Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Corvi

Reloop ADM 5 - monitory studyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj posiadam te oto monitory, zważywszy na to, że wsieci jest nie wiele ich temat, postanowiłem napisac krótką recenzję.

 

Na początek specyfikacja i zdjęcia.

 

 

Cechy

dwudrożne aktywne kolumny głośnikowe

moc wyjściowa: 2 x 30W RMS

pasmo przenoszenia: 35 Hz – 20 kHz

impedancja: 8 ohm

S/N Ratio: > 75 dB

ekranowe głośniki niskotonowe

wymiary głśników: bass – 13,34cm (5,25”), tweeter – 2,54cm (1”)

Specyfikacja techniczna

wymiary: 232 x 320 x 180

waga: 5kg (waga jednej kolumny)

 

reloop-adm-5-aktywne-monitory-studyjne-para.jpg

reloop%20ADM-5-tyl.jpg

 

 

Głosniki przyjechały do mnie z Anglii , se sklepu djstore.com , paczka spora i ciężka. Trzeba nadmienić, że głośniki ważą 5kg każdy, choć wydaje mi się, że tylko jeden jest aktywny, bo na drugim sa wyjścia jedynie do zaciskó kabli. Natomiast na głośniku głównym, znajdują sie wejscia i wyjscia, co widać na zdjeciu.

 

Jak wspomniałem głosniki robią dobre wrażenie, są duże, cięzkie i elegancko się prezentują. Przez bass-reflex umieszczony z tyłu, można dostrzec, że wykonane zostały z drewna, a wsodku widac tez kawałki waty do wyciszenia. Głośnik średnio-niskotonowy prezentuje się naprawde okazale, wydaje się byc większy niż te 5,25 cala, ale może mi się tylko wydaje.

 

Dźwięk.

Trzeba zaznaczyć , że mam je od jutra rana, ale katuje je nonstop. Od razu trzeba napisać, że po pierwszym odsłuchu lekko mi szczęka opadła, ale opanowałem się i postanowiłem dobrze je przetestować na różnych gatunkach muzyki. Głośniki podpięte sa pod SB X-Fi Extreme Audio.

 

Słowo o Basie. Jak już wspomniałem - niskie tony słychać, słychać wyraźnie, bardzo przyjemne, niemęczące łupanko, sprawdzające się bardzo dobrze przede wszystkim w odsłuchu gitar basowych - jest naprawdę siarczyście, a po biurku rozchodza się fajne wibracje. Bas jest raczej krótki, "uderzeniowy", ale czasami też potrafi ładnie zamruczeć. Wszystko zalezy od utworu, który słuchamy.

Tony średnie śa jakby troszkę wycofane, tzn. nie mają takie kopniaka jak bas, np. uderzenia w talerz perkusjii brzmią troche niemrawo i brak im życia, ale generalnie i tak wszystko pięknie gra. Stereofonia jest naprawde porządna, najlepiej to słychac gdy włączymy jakies radio , np. ja słucham polska stacja - każy utworek brzmi naprawdę pięknie.

 

Tony wysokie sa bardzo dobre, słychać każdy świst, wokal.

 

Głośniki dobrze się sprawdzają zarówno w hip-hopie jak i w rocku, popie. AC/DC dzięki tym głosnikom u mnie ożyło, to samo z Toolem, choć tutaj potrafiły się troche pogubić szczególnie jak do akcji weszło więcej instrumentów na raz. Bity w hip-hopie ładnie sobie łupią, a wokale są ostre i wyraźne.

 

Słuchałem tez trochę regge - jak dla mnie bajka. Bardzo fajne melodyjne brzmienie, pomrukujący basik, czyste wokale, podobało mi się.

Jednak myśle, że te monitory najlepiej sprawdzają się w rocku i popie - sa do tego wprost stworzone. Do gatunków electro i dnb może wam zabraknąć kopa w niskich częstotliwościach, no ale do takiej muzyki sa zestawy 2.1

Głosniki sa bardzo głośne, ja słucham tak normalnie na okolo 7% volume, jesli przekręce ponad 15% to niestety domownicy zaczynają protestować. Na 50% jest już potęga i trzeba tutaj dodać, że nic nie trzeszczy, nie stuka i nie pierdzi. Grają czyściutko, z potężnym wykopem.

To chyba tyle jak byście mieli jakieś pytania - walcie śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś na nich zagrać w jakąś grę? jak masz je rozstawione, można zdjęcie prosić, albo rysunek w paintcie? ( chodzi mi o odległość między jednym a drugim, i w jakim kierunku są skierowane)

 

W grach nie chodzi mi o pozycjonowanie -.- jak sobie zaraz pewnie ktoś pomyśli, tylko o to jak np. grasz w bc2 albo jakiś inny fps w którym jest dużo akcji, to czujesz moc tych dźwięków, i czujesz się jak w tym miejscu co w grze. (wiem, może dziwne pytanie jako że są to studyjne. )

 

Dobra recenzja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram w gry na kompie ( jak juz to na X360) to ci nie odpowiem na to pytanie ale ustawione sa mniej wiecej tak: odlegosc od siebie jakies 120 cm, odleglosc ode mnie po 100 cm kazdy glosnik po obu stronach, skierowane sa prosto, czyli nie wala mi prosto w twarz tylko przed siebie, stoja na parapecie a przy parapecie mam biurko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem fajnie :)

 

Coś czytałem kiedyś, że jak głośniki są dalej od siebie do lepiej grają, ale u ciebie pewnie jest dobrze.

 

Pozdrawiam ;)

 

Edit : a mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia z reala? najlepiej od frontu (może być jeden głośnik) no i z profilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzechuboss

Mam pytanie do autora, jak radzisz sobie z regulacją głośności bowiem te głośniki mają pokrętło volume umieszczone z tyłu. Masz je ustawione na full a głośność regulujesz w systemie poprzez sterowniki czy za każdym razem jak chcesz zmienić poziom głośności sięgasz ręką do pokrętła z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do autora, jak radzisz sobie z regulacją głośności bowiem te głośniki mają pokrętło volume umieszczone z tyłu. Masz je ustawione na full a głośność regulujesz w systemie poprzez sterowniki czy za każdym razem jak chcesz zmienić poziom głośności sięgasz ręką do pokrętła z tyłu?

 

Na glosnikach mam ustawione na 50% pokrętło volume , a reguluje poziomem glosnosci po prostu z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt , do czego masz to podłączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już te głośniki, dźwięku nie oceniam na razie. Zauważyłem jednak dwa niedociągnięcia. Pierwsze to gniazdo subwoofera. Duży plus za gniazdo, minus za jego wykonanie. Przy niskich tonach gniazdo gwiżdże. Tymczasowym rozwiązaniem jest wetknięta wtyczka. Drugie niedociągnięcie to kable w środku. Umieszczone w przypadkowy sposób przez co jeden z głośników brzęczał przy niskich tonach. Rozwiązaniem było zgrupowanie przewodów i sklejenie ich taśmą klejącą. Ogólnie daję 4/5 w tej kategorii cenowej. Zamieszczam kilka wykonanych przy okazji zdjęć wewnętrznej części głośnika ze wzmacniaczem.

 

1) Połączenia głośnika

post-88245-13111010047_thumb.jpg

 

2) Twetter + port bass reflex

post-88245-13111010092_thumb.jpg

 

3) Klejenie głośnika

post-88245-131110101407_thumb.jpg

 

4) Zasilacz

post-88245-131110101767_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A powiedz mi czy da się zmienić głośnik basowy na inny?

 

Woofer w głośniku? Podejrzewam, że jeśli dobierzesz odpowiednie wartości to jest to do zrobienia. Nie wiem czy ma to sens, czy np. wbudowany wzmacniacz obsługuje interesujące Cię częstotliwości.

 

Dziś podpiąłem głośniki do dobrego DACa. Na moim sprzęcie niskie tony, są ładne do 70 Hz, następnie jest trochę słabiej aż do 50 Hz (podejrzewam, że jest to f strojenia portu) kiedy pojawia się znów wzmocnienie, po czym od ok. 50 w dół jest drastycznie coraz ciszej - na ucho przy deklarowanych 35 Hz jest ok. -20dB do tego co masz przy 70 Hz.

Wysokie na moim sprzęcie słychać ładnie do ok. 16 kHz. Powyżej albo to ubytek mojego słuchu albo słabe przetworniki, ale jest coraz słabiej. 19 kHz słyszę dopiero na sporym wzmocnieniu, więc ok. -30 dB.

Tak więc grają skutecznie w zakresie od 50 Hz do 16 kHz co naprawdę wystarczy do odbioru większości tego co mam na komputerze. Z pewnością ktoś powie - poskładaj i dołóż, ale tak można się bawić w nieskończoność. To są chyba najtańsze dostępne monitory aktywne i jestem bardzo zadowolony z ich zakupu.

 

PS. Jeśli szukasz potężnego basu rozważ zestaw 2.1, lub uzupełnienie powyższych głośników aktywnym subwooferem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje coś takiego tylko z przednim bass reflexem ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiner91, pytasz o monitory studyjne z przednim bass-reflexem? Zdaje się, że są ale sporo droższe.

 

Zwróćcie uwagę na tylną ściankę tych reloopów. Sama płytka, układ i rozmieszczenie wszystkich gniazd jest dokładnie taka sama jak w manhattanach 2850, nawet terminale głośnikowe są identyczne. Czyżby oba zestawy były produkowane w tej samej fabryce z tych samych podzespołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiner91, pytasz o monitory studyjne z przednim bass-reflexem? Zdaje się, że są ale sporo droższe.

 

Zwróćcie uwagę na tylną ściankę tych reloopów. Sama płytka, układ i rozmieszczenie wszystkich gniazd jest dokładnie taka sama jak w manhattanach 2850, nawet terminale głośnikowe są identyczne. Czyżby oba zestawy były produkowane w tej samej fabryce z tych samych podzespołów?

 

Wygląda, że płytak jest identyczna, co nie znaczy, ze to samo jest w środku. Trzeba znaleźć zdjęcie środka Manhattanów.

Nie zdziwiłbym się, gdyby było tak jak piszesz - ta sama fabryka, chociaż Reloopy mają inną moc więc podejrzewam, że

mogą mieć inne (niekoniecznie lepsze) głośniki.

 

Witam! A co jak bym chciał te zamatować http://www.stx.pl/gdn-14-100-8-sk.html

 

Mogę Ci tylko powiedzieć, że rozmiar wooferów to ok. 14,8 cm, ale nie znam się na tyle by doradzić od strony sprzętowej.

Twettery mają ok. 7,2 cm i dziwne wycięcie :) Chętnie sam dowiem się, czy taka podmiana jest możliwa - tak na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że płytak jest identyczna, co nie znaczy, ze to samo jest w środku. Trzeba znaleźć zdjęcie środka Manhattanów.

Nie zdziwiłbym się, gdyby było tak jak piszesz - ta sama fabryka, chociaż Reloopy mają inną moc więc podejrzewam, że

mogą mieć inne (niekoniecznie lepsze) głośniki.

Akurat nie mówię, że w środku jest identycznie( bo przetworniki są inne)tylko zwróciłem uwagę na te same elementy widoczne z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję i zamówię te głośniki czuje że będą lepiej grały niż obecne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję i zamówię te głośniki czuje że będą lepiej grały niż obecne

 

A co masz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvi a jak wypadają w porównaniu do T40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reloop ADM 5 grają fajnie ale sadze że jak wymienię basy na te http://www.stx.pl/gd...-100-8-scx.html będzie jeszcze lepiej

 

Może taka uwaga jeszcze na koniec - włączone głośniki trochę słychać powyżej 40%, jak to monitory za 500 zł :)

 

PS. Co do samej wymiany to może nic nie dać, jeśli odpowiednio nie zadbasz o akustykę.

Polecam sprawdzić tą stronkę http://www.hunecke.d...reoplay-en.html

Wybrać dwa JBL ES30, odpowiednio ustawić i sprawdzić jaka jest jakość niskich tonów. U mnie różnica jest znaczna zależnie od ustawienia głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj doszły mi na miejsce głośniki basowe STX zastąpiłem stare i szok!!!

O niebo lepiej grają bardziej dynamicznie i nie pierdzą jak dodam więcej basu,gumowe zawieszenie robi swoje!

Dodam tylko ze nie są podpięte pod kompa ale pod mój mixer 32 bitowy oczywiście cyfrowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj doszły mi na miejsce głośniki basowe STX zastąpiłem stare i szok!!!

O niebo lepiej grają bardziej dynamicznie i nie pierdzą jak dodam więcej basu,gumowe zawieszenie robi swoje!

Dodam tylko ze nie są podpięte pod kompa ale pod mój mixer 32 bitowy oczywiście cyfrowy.

 

Cieszę się, że jesteś zadowolony z kolumn. Mówisz, że więcej basu? A jak środek - nie ucierpiał?

Jeśli to nie problem pokaż zdjęcia jak wyglądają (lub filmik jak grają ;) ) kolumny z nowym głośnikiem. Interesuje mnie jak rozmiarowo pasują do kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby. Też jestem ciekaw jak to teraz wygląda. Czy trzeba było coś ciąć, dopasowywać czy głośnik od razu pasował idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że idealnie pasują żadnego problemu nie miałem taki sam wymiar i konstrukcja podobna tylko większa moc i lepsze zawieszenie!

 

next

 

next

 

next

 

next

 

jeszcze zrobię małe poprawki akustyczne muszę odizolowac wzmacniacz i gwizdki (małe puszki) powietrze znajduje ujście troszkę lepszej waty do wygłuszenia i będzie Perfect!!!

post-269460-131179755547_thumb.jpg

post-269460-131179764108_thumb.jpg

post-269460-131179769418_thumb.jpg

post-269460-13117977576_thumb.jpg

post-269460-131179789316_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...