Skocz do zawartości
Snipe_

Grand Theft Auto / GTA IV

Rekomendowane odpowiedzi

grandtheftautoivpcokladns2.jpg

w340.png

 

Producent: Rockstar North

Wydawca: Rockstar Games

Dystrybutor PL: Cenega Poland

kategoria: gry akcji / TPP

 

Data Premiery:

Świat: 02 grudnia 2008

Polska: 03 grudnia 2008

 

Tryb gry: single / multiplayer

Tryb multiplayer: LAN / Internet | liczba graczy: 1-32

Wymagania wiekowe: 18+

 

"Nowa część Grand Theft Auto to według wielu rankingów jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2008 roku. Słynna, bestsellerowa seria o dziesięcioletniej historii (ostatnio Vice City i San Andreas) jest już nie tylko programem komputerowym, ale zjawiskiem kulturowym. Produkt firmy Rockstar* wywarł olbrzymi wpływ na branżę gier i młodzież na całym świecie. W ścieżce dźwiękowej do GTA zawsze znajdują się największe gwiazdy muzyki pop, rock RAP, czy hip hop. Bezkompromisowa fabuła przedstawia za to największe bolączki współczesnej Ameryki.

 

Grand Theft Auto IV rozpoczyna nową erę w serii. Gra otrzymała m.in. zmieniony silnik graficzny R.A.G.E., który zapewnia więcej tekstur i szczegółów w otoczeniu oraz przebudowany system misji. Głównym bohaterem GTAIV jest Niko Bellic, imigrant ze wschodniej Europy, który w Stanach Zjednoczonych marzy o spełnieniu ?amerykańskiego snu?. Szybko jednak przekonuje się, że życie imigranta w USA nie jest usłane różami. Fabuła z pewnością znacznie bliższa Polakom od poprzednich części gry."

 

 

Oficjalne wymagania sprzętowe (jak na razie należy je traktować z przymrużeniem oka):

 

 

Wymagania minimalne:

 

Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz

1,5 GB RAM

16 GB miejsca na dysku twardym

nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)

 

Wymagania zalecane:

 

Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

Intel Core 2 Quad 2.4 GHz lub AMD Phenom X3 2.1 GHz

2 GB RAM (XP) / 2,5 GB (Vista)

18 GB miejsca na dysku twardym

nVidia GeForce 8600 lub ATI Radeon HD3700 (512 MB)

 

 

Po premierze gracze dostrzegli problem z optymalizacją najnowszej odsłony serii Grand Theft Auto, a także rejestracją produktu w systemie Games for Windows Live oraz Social Club Rockstar.

 

Wg wielu chodzi ona nie tak jak powinna. Równocześnie proszę o powstrzymywanie się od komentarzy na ten temat do czasu wydania stosownych poprawek sterowników kart graficznych lub samego patcha do gry. Co do problemu z aktywacją, na razie jedynym rozwiązaniem jest rejestracja gry na inny kraj, sugeruję tutaj Wielką Brytanię, Niemcy lub Irlandię. Należy pamiętać o podaniu rzeczywistego adresu ulicy i kodu pocztowego. Jest to jak dotąd jedyne rozwiązanie tego problemu, które nota bene czasami także się nie sprawdza. Firma Cenega, która jest dystrybutorem gry na terenie Polski chwilowo stara się nie komentować sytuacji, chodź jak można się domyślać, planuje wydanie stosownego oświadczenia w tej sprawie.

 

W związku z szerzącym się spamem w wątkach poświęconych GTA IV pragnę poinformować wszystkich userów o szczególnym regulaminie tego tematu.

 

Zabronione jest pisanie nie na temat, powtarzanie informacji zawartych w tym poście, bezsensowne narzekanie, dyskusje o pirackiej wersji gry, wklejanie nadmiernej ilości screenów mającej na celu pokazanie marną ilość fps oraz podżeganie do kolejnych kłótni z cyklu "konsole vs pc" oraz "ati vs nv". Apeluję także o zdrowy rozsądek i nie próbowanie obchodzenia tego mini regulaminu w celu wykazania się poczuciem humoru lub jak kto woli inteligencji(??). Nie stosowanie się do w/w zasad skutkować będzie procentami, a w skrajnych wypadkach banem, którego czas trwania ustala moderator.

 

Garść filmików z popularnego serwisu YouTube.com, które pojawiały się w poprzednich wątkach. Proszę o nie wklejanie ich ponownie:

 

http://pl.youtube.co...feature=channel

http://pl.youtube.co...h?v=O0oyQTM5nAg

http://pl.youtube.co...h?v=C8aW8SuQnSg

http://pl.youtube.co...feature=related

 

Zapraszam do miłej dyskusji w cywilizowany sposób.

Jest to najprawdopodobniej ostatnia szansa dla takiego topicu na Pclab.pl, a głupio żeby tak gęsto zaludnione forum nie miało tematu głównego na temat jednej z najbardziej popularnych i oczekiwanych gier tego roku.

 

UPDATE

 

Link podesłany przez kolegę goly, mały tutorial opisujący proces rejestracji GTA IV:

 

http://forum.gtasite...p?topic=45527.0

 

================================================================================

 

Lista błędów wraz z wytłumaczeniem co oznaczają, znaleziona przez kolegę giez:

 

MMA10 Out of memory - Please re-boot your system

RMN20 Windows Vista: Need to have Service Pack 1 or higher to proceed.

RMN30 Windows XP 64 / Server 2003: Need to have Service Pack 2 or higher to proceed.

RMN40 Windows XP: Need to have Service Pack 3 or higher to proceed.

DD3D50 D3D Error - DirectX 9 video card required

TEXP110 D3D Error - Failed to create texture - Please restart the game

DWIN20 D3D Error - Failed to query memory. Please re-start the game.

DD3D10 D3D Error - Please re-boot your system

DD3D10 D3D Error - Please re-boot your system

DD3D30 D3D Error - Please re-boot your system

DWIN30 D3D Error - Please re-boot your system

DD3D20 D3D Error - Please re-install the game and/or re-install DirectX

DWIN10 D3D Error - Please restart the game

DD3D60 D3D Error - Shader Model 3.0 or higher is required

DD3D70 D3D Error - Unable to retrieve D3D Device. Please re-boot your system

GPUP10 D3D Error - Unable to retrieve D3D Device. Please re-boot your system

TEXP20 D3D Error - Unable to retrieve D3D Device. Please re-boot your system

TEXP30 D3D Error - Unable to retrieve D3D Device. Please re-boot your system

TEXP80 D3D Error - Unable to retrieve D3D Device. Please re-boot your system

DD3D40 D3D Error - Unable to retrieve device capabilities. Please install latest video card driver and/or re-install DirectX

TEXP10 D3D Error - Unable to retrieve device capabilities. Please install latest video card driver and/or re-install DirectX

DD3D80 D3D reset failed - Please restart the game.

STRB10 Failed to delete file - Please re-boot your system

RMN10 Failed to read file - Please re-boot your system

STRM10 Failed to read file - Please re-boot your system

STRM20 Failed to read file - Please re-boot your system

BNDL10 Failed to write file ? Please re-boot your system

STBF10 Failed to write file ? Please re-boot your system

VOIC10 Fatal voice chat error - Please restart the game

RESC10 Out of video memory - Please re-boot your system

BA10 Out of virtual memory - Please re-boot your system

EA10 Out of virtual memory - Please re-boot your system

TEXP60 Unable to create color render target - Please re-install DirectX and/or install the latest video card driver.

TEXP70 Unable to create depth render target - Please re-install DirectX and/or install the latest video card driver.

AE10 Insufficient Memory to Start Game - Please close some applications and restart the game

PC10 Unable to retrieve D3D Device - Please reboot your machine or reinstall your display driver

TF10 Unable to write to disk - Please restart the game

WS20 InitWinSock failed - Please re-boot your system and/or re-install the game

WS30 InitWinSock failed - Please re-boot your system and/or re-install the game

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch "głównych" zamkniętych wątkach o tej grze ten ma moje "błogosławieństwo".

 

Jakikolwiek w nim spam piractwo/aluzjki pirackie będą karane warnami/banami (z naciskiem na to drugie).

 

Ma być wątek o tej grze to będzie. Ale naprawdę radzę się zastanowić nad tym co się w nim napisze. I jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek "smietnikowy" zamkniety, wiec kontynuuje tutaj :)

 

Wreszcie udalo mi sie cos dluzej pograc- o dziwo nawet rozdzielczosc sie udalo zmienic na 1024/768 bez wywalenia do windowsa :)

Detale tez nie byly na minimum, suwaki tak w okolicach srodka a reszta low/medium i 8600gt radzil sobie z tym calkiem dobrze, nawet duzo lepiej niz sie spodziewalem ;)

 

Teraz pytanie do tych co im dziala bezproblemowo na 8600gt- jakich sterownikow uzywacie? Bo mnie juz wkurzac zaczyna odpalanie po 5-6 razy gta IV i to jeszcze w trybie awaryjnym...

Bo raczej to nie jest wina za slabej karty, skoro jesli juz sie gra łaskawie odpali to ciagnie ja w przyzwoitej jakosci wizualnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 pytanie, mam radeona 4850 . . . Opłaca mi się teraz zamawiać grę, czy poczekać na nowe sterowniki od Ati, tudzież łatę od R ? Bo z tego co czytałem to gra chodzi lepiej na poczciwym 8600 niż na radeonach serii 48xx, a dzieli je wielka przepaść :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, równiez mam 8600gt i zainstalowane sterowniki w wersji 178.24, wydaje mi sie ze podobnie nam to chodzi z tym że ani razu nie wywaliło mi gry(obawiałem sie juz tragedii ,a nie jest źle), 1024 rozdzielczosc, low/med ustawienia, tylko cienie i costam jeszcze ustawione na max co mogłem. Zastanawiam sie czy nie dało by sie jakos wyedytować configu żeby uzyskac wyzsza rodzielczosc bo tak na oko 1280 spokojnie powinno dac rade. Zwłaszcza że przy 1024 i odsw. 100 mam ramki czarne wiec dalekie to do komfortu. Jakoś tylko nie moge znaleść gdzie - ani w rejestrze, ani w katalogach gry/profilu. Anyone?

Edytowane przez 3nder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre motywy powalają szczególami, przyznam, że niektóre 1 klasa, ale skacze bez redukcji na połowę (na 1280x1024 textury na medium i każda opcja full na takim procku jak mój tylko 9600gt i 2 gb ram).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś dziwnego. Na moim sprzęcie, przy jakimkolwiek OC proca, gra jest niestabilna, zaraz po logach Rockstar / Rockstar North wywala się do pulpitu z błędami adresowania pamięci. Przy wyłączonym OC proca mam 2.1 Ghz i niestety jest to za mało do komfortowej gry. Podkręcenie grafiki nic nie daje.

 

Mam tylko 320 MB VRAM i nie mogę tekstur lepszych niż Medium wybrać, zasięg widoczności góra 32, mimo switcha "brak ograniczeń" zastosowanego. Co dziwnym jest, bo inne zasięgi na maksa lecą. Pomiędzy renderingiem High/V.High/Highest nie widzę różnicy. Rendering Low wygląda jak idź i nie wracaj, Medium jest znośne (to poziom konsoli, prawda?), High ciut ostrzejsze np. na podłożach... I już. Gra uparcie udaje, że nie wie co to antyaliasing (może i dobrze), za to wydaje mi się, że forsuje Anizo, mimo ubicia w sterownikach.

 

Mam jednak 180.48 WHQL i nic nie mogę zrobić, żeby uzyskać płynny obraz. 800x600 w low/low i "1" wszędzie przycina się minimalnie, zaś 1280x960 w medium/highest, "22", "32", "100", "0" jest względnie na progu używalności. Jest tak, jakby ustawienia praktycznie nic nie zmieniały, jeśli o płynność chodzi.

 

Ktoś się z czymś takim spotkał, coś poprawił? Znane są jakieś tweaki? Ktoś już przy tym grzebał? Gość z tweakguides.com miał skończyć po FC2 i F3, a tweaków do FC2 nadal nie ma, więc pewnie nie tknie już GTA4 :/

 

Nie wiem co mogę sobie pomóc, niby wąskie gardło w 2 x 2.1 GHz, ale przecież Crysisy, Far Cry i Fallouty chodziły mi cacy, a tu taka siurpryza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to kilka spraw (autor wątku w sumie mógłby edytować pierwszy post w miarę napływu nowych informacji na temat gry, tworząc swoiste kompendium wiedzy)

1. Gra NIE działa pod Windowsem 2008.

2. Pod Windowsem XP Pro SP3 gra nie radzi sobie z obsługą dwóch rdzeni.

3. Generanie na takim zestawie jak w stopce #1 - wyciąga wg benchmarka 8 fps, a tak realnie na oko około 3, 4. Kompletnie niegrywalne.

4. Trochę prywaty: zapraszam na http://noczgta4.blox.pl/ - blog który uruchomiłem specjalnie z myślą o GTA4 i jego live review wykonywanego przeze mnie, jako że mam sprzęt klasy powiedzmy średniej i myślę, że wiele osób byłoby zainteresowanych tym, jakie są wrażenia z korzystania z takiego sprzętu. W planach mam jeszcze przeprowadzenie testów na X1950Pro z 512mb, no i porównanie tego z Vistą, może tam będzie jakoś to lepiej działało. Tam też jest więcej informacji na tematy wyżej poruszone.

 

PS. Jeśli ktoś chciałby współtworzyć ze mną tego bloga, proszę PM. :)

Edytowane przez puexam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzyskałem w benchmarku taki wynik:

 

7cbafa021d189df7m.jpg

 

Po formacie i wgraniku sterów 8,11 jest dużo lepiej w grze jest płynnie:) praktycznie zawsze 35-40 fps(czasem spadnie do 25 ale żądko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Mam takie glupie pytanie. Czy moge sobie zainsalwoac GTA4 na 2 kompach? I grac oczywiscie jednoczesnie tylko na jednym, ale czy mozna sobie grac raz na notebooku raz na desktopie - oto jest pytanie :-)

 

Crank1 nie lepiej zmniejszyc detale ale wzucic natywna rozdzialke monitora?

Edytowane przez hoodedman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się

 

No gierka mega nie żałuję ani trochę :thumbup:

 

Trochę śmiać mi się chce R* wczoraj o 18 mówił do piratów żeby się nie siłowali bo i tak nie odpalą gry a o 21 z łamali i gierka odpaliła normalnie nawet grać się dało tylko występował jeden bug częśienie kamery :E ale R* sie postarał z zabezpieczeniami mógł równie dobre postarać się o optymalizacje. U mnie chodzi akurat przyzwoicie ale jeszcze stery zaktualizuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mółgłby ktos tu napisac te komendy ktore pozwalaja zmienic detale i rozdziałkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uzyskałem w benchmarku taki wynik:

 

7cbafa021d189df7m.jpg

 

Po formacie i wgraniku sterów 8,11 jest dużo lepiej w grze jest płynnie:) praktycznie zawsze 35-40 fps(czasem spadnie do 25 ale żądko)

 

no to mnie troche pocieszyles.

ja docelowo bede chcial ustawic rozdzialke 1920x1200, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jesli bedzie nedznie to ustawie tak samo jak Ty.

 

Czekam na grę z allegro ze sklepu gameover - zamawial tam ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun dla autora tematu bo wreszcie to porządnie wygląda. Wczoraj kupiłem w Empiku i moje "doznania":

 

Plusy:

- Fizyka

- Dźwięki

- Inteligencja policji

- Ogrooomne miasto

- Gadżety których nie było w poprzednich częśćiach gry.

 

Minusy:

- Gram na Low :D

- Niko biega jak ciota

- Animacje chodzenia są denerwujące, Niko wszystko robi 2 razy wolniej w stosunku do San Andreas.

- Konieczność logowania do Windows Live i Social Club'u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi na Athlonach X2?

bo kolega pisał że na Athlon 6000+ i GF8800GS 384 MB ma na max low około 5 FPS ?

 

To wina karty czy procka ?

 

Pytam ponieważ chce się dowiedzieć czy mi poleci

Edytowane przez Darek94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo kolega pisał że na Athlon 6000+ i GF8800GS 384 MB ma na max low około 5 FPS ?

coś ma z systemem, bo 5fps to ewidentnie za mało na taki sprzęt, no chyba że ma 512 ramu

 

Mój sprzęt:

korek2duo 3,0ghz

ram 2gb 1066

gefka 9800GT 1gb

 

Ustawienia gry

1440x900

textury medium

render quality high

view: 25

detail dist: 60

vehicle densit: 30

shadow density: 10

 

Resource usage: 422 / 1009

 

Działa zarąbiście około 40fps w grze, wygląda też niczego sobie, aczkolwiek krawędzie troche ostre pomimo ustawień nvidia w systemie na wysoką jakość wygładzania.

 

Wy też widzicie te krawędzie?

Edytowane przez chriser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też czekam na jakieś nowe stery bo w w 8.11 potrafią być czasem przekłamania chodź porównując do innych nie mam tragedii.

post-50186-1228373829_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłęm wczoraj w MM i jakie są moje wrażenia?

 

ładne pudełko mapa :)

GODZINNA!!! instalacja! i to dosyć skomplikowana!

i pierwsza sprawa: wkłądam, płytę do napędu chce zainstalować a tu wyskakują jakieś chińskie napisy! PARANOJA!

Na moim sprzęcie przy max ustawieniach (tyle ile da sie ustawić) fps czasem spadnie i do 18 ! szok dla mnie i jest na co narzekać, dzisiaj na spokojnie jak będę grał zjade z detalami trochę i będzie ok. W benchmarku średnio miałem na tych ustawieniach 35 klatek.

 

Co do gry. Ciekawa ale bugów jest faktycznie trochę, obiekty przenikają ściany, model sterowania jest moim zdaniem dziwny, nawet postacie z gry na skrzyżowaniach jeżdżą na 2 kołach bo tak auto się zachowuje. Grafika obleci, misje ciekawe ale pewnie zaraz zaczną się takie których nie cierpię - na czas.

Spotkałem już Panie Smerfetki że tak powiem ... i ciekawie się to prezentuje wizualnie :)

Policja jest jakaś dziwna nie mogą mnie złapać. Na razie tyle. Czy żałuję - nie bo gra jest Świetna a to co napisałem to tylko małe niuanse i skutek nieprzespanej nocy , oczywiście nieprzespanej przez GTA :D

 

P.S acha multi mi nie działa ten błąd wyskakuje co wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem dziewczynę która mówi w naszym ojczystym języku- przepraszam. Ale chciałem Was prosić o pomoc - jak się gra w te kręgle?? Nie umiem za czort rzucić tą kulą. Co muszę zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te chińskie napisy na dzień dobry to straszny klops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś ma z systemem, bo 5fps to ewidentnie za mało na taki sprzęt, no chyba że ma 512 ramu

 

Mój sprzęt:

korek2duo 3,0ghz

ram 2gb 1066

gefka 9800GT 1gb

 

Ustawienia gry

1440x900

textury medium

render quality high

view: 25

detail dist: 60

vehicle densit: 30

shadow density: 10

 

Resource usage: 422 / 1009

 

Działa zarąbiście około 40fps w grze, wygląda też niczego sobie, aczkolwiek krawędzie troche ostre pomimo ustawień nvidia w systemie na wysoką jakość wygładzania.

 

Wy też widzicie te krawędzie?

No, różnica między nami to przede wszystkim 2/3 GB pamięci wirtualnej grafiki... Poza tym pytanie, czy używasz XP czy Visty?

 

Ogólna obserwacja: chińskie znaki wychodzą w XP, pod Vista/2008 są one wyświetlane poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wy tylko potraficie biadolic o grafice ?

czy ktos napisze jakas mini recenzje (bez spoilerow :E) ?

naprawde wyroslo nam pokolenie, w ktore gra dla grafiki ;|

 

Snipe_ moglbys w 1 poscie zrobic przeglad kart graficznych na ktorych da sie grac w gta4. (nawet na low, ale sie da) mysle, ze wielu osob jest ciekawych czy warto w ogole kupowac ta produkcje ( w tym ja, bo poki co nikt nic nie mowil o 3870). z tego co ludzie pisali to bezpieczne sa: 8600gt, 8800gt , 8000gts, , 4850, 4870 , 4870x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam GTA IV jest grywalna na gf 8600 gt . OBy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...