Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość mbuchcik

Lista polecanych coolerów CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Fortis jest naprawdę niezły, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się te dwie wersje HR-02 - Macho poza ceną:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-517030/

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-517031/

Inny wentylator tylko rzucił mi się w oczy, poza tym nie dostrzegam różnicy. Więc skąd taka różnica cenowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho 120 jest mniejszy, ma gorszy i głośniejszy wentylator (120mm vs 140 w B&W), ma jeden Heatpipe mniej (6 w B&W i 5 w Macho 120). Do tego po OC odstaje od wersji B&W - ogółem mówiąc nie warto oszczędzać 30 zł, chyba że wesja B&W nie mieści Ci się do budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

Szczerze? Tego typu podkładki nie są potrzebne do wentylatora dopóki nie masz tam jakiegoś wentylatora o prędkości pracy rzędu 2000 RPM i więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

Szczerze? Tego typu podkładki nie są potrzebne do wentylatora dopóki nie masz tam jakiegoś wentylatora o prędkości pracy rzędu 2000 RPM i więcej ;)

Aha dobrze wiedzieć :) A idzie to gdzieś kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Fortisa. Pastę wziąłem fabryczną, bo mam tylko Ceramique 2, a się ujowo nakłada. Szkoda tylko, że s1155 takie małe, bo tylko 3 heatpipe dotykają podstawki. Wentyl w idle cichuteńki, temp też nisko. Potem pobawię się w OC i zdam dokładniejszą relację ;)\

 

p.s Teraz to mnie dysk wkurza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam taki procesor jak w sygnie, i stockowy cooler. Chciałbym coś bardziej cichego, i żeby lepiej chłodziło procek przy wymagających grach i w lato ( takie jak tegoroczne :E ). Mam do wydania ok. 120zł. Brać Fortisa czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie masz jeszcze TrueSprit'a i CNPS10X .

Cała trójka jest porównywalna wydajnościowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś porządnego coolera na Phenoma II którego chcę podkręcić do granic możliwości :P Bo jak sądze, Spartan 923 temu nie podoła. Macho 120 będzie ok? Czy polecacie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wejdzie bierz pełnego macho HR-02 Black White albo True Spirit 140. Jak nie wchodza no to 120 będzie OK:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem Fortisa. Pastę wziąłem fabryczną, bo mam tylko Ceramique 2, a się ujowo nakłada. Szkoda tylko, że s1155 takie małe, bo tylko 3 heatpipe dotykają podstawki. Wentyl w idle cichuteńki, temp też nisko. Potem pobawię się w OC i zdam dokładniejszą relację ;)\

 

p.s Teraz to mnie dysk wkurza :E

 

Mam pytanie o temperatury na Fortisie. i5-2500k stock (V-core 1.242V), Prime95, Fortis, Brutus310 - 1 wentyl wyciągajcy, dwa wtałaczające, wszystkie na 5V. Wynik ? max 62*C, max 1200rpm wentylatora na cpu, średnia temp 56-58*C.

Źle, dobrze, przeciętnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale też nie jest jakoś super;) U siebie mam podobne tempu na 2600K, ale z 2x600 obr. (2xSigma Evo), a HT mocno podrzewa proca,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie ktoś na moje pytanie na poprzedniej stronie? Błagam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Zakupiłem Fortisa. Ogólnie cooler wykonany jest dobrze tylko powierzchnia styku z procesorem nie wywiera na mnie najlepszego wrażenia. Jutro będę to zakładał i teraz się zastanawiam czy może wypolerować to na lustro jak to jest w droższych schładzaczach? W każdym teście chwalili chłodzenia jeśli miały przysłowiowe lustereczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz HDT, tego się raczej nie poleruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wejdzie bierz pełnego macho HR-02 Black White albo True Spirit 140. Jak nie wchodza no to 120 będzie OK:D

 

No zwykłą wersja już nie wejdzie do brutusa :P Zależy mi na najlepszym stosunku cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę dalej z Fortisem i K. 4.5GHz, na razie przeszło 2H w Prime95, max temp 71*C przy 1.36V. Zobaczymy dalej, na razie z Fortisa jestem zadowolony ;)

Podoba mi się temp spadku temperatury na tym CPU. Podczas stress testu wentyl dochodzi sobie do 1400 czasem 1500 obr/min, ale jak tylko spadnie zużycie CPU to momentalnie zwalnia do niesłyszalnych 1000 obr/min. Innymi słowy - podczas grania może sobie taki poziom hałasu być, a w idle mamy ciszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta dodawana do Fortisa jest taka sobie - lepsza pasta zbije jeszcze temperatury o kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eej, pomoże ktoś? Pls!

Witam. Zamierzam sobie kupić komputer, lecz chcę żeby on był cichy i schłodzony. Patrzyłem na internecie rankingi dotyczące niektórych polecanych cpu coolerów z tego tematu i nie wypadły najlepiej. Dlatego zwracam się do was. Chciałbym byście mi doradzili jaki CPU cooler mam wybrać do 500 zł, chciałbym by był bardzo cichy lecz i bardzo dobrze chłodził tak jak np. Phanteks PH-TC14PE. Jeżeli by się dało to przydała by się też pasta dobrej jakości w zestawie. Obecnie jestem zainsteresowany coolerem: Thermaltake Frio Extreme lecz chciałbym wybrać dobrze. A jeśli chodzi o wygląd, ładna rzecz cieszy oko prawda? Nie musi być to jakiś wypasiony cpu cooler ale żeby był porządny również pod względem wyglądu. Cieszyło by mnie to gdyby taki cpu cooler istniał, i z góry sory za te wszystkie wymagania lecz chcę mieć porządne chłodzenie :)

 

Komputer który będę miał(obudowa i procesor):

 

Procesor: Intel Core i7-3960X (zamierzam podkręcić do 4.0GHz)

Obudowa: Thermaltake Chaser MK-1

 

Proszę o pomoc, z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz Thermalright Silver Arrow SB-E SE, troszkę wydajniejszy od PH-TC14PE i ma min. cichsze wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może wiedzę jak macho 120 wypada na tle fortisa?

 

Edit

Znalazlem testy i z nich wynika że oba coolery są porównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macho jest min. lepszy, ale to naprawdę ta sama klasa. Troszkę zależy od socketu. Na 2011 i 1366 fortis będzie lepszy, na 775/1155 lepszy będzie Macho 120 ;) Różnice jednak są małe i to są podobnej klasy coolery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie chłodzenie polecicie do niekręconego 3470? Zależy mi przede wszystkim na ciszy (zasiłka bequiet), wymiary są drugorzędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem dowiedzieć się jakie polecalibyście chłodzenie do procesora AMD PHENOM II X4 955 socket AM3, płyta główna MSI 870-C45 i obudowa komputera: Cooler Master elite 430. Chciałbym aby chłodzenie było jak najcichsze dość tanie tzn do 150 zł, zmieściło się w obudowie, nie trudne w montażu i dość wydajne. Bardzo zależy mi na ciszy. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

 

Wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...