Skocz do zawartości
21szpak

FAQ: AMD FX nowa architektura procesorów AMD (Bulldozer, Piledriver, Steamroller, Excavator)

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na FX-8350 + RTX 3080 Ti? :lol2:

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak lepsze jak z 6900xt xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Tak samo ziemniaczany poziom. NVIDIA z reguły będzie lepiej sobie radzić wyraźnie pod DX 11, AMD nieco lepiej na ogół pod DX 12. Tak czy siak wydajność gówniana :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2022 o 16:44, Spl97 napisał:

Coś trochę przesadziłeś,FX-8350 w grach wydajność na rdzeń ma na poziomie i7 pierwszej generacji bądź i5 drugiej generacji ;)

Jako posiadacz FX-a wiem, że bardzo chcesz w to wierzyć ale no niestety, wydajność FX-a w grach to dno dna. A zestawienie go z 3070 to już w ogóle jakiś dziwny fetysz 8:E Ale może i ktoś lubuje się w dropach do 5 FPS (z 12-15 podczas normalnej rozgrywki) co 2 sekundy.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pioy napisał:

Athlona FX-62 na sAM2? :)

Ten CPU to dopiero jest biały kruk,praktycznie nie do zdobycia,a jeśli jakiś się pojawi,to za niego takie ceny wołają do takiego stopnia,że jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu i tak od tego CPU Phenomy są lepsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

od tego CPU Phenomy są lepsze :P

Od FX-8350 też Phenom II X6 był w niektórych grach lepszy :cool:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2022 o 10:51, tomcug napisał:

Od FX-8350 też Phenom II X6 był w niektórych grach lepszy :cool:

Tego jeszcze nie slyszałem ? ja zmieniłem kiedyś phenoma ii x4 965 na właśnie fx 8350 + zrobiłem mu oc na 4.7ghz i z przyrostu wydajności byłem zadowolony względem phenoma :E może dlatego ze to był 4/4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biegiem czasu te Phenomy II (już obojętnie które,czy czterordzeniowe czy sześciordzeniowe) mają jedną wręcz zasadniczą wadę - brakuje im instrukcji typu SSSE3 czy SSE 4.1/4.2,które FX-y posiadają,przez co większość nowych gier nie da się na tych CPU odpalić. A jeszcze jedna rzecz, w 2019 r. jak raz spoglądałem na sześciojajowe Phenomy II właśnie, to używki na ogłoszeniach zaczynały się od gdzieś 300 zł. Kurła,ja wtedy FX-8350 nabyłem taniej i to nowego w boxie :E

Teraz tak spoglądałem i sześciojajowce w postaci Phenom II X6 na aukcjach mają ceny na poziomie 150-200 zł. Z jednej strony sens te CPU mają tylko jak się posiada dobrą płytę pod AM3/3+ i ma się odskocznię do retro,a z drugiej strony bardzo ciężko te CPU polecać do użytku codziennego,jak są propozycje nie dość,że wydajniejsze,to jeszcze są energooszczędniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 8 rdzeniowy FX jest szybszy od phenoma 6 rdzeniowego ale w czasach jak kupowałem fx8120 czyli 2012 to phenoma 965 był od niego szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2022 o 20:52, tomcug napisał:

A co powiecie na FX-8350 + RTX 3080 Ti? :lol2:

FX-4100 i RTX ADA Lovelace TITAN. :rotfl: jak śmieszkować to na całego,. :E 

Godzinę temu, Send1N napisał:

Tego jeszcze nie slyszałem ? ja zmieniłem kiedyś phenoma ii x4 965 na właśnie fx 8350 + zrobiłem mu oc na 4.7ghz i z przyrostu wydajności byłem zadowolony względem phenoma :E może dlatego ze to był 4/4 

Ja zmienałem tak z Phenoma II 965BE na FX-6300 później nadszedł AM4, a że kasą nie srałem na to R5 1600 którego zmieniłem na R5 3600 i na razie jestem zadowolony, podobno AMD planuje więcej procków z 3DVCache więc może w 2023 coś takiego kupie, np 5600X3D. :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurekk napisał:

Dzisiaj 8 rdzeniowy FX jest szybszy 

Pytanie czy faktycznie można go tak nazywać czy jednak nie ? żeby cię do sądu nie podali za fejk nazwy na forach xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej uznać FX-a 8xxx za CPU 4-modułowy oraz 8-wątkowy.

Samo AMD kiedyś o to przegrali w sądzie i musieli miliony $ płacić :E

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
55 minut temu, Send1N napisał:

Pytanie czy faktycznie można go tak nazywać czy jednak nie ? żeby cię do sądu nie podali za fejk nazwy na forach xD 

Każdy rdzeń ma tą sama wydajność tylko wspólne zasoby dlatego maleje wydajność  moduł po użyciu dwóch.Tak

Problemem jest wydajność rdzenia.Po wyłączeniu 1 w module jest wydajność na poziomie phenoma 2 czyli niżej niż c2d 2 gen

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stjepan666 napisał:

FX-4100 i RTX ADA Lovelace TITAN. :rotfl: jak śmieszkować to na całego,. :E

Bottleneck 80% 8:E

25 minut temu, jurekk napisał:

Po wyłączeniu 1 w module jest wydajność na poziomie phenoma 2 czyli niżej niż c2d 2 gen

Po wyłączeniu drugiego "rdzenia" w module połowa jednostek ALU/AGU staje się bezużyteczna, takie genialne było to CMT :lol2: To była fatalna koncepcja, takie uproszczone SMT z tragiczną wydajnością 1 wątku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomcug napisał:

Bottleneck 80% 8:E

Po wyłączeniu drugiego "rdzenia" w module połowa jednostek ALU/AGU staje się bezużyteczna, takie genialne było to CMT :lol2: To była fatalna koncepcja, takie uproszczone SMT z tragiczną wydajnością 1 wątku.

Rdzeń przyspieszał o 10 procent. Tyle można było zrobić by dogonić c2d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak SMT, też jak wyłączysz, to w niektórych testach jest przyspieszenie. Ale wystarczy, że gierka umie spożytkować te 8 wątków i pięknie leci wydajność w dół po wyłączeniu "rdzenia" w module.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzajcie,tak zle nie bylo. Gdyby nie fakt ze pobieral w cholere pradu i podgrzewal cale mieszkanie byloby ok. W 2014 ja kupilem fx6300 a brat i5 4460 i nie bylo jakiejs dramatycznej roznicy,a gralismy w to samo . Z ta roznica ze ten 6300 po zmianie chlodzenia chodzil na 4.5ghz .Na 8350 przelatalem do 2020 roku  z wynikiem 4.82ghz. Ktos wyzej pisal tutaj ze i7 1st gen zjadal 8350,tak troche nie do konca. Kolega nadal ma i7 960,robilismy troche testow. Przy tej samej karcie,nawet po srogim oc tej siodemki nie dawala rady przy fx'ie.Roznice byly bardzo duze w takich grach jak chociazby cs-go ktory niby mocno siedzi na cpu. 

Tez kwestia tego jak podkrecalo sie tego fx'a. Jezeli szlo sie samym mnoznikiem to nie duzo to dawalo.Jezeli podnosilo sie szyny,FSB,ram to wydajnosc single core dostawala kopa. To byly procesory dla ludzi lubiacych modzic i podkrecac. I5 z odblokowanym mnoznikiem na tamte czasy kosztowal dwa razy tyle,nie liczac plyty ktora tez to jakos ciagnela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krauziak napisał:

Juz nie przesadzajcie,tak zle nie bylo.

Daj spokój z tym wybielaniem FX-ów ;) Sam miałem trzy procki z tej serii i nawet gdyby pominąć pobór prądu, to wydajnościowo tragedia.

2 minuty temu, Krauziak napisał:

Ktos wyzej pisal tutaj ze i7 1st gen zjadal 8350,tak troche nie do konca. Kolega nadal ma i7 960,robilismy troche testow. Przy tej samej karcie,nawet po srogim oc tej siodemki nie dawala rady przy fx'ie.Roznice byly bardzo duze w takich grach jak chociazby cs-go ktory niby mocno siedzi na cpu.

Tak, na pewno. Jakbym sam nie miał i7 1. generacji do porównania, to bym może uwierzył, że FX był dużo szybszy :D

Edytowane przez tomcug
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie wybielam :E . Przeciez napisalem ze to byl kaloryfer. Po prostu,nie bylo tak zle jak sie tu pisze,nawet w tamtych czasach . Co do i7 to mialem tego kompa w domu,wiec przy okazji odpalalismy gry na dwoch jednoczesnie,tak fx byl duzo wydajniejszy. Sam bylem mocno zdziwiony,szczegolnie tym cs'em .

"Tamte czasy".Tak btw wsluchajcie sie w ceny " plyta z dobrym chlodzeniem sekcji zasilania to koszt okolo 280zl,chlodzenie 80zl " :E 

https://www.youtube.com/watch?v=CIVp2GySuJk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Krauziak napisał:

Co do i7 to mialem tego kompa w domu,wiec przy okazji odpalalismy gry na dwoch jednoczesnie,tak fx byl duzo wydajniejszy.

Powiedzmy, że nie miałem okazji samemu porównywać tych procesorów i wierzę ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krauziak napisał:

"Tamte czasy".Tak btw wsluchajcie sie w ceny " plyta z dobrym chlodzeniem sekcji zasilania to koszt okolo 280zl,chlodzenie 80zl " :E 

https://www.youtube.com/watch?v=CIVp2GySuJk

Takie oto czasy były,że Lipton był wtedy w Morele i nagrywał dla nich filmy,a teraz nagrywa dla x-kom :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fx-8350 byl jednak wydajniejszy od 8150. Tak apropo tego co napisalem wyzej w kontekście i7 1st gen

image.png.d63a10e3c19bbfadda5023b0d5bb5837.png

 

image.png.ea74a87850bcf8c3077ab922c90d2d97.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 11:45, wrobel_krk napisał:

Tutaj nadal nie ma vishery z wysokim zegarem i podkręconym nb zapewne, tak jak krauziak pisał, sam miałem fx 8350 i to 3 lata :E i wcale nie było tak źle, wiadomo wydajność single core była marna ale radził sobie zdecydowanie lepiej niż phenom czy po czasie 2500k który był zapchany pod korek, na takich 4.8ghz z nb 2600mhz i przyzwoitym ramem wydajność była zupełnie gdzie indziej niż taki buldozer na stock który przegrywał z phenomem.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...