Skocz do zawartości
simian raticus

Co dzisiaj smacznego zajadasz internauto?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem czasu na śniadanie, więc 2 hot-dogi z Orlenu w trasie. Później gołąbki, łazanki, a teraz piwo :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pieczone bez tłuszczu fryteczki, 2 kotlety z piersi i kiszone z majonezem jako sałatka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

47641024094409601157310.jpg

Mlodsi pewnie sie skrzywia,ale facet musi czasami zniszczyc golone-męska sprawa po prostu ;)

dodam tylko ze poprawilem lodowym snickersem i ledwo co siedze :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mmmmm ślinotoku mi narobileś :glodny:

Tylko chrzanu mi brakuje :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz racje,ale musialbym specjalnie jechac do polskiego sklepu,bo zapasy wyzarlem.

Ale z musztarda golona tez daje rade-a ta musztarda Colmansa to niezła kosa jest,mocniejsza niz chrzan-pisz tu o prawdziwym chrzanie ,bo to co ostatnio mozna znalezc w sloikach to w ogole mocy nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Domowy chrzan jest bardzo dobry, wujek robi, pół łyżeczki i można się popłakać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

"wielka bezczelna golonka z ogórem kufel piwa i buła"

Mlodsi pewnie sie skrzywia,ale facet musi czasami zniszczyc golone-męska sprawa po prostu ;)

dodam tylko ze poprawilem lodowym snickersem i ledwo co siedze :E

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

a ja dziś skromnie tost z opiekacza i kawa, zbijam mase w przeciwieństwie do Ciebie :lol2:

Edytowane przez Master Husky

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Push-up3k
Napisano (edytowane)

47641024094409601157310.jpg

Nie ma chrzanu, lipne piwo, mało ogórków, ale 10/10 musi być, bo to golonka :E

A tam, ja golonkę jadłem pierwszy raz w wieku chyba 9 lat i pokochałem ją na sam widok (duży kawał mięsa! Byłem jednym z tych dzieciaków, które nie grymasiły przy jedzeniu i mam to do dziś).

Ale z musztarda golona tez daje rade-a ta musztarda Colmansa to niezła kosa jest,mocniejsza niz chrzan-pisz tu o prawdziwym chrzanie ,bo to co ostatnio mozna znalezc w sloikach to w ogole mocy nie ma :/

Chrzan najlepiej kupić marki 'Rolnik' albo bezpośrednio u jakiegoś rolnika. Ew, samemu wykopać. W niektórych knajpach dają dobre chrzany. Przykładem choćby kultowy Taurus.

Mnie też. W tej chwili nie mam gdzie takie coś zjeść za rozsądne pieniądze, ale w przeciągu 2 tygodni zrobię hop-siup trasa Wrocław - Rzeszów i po powrocie w drodze do domu wybiorę się do 24h knajpy z golonkami.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wspomniales Taurus kolo Tarnowa?Lokal gdzie 99% klienteli to faceci a specjalnoscia sa golonki ze specjalnych piecow???

Zacne zarlo tam jest-jadlem kilka razy w tym miejscu kiedy jeszcze smigalem po Polsce.

Moja jedna wizyta w taurusie skonczyla sie niebanalnie :)

Na dzien dobry zezarlem tam kasze z gulaszem-tak jakby na starter,pozniej zamowilem wieeeelka golone,ktora zniszczyla mnie dokladnie,ledwo co wstalem od stolu i turlalem sie w strone wyjscia....ale katem oka dostrzeglem jeszcze prince polo orzechowe,kupilem je i zaraz pozarlem...to byl gwozdz do trumny,bo kiedy wsiadlem do samochodu,a tym samym zgiolem sie w pol-moj zoladek zaprotestowal-otworzylem drzwi i sie...porzygalem :) hehe,tak,tak-to kwintesencja obrzydliwosci...obezrec sie az do porzygu :)raz w zyciu mi sie przytrafilo eheheh

Wracajac do wspomnianego zdjecia-zaiste,piwo byle jakie,ale po jakims grilu zostala cala zgrzewka wiec mecze je czasami-a ogorek tylko jeden,bo to korniszon-a ja z reguly gardze korniszonami,jestem fanatykiem kiszonych ogorow.

chrzan zdziadzial strasznie ostatnimi czasy-z czyms go rozdrabniaja.Jak jestem w Polsce,to moj wuj zawsze zaopatrza mnie w niezbedny zapas-mieszka nieopodal rzeki i sam kopie chrzan,uciera....a jego specjalnoscia jest chrzan....z jablkiem-razem utarte,jablka lekko podduszone-dla niektorych to moze dziwne,ale wierzcie mi...to jest cos wspanialego,moge to zrec lyzkami :)

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Push-up3k
Napisano (edytowane)

Pijany jesteś? :E

Tak, Taurus koło Tarnowa. Właściwie to główna knajpa to jest w Pilźnie. Znajduje się na wyjeździe do Tarnowa po prawej stronie. Jest tam masarnia, sklep firmowy i oczywiście bar. Zresztą ta firma młoda nie jest i się bardzo szybko rozrasta. Średnio co miesiąc otwierają nową knajpę. Może kiedyś dotrą do Wrocławia.

Edytowane przez Push-up3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

troche wypilem-lubie wyjazdowe szkolenia :) a dzisiaj guinness w pubie smakowal mi wybornie,taaaak-te piwko z upalny dzien ma swoj urok :)a jako ze szkolenie mam w newcastle to dziobnolem tez kilka newcastle brown ale-zacny browarek

newcastle_brown_ale.jpg

Pozarlem dzisiaj pizze z pieca opalanego drewnem...swietnie smakuje,przypomnialy mi sie wakacje we wloszech ehhh

Co do zarla-z taurusem smialo moze konkurowac Gorska Chata w Polichnie-prekursor tego typu przydroznych knajp w Polsce.Przegralem tam walke z pierogami-potworami,innego razu az sie spocilem kiedy pozarlem kotlet po kowalku poprzedzony zurem w chlebie-nie wiem jak teraz ale kilka lat temu uwielbialem sie tam stolowac.

Edytowane przez oizo76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Push-up3k

Taurus jest o tyle dobry, że to co u nich można zjeść, zawsze jest świeże. Tak jak na targu można kupić mięso, które jeszcze dzień wcześniej wieczorem chodziło, to tak samo te golonki są świeże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak mowisz-a do tego co pamietam,mieli swietne ceny...szkoda ze tak male jest prawdopodobienstwo iz tam jeszcze zagoszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś wieczorem:

Bagietki

Pieczarki

Cebula

Boczek

Papryka

jakieś inne warzywa jak rzucą się w oczy

ser

Na patelni boczek przesmażony do tego dodane warzywa robimy farsz

Bagietki na pół, farsz z wierzchu, ser żółty, do piekarnika na kilka minut aby ser się zapiekł i wcinka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mi smaka narobiliście na golonkę :D Jak dobrze mieszkać koło Tarnowa :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapiekanki wyszły kapitalne :) Farsz doprawiony jedynie solą, pieprzem i chili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hultek

Pyszne mięsko "własnej roboty" (rodzice na wsi świnie hodują, potem je zabijają i przerabiają na mięso/wyroby :D) ładnie podduszone na patelni, doprawione po mojemu, czyli wrzucić pieprz, kucharka, bazylię, oregano i czosnek, wymieszać i cieszyć się smakiem. Mniam!

:glodny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Push-up3k

Na stołówce były pieczone żeberka z sosem to sobie wziąłem z ziemniakami oraz burakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pyszne mięsko "własnej roboty" (rodzice na wsi świnie hodują, potem je zabijają i przerabiają na mięso/wyroby :D) ładnie podduszone na patelni, doprawione po mojemu, czyli wrzucić pieprz, kucharka, bazylię, oregano i czosnek, wymieszać i cieszyć się smakiem. Mniam!

:glodny:

Kucharki i wszelkiej inne maści vegetopodobne proponuję wywalić. Te paskudztwa upodabniają smak wszystkich potraw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hultek
Kucharki i wszelkiej inne maści vegetopodobne proponuję wywalić. Te paskudztwa upodabniają smak wszystkich potraw.
A ja właśnie to lubię, nie wiedzieć czemu. :E Jajka na tym jem, pierogi, kiełbasy, schabowe - wszystko, co z patelni. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja właśnie to lubię, nie wiedzieć czemu. :E Jajka na tym jem, pierogi, kiełbasy, schabowe - wszystko, co z patelni. :)

I wszystko z tą przyprawą smakuje podobnie ;)

Ja kiedyś też lubiłem ale odstawiłem. I na nowo poznaję smak potraw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ja kwaśne żeli z Tesco ( tylko na taką zagryzkę było stać :E ) i walnęliśmy z dziewczyną po 2 Wojaki - tanio i nieźle.

Próbowaliście jakiekolwiek mięso inne niż drobiowe z jakimś mocno pikantnym sosem? To jest cudowne połączenie i sprawia, że nawet Tabasco da się jeść bez mocnego wykrzywiania, byle mięso było gorące. :D

Edytowane przez Fancy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ja kwaśne żeli z Tesco ( tylko na taką zagryzkę było stać :E ) i walnęliśmy z dziewczyną po 2 Wojaki - tanio i nieźle.

Próbowaliście jakiekolwiek mięso inne niż drobiowe z jakimś mocno pikantnym sosem? To jest cudowne połączenie i sprawia, że nawet Tabasco da się jeść bez mocnego wykrzywiania, byle mięso było gorące. :D

:E

Tabasco to służy do wciągania nosem jak masz katar :E

Ja używam tego:

http://www.ostrakuchnia.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,37/category_id,15/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,1/

Edytowane przez de99ial

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi