Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: AMD FX nowa architektura procesorów AMD (Bulldozer, Piledriver, Steamroller, Excavator)

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest standardowy (pod obciążeniem ale bez OC) vcore dla Vishery FX-8320? U mnie co soft to inne wskazania :/

Edytowane przez And777rew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w znalezieniu nie dość że każdy CPU ma inny to na różnych płytach odczyty są inne.

Na gigusiu u siebie 1.4 realne 1.3 (źle wskazuje) na MSI 1.285V praktycznie jedna wielka niewiadoma :lol2:

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pclab1993

Rozpoczyna sie potezna fala zwolnien,

Myslę że już długo nie pociągną, może np. Apple ich wykupi? Bo niby te Bulldozery są tak słabe z powodu braku optymalizacji, a dla Apple i ich OS X nie byłoby to zbytnim problemem.

Bo skoro cały przyszły rok planują ciągnąc nadal na tym samym, podczas gry Intel wprowadzi Haswelle, to czarno to widzę.

Z kartami graficznymi też niestety nie jest najlepiej, moją niedługo planuję zmienić z powodu problemów z kompatybilnością co gdy miałem Geforce'a nie miało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslascher

A co z planami Amd na przyszłość ?? Ostatnio oglądałem graf na rok 2013 i wynika z niego że Vishera pozostanie, jednak zostanie połączona Radeonem o ile dobrze pamiętam serii 7 i 8 zapewne w zależności od konkretnego modelu. Nie do końca wierzę czy to możliwe ponieważ wszystko ma pracować na "starej" podstawce AM3+ a póki co APU działało tylko i wyłącznie na FM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat akcje to byla wyraźna spekulacja, ktos sie niezłe oblowil na koniec roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl o tej spekulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśl o tej spekulacji.

Taka prawda, akcje znowu lecą w dół i podejrzewam, że ta tendencja się utrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda, akcje znowu lecą w dół i podejrzewam, że ta tendencja się utrzyma.

Jestem ciekawy czy za apu z rdzeniami piledriver w 028 pójdzie również coś na am3+, jakaś vishera w tym nowym procesie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 28 nm dla Richalnda to w ogóle pewniak? Może ktoś podać jakieś źródła od AMD, które to potwierdzą? No w każdym razie nawet jeśli to prawda (oby), myślę, że nowy proces zagości w FXach dopiero przy architekturze Steamroller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość AMD powinna byc obecnie na poziomie 2,10-2,15. Wędrówka ponizej 1,90 byla dosyć podejrzana, nawet pomimo kiepskiej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale żadnej akcji spiskowej nie było. Jak ktoś podaje raporty o stratach, szuka pomocy w banku i podaje że przez najbliższe kwartały nie przyniesie zysku i będą zwolnienia to ta wędrówka nie była podejrzana a uzasadniona.

 

A tak humorystycznie do tego rankingu

Cholera znowu drugi
Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość AMD powinna byc obecnie na poziomie 2,10-2,15. Wędrówka ponizej 1,90 byla dosyć podejrzana, nawet pomimo kiepskiej sytuacji.

W zasadzie, to oni powinni się cały czas trzymać w tych granicach. Podejrzany to był nagły wzrost cen akcji, a nie spadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jak AMD przędzie po raz kolejny zastanawiam się dlaczego nadal ciągną dwie podstawki zamiast jednej. Dlaczego nie wypuszczą FX na FM2?

Intel jest o wiele bogatszy więc może sobie pozwolić na dwie podstawki, gdzie dla entuzjastów i pro jest LGA2011 a dla mas LGA1155. W przypadku AMD, gdzie różnice wydajności ie ma praktycznie, obsługiwane ilości RAM są takie same dla FM2 i AM3+ trzymanie na siłę tej drugiej podstawki mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli SR będzie na innej podstawce niz AM3+, to pewnie będzie to FM2 lub inna zunifikowana podstawka. Na CES-ie moze cos pokazą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR to 2014r, więc dokładniejsze info najwcześniej w połowie roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal liczę na to, ze w tym roku wypuszcza cos nowego po za "maluchami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to. Na FM2 pojawi się Richland, gdzie pewnie poprawią działanie modułów PD. Czy pojawi się coś na AM3+, jak to miało miejsce w przypadku Deneba rev. C3 - na razie cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jak AMD przędzie po raz kolejny zastanawiam się dlaczego nadal ciągną dwie podstawki zamiast jednej. Dlaczego nie wypuszczą FX na FM2?

Pewnie dlatego, ze klienci zmuszeni do wymiany mobo zdecydowaliby sie na inwestycje w konkurencyjne rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma teraz AM3+ niewiele zyskuje. Zarówno wydajność SATA jak i USB jest niższa od konkurencji. FM2 z A85X wydaje się być pod tym względem lepsza od SB950 vel SB850.

Kto ma FM2 lub zamierza złożyć sobie zestaw na lata z możliwością rozbudowy zyska możliwości o wiele większe od APU czy Athlonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsteczna kompatybilnosc to jedna z kart przetargowych AMD, nieistotne ile klient zyskuje, tylko ze stwarza mu sie mozliwosci upgrade. Z marketingowe punktu widzenia strategia jest jasna - trudno konkurowac z Intelem wydajnoscia, wiec robi sie to innymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciągnięcie w nieskończoność AM3(+) nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ciągnięcie w nieskończoność AM3(+) nie ma sensu.

 

Dokładnie, moim zdaniem nowe procki nie będą już na AM3+ tylko coś nowego wskoczy. Nie jestem orłem, ale może właśnie przez ciągłe trzymanie AM3+ AMD odstaje. Może ta podstawka ma jakieś

ograniczenia itp. Moim zdaniem powinni zrobić nowe procki pod nową podstawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...