Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mbuchcik

Lista polecanych coolerów CPU

Rekomendowane odpowiedzi

witam, lepszy będzie Zalman CNPS10x Performa, czy Quiet? A i czy w tym ostatnim montaż "ręczny" drugiego wentyla coś da (przymocowanie po swojemu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cholerny dylemat: Phanteks PH-TC14PE czy Be Quiet Dark Rock Pro 2? Pierwszy jest wydajniejszy ale drugi chyba cichszy? No i czy wejdą pod nie pamiątki Corsair 2x4GB 1600 Vengeance z wysokim chłodzeniem (mam jeszcze nie rozpakowane)? Czy też od razu dokupić Low Profile? Proc to i5 3570K, którego ekstremalnie kręcić nie będę. Bardziej zależy mi na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, lepszy będzie Zalman CNPS10x Performa, czy Quiet? A i czy w tym ostatnim montaż "ręczny" drugiego wentyla coś da (przymocowanie po swojemu)

CNPS10X Performa to suszarka więc wiadomo, że lepiej wziąć Quiet. A drugi wentylator przydaje się realnie dopiero przy bardzo mocnym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego Quiet jest o klasę lepiej wykonany. Perfroma jest po prostu słaba według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cholerny dylemat: Phanteks PH-TC14PE czy Be Quiet Dark Rock Pro 2? Pierwszy jest wydajniejszy ale drugi chyba cichszy? No i czy wejdą pod nie pamiątki Corsair 2x4GB 1600 Vengeance z wysokim chłodzeniem (mam jeszcze nie rozpakowane)? Czy też od razu dokupić Low Profile? Proc to i5 3570K, którego ekstremalnie kręcić nie będę. Bardziej zależy mi na ciszy.

 

Też się zastanawiam nad zmianą Fortisa na coś z wyższej półki, Phanteks o dziwo będzie w moim przypadku tańszy od Noctuy czy Silver Arrowa. Przede wszystkim zalezy mi na ciszy w idle, mam nadzieję, że wentylatory będzie można puścić poniżej minimalnych obrotów (używając kontrolera biosowego). TY-140 też ma minimalne 900 rpm, w speedfanie skręcam go do 600 i jest rewelacja - totalna cisza, zero szelestów/cykania.

 

Coolery BQ zbierają generalnie marne recenzje - kiepski system mocowania i wydajność przy wyśrubowanej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam obudowę Cooler Master 330. Jej całkowita szerokość to 19cm. Chciałbym się zapytać jakiej wysokości cooler maksymalnie do niej wejdzie? Bo jak patrze na te zestawy po 16cm to mam trochę wątpliwości. Żeby to zmierzyć to musiałbym chyba zdjąć chłodzenie procka tak?

 

Drugie pytanie to jakie chłodzenie wybrać do 150zł? Mam Intela 2x2,8Ghz lga 1155. Boxowe chłodzenie kręci się z prędkościami 1000-1400rpm i osiągam temperatury 35-55stC na rdzeniach. Moim zdaniem jest bardzo ciche, ale jednoczesnie jest to obecnie najgłośniejszy element komputera dlatego szukam czegoś innego. Nie potrzebuje jakiegoś ekstra wydajnego chłodzenia, ale chciałbym, żeby było możliwie najcichsze. Jak by było wydajne to napewno nie zaszkodzi, bo wtedy będzie to inwestycja na lata pod mocniejsze procki. Obecnie na oku mam:

-Arctic Freezer 13 Pro PWM

-Arctic Freezer i30

-SilentiumPC Fortis HE1225

-Thermalright Ultra-120 eXtreme Rev. A (w pasywie by poszło?)

-SILENTIUMPC Spartan PRO HE924

-THERMALTAKE Contac 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Core 1000 (17,5 cm szerokości) i Zalmana Performe, więc do Twojej tym bardziej wejdzie ;)

Freezera 13 unikaj, do cichego mu daleko. Fortis będzie spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cholerny dylemat: Phanteks PH-TC14PE czy Be Quiet Dark Rock Pro 2? Pierwszy jest wydajniejszy ale drugi chyba cichszy? No i czy wejdą pod nie pamiątki Corsair 2x4GB 1600 Vengeance z wysokim chłodzeniem (mam jeszcze nie rozpakowane)? Czy też od razu dokupić Low Profile? Proc to i5 3570K, którego ekstremalnie kręcić nie będę. Bardziej zależy mi na ciszy.

 

Też się zastanawiam nad zmianą Fortisa na coś z wyższej półki, Phanteks o dziwo będzie w moim przypadku tańszy od Noctuy czy Silver Arrowa. Przede wszystkim zalezy mi na ciszy w idle, mam nadzieję, że wentylatory będzie można puścić poniżej minimalnych obrotów (używając kontrolera biosowego). TY-140 też ma minimalne 900 rpm, w speedfanie skręcam go do 600 i jest rewelacja - totalna cisza, zero szelestów/cykania.

 

Coolery BQ zbierają generalnie marne recenzje - kiepski system mocowania i wydajność przy wyśrubowanej cenie.

 

 

Chłopaki bierzcie Phanteks-a, sam się nad nim zastanawiam, chce wymienić Silver Arrow jak kasa wpadnie, mimo ze to wydajne chłodzenie, ale kilka testów przejrzałem gdzie jest PH-TC14PE wydajniejszy i muszę to osobiście sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zmianą Fortisa na coś z wyższej półki, Phanteks o dziwo będzie w moim przypadku tańszy od Noctuy czy Silver Arrowa. Przede wszystkim zalezy mi na ciszy w idle, mam nadzieję, że wentylatory będzie można puścić poniżej minimalnych obrotów (używając kontrolera biosowego). TY-140 też ma minimalne 900 rpm, w speedfanie skręcam go do 600 i jest rewelacja - totalna cisza, zero szelestów/cykania.

 

Coolery BQ zbierają generalnie marne recenzje - kiepski system mocowania i wydajność przy wyśrubowanej cenie.

 

Tyle, że Phantex nie ma PWM i jest głośniejszy od Dark Rock Pro2. We wszystkich testach, które przeglądałem tak wypada. Tu można odsłuchać różne chłodzenia oraz są testy do nich: Testy i odsłuch coolerów . Do Phanteksa musiałbym znowu RAM Low Profile kupić :mad2: No ale żal tych kilku *C :E Jeśli jednak mam mocn kręcić to tylko na wodzie.

 

1UP - I chyba tak zrobię tylko jakiś kontroler wentylów trzeba będzie zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obrotów to faktycznie jest problem, gdy się nie posiada kontrolera obrotów, ja takowy posiadam, tylko kasy nie mam na chłodzenie.

Przeglądałem test to faktycznie względem mojego silver arrow, Phanteks jest o 3dBA głośniejszy na fabrycznym wentylu, ale Dark Rock Pro2 wypada jeszcze gorzej.

W swoim jeszcze spróbuje zamontować jakąś wichurę i zobaczę co ona zdziała, w końcu jest przystosowany do 3 wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Core 1000 (17,5 cm szerokości) i Zalmana Performe, więc do Twojej tym bardziej wejdzie ;)

Freezera 13 unikaj, do cichego mu daleko. Fortis będzie spoko.

 

 

A to ciekawe, bo z tego zestawienia..

SilentiumPC-Fera-PRO-Poziom-g%C5%82o%C5%9Bno%C5%9Bci.jpg

..wynika, że AC Freezer jest nawet cichszy od Fortisa na niskich obrotach (800). Przy 1200 są podobne a wyżej i tak się nie będzie kręcił więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

A patrzyłeś na dBA Freezera 13 @ 2000 RPM? Jest tam 42,1 dBA co oznacza głośniej od Fery / Fery PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem. Fera się nie rozkręca do takich obrotów stąd różnica w głośności. Na tych samych obrotach ich głośność jest praktycznie taka sama. Dopiero na wyższych jest różnica. Wystarczy ograniczyć maksymalną prędkość Freezera i okazuje się wcale nie głośniejszy prawda?

 

A mowa była o Fortisie, ale z głośnością na obrotach ma podobnie jak i Fera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Phantex nie ma PWM i jest głośniejszy od Dark Rock Pro2. We wszystkich testach, które przeglądałem tak wypada. Tu można odsłuchać różne chłodzenia oraz są testy do nich: Testy i odsłuch coolerów . Do Phanteksa musiałbym znowu RAM Low Profile kupić :mad2: No ale żal tych kilku *C :E Jeśli jednak mam mocn kręcić to tylko na wodzie.

 

1UP - I chyba tak zrobię tylko jakiś kontroler wentylów trzeba będzie zamontować.

 

 

Phanteksowe wentylatory kontolera PWM nie posiadają, ale w zestawie jest przelotka która dodaje taką funkcjonalność. Do Dark Rocka też musiałbyś zmieniać pamięci z tego co widzę (chyba, że się mylę?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phanteksowe wentylatory kontolera PWM nie posiadają, ale w zestawie jest przelotka która dodaje taką funkcjonalność. Do Dark Rocka też musiałbyś zmieniać pamięci z tego co widzę (chyba, że się mylę?).

 

Z tego co wyczytałem w Dark Rock Pro2 wystarczy ciutek wyżej wentylator zamontować albo i tqak wlezie jak tu -> DARK ROCK PRO 2 i RAM .

 

WRÓĆ!

Jednak chyba nie obejdzie się albo przed podnoszeniem wentylatora albo zmianą RAM PORÓWNANIE . Na szczęście te chyba działają razem z tymi o wysokich radiatorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest też potencjalny problem z wysokością obudowy - P280 teoretycznie mieści coolery do 170mm, Phanteks ma 171-173. Pamięci mam takie jak w sigu mam nadzieję, że nie będzie to kolidować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można inaczej zamontować chłodzenie, ale troszkę to zakłóci obieg powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję i zamówię, jak nie wejdzie to wymiana budy ;). Ludzie pakują Phanteksa do Define R2 i innych stosunkowo wąskich obudów - myślę że p280 da radę pomieścić tego bydlaka.

 

Alternatywą jest Noctua, cena ta sama a zawsze trochę niższa. Martwi mnie tylko recenzja z SPCR gdzie wyraźnie zaznaczają, że wentylatory w Noctua trochę kiepsko ze sobą współpracują :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo z tego zestawienia..

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2012/08/SilentiumPC-Fera-PRO-Poziom-g%C5%82o%C5%9Bno%C5%9Bci.jpg

..wynika, że AC Freezer jest nawet cichszy od Fortisa na niskich obrotach (800). Przy 1200 są podobne a wyżej i tak się nie będzie kręcił więc?

Wiem, widziałem testy, Fryzjer miał u mnie zastąpić Intelowskie chłodzenie dodawane do procka, które głośne nie było, ale akurat należę do ludzi, którzy lubią ciszę. Niestety, okazało się, że przy podobnych obrotach prezentują podobną kulturę pracy. Podziękowałem. Za niewiele więcej są lepsze chłodzenia, które na swoim procku puścisz w pasywie, np. na g840 i Performie (jedyny wentylator w obudowie to ten z zasilacza) po 20 minutacj Linksa (test obciążający procesor) miałem 60oC, normalnie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem testy, Fryzjer miał u mnie zastąpić Intelowskie chłodzenie dodawane do procka, które głośne nie było, ale akurat należę do ludzi, którzy lubią ciszę. Niestety, okazało się, że przy podobnych obrotach prezentują podobną kulturę pracy. Podziękowałem. Za niewiele więcej są lepsze chłodzenia, które na swoim procku puścisz w pasywie, np. na g840 i Performie (jedyny wentylator w obudowie to ten z zasilacza) po 20 minutacj Linksa (test obciążający procesor) miałem 60oC, normalnie mniej.

 

Domyślam się, że na podobnych obrotach będą prezentowały podobną kulturę pracy. Myślałem jednak, że jeśli takie chłodzenie jest dużo wydajniejsze od boxa to wentylator będzie mógł kręćić się również dużo wolniej od boxowego - przez co będzie ciszej. Mi osobiście głośność boxowego nie przeszkadza jakoś, w dzień go nie słychać. W nocy tylko jakoś tak dźwinie rezonuje około 1000rpm. U mnie raczej nie ma mowy o takiej konfiguracji jak mówisz, żeby to zasilacz był jedynym elementem wyciągowym, bo on prawie wogóle nie ciągnie. Z 200 obrotów się kręci wentyl w nim. No ale mam 2x120 w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzyma ktoś na Spartanie PRO i5k wykręconego więcej jak 4GHz ? Muszę coś sobie zakupić i u siebie na miejscu mam sklep AAC. Dostępny byłby od ręki taki Spartan właśnie oraz Fortis. Różnica w cenie to 50 zł - dla mnie nie mało, ale jestem w stanie dopłacić wtedy, gdy okaże się, że OC na PRO pow 4GHz jest raczej nie do zrobienia na co dzień. Chodzi mi tylko o to, aby utrzymać CPU w ryzach i żeby to nie wyło niemiłosiernie. Jakieś psychiczne bariery zbijania 2-3*C nie są dla mnie, nie mam problemu z tym jeśli CPU będzie miało temperaturę w stresie 60+ *C, ale nadal mniej niż przewiduje max Temp producent tj. bodaj 72.5*C.

Oczywiście im mniej tym lepiej, ale jak mam mieć rzeczywiście 2-3* różnicy to wolę mieć 50 w kieszeni jeśli jednak będzie to znacznie więcej to mogę dołożyć.

 

Ze spartanem miałem do czynienia u kuzyna na Phenomie X4 945 jak mu składałem zestaw. W OCCT trzymał temp dobrze i nie był głośny w mojej ocenie ;) Proc w stock był

 

Przeanalizowałem sytuację. Jednak Fortis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam sobie kupić komputer, lecz chcę żeby on był cichy i schłodzony. Patrzyłem na internecie rankingi dotyczące niektórych polecanych cpu coolerów z tego tematu i nie wypadły najlepiej. Dlatego zwracam się do was. Chciałbym byście mi doradzili jaki CPU cooler mam wybrać do 500 zł, chciałbym by był bardzo cichy lecz i bardzo dobrze chłodził tak jak np. Phanteks PH-TC14PE. Jeżeli by się dało to przydała by się też pasta dobrej jakości w zestawie. Obecnie jestem zainsteresowany coolerem: Thermaltake Frio Extreme lecz chciałbym wybrać dobrze. A jeśli chodzi o wygląd, ładna rzecz cieszy oko prawda? Nie musi być to jakiś wypasiony cpu cooler ale żeby był porządny również pod względem wyglądu. Cieszyło by mnie to gdyby taki cpu cooler istniał, i z góry sory za te wszystkie wymagania lecz chcę mieć porządne chłodzenie :)

 

Komputer który będę miał(obudowa i procesor):

 

Procesor: Intel Core i7-3960X (zamierzam podkręcić do 4.0GHz)

Obudowa: Thermaltake Chaser MK-1

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mlody_tarnow

Wszystko to zależy od tego jak ciepła jest dana sztuka procesora, od tageo jakiego voltażu będzie wymagała oraz od tego jak dobrze wentylowaną masz obudowę. Spartan PRO powinien bowiem sobie poradzić przy napięciu CPU rzędu 1,20-1,25V:

 

SilentiumPC-Spartan-PRO-HE924-Wydajno%C5%9B%C4%87-@-38-GHz_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Przeanalizowałem sytuację i stwierdziłem, że jednak dopłacę do tego Fortisa - najwyżej zjem trochę mniej mandarynek na święta :E. Będę jednak celował w okolice 4.5GHz aniżeli 4GHz, więc postawiłem na większego z braci. W prawdzie używkę miałbym taniej, bo około 100-105 zł z przesyłką, ale potrzebuję coolera na już, więc wziąłem na miejscu nówkę za 126zł. Mam nadzieję, że nie będę żałował zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...