Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: AMD FX nowa architektura procesorów AMD (Bulldozer, Piledriver, Steamroller, Excavator)

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem stacjonarkę z zasilaczem 500w na laptopa z zasilaczem 90w

 

Poboru prądu nie mierzy się wartością na tabliczce znamionowej zasilacza....:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radier, doskonale wiesz o co chodzi a zasilacz jest tego dobrym odzwierciedleniem. Jeżeli komp ma zasilacz 500W to chyba logiczne że zrzera więcej prądu niż laptop z zasiłką 90W. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie da zasilacza pięciokrotnie przewyższającego zapotrzebowanie. :Up_to_s:

 

Poza absurdalnością wyliczeń, kto niezarabiający pracą przed własnym komputerem spędza przed tą piekielną maszyną 10h dziennie?! Litości. No i co najważniejsze, fakt że za 3 lata zaoszczędzę 200zł ma być argumentem żebym tu i teraz wyjął z portfela te 200zł więcej? No chyba nie bardzo.

Edytowane przez Gr0T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radier, doskonale wiesz o co chodzi a zasilacz jest tego dobrym odzwierciedleniem. Jeżeli komp ma zasilacz 500W to chyba logiczne że zrzera więcej prądu niż laptop z zasiłką 90W. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie da zasilacza pięciokrotnie przewyższającego zapotrzebowanie. :Up_to_s:

 

Poza absurdalnością wyliczeń, kto niezarabiający pracą przed własnym komputerem spędza przed tą piekielną maszyną 10h dziennie?! Litości. No i co najważniejsze, fakt że za 3 lata zaoszczędzę 200zł ma być argumentem żebym tu i teraz wyjął z portfela te 200zł więcej? No chyba nie bardzo.

 

Ludzie często biorą produkty na raty choć wychodzi im wtedy znacznie drożej niż przy zakupie natychmiastowym to jednak widzą w tym sens.

Tak samo i tu kto by liczył prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radier, doskonale wiesz o co chodzi a zasilacz jest tego dobrym odzwierciedleniem. Jeżeli komp ma zasilacz 500W to chyba logiczne że zrzera więcej prądu niż laptop z zasiłką 90W. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie da zasilacza pięciokrotnie przewyższającego zapotrzebowanie. :Up_to_s:

 

Poza absurdalnością wyliczeń, kto niezarabiający pracą przed własnym komputerem spędza przed tą piekielną maszyną 10h dziennie?! Litości. No i co najważniejsze, fakt że za 3 lata zaoszczędzę 200zł ma być argumentem żebym tu i teraz wyjął z portfela te 200zł więcej? No chyba nie bardzo.

A to taki komputer musi ciągle 500W wcinać, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wyście się tak uczepili skrajnych opcji? Nie, komputer mający zasilacz 500W nie pobiera tyle samo prądu co laptop o zasiłce 90W i drugi raz nie, komputer o zasiłce 500W nie musi pobierać 500W. Laptop tez nie wcina ciągle 90W.

 

Biorąc produkt na raty płacisz MNIEJ w momencie zakupu a ludzi licząc pobór prądu próbują uzasadnić zapłacanie WIĘCEJ w dniu zakupu. Subtelna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na temat Vihsery są jak zwykle niczym wahadło. A to jest średni procesor który doskonale się podkręca na płytach za 350 zł w górę, z czasami rewelacyjną wydajnością lub średnią. Przewaga i5 w grach tam gdzie jest nie jest już na granicy grywalności za to fx potrafi się odwdzięczyć przy konwersji video i renderingu.

Jedyne czego brakuje to procesora z tej serii z 2 modułami i ceną poniżej 400 zł.

To co się obecnie za niego chce czyli 680 zł - za 8320 jest za dużą ceną. Ten procesor jest według mnie wart 550 zł. Co ciekawe cena od premiery wzrosła. Ja dałem jeszcze 648 zł. Teraz praktycznie wszędzie są okolice 680 zł.

Patrząc na fora nowa odsłona fx-a znajduje dużo więcej odbiorców od poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem jeszcze 648 zł. Teraz praktycznie wszędzie są okolice 680 zł.

 

W tym sklepie mają go za 640 złotych, w kolejnym za blisko 654.

Jeżeli drożeje, to z powodu zmiany relacji złotówki do dolara/euro.

 

http://www.saturion.pl/product/174696/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/AMD_X8_FX_8320_3_50GHz_BOX.html

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-271676-Procesor-AMD-FX-8320-BOX-32nm-4x2MB-L2-8MB-L3-3-5GHz-S-AM3-.html

 

Patrząc na fora nowa odsłona fx-a znajduje dużo więcej odbiorców od poprzednika.

 

Sądząc co po niektórych anglojęzycznych forach, wydaje się , że możesz mieć rację.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sklepie mają go za 640 złotych, w kolejnym za blisko 654.

Jeżeli drożeje, to z powodu zmaiany relacji złotówki do dolara/euro.

 

http://www.saturion.pl/product/174696/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/AMD_X8_FX_8320_3_50GHz_BOX.html

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-271676-Procesor-AMD-FX-8320-BOX-32nm-4x2MB-L2-8MB-L3-3-5GHz-S-AM3-.html

Sprawdziłem w 2 moich "ulubionych" tam cena się zmieniła. Być może jak napisałeś na skutek ruchu ceny dolara.

Ale i tak jest to za dużo za ten procesor 550 to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny beda isc w gore bo zblizaja sie swieta - naturalna kolej rzeczy w tym okresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc co po niektórych anglojęzycznych forach, wydaje się , że możesz mieć rację.

Tylko na forach wypowiada się malutki odsetek kupujących, niektórzy biorą też procka do testów i opychają dalej. Więc z oceną sprzedaży nowych FXów trzeba poczekać do jakichś oficjalnych danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny beda isc w gore bo zblizaja sie swieta - naturalna kolej rzeczy w tym okresie

Nie tylko święta, ale i dług publiczny liczony jest po kursie na koniec roku, co staje się pożywką dla spekulantów. Ale masz rację. Zakupy prezentów=wzrost importu=wzrost popytu na dolara i euro= deprecjacja złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przetestować Euro Truck 2 ? :E

Jedni mają chorobę zwaną WOT a u mnie chyba się zaczęła ta... :P

Dropy fps w mieście Poznań są straszne. Jestem ciekawy wyników na innych procesorach.

 

ok, co dokladnie sprawdzic? Mam aktualna wersje. Nie da sie ukryc, ze gra sie po prostu tnie... Duza poprawe daje wylaczenie aa i wymuszenie fxaa z poziomu sterownika.

 

W ETS 1 na Radeonie 5870 bylo 20-23 fps, natomiast na gtx470 caly czas ponad 60 fps. Nie wiem czy ta zaleznosc nie zachodzi tez w ets 2.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, co dokladnie sprawdzic? Mam aktualna wersje. Nie da sie ukryc, ze gra sie po prostu tnie... Duza poprawe daje wylaczenie aa i wymuszenie fxaa z poziomu sterownika.

 

W ETS 1 na Radeonie 5870 bylo 20-23 fps, natomiast na gtx470 caly czas ponad 60 fps. Nie wiem czy ta zaleznosc nie zachodzi tez w ets 2.

Miasto np. Poznań widok z kabiny. U mnie najbardziej daje po kościach maksymalne ustawienia widoku w lusterkach w mieście.

Dam Ci wynik z frapsa to porównamy. Ale na oko dropy mam dużo większe niż 20 fps. Właczenie widoku z poza kabiny i wyłączenie lusterek praktycznie podwaja fps. W trasie jest ok.

Edytowane przez mooon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ETS2, to najbardziej w doopsko karcie (GTX460SE 768MB) daje skalowanie. Procesor nie jest zbytnio obciążany, tutaj każdy dobry dwurdzeniowiec winien dać sobie radę. Jeśli chcecie podyskutować na ten temat, jest zbiorczy o tej grze http://forum.pclab.pl/topic/794824-Euro-Truck-Simulator-2-w%C4%85tek-zbiorczy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

t5.jpg

 

 

Max pewny jesteś ?

Ja mam 3:07 a nie 307s.

8320@4600 Jak coś to mnie popraw.

woda

Edytowane przez mooon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaxForces, jakbyś wyjaśnił tak dużą różnicę?

 

Używacie obaj tej samej wersji programu i identycznie taktowanego FX-8320, a różnica to nie są tylko dwie sekundy ale aż dwie minuty z kawałkiem.

Jak dla mnie, to coś jest ewidetnie nie tak i to raczej w Twoim przypadku, gdyż wynik moona wygląda rozsądnie - jest trochę lepszy niż Zambezi (FX-8150).

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina na drodze system-blender.

Nie wiem jaki system ma moon i czy ma tą samą wersje blendera. Ten wynik jest tylko 8320 na FX8150 jest normalnie.

System jest 100% czysty bo tylko na tym procku tak zwraca.

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina na drodze system-blender.

Nie wiem jaki system ma moon i czy ma tą samą wersje blendera. Ten wynik jest tylko 8320 na FX8150 jest normalnie.

System jest 100% czysty bo tylko na tym procku tak zwraca.

 

Wygląda na to, że wersja Blendera jest identyczna (2.64).

Pozostaje system operacyjny ale byłoby raczej zabawnie, gdyby okazało się, że to Windows 8 jest przyczyną - od jakiegoś czasu twierdzono, że to właśnie pod nim FX-y będą uzyskiwać nieco lepsze rezultaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie rozkład obciążenia na "rdzeniach" w trakcie działania Blendera.

Win8 ponoć zyskał lepszy moduł przydzielania procesów i wątków do "procesorów" vel rdzeni względem Win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu sprawdzać jak ta scena jedzie na wszystkich maxymalnie

blender1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 z sp1. Blender 2.64a

Scena liczona parę razy. Najlepszy wynik to 3:05. Najgorszy 3:08. Można jeszcze kogoś jak ma 8320 poprosić o przeliczenie tej sceny.

 

@Max wodę liczyłem spory czas temu w tym wątku. Wynik jest bez zmian.

Scena woda w drugim starszym wątku

Edytowane przez mooon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z gier.

 

bardzo dobra wydajność FX-ów w najnowszym Far Cry 3

 

fc3prozaxy3g.png

 

FX 8150 na poziomie i7 2700K/3930X więc FX 8350 będzie jeszcze lepszy.

Edytowane przez adonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...