerki- 2 mega czubate łyżeczki sypanej kawy na kubek + odrobina mleka.

Zwykle zielony jacobs.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja pije Jacobsa zielonego, ale niemieckiego. Jest lepszy od polskiego. A jak czesto to roznie. Ostatnio kawe pilem ze 2 miechy temu. Na mnie kawa nie dziala. Moge wypic z 4-5 przed snem i tak usne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na kawie zyje, i stety jestem od niej uzalezniony :) Jak moja kobieta nie kupi mleka na rano, to moj humor od razu spada i staje sie nieznosny :)

Pijam przepyszna Nescafe Gold, pierwszy kubeczek mocny a kolejne 2-3 slabiutkie z mleczkiem i cukrem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie polecam Lavazza Qualita Oro.

A co do ilości picia, kiedyś codziennie teraz w sytuacjach kiedy potrzeba kopa kawe zastępuje kofeina+tauryna :E

No i oczywiście kawka ze śmietaną i cukrem, ew. bez cukru ale z czymś słodkim w zamian.

Ogólnie wyznaję zasadę, jak pić kawę to ciastko musi być :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od siebie polecam Lavazza Qualita Oro.

A co do ilości picia, kiedyś codziennie teraz w sytuacjach kiedy potrzeba kopa kawe zastępuje kofeina+tauryna :E

No i oczywiście kawka ze śmietaną i cukrem, ew. bez cukru ale z czymś słodkim w zamian.

Ogólnie wyznaję zasadę, jak pić kawę to ciastko musi być :D

I od razu przypominaja mi sie czasy za szczeniaka, kiedy moja babka tak robila 8:E

Edytowane przez DeiFyu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem typowym przykładem kofeinisty i piję kawy naprawdę dużo, do 30 filiżanek nawet na dobę. Rano trzy żeby się obudzić, często tuż przed snem żeby lepiej się spało... Każda okazja jest dobra. Nie piję alkoholu i nie palę. Kawa musi być dobrego gatunku i najlepiej z ekspresu, inne są gorsze ale najlepsze rozpuszczalne jeszcze są ok. Zawsze lepiej taką kawę łyknąć niż Snickers'a :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30 na dobę? Takie małe czy normalne kubki? Ja osobiście nie piję kawy, wolę kakao się napić, na łatwiznę to daję do mikrofalówki :P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Srednio około 15-20. Ale zdarza się więcej. To oczywiście przesada, ale jakieś nałogi trzeba mieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozpuszczalna

ile pije? zależy - potrafię pare dni nie pić, czasem jedną, jak się uczę to potrafie przetworzyć hektolitry :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię, choć po pójściu na studia jakoś zaprzestałem picia.

Wcześniej pijałem rozpuszczalnego Jacobsa ze śmietanką i dwoma łyżeczkami cukru, jak nie było to Nescafe rozpuszczalną. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie właśnie zastanawiało co ludzie widzą w smaku kawy :E

Dobrze zrobiona kawka, jest prawdziwym niebem dla podniebienia.

btw: kawa wcale nie musi się równać gorycz. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedną dziennie rozpuszczalną z mlekiem i cukrem, Jacobs lub Nescafe dla smaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedną dziennie rozpuszczalną z mlekiem i cukrem

bmcafegd8.jpg

:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie pije bo jakoś źle na mnie działa :E tzn. drętwieją (cierpną?) mi dłonie, w ekstremalnych przypadkach także twarz :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory piłem wyłącznie rozpuszczalną lub z ekspresu ciśnieniowego jak była okazja, bo nie znoszę bagna z fusów w szklance... ale okryłem zaparzacz do kawy :E i teraz sobie mielę lub sypię mieloną (Tchibo lub LaVazza) i odcedzam bagienko :P

Co do częstotliwości... to przeciętnie jedna dziennie. Czasami nie piję w ogóle, a czasami zdarza się, że wypiję i rano i po południu... zależy od ochoty i potrzeby pobudzenia w dalszej części dnia :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pije kawę codziennie, zazwyczaj jeden kubek. Musi być czarna i słodka.

Co do marki to najbardziej lubię Douwe egberts (chyba mniej znana) no i tą z McDonalda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pijam codziennie, ale od jutra chcę przestać. Nie dużo, przeważnie rano duży kubek 500ml a później zwykły kubek. Rozpuszczalna najczęściej, bez cukru - czasem z mlekiem, czasem bez. Najczęściej Nescafe Espresso.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi