Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Anannke

HP G7000 Problem z matrycą czy inwerterem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem do naprawy laptopa jak w temacie. Laptop upadł i miał uszkodzony dysk. Po wymianie na nowy okazało się, że na ekranie jest pionowy pas o szerokości około 80 pikseli który zmienia barwę obrazu na bardziej niebieski. Obraz w tym miejscu jest, ale wygląda jakby miał mniej bitów i niebieskawy odcień. Jak dopadnę aparat to dorzucę zdjęcia. Co może być uszkodzone? Inwerter, taśma czy matryca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran się podświetla - inwerter ok

Obraz jest - taśma ok

Problemy z obrazem - obstawiam uszkodzoną matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daniel. Wymiana matrycy pewnie koło 250 zł heh. Zawsze pod górkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam wymieniałem w zeszłym tygodniu matrycę, kupiłem nową za 299zł a za serwis zaśpiewali 50zł - podziękowałem i wymieniłem sam. Niestety wraz z matrycą uszkodzony został kabel inwertera i dodatkowo nowy kabel za 50zł. Wymiana kabla to już grubsza robota ale 3 godziny zabawy ze śrubokrętem i innymi akcesoriami załatwiło sprawę. Laptop działa bardzo dobrze a koszty to jedynie nowe części. Nie ma się co bać, jeżeli umiesz posługiwać się śrubokrętem i nie kaleczysz rąk nożyczkami a z pierwszego posta obstawiam, że dajesz radę wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat. Mój problem wygląda następująco, że obaz na ekranie jest ale nie ma podświetlenia. Musze lapmką zaświecić w ekran to dopiero widze ikony. Czyli matryca sprawna a padło jedynie poświetlanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie - sprawdź miernikiem inwerter ewentualnie kabel inwertera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...