Forum PCLab.pl: Krótkie recenzje posiadanego sprzętu. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Krótkie recenzje posiadanego sprzętu. Zdecydowanie subiektywne :) Aktualizacja do 95 posta. Oceń temat: ***** 3 Głosów

#41 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 08 Luty 2011 - 20:59

Telekonwerter Canon 1.4x (oryginalna nazwa: extender 1.4x) Mark II
1a.Krótki opis w kilku zdaniach. Jak "widzę" ten sprzęt?
Dodatkowy element podpinany pomiędzy obiektyw i korpus, dzięki któremu mamy 1.4 raza większą ogniskową kosztem spadku maksymalnego otworu przysłony obiektywu o 1EV (np. z f2.8 na f4).
1b.Dlaczego kupiłem ten akurat sprzęt?
W połączeniu z ogniskową 400mm i APS-C miał dawać ekstremalne "przybliżenie" - odpowiednik dla "pełnej klatki": niecałe 900mm.
2.Zalety w/g mnie.
Solidna budowa. Uszczelnienia.
3.Wady w/g mnie.
Większość zoomów po założeniu telekonwertera znacząco traci na jakości obrazu. Jedynie profesjonalne supertele zachowują się dobrze. Nie jest kompatybilny ze wszystkimi obiektywami (chociaż to jest raczej spowodowane konstrukcją obiektywów, a nie telekonwertera).
3a. Czy coś mnie naprawdę wkurzyło, lub rozczarowało przy użytkowaniu tego sprzętu?
Nic dużego - ot może tyle, że trzeba mocniej przymknąć moje zoomy, żeby jakość obrazu była w miarę dobra. Niestety, nie jest kompatybilny z Sigmą.
4.Czy bym komuś polecił kupno.
4a. Tak, ale koniecznie z uwzględnieniem warunków!.
4b. Dlaczego?
Kosztem 1EV daje 40% większą ogniskową.
4c. Pod jakimi warunkami?
Że godzisz się zapłacić nie najniższą cenę za ten gadżet i go potrzebujesz.

#42 Użytkownik jest niedostępny   mikilys 

• Właściciel Subaru Forestera 2.0l z 1999r.
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy lokalni

Napisany 08 Luty 2011 - 21:44

1. Nazwa.
Pentax K-m
1a. Krótki opis w kilku zdaniach. Jak "widzę" ten sprzęt?
Najtańszy segment lustrzanek. Jak na cenę dobrze rozłożone przyciski. W miarę szybki. Brakuje mikrokorekcji dla obiektywów.
1b. Dlaczego kupiłem ten akurat sprzęt?
Bo mnie było na niego stać. Do tego dostępne są tanie, stare, ale nadal bardzo dobre obiektywy. Poza tym działa z każdym obiektywem na bagnet K.
Chciałem Olka E420, ale nie leżał mi w dłoni. Wybór padł przez to, że jest na paluszki AA. Jak dla mnie doskonałe rozwiązanie - kupię w każdym kiosku jak zabraknie. Poza tym dobrze zorientowałem się w rynku wtórnym i wiedziałem na co się piszę - specyficzność systemu.

2. Zalety w/g mnie.
Wygodny, lekki, szybki (jak na swoją klasę), zasilany paluszkami AA.

3. Wady w/g mnie.
Brak możliwości założenia GRIP'a. Brak uszczelnień (ale czego oczekiwać w tej kategorii). Przy większych dłoniach mały palec nie ma się gdzie podziać. Głośny. Do reporterki, ze względu na szybkość się nie nadaje, ale da się podziałać w tym zakresie. Zdjęcia RAW są jednak lekko obrobione. No i matryca lekkawo szumi.

3a. Czy coś mnie naprawdę wkurzyło, lub rozczarowało przy użytkowaniu tego sprzętu?
Przy zimnie klawisze kierunkowe i OK potrafią się "zmrozić" i ciężko się je przyciska. Poza tym po cichu zdjęcia się nie zrobi - wbudowany silnik AF.

4. Czy bym komuś polecił kupno.
Osobie poszukującej taniej puszki, która uziemi się w systemie oraz zna rynek wtórny szkieł serii F i FA.
4a. tak/nie
Nie.
4b. Dlaczego?
Jak pisałem wyżej. Pentax to bardzo specyficzny system. Ma swoje wady i zalety. Więcej wad. Jest w Polsce dość niszowy. Używki szkieł dostępne na eBay, ale to wiąże się z kosztami.
Warunek jeden: Zapoznanie się z rynkiem wtórnym i świadomość, że kupuje się Pentax'a.

5. Sample
Przykład szumów na matrycy: http://img132.images...05/isok2000.jpg

Ten post był edytowany przez mikilys dnia: 08 Luty 2011 - 21:46

#43 Użytkownik jest niedostępny   Gwynbleidd 

• PAX
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Luty 2011 - 10:50

Obiektyw Canon 70-200/2.8L IS USM (wersja I)
Teleobiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych, super świetle, do zabrania w każde warunki
Potrzebowałem uniwersalnego, jasnego teleobiektywu
2.Zalety w/g mnie.
- Świetna jakość zdjęć
- Uszczelniony
- Szybki i celny AF
- Super jakość wykonania
3.Wady w/g mnie.
- Średnia praca pod ostre światło, bliki i spadek kontrastu, ale z tulipanem jest lepiej
- Waga, jednak noszenie 1,5kg szkła (+inne zabawki) w plecaku lub na szyi może dać sie we znaki
Cena :P
4a. Tak.
4b. Dlaczego?
Jeden z najlepszych obiektywów canona
Czasami waga może przeszkadzać, no i cena jest niemała.

#44 Użytkownik jest niedostępny   stadtbummel 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 09 Luty 2011 - 11:54

1. Fujifilm S1000fd
1a. Ciekawy superzoom z wygodnym gripem i bardzo dobrym makro.
1b. Chciałem aparat z którym będę mógł zacząć przygodę z fotografią. Chciałem żeby miał "manual" i wygodny grip. Nie stać mnie było na lustrzankę. W internecie miał bardzo dobre opinie.
2. Wygodny grip, który dobrze leży w rękach. Całkiem nieźle wykonany. Funkcja super makro, dzięki czemu zdjęcia można robić już z 1-2cm. Akceptowalne ISO do 400, czasem 800. Bardzo dobre ISO 64.
3. Strasznie wolny. Przy zdjęciach seryjnych zdjęcia są bardzo nieostre. Czasami ma problem ze złapaniem ostrości. Potrafią pojawiać się błędy, które są bardzo irytujące - niezależnie od wersji systemu. Filmy w tym aparacie są zbędne, bardzo niska jakość zarówno obrazu jak i dźwięku.
3a. Wyżej wymienione błędy w systemie, które unieruchamiają aparat na parę minut, trzeba go zresetować.
4. I tak i nie
4a. jak wyżej
4b. Jeżeli używasz makro to tak, jeżeli krajobrazy lub cokolwiek w ruchu nie.
4c. Sprzęt jest opłacany już tylko w niskiej cenie, 300-400zł.

#45 Użytkownik jest niedostępny   Gwynbleidd 

• PAX
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Luty 2011 - 12:19

Aparat Canon EOS 40D
Lustrzanka dla średnio zaawansowanych fotoamatorów. Posiada wiele ciekawych funkcji, niezły AF i dobrą jakość wykonania.
Pierwotnym przeznaczeniem aparatu miała być astrofotografia i niskie szumy. Później astronomia została wyparta przez fotografię :P
2.Zalety w/g mnie.
- Dobra jakość generowancyh zdjęć
- Stosunkowo dobry AF
- 6,5 klatki/s
- Dwa kółka nastaw+joystik
- Spora konfigurowalność, 3 tryby custom na kółku nastaw
- Magnezowy szkielet + śladowe uszczelnienia (ale lepsze taki niż rzadne :P)
- Live View
- Dobra bateria trzymająca po 1,2-1,3k zdjęć
3.Wady w/g mnie.
- AF mógłby mieć więcej pól
- Wizjer nie kryje 100% kadru
Boczne pola AF często zawodzą, przez co w 99% czasu używam tylko centralnego punktu.
4a. Tak.
4b. Dlaczego?
Porządnie wykonany i trwały aparat, bez wyrafinowanych wodotrysków, ale szybki i można na nim polegać
Teraz już może wydawać się przestarzały, ale dalej trzyma poziom szczególnie na tle aparatów entry level.

#46 Użytkownik jest niedostępny   Gwynbleidd 

• PAX
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Luty 2011 - 13:08

Aparat Canon EOS 33
Średniej klasy lustrzanka analogowa.
Potrzebowałem aparatu lekkiego i taniego, a zarazem podobnego w obsłudze do 40D. Z uwagi na zawodność zenita i irytującą czasami obsługę szkieł m42 zdecydowałem się na zakup modelu 33 (bez funkcji eye-control).
Eye-control pozwala na wybór punktu AF przy pomocy oka i patrzenia się w dany punkt AF w wizjerze.
2.Zalety w/g mnie.
- Niezły AF, choć używam tylko centralnego punktu
- 3,5 klatki/s
- Dwa kółka nastaw
- Spory wizjer
- Nie jest za ciężki nawet z gripem i 4xAA
3.Wady w/g mnie.
- Plastikowa budowa
- Pstryczek otwierający tylną klapkę na film nie budzi zaufania
Nastawy custom functions na wyświetlaczu aparatu opisane są tylko zestawem liczb, warto mieć ze sobą te 2 strony instrukcji gdzie C-fn są opisane.
4a. Tak.
4b. Dlaczego?
Tani i przyjemny w obsłudze analog.
Trzeba trochę wydać na filmy i wołanie, albo samemu ciemnię sobie zorganizować chociaż do bw ;)

#47 Użytkownik jest niedostępny   Gwynbleidd 

• PAX
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Luty 2011 - 14:25

Lampa błyskowa Nissin Di622 (wersja I)
Jedna z najtańszych lamp błyskowych dostępnych na rynku
Najważniejszym cznnikiem była cena. Potrzebowałem lampy z obrotowym palnikiem, jednocześnie w niewygórowanej cenie
2.Zalety w/g mnie.
- Brak problemów ze współpracą z 40D
- Dość mocna (liczba przewodnia 44, ISO 100, 105mm)
- Posiada fotocelę, więc można ją wyzwolić błyskiem innej lapmy
3.Wady w/g mnie.
- Spore gabaryty
- Nie współpracuje z analogiem EOS 33
- Brak HSS - synchronizacji z krótkimi czasami
Nie działa z lustrzanką analogową, możliwe, że z wyższymi modelami by zadziałała, ale nie mam jak tego sprawdzić
4a. Tak.
4b. Dlaczego?
Tanie i jak na razie niezawodne urządzenie
Nie jest to lampa systemowa, więc może mieć swoje fochy, choć ja na nie nie trafiłem. No i nie ma HSS, co może się komuś czasami przydać

#48 Użytkownik jest niedostępny   Afterglow 

• Masked Psychotic
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Luty 2011 - 16:57

1. Nazwa
Nikon D80

Nieprodukowana juz lustrzanka cyfrowa pozycjonowana w zaawansowanym segmencie amatorskim.

Swego czasu była to najtansza (nowa) i najlzejsza oraz najmniejsza gabarytowo lustrzanka z dwoma kołami nastaw i wizjerem z pryzmatem pentagonalnym. Poza tym wejscie w system Nikona otworzylo droge do nabycia relatywnie dobrej i taniej optyki, zarowno nowej jak i uzywanej.

2. Zalety w/g mnie.
Bardzo dobra ergonomia.
Niezla jakosc materialow uzytych do budowy korpusu i jego solidne spasowanie.
Czytelne i przejrzyste menu.
Mozliwosc dowolnej konfiguracji dzialania wielu bardziej lub mniej kluczowych funkcji.
Duży i jasny wizjer.
Szybki, jedenastopolowy autofocus.
Ustawianie balansu bieli wedlug temperatury barwowej.
Dopracowane auto-ISO.
Natywna czulosc ISO 100.
Długi czas dzialania na baterii.
Sterowanie grupami lamp - Nikon CLS.
Zywa kolorystyka matrycy CCD.
Struktura cyfrowego szumu bardziej zblizona do analogowego ziarna.
Zalaczona w zestawie oslona na LCD.

3. Wady w/g mnie.
Nieprzewidywalny pomiar matrycowy.
Nieco nieprecyzyjny wybierak.
Niska prędkość zdjęć seryjnych.
Bracketing tylko 3kl.
Brak w wizjerze ciagle wyswietlanej czulosci.
Brak czyszczenia matrycy.
Natezenie szumu powyzej ISO 800.
Brak pomiaru swiatla z obiektywami M42.
Odrobine za niski i za plytki grip.
LCD o niskiej rozdzielczosci.
Brak wbudowanej stabilizacji (to w zasadzie nie wada tego konkretnego sprzetu, a calego systemu wynikajaca z filozofii producenta).
Brak mikroregulacji autofocusa.
Dyskusyjna skutecznosc autofocusa na punktach innych niz krzyzowy.
Brak czasu migawki krotszego niz 1/4000s.

Najbardziej denerwuje wspomniany pomiar matrycowy majacy sklonnosc do serwowania przeswietlen, niska predkosc zdjec seryjnych i brak pomiaru swiatla z manualnymi obiektywami.

4a.tak/nie
Tak.

4b.Dlaczego?
Bo to dobry, solidny i wygodny w obsludze aparat.

Jesli nie potrzebujesz wychodzic poza ISO800 oraz nie zajmujesz sie glownie reporterka i sportem, a chcesz miec dostep do starszej optyki bez wbudowanego napedu autofocusa. Duzym skokiem jest dopiero przejscie na korpus D300 lub lepszy.

Ten post był edytowany przez Afterglow dnia: 13 Luty 2011 - 20:03

#49 Użytkownik jest niedostępny   mikilys 

• Ikona

Napisany 10 Luty 2011 - 20:53

1. Nazwa.
Metz 48 AF-1 for Pentax
Jedyna lampa błyskowa w rozsądniej cenie do systemu Pentax'a.
Po pierwsze lampa kosztuje około 800zł. To cena 360 od Pentax'a, która nie oferuje tyle co Metz. Po drugie lampa miała uszkodzone pudełko co spowodowało, że z pełna gwarancją, bez papierków (bo wypadły) została mi sprzedana za 600zł ;)

2. Zalety w/g mnie.
Obracany w pionie i poziomie żarnik. Czytelny wyświetlacz. Zasilana takimi samymi akumulatorami jak K-m - czyli paluszkami AA. Do tego całkiem niezłe wykonanie. Poza tym może pracować samodzielnie - np. na statywie. Zgodna wstecz z puszkami analogowymi - mam SF10 ;)
Dalej: doskonale doświetla nawet przy obiektywie 28-200mm.
Liczba przewodnia 48, HSS i waga (dość lekka jak na oferowane funkcje).

3. Wady w/g mnie.
Plastikowa stopka. Wykonanie... Wali lekko tandetnym plastikiem. Wśród wielu posiadaczy krąży zdanie, że wyłamują się zaczepy przy klapce od baterii. Dość czuła na zabrudzone styki stopki. TYLKO 4 klawisze do obsługi funkcji. Lampa dość ciężka, z korpusem i cięższym szkłem może przysporzyć sporo problemów bez statywu.

Na razie nic i niech tak zostanie.

Używki do 600zł warto brać. Nówki to jedynie 50 AF-1 ze względu na metalową stopkę.
4a. tak/nie
Tak.
4b. Dlaczego?
Bo to lampa oferująca wiele w dobrej cenie i pasująca do każdego systemu. Zalety wypisałem. Część lamp systemowych nie oferuje regulacji żarnika w poziomie, co Metz ma.
Posiadania pieniędzy, trafienia dobrej sztuki w dobrej cenie.

Ten post był edytowany przez mikilys dnia: 10 Luty 2011 - 22:46

#50 Użytkownik jest niedostępny   witmann 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Luty 2011 - 23:39

Sony DSLR-A700

Jedyny w ofercie Sony aparat z półki półprofesjonalnej, obecnie już nieprodukowany. Mimo bycia dość leciwą konstrukcją (wejście na rynek pod koniec 2007 r.) większość parametrów technicznych ma zupełnie wystarczających. Ma znaczącą przewagę nad nowszymi, lecz niżej pozycjonowanymi modelami - dwa kółka nastaw. Praca z jednym jest jak dla mnie bardzo uciążliwa. Aparat jest wygodny w obsłudze, solidnie wykonany i, poza pewnymi określonymi warunkami, dający bardzo ładny obrazek. Byłbym z niego w pełni zadowolony, gdyby nie problemy z AF i szumem na wysokich czułościach.
Moim poprzednim aparatem była Konica Minolta Dynax 7D, która niestety uległa awarii. Za kupnem Sony przemawiały trzy rzeczy - pełna zgodność z posiadanymi przeze mnie obiektywami i lampą, wbudowana stabilizacja obrazu oraz możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat (co było dla mnie istotne, bo Dynax zepsuł się tuż po skończeniu gwarancji i naprawa była nieopłacalna). Nie bez znaczenia był też fakt niższej ceny niż u konkurencji. Sony oferowało też tańsze modele (A200, A300 i A350) jednak po przyzwyczajeniu do półprofesjonalnego Dynaxa nie chciałem schodzić do poziomu amatorskiego.

2. Zalety w/g mnie.
Ergonomia (!)
Trwałość konstrukcji
Stabilizacja matrycy
Dobra jakość obrazu na ISO do 800, w porywach 1600
Wbudowany system bezprzewodowej kontroli lamp błyskowych, przy pomocy lampy wbudowanej

3. Wady w/g mnie.
W porównaniu do konkurencji w tym przedziale - słaby autofocus, zwłaszcza w kiepskim świetle.
Paskudny, plackowaty szum na ISO 3200 i 6400
Wyprane kolory na ISO 6400

To, że podczas realizacji reportażu z wesela kilkanaście dobrych zdjęć mi uciekło, bo AF nie wyrobił...

4a. tak/nie
Tak
4b. Dlaczego?

Bo to kawał solidnego i wygodnego sprzętu o bardzo dużych możliwościach.
Że nie potrzebuje bardzo szybkiego i celnego AF oraz dobrej jakości obrazu na wysokich ISO. Niestety Nikon D700 to to nie jest...

#51 Użytkownik jest niedostępny   mikilys 

• Ikona

Napisany 13 Luty 2011 - 22:29

1. Nazwa.
Pentax SMC FA 1:3.8-5.6 28-200mm [IF] AL
Jest to dokładna kopia obiektywu producenta zwanego Tamron. Tani specerzoom i nic więcej.
Nie pamiętam ile kosztował, ale było to drugie szkło do mojego Pentax'a. Cena kusiła, więc postanowiłem zaryzykować. Poniekąd żałuję, poniekąd nie...

2. Zalety w/g mnie.
Poza zakresem ogniskowych, kompaktowością i szybkością pracy jak na swoją kategorię to tyle.
Choć jednak nie... Kolory. Jak na tanie szkło ma całkiem niezłą skalę odwzorowania. Nie przekłamuje. Także dzięki powłokom SMC dość dobrze radzi sobie pod światło i eliminuje refleksy.

3. Wady w/g mnie.
Ciężki, potrafi się sam wysunąć jeśli nosimy go skierowanego w dół. Poza tym ciemny. Nie nadaje się na pochmurne dni. Jest też wolny (wiem, że zaprzecza to temu co napisałem, ale jest to wada obiektywnie mówiąc). Nie nadaje się dla szpiegów.

Samo-rozsuwanie się.
Pierścień regulacji ogniskowej.
Głośność pracy.
Czasami zdarza się nie trafić z ostrością w trudnych warunkach.
Nie nadaje się do kompletu puszka+on+lampa, bo ręka odpada i ciężko utrzymać stabilność.
Pierścień regulacji ostrości jest... BEZNADZIEJNY!

Nie. Jest ciutek droższy 80-320mm, który jest Bentley'em wśród starych i tanich szkieł do Pentax'a ;)
4a. tak/nie
Nie
4b. Dlaczego?
Napisałem wyżej... Jest stosunkowo kompaktowy, bo się ładnie "składa", ale jest dość średni jak o jakość wykonania wszystkiego chodzi.
Wyrwiemy go do 200zł i nie planujemy być super fotografami :)

Sample
1) Małpki w klatce
2) Ptaszysko na wyspie
3) A ja sobie posiedzę
Sample zostały jedynie zmniejszone i dodano podpis.

Ten post był edytowany przez mikilys dnia: 13 Luty 2011 - 22:30

#52 Użytkownik jest niedostępny   HitmaNeK 

• .
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Luty 2011 - 23:21

1. Nazwa.
Velbon Sherpa 600R - Statyw
Podstawowy statyw "średniego" zakresu. Przydatny pomocnik w wielu chwilach. Krajobrazy, nocne zdjęcia, zabawy w strobing.
Był to sprzęt ponad plastikowe statywy i tańszy niż egzonano koksy z wysokich pólek.Kkupiony pod duzy kompakt, sprawuje się jako pomocnik dla lustrzanki z lekkimi obiektywami (np 40D + 400gram obiektyw) Teraz głównie uzywany jako statyw do lampy błyskowej.
2. Zalety w/g mnie.
+Szybko się rozkłada.
+Wygodny w obsłudze
+- Jedna gałka do 2 osi (X | Y )
+Futerał w zestawie
+Przy srednim rozłożeniu stabilny.
+mozna bardzo nisko go rozłożyć (20cm, nogi baaardzo szeroko, żabia perspektywa)

3. Wady w/g mnie.
- Przy maksymalnym rozłożeniu niestabilny
- Brak blokady osi (jedna gałka dla X i Y) przez co nie mozna przy bardzo duzej ogniskowej precyzyjnie ustawić kadru (+- pare mm)

tak
4b. Dlaczego?
Dobry na poczatek zabawy ze statywami. Do kompaktow i niePRO lustrzanek, mobilny wmiare lekki.
Nie będzie to główne narzędzie pracy, będzie traktowany humanitarnie bez katowania

Ten post był edytowany przez HitmaNeK dnia: 14 Luty 2011 - 17:47

#53 Użytkownik jest niedostępny   mikilys 

• Ikona

Napisany 14 Luty 2011 - 11:19

1. Nazwa.
Statyw SLIK PRO 330DX
Jeden z najtańszych statywów półprofesjonalnych. Dobry sprzęt w przystępnej cenie. Na pewno świetny wybór dla amatora-pasjonata.
HAMA odpadała, nie stać mnie było na droższy statyw. Wziąłem puszkę z 28-200 i lampą, wytrzymał więc kupiłem, a że dodawali pasek do noszenia gratis to już przekonało mnie całkowicie

2. Zalety w/g mnie.
Lekki (~3.3kg), wytrzymały, stabilny, na lodzie swobodnie może służyć jako dodatkowa noga w celu utrzymania stabilności.
Poza tym głowica dobrze trzyma nawet cięższy sprzęt.
Do tego jest dobrze wykonany oraz tam gdzie trzeba ma piankę.
Statyw dzięki zdejmowanej blokadzie można rozłożyć "na płasko" co w szczególności przydatne będzie dla amatorów fotografii makro ;)
Na koniec zalet można dopisać łatwość użytkowania (każdy kierunek zmiany położenia aparatu ma osobną śrubę) oraz kompaktowość.

3. Wady w/g mnie.
Średni sposób regulacji wysuwanego pałąka (góra - dół). Jest śrubka oraz pokrętło zaciskowe.
Kiepskawo przemyślane są też stopki. Mamy do dyspozycji jedynie gumowe końcówki, co np.: na lodzie powoduje przesuwanie się statywu wraz z aparatem przy większych podmuchach wiatru.

Dodawany pasek na ramię - sam statyw nie jest dobrze wyważony, co powoduje dość dziwną pozycję w trakcie noszenia go: przesuwa się między rękę a bok tułowia.

Jest do zdecydowanie jeden z lepszych statywów dla osób zaczynających zabawę z fotografią. Za niewielką kwotę dostają dobry statyw, mogący utrzymać nawet spory kawałek sprzętu.
4a. tak/nie
Tak
4b. Dlaczego?
"Bo tanie zawsze wychodzi drogo". Tu płacimy 3 razy tyle co za statyw no-name, a zarazem od 2-6 raza mniej niż za inne półprofesjonalne, czy też profesjonalne statywy. Środek stawki jest więc dobrym, jak nie najlepszym wyborem dla zwykłego, polskiego i nie burżujskiego zjadacza chleba ;)
Jesteśmy studentem. Zwykłym fotoamatorem. Nasze zdjęcia nie muszą na siebie zarabiać. To co robimy, robimy z pasją i mamy ograniczone fundusze na rozwój naszego hobby.

Sample
Zdjęcie z neta: SLIK PRO 330DX

Ten post był edytowany przez mikilys dnia: 14 Luty 2011 - 11:20

#54 Użytkownik jest niedostępny   Gwynbleidd 

• PAX
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Luty 2011 - 11:41

Statyw Manfrotto 190X-PROB+Głowica Manfrotto 804RC2
Lekki uniwersalny statyw z głowicą trzykierunkową.
Potrzebowałem w miarę mobilnego i lekkiego statywu, który utrzyma średniej klasy lustrzankę z teleobiektywem.
2.Zalety w/g mnie.
- Porządna jakość wykonania
- Trzykierunkowa głowica
- Dość duży udźwig (około 4-5kg)
- Szybki do złożenia i rozłożenia
- poziomice w głowicy i statywie
- Minimalna wysokość 8-10cm (kolumna pionowa ustawiana poziomo)
3.Wady w/g mnie.
- waga 2,5kg może być dla niektórych osób za duża
- głowica wykonana jest z plastiku, choć sprawia wrażenie trwałego to dalej nie metal ;)
- złożony ma z głowicą ponad 60cm wysokości
Nie przypominam sobie :>
4a. Tak.
4b. Dlaczego?
Bardzo dobra relacja ceny do możliwości i jakości wykonania.
Bezwarunkowo ;)

#55 Użytkownik jest niedostępny   Daemos 

• Schattenjäger
  • PipPipPip

Napisany 17 Luty 2011 - 09:44

1. Matówka KatzEye w wersji z OptiBrite, regułą trójpodziału i ramką punktów AF (Pentax k-x)
Jasna matówka z klinem i rastrem oraz dodatkami typu reguła trójpodziału i ramką punktów AF
Posiadam trochę szkieł manualnych i takich, w których automatyczne ostrzenie nie zawsze się sprawdza
2. Zalety w/g mnie.
Ma klin i raster, jest jaśniejsza od oryginalnej, a dzięki temu, że jest w wersji z OptiBrite ostrzenie ręczne nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych i z obiektywami, które nie są najjaśniejsze, nie stanowi większego problemu
3. Wady w/g mnie.
Cena, cena i może jeszcze cena.
Zdecydowanie nie
4a. tak/nie
4b. Dlaczego?
Bo to naprawdę porządny produkt, którego nie powinno się nawet porównywać z chińskimi tanimi matówkami
Wyłącznie pod warunkiem potrzeby manualnego ostrzenia... i posiadania większej ilości gotówki na zbyciu

#56 Użytkownik jest niedostępny   CeHa 

• FC. Liverpool
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Luty 2011 - 18:36

1. Nazwa.
Samsung ES 73
Tani kompakt żeby coś tam czasem pstryknąć
Wyznacznikiem była nieduża cena, solidne wykonanie i prostota obsługi ( aparat przejściowy później wędruje do ojca)
2. Zalety w/g mnie.
Obiektyw 27mm, niska cena, solidne wykonanie, wydajny akumulatorek, przyzwoity ekran LCD, akceptowalna jakość zdjęć
3. Wady w/g mnie.
- Auto Focus ma problemy w ciemniejszych warunkach
- szumy
- Balans Bieli czasem wariuje w świetle żarowym i jarzeniowym
- Brak większej ingerencji w zaawansowane ustawienia
Za dużo nie można wymagać od aparatu za 300zł ale parę razy wkurzył mnie AF
4a. tak
4b. Dlaczego?
Bo w tym przedziale cenowym aparaty mają podobne parametry a ten jest solidnie wykonany i ma różne przydatne funkcje (Smart Auto, Beauty Shot) i jest prosty w obsłudze co czyni go idealnym aparatem dla dziewczyny czy starszej osoby.
Pod warunkiem niewygórowanych wymagań. Nadaje się do pstrykania na dworze w dobrym świetle oraz autoportretów czy jakichś spotkań rodzinnych.

#57 Użytkownik jest niedostępny   miekrzy 

• PCLab.pl team
  • PipPipPipPip

Napisany 26 Luty 2011 - 23:55

Tamron 28-75 f/2.8 XR Di LD - mocowanie Canona
Jasny i ostry zamiennik kita. Dzięki często wykorzystywanemu zakresowi ogniskowych połączonym ze stałym światełkiem 2,8 jest on bardzo uniwersalny i potrafi ułatwić życie.
Potrzebowałem jak najbardziej uniwersalnego szkła (do spacerów i różnych imprez) dającego ładny obrazek w sensownej cenie. Wybrałem 28-75 zamiast 17-50, bo okazało się „w praniu”, że częściej używam tych ogniskowych.
2.Zalety w/g mnie.
Lekki, ostry już od maksymalnej dziury i bardzo ostry po lekkim przymknięciu, niezła jakość wykonania (jak na plastik). Bardzo uniwersalny.
3.Wady w/g mnie.
Autofocus jest bardzo słąby – jest głośny, wolny i niecelny, szczególnie gdy jest trochę ciemniej. Lubi czasem przejechać sobie od końca do końca i na koniec skapitulować zmuszając do kręcenia pierścieniem. Praktyczne cały czas trzeba pilnować czy na pewno celuje tam gdzie trzeba. Szybko się można nauczyć, że w miarę możliwości trzeba pstryknąć kilka fotek „tak dla pewności”. Oczywiście nie każda fotka jest spaprana, ale odsetek jest na tyle duży, że trzeba to kontrolować.
3a.Czy coś mnie naprawdę wkurzyło, lub rozczarowało przy użytkowaniu tego sprzętu?
Tak, autofocus. Kilka fajnych kadrów poszło do kosza tylko przez zły humor Tamrona. Cóż, wiedziałem, że za tą kasę jest „coś za coś” i wolałem mieć bardziej jasne i ostre szkło, niż niezawodne, dlatego jakoś z tym żyję.
Tak
4b. Dlaczego?
Bo za tę kasę optycznie wypada bardzo dobrze.
Pod warunkiem, że możesz żyć z problematycznym autofocusem i nie masz zamiaru zarabiać tym szkłem na życie. To szkło wymaga odrobiny cierpliwości.

#58 Użytkownik jest niedostępny   miekrzy 

• PCLab.pl team
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Marzec 2011 - 22:33

Obiektyw Canon 85/1.8 USM
Przystępna cenowo, jasna i fajna portretówka.
Potrzebowałem jasnej stałki z małą głębią ostrości do portretów. Zastanawiałem się między 50/1.4 a tym, ale ostatecznie zauważyłem, że częściej korzystam z tej ogniskowej.
2.Zalety w/g mnie.
Jakość obrazu już od 1,8, kultura pracy, cena, ładny bokeh, niewielkie wymiary.
3.Wady w/g mnie.
AF czasem się myli i psuje portret. Na szczęście nie jest to częste zjawisko
Nic.
4a. Tak.
4b. Dlaczego?
Ciężko o coś lepszego w tych zastosowaniach, a jeśli już, to na pewno nie za te pieniądze.
Że wiesz do czego to jest i czego chcesz. Szczególnie na cropie ma bardzo wąski kąt widzenia.

Ten post był edytowany przez miekrzy dnia: 14 Marzec 2011 - 22:34

#59 Użytkownik jest niedostępny   mroczo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Marzec 2011 - 11:31

Schemat recenzji:
1. Nazwa.
Panasonic DMC FZ-50
Fajny sprzęt dla osób zaczynających przygodę z fotografią
zależało mi na manualnym ustawianiu zoom-a oraz ostrości,cenowo prezentował się doskonale(używany w db stanie niecałe 600zł),RAW
2. Zalety w/g mnie.
Przyzwoity tryb makro, dobry zoom (12x) możliwość instalowania dodatkowych filtrów,obrotowy wyświetlacz przydatny do robienia zdjęć z "ukrycia" na wykładach:)
3. Wady w/g mnie.
AF ma tendencje do wariowania,delikatna lampa błyskowa,pierścień do regulacji ostrości jest zbyt czuły
użytkuje aparat od ok 3 miesięcy i jak do tej pory wszystko ok
4a. tak
4b. Dlaczego?
idealna hybryda do nauki dla amatora,rozbudowany tryb nastawień manualnych
jeśli ktoś szuka dobrego sprzętu do nauki za niewygórowaną cenę

Ten post był edytowany przez mroczo dnia: 23 Marzec 2011 - 11:33

#60 Użytkownik jest niedostępny   Begrin 

• PipPipPipPipPip

Napisany 22 Kwiecień 2011 - 14:11

Sigma 135-400/4.5-5.6 APO DG (Pentaxowe mocowanie)

Wielki, ciężki, w miarę ostry i szybki.

Potrzebowałem czegoś dłuższego niż 200mm i trafił się za 700zl wiec długo się nie zastanawiałem

2. Zalety w/g mnie.
Podobnie zachowuje się na krótkim i długim końcu, z K-x jeśli nie musi przelatywać całego zakresu pracuje wystarczająco szybko, na f8 żyleta :D

3. Wady w/g mnie.
Ze względu na wagę robienie zdjęć z ręki na dużych ogniskowych jest bardzo trudna jeśli nie mamy możliwości focenia na szybkich czasach, niosąc go zwróconego ku dołowi lubi się sam wysuwać nawet do 180mm ;] szkoda też, że nie ma mocowania statywu

wiedziałem na co się pisze wiec NIC

4a. tak
4b. Dlaczego?
normalnie do dostania w okolicach chyba 1000zl wiec myślę, że za ta cenę jeśli potrzeba nam czegoś długiego a nie mamy kasy na np 70-200/2.8 + konwerter to jest to bardzo dobre rozwiązanie, tym bardziej ze naprawdę daje rade

Pod warunkiem, że sprzedający nie woła za niego chorych pieniędzy ;]

sampelek 400mm f5.6 (prosto z puchy lekko rozjaśnione)

Dodaj obrazek

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »