Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

n0time4u

płyta padła ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taką dziwną sytuację a mianowicie kiedy przyjechałem do domu postanowiłem że przeczyszczę cały komputer zrobie formata itp żeby lepiej sie grało. Dodam że komputer działał. Ok rozebrałem złożyłem dałem nowe pasy itp i komp się nie włącza ...

Myślałem że to dysk twardy sie zepsuł bo miał już dobre 12 lat a był to western digital stary ... ok pojechałem do brata kupiłem od niego nowiutki dysk również western digital podłączam dysk nie działa ... tzn komputer czasami się włączał ale to raz na 100 razy. Myślę więc zasilacz nie daje odpowiedniego napięcia a miałem fortrona 350 W kupiłem więc chiefteca 450 W włączam o dziwko komputer się włączył za 3 razem i działał... poźniej przestał ...

 

dodam że przed tym wszystkim rozbierałem go 100 razy wyjmowałem baterie resetowałem zworką zmieniałem zworki w biosie przestawiałem już z nerwów wszystkie opcje dysków itp i dzisiaj rano komp znowu się włączył to od razu piszę temat ..

 

mój sprzęt to GF 8800GT , As Rock alive720p rev 5.0 , 2 GB ddr2, procke athlon 5400+ ...

 

to jest tak włączam pokazuje się napis IDE master hard disc czy jakoś tak i po jakiejś minucie pokazuje się z dołu napis "primary master disc Error press f1 to continue" wciskam i tam jest rebot itp itd... ale jak wejdę do biosu i wejdę w zakładkę advanced w opcjach IDe to widzi mi ten dysk pokazuje że ma 160 GB i jakie funkcje są supported i moge zmieniać itp... dodam jeszcze że zmieniałem taśmę od dysku na nową, gdzieś przeczytałem że to wina albo dysku co wykluczam albo taśmy co wykluczam albo conektora IDe na płycie głównej ... albo coś o śrubkach że robią spięcie ...

 

pomóżcie poźniej nagram filmik i jak komp się włączy to spróbuję wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś jeszcze podłączonego pod IDE?

 

Przy rozkręcaniu nie porysowałeś ścieżek na mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scieżek tzn ? mam podłączony tylko dysk twardy nic wiecej jest bez zworki podłączyłem go do czarnego wejścia na taśmie czyli ostatniego

 

aha i dodam że sprawdzałem kondensatory na mobo są wporządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co to są ścieżki na płycie głównej?

 

Przypatrz się mobasowi i spójrz czy laminat nie jest w którymś miejscu naruszony.

 

Próbowałeś ze zworką na master?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nic nie porysowałem bo płyta była przykręcona.. wczoraj próbowałem ją wyjąć i uruchomić kompa i też za bardzo to nie dało raz się właczył potem nie ... co dziwne jak kupiłem tą płytę półtora roku temu to też miałem z nią problemy jak była nowa a mianowicie jak podłączałem na szare złącze nie działało podłączyłem na czarne działało co nie powinno mieć znaczenia ... mi się zdaje że albo Ide conector padł choć wykrywa dysk ? albo coś z ustawieniami zworki i w biosie jest nie tak .. bo nie wierze w mity o śrubce i spięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie wierze w mity o śrubce i spięciu

 

to nie mit, ale nie chce mi się teraz tematu szukać :P

spróbuj wszystko wymontować z obudowy i złożyć bez niej, byle nie na jakiejś powierzchni przewodzącej prąd :E

 

edit:

może molex zasilający dysk ma jakiś problem i nie stykają kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A komputer w ogóle się nie włącza? Czy coś się wgrywa, wiesza się? Daje jakieś sygnały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...