Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

- Jaką pijecie?

- Ile pijecie?

- Czy w ogóle pijecie/lubicie?

głównie Senseo (Douwe Egberts (różne), Jacobs Carismo, Lavazza Sinfonia Intensa) / z mielonych MK Cafe Premium i Douwe Egberts Gold

Średnio dwie dziennie

Lubicie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dostanie się jakiś sensowny ekspres w cenie 500-600 zł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozpuszczalna kawa to jak sportowy samochód na gaz :P

kawa mniam z ekspresu już wogóle chociaż narazie głównie tschibo family taka delikatna w żadną stronę smak nie jest przekręcony ale jak wypije mocną i dużo... ojjj telepawa i serce wali, raz się nachlałem i miałem normalnie ochotę pobiegać/zmęczyć się :E

tylko magnezik trzeba pilnować żeby za dużo nie ubyło

B@zyli a co to zaraz jura musi być? Trzeba za coś wywalić kosmiczną kwotę żeby dopiero kawa smakowała? :E U mnie się bełta w przelewowym i ihmo lepiej smakuje niz z ciśnieniowego krupsa, który sobie obecnie gdzieś leżakuje :P

Powyżej 500zł do domu ekspres to już trzeba być mocno nakręconym

Spokojnie, że powinieneś wyrwać coś dobrego ale powiem Ci, że kawa z ekspresu, który ma zbiornik na ziarnka i je mieli a potem parzy jest jedyny i niepowtarzalny.

Edytowane przez Master Husky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy się zachwycają tymi ciśnieniowymi to wiesz a ja na ten temat nic nie wiem ;) No i to wygoda, podchodzisz dusisz przycisk i za minutę pijesz sobie kawkę :D

Może ktoś polecić konkretny model czy też firmę? I co warto żeby miał ? ;)

Edytowane przez B@ZYLI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Master Husky - ale rozpuszczalna kawa jest mocniejsza od espresso :hmm: poza tym rozpuszczalna kawa przyrządzona bez ekspresu a sypana bez ekspresu jest już zupełnie mocniejsza więc again co ty za przeproszeniem pier...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ludzie nawet nie wiedzą jak wygląda proces produkcji kawy rozpuszczalnej - ziarna się gniecie, przepuszcza parę pod wysokim ciśnieniem, następnie to co się otrzymuje się suszy (a po suszeniu często zamraża ciekłym azotem - taka kawa lepiej smakuje. Żeby było ciekawiej - kawa rozpuszczalna jest starsza od espresso :E

BTW. Całkiem dobra kawa - Tchibo Espresso (ta w brązowym opakowaniu). Również Carte Noir czarna podeszła mi.

Wszyscy się zachwycają tymi ciśnieniowymi to wiesz a ja na ten temat nic nie wiem ;) No i to wygoda, podchodzisz dusisz przycisk i za minutę pijesz sobie kawkę :D

Może ktoś polecić konkretny model czy też firmę? I co warto żeby miał ? ;)

Prosta sprawa - lubisz wodę o smaku kawy - wystarczy ci przelewowy. Chcesz się napić prawdziwej, mocnej, aromatycznej kawy - ciśnieniowy jest dla ciebie. Przerabiałem sam akcję z przelewowym - żeby kawa miała jakikolwiek smak musiałem kilka łyżeczek na jeden kubek zużyć. Teraz piję kawę w filiżankach, wystarczy jedna kopiasta łyżeczka, żeby kawa miała moc i aromat :) Do tego espresso mało się słodzi - kawa nie jest tak bardzo gorzka. Espresso nawet z kijowej kawy smakuje lepiej niż dobry gatunek z przelewowego :) Co do ekspresu ja mam taki http://www.skapiec.pl/site/cat/307/comp/267944 (tylko, że kupiony powystawowy z UK za 200 zł :E) - robi świetne espresso, dobrze spienia mleko, bardzo szybko się nagrzewa, jedyna wada - bardzo głośny. No i trochę debilna uszczelka na zbiorniku z wodą, trzeba się namęczyć, żeby nie ciekło.

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja piję Prima Finezja (Niebieska) - tylko ona mi smakuje, uważam, że ma naprawdę dobry smak i aromat... chociaż jest raczej tańsza od Tschibo, Jacobsów itp. W smaku raczej łagodna i stonowana. Najbardziej lubię wsypać tak 1 czubatą łyżeczkę i trochę, i osłodzić 2 mega czubate łyżeczki.

Wystarczy jedna dziennie, rano. Czasami dwie. Jak piję więcej i zwłaszcza jak piję później, to jestem jakiś niespokojny.

Przypomniało mi się, że dawno temu piłem jeszcze Nescafe rozpuszczalną z mlekiem. :D Ale ze mnie kołek. :E

"Dominujący posmak robusty z domieszką arabiki, mocno aromatyczna, delikatnie prażona." - Nie wiem, co to oznacza, ale jak dla mnie nr. 1

Edytowane przez Prezydent Elektryk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosta sprawa - lubisz wodę o smaku kawy - wystarczy ci przelewowy. Chcesz się napić prawdziwej, mocnej, aromatycznej kawy - ciśnieniowy jest dla ciebie. Przerabiałem sam akcję z przelewowym - żeby kawa miała jakikolwiek smak musiałem kilka łyżeczek na jeden kubek zużyć. Teraz piję kawę w filiżankach, wystarczy jedna kopiasta łyżeczka, żeby kawa miała moc i aromat :) Do tego espresso mało się słodzi - kawa nie jest tak bardzo gorzka.

I Ty śmiesz pouczać o dobrej kawie, Ty który słodzisz espresso :E;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak byłem we Włoszech to też słodzili ;) Wiki też potwierdza, że espresso można słodzić. Sorry, nie widzę sensu picia niesłodzonej kawy - bez cukru nie ma kopa :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie: jaka kawa z mocniejszych, o niezlym smaku dla czlowieka ktory dopiero rozpoczyna przygode z kawa? :E Zadnych ekspresow etc nie posiadam, jedynie kubek, czajnik no i moze woda sie znajdzie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz poeksperymentować niestety :E Może być tak, że tylko porządna Arabica będzie ci smakować, albo też posmakujesz taniej Robusty (+robusta jest mocniejsza). Spróbuj na dzień dobry z zieloną Jacobs, bądź niebieską Tschibo 100% Arabica.

Eksperymentuj, próbuj, eliminuj :E Tylko tak trafisz na "ulubioną" zacznij może od Jacobs zielonej, albo niebieskiej Tchibo (czasami można też trafić na dość smaczną partię żółtej - serio :E). Z rozpuszczalnych ciekawy smak ma Woseba 100% Arabica ewentualnie Nescafe Espresso (bardzo mocna kawa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pijam kubek, czasami dwa dziennie, żółtej, rozpuszczalnej Tchibo. Sypie 3 średnie łyżeczki, tyle samo cukru i uzupełniam 1/4 mlekiem. Dla mnie pycha.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mroczny Nelu tzn to nie jest tak ze wogle kawy nie pijam, bo pijam coodziennie zazwyczaj kubek, tyle ze takiej z niskiej polki przynajmniej tak mi sie wydaje :E

Ostatnio pijam kawe o wdziecznie brzmiacej nazwie " Cafe Fuego" no i smakuje mi ale chcialbym skosztowac takiej prawdziwej z troche lepszego sortu :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O, Cafe Fuego akurat nie piłem :E Dobra rada - jak masz kogoś znajomego w Niemczech, to poproś, żeby kupił ci jakąkolwiek kawę ze średniej półki ;)

Możesz wybrać się do sklepu "świat kawy" (czy coś w tym stylu) i kupić trochę etiopskiej Mokki - niektórzy twierdzą, że to najsmaczniejsza kawa na świecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można zamowic ja gdzies przez internet? Niestety w moim miescie nie ma swiata kawy :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaka kawa ma najwięcej kofeiny oczywiście chodzi mi o te sklepowe. Teraz pije zieloną Jacobs i jest dość dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jaka kawa ma najwięcej kofeiny oczywiście chodzi mi o te sklepowe. Teraz pije zieloną Jacobs i jest dość dobra :)

Szukaj tych, które maja dużo robusty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Master Husky - ale rozpuszczalna kawa jest mocniejsza od espresso :hmm: poza tym rozpuszczalna kawa przyrządzona bez ekspresu a sypana bez ekspresu jest już zupełnie mocniejsza więc again co ty za przeproszeniem pier...?

Według tego: http://vod.onet.pl/wiem-co-jem,wiem-co-jem-kawa,6095,1,7031,odcinek.html piszesz nieprawdę. Kawa rozpuszczalna ma najmniej kofeiny.

Piję kawę z ekspresu, z dużą ilością pianki i syropem smakowym (najczęściej wanilia). Dziennie 2 x podwójne espresso.

PS. Nie rozumiem zachwytów nad włoskim espresso. Byłem tam, piłem i nie widzę większej różnicy. Moja żona stwierdziła - "Ty robisz zdecydowanie lepszą kawę" :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PS. Nie rozumiem zachwytów nad włoskim espresso. Byłem tam, piłem i nie widzę większej różnicy. Moja żona stwierdziła - "Ty robisz zdecydowanie lepszą kawę" :>

To samo jest w przypadku Pizzy :) Mało komu smakuje ta prawdziwa, włoska :] Kwestia wieloletniego przyzwyczajenia do danych smaków, nic więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo jest w przypadku Pizzy :) Mało komu smakuje ta prawdziwa, włoska :]

Też tak słyszałem, ale sam musiałem spróbować. Akurat trafiliśmy do jakiejś "speluny" i powiedzmy, że "góra" pizzy była mocno średnia, ale za to samo ciasto - jak dla mnie coś cudownego. Cieniutkie, chrupiące. Tyle, że trzeba takie lubić.

Kwestia wieloletniego przyzwyczajenia do danych smaków, nic więcej ;)

Tu nie ma wieloletniego doświadczenia - żona pije moją kawę dopiero od kilku miesięcy, ja sam piję dopiero rok z hakiem :P

Po prostu nie ma większego problemu zrobić równie dobrą lub lepszą kawę - ziarna można kupić w sklepach jakie tylko sobie zamarzysz, do tego dobry ekspres i nie trzeba jechać do Włoch na dobre espresso ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włoska Pizza, to włoski śmierdzący ser. A Polska pizza, to pizza serem, który nie ma smaku. Pytanie co lepsze. Kwestia przyzwyczajenia.

Kawę pijam ostatnio Jacobs Cronat Gold rozpuszczalna. 1 kubek dziennie (2 płaskie łyżeczki).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według tego: http://vod.onet.pl/wiem-co-jem,wiem-co-jem-kawa,6095,1,7031,odcinek.html piszesz nieprawdę. Kawa rozpuszczalna ma najmniej kofeiny.

Kilka miesięcy temu sprawdzałem chromatografem zawartość kilku kaw z automatu - w 3 na 5 nie było kofeiny

Jak kogoś to interesuje to mogę sprawdzić marki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pije 1-2 filizanki dziennie. Tylko ziarnista, zazwyczaj dobrej jakosci, no chyba, ze z kasa cienko to cos gorszego. Wideo z onetu ladnie wyjasnia dlaczego ziarnista to jedyna sluszna kawa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to bardzo rzadko piję kawę, ale jeśli jestem bardzo zaspany , to wypiję taką tchibo żółtą 2 łyżeczki na szklankę 250 ml , bez cukru. Jakoś za innymi nie przepadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi