Skocz do zawartości
simian raticus

Co dzisiaj smacznego zajadasz internauto?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Ale o co chodzi? Piszesz to do mnie czy do tatusia? Chyba pomyliłeś mnie ze swoim tatusiem.

 

 

My dzisiaj robimy przepyszne kurczaki a`la KFC - mieszkanke skrzydełek i stripsy. Macie jakieś fajne przepisy na sos do takich kurzcaków? Swego czasu robiliśmy salsę. Ale niestety nie każdy u nas lubi ten sos.. Może macie pomysł na inny sos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź je w bułę i zalej majonezem, powinno Ci smakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Hm i mówisz, że to ja brudze forum ... :) Grzecznie pytam i czekam na odpowiedzi od specjalistów którzy nie lubią wymiocin i lipa ...

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frytoburgery :lol2: Boże on nawet nie umie normalnie pisać ;/ .. ALe nie no poważnie jak ktoś ma szczelność krytykować kogos czyjąś restauracje czy cos jak nawet nie ma pojęcia o istnieniu Burgerów z frytkami.. :hmm: :hmm: :hmm: Widocznie nie opuścił własnej nory i mamusia mu przynosi do łóżeczka potrawy. Bo nie jestem tego w stanie ogarnąć ;D

A ja nie jestem w stanie ogarnąć, że komukolwiek może smakować bułka z frytkami, zalana sosem. I że ktoś wpadł na taki poroniony pomysł. Kiedyś jako dowcip chodziło hasło, że się je frytki z chlebem, ale rzeczywistość przegoniła fikcję. Nie jestem w stanie ogarnąć, że jakiekolwiek miejsce, zwące się restauracją, ma odwagę takie coś podawać.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No widzisz jedni jedzą dobre rzeczy a drudzy myślą że to wymiociny :). Są różni ludzie..

 

Jeśli dla kogoś zdziwinie ze frytki są w bułce i zalane sosem to ja pozostawie to bez komentarza. Nigdy nie jadłeś frytek z sosem? ;p Żal mi ciebie, serio :) Widocznie juz w Pcimie Dolnym oferują lepsze żarcia niż u ciebie :)

 

A w ogóle wiesz jak wyglądaja frytki? I z czego są zrobione? Pewnie nie :>:lol2: :lol2:

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytoburger pozamiatal rok 2018 :D jak będę kiedyś w szczecinie to musze spróbować tego regionalnego przysmaku :D

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytoburgery :E

 

Ogólnie pewnie zainspirowali się grekami. U nich jest bardzo popularny pita gyros z frytkami. Dla mnie połączenie frytek z bułą czy pitą to nie smaczna kompilacja. Raz tego próbowałem w Grecji i później zamawiałem bez frytek :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

a tak serio obejrzyjcie sobie. Tylko ze ja wole po swojemu - bez mięsa i z większą ilościa frytek + łagodny sos.. Dlatego wole sobie sam w domu robić. Ale jest to coś niesamowitego i smacznego. Ogólnie domowej roboty zawsze jest smaczniejsze i zdrowsze...

 

Jak jestem na mieście to czasami i zjem tam ale boje sie jeść mięsa smażonych na ich tłuszczu. Dlatego od wielu juz lat zajadam tylko frytburgery :). Nigdy nie zaszkodziły.. A zjadłem ich ojj sporo ;). Jeszcze za czasów technikum latało się do barów :)

 

lukadd --> serio tobie polecam. Sam sobie mozna zrobic w domu. Szybkie i smaczne .. Pozostali tutaj wolą wyśmiewać jedzenie + same miasto. No ale czasami się napotyka ludzi z niskim poziomiem inteligencji.

 

W dodatku z miesiąc temu moja sis jadła te frytburgery w Niemczech! A dokładnie w berlinie. :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W takiej postaci tak robione jeszcze ujdzie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=mb6j9Vc5dK4

 

Oczywiście można dać mięso, ale nie mieszać frytek z sosem bo wtedy są rozmięknięte i nie smakują.

 

Eee moze byc ale wole frytburgery "własnej roboty". Ogólnie to lubimy bułki kebabowe. Są same smaczne i można kombinować co do nich wsadzic A jest pełno przepisow na YT. Mi w domu przeważnie robimy taki frytburgery lub smazymy takie grube kotlety + sałatki i sos. Kombinacji mnostwo.

 

Oczywiście można dać mięso, ale nie mieszać frytek z sosem bo wtedy są rozmięknięte i nie smakują.

 

Baa dlatego trzeba zrobić to mądrze! I jak zrobisz odpowiedni sos to frytki nie rozmiękczają sie i są kruche i smaczne jak bez sosu. Wszystko zalezy przede wsystkim od składników na sos oraz jego temperatury .. Czesto w barach dają bardzo gorace frytki i to błąd. Wóczas nawet zimny sos je rozmiękczy.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem komentarze pod filmikiem i ktoś dodał ze to jest zajebiste danie jak się wraca pijanym rano z imprezy, i smakuje wtedy jak z wykwintnej restauracji z 5* michelin :o dobre :D geneza dania sięga podobno 74 roku, klasyk :E

Edytowane przez JamesSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Baaa lepsze niż twoja wyschnięta pizza wyglądająca jak pizzunia odmrożona z supermarketu :D

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co to jest kurde tort? PizzaTort :D Bez urazy ale to nie jest True deep ani tym bardziej pizza :P

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frytki polecam w takiej formie. Fajnie wyglądają i smakują szczególnie taco.

 

a1shaWL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie tort. To Twoja pizza

 

Pierwsze słysze byśmy my robili i mieli przepis na pizze zwaną True deep Pizza. :)

 

Frytki polecam w takiej formie. Fajnie wyglądają i smakują szczególnie taco.

 

a1shaWL.png

 

No ja robie bardzo podobna do tej pierwszej z lewej. Tylko u mnie jest chyba szersza i wieksza bo przez samą bułkę.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno a być może nigdy nie uśmiałem się na pclabie tak bardzo jak czytając ostatnie 5-6 stron tego tematu xD

 

 

a0tuz93cu0vo.jpg

 

O i to jest własnie pizza w stylu chickagowskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

O i to jest własnie pizza w stylu chickagowskim

 

https://roadtripbus.pl/wp-content/uploads/2018/04/pizza-chicago-deep-dish.jpg

 

To jest chicagowska pizza. I ja taką robie ale jeszcze na grubszym cieście i cienszych bokach..

 

I tu dochodzimy do sedna sprawy.

To co myslisz o mojej wszyscy myślą o Twojej.

 

Ja nie krytykuje twojej pizzy tylko przypomina bardziej tort niż Deep Pizze. Ale napewno jest smaczna i nie mówie ze to siki czy cos jakies wymiociny :D.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jedni jedzą dobre rzeczy a drudzy myślą że to wymiociny :). Są różni ludzie..

 

Jeśli dla kogoś zdziwinie ze frytki są w bułce i zalane sosem to ja pozostawie to bez komentarza. Nigdy nie jadłeś frytek z sosem? ;p Żal mi ciebie, serio :) Widocznie juz w Pcimie Dolnym oferują lepsze żarcia niż u ciebie :)

 

A w ogóle wiesz jak wyglądaja frytki? I z czego są zrobione? Pewnie nie :>:lol2: :lol2:

Frytki z sosem faktycznie niesamowity specjał, a w bułce to hohoho. Może w jakims zapadłym kebabie bym takie coś znalazł, ale nie chodzę po takich miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te skrzydełka wyglądają nieźle, miła odmiana po frytoburger ze i pizzy tort :D

Ale mam ubaw z tego tematu :-D

 

Pieczone w frytkownicy czy na patelni? Duzo oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Te skrzydełka wyglądają nieźle, miła odmiana po frytoburger ze i pizzy tort :D

Ale mam ubaw z tego tematu :-D

 

Pieczone w frytkownicy czy na patelni? Duzo oleju?

 

Mówisz o skrzydełkach? .. Nie ja frytkownicy nie mam :).. Kiedys mialem ale sie zepsuła ale mamy własne sposoby na robienie frytek. Chociaz czesto kupujemy gotowe frytki ale tylko jednej marki.

 

Co do skrzydełek to w piekarniku - a olej? No niestety olej musi byc ale napewno mamy zdrowszy niż te oferowane w KFC czy innych restauracjach :P. No coś jest na rzeczy jak zjem wlasnej roboty z 5-8 kawalkow i nic mi sie nawet nie odbija po zjedzeniu to dobry znak.. Nie tak dawno kupilismy sobie na zarcie z KFC i jezu po 4 skrzydelkach odbijało mi sie przez pół dnia..

 

Polecam też robic skrzydełka z paluszków :) chodzi oczywiscie o panierke. Tylko trzeba uwazac jake paluszki.. Bo niektóe są tak twarde ze pozniej kurczaka nie idzie pogryżć :D (Lajkoniki polecam tylko najlepiej jak najmniej solone bo dosolic sobie warto podczas robenia potrawy)

 

My przewaznie robimy kurczaczki z bułki tartej jak dzis, albo bułki tartej + musztarda (Miód!!) lub własnie z paluszków. Zależy co sie kupi w sklepie.

 

-

Eh co tu duzo mówic uwielbiam jeść ale najgorzej to są zapachy z kuchni. No masakra . Dlatego niewyobrażam sobie przebywać w miejscu gdzie np obok jest jakis bar czy restauracja i te zapachy.. O matko idzie zwariować..

 

A jeszcze dodam ze my często bierzemy przepisy do Pani Joli https://przepisyjoli.com/ naprawdę spoko . Moze i są lepsze przepisy u innych kuchmistrzów.. ale nam tam na razie to wystarcza. Nie tak dawno zroblismy rolade ze szpinakiem od tej pani.. Niesamowite! Jesli lubicie szpinak to polecam

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te skrzydełka wyglądają nieźle, miła odmiana po frytoburger ze i pizzy tort :D

Ale mam ubaw z tego tematu :-D

 

Pieczone w frytkownicy czy na patelni? Duzo oleju?

Bo zdjęcie z internetu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zdjęcie z internetu :E

kulinarne przygody- Smaker :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi chyba masz rację :D czekamy na zdementowanie plotek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...