Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

btw. odnośnie usuwania postów - takie jak ten, jasne, ale ogólny zarys można by zostawić dla postronnych którzy chcą wejść w temat wymiany op-a, żeby mieli też opinię opozycji.

 

:E

Ale jaka opinie opozycji? Negujecie pewne sprawy, tylko nie wiem wlasnie na jakiej podstawie, czemu macie takie pesymistyczne podejscie do opampow itp. w audio?

 

Słyszysz, nie słyszysz, a może Ci się wydaje...

To wszystko to subiektywne odczucia na które ma wpływ zbyt wiele czynników aby były wiarygodne.

 

Każdą zmianę opków, kondensatorów należałoby obiektywnie przetestować na prostym stanowisku testowym (program rmaa, oscylator, różne obciążenia) - np przynajmniej tak jak w linku LINK

Wtedy testy byłyby wyarygodne i miarodajne.

 

Sam się "przejechałem" na zmianie opków w HD2 i już wiem że to tylko strata kasy.

Różnice "na ucho" niesłyszalne, nawet w programie rmaa na granicy błędu pomiarowego.

Jezeli chodzi o efekt placebo, po wymianie kondow spodziewalem sie bardziej zmiany tonalnej dzwieku, spokojniejszej gory, bardziej rozdzielczego basu. Po wlozeniu karty,uslyszalem jedynie, ze gora sie uspokoila ale to nieznaczne, ALE pojawila sie wieksza oraz lepiej ulozona scena, wiecej powietrza miedzy instrumentami oraz lepiej slyszalne wszelkie delikatne poglosy. Jeszcze zostaly mi kondesatory od zasilania opampa, kondesator wyjsciowy oraz filtrujacy zasilanie. Tylko po co bede sprawdzal karte pod wzgledem testow? NIe musze nikomu udowadniac, ze karta gra moim zdaniem lepiej. Slucham muzyki dla siebie, nie dla kogos innego ;)

 

PS. To, ze na jednym sprzecie nie slychac zmian, nie oznacza, ze na innym bedzie tak samo. Dodatkowo kazdy ma inny sluch oraz slucha innej muzyki, ale samo wymienianie opkow w jakiejsc tam karcie dzwiekowej jest niewystarczajace, powinno sie tez poprawic zasilanie tego opampa itp.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do usuniecia.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka opinie opozycji? Negujecie pewne sprawy, tylko nie wiem wlasnie na jakiej podstawie, czemu macie takie pesymistyczne podejscie do opampow itp. w audio?

 

na podstawie 'waszej' niepewności :E to nie chodzi o to, że pesymistyczne. op-ampy są istotne ale imo uważam że przywiązujecie do nich zbyt wielką wagę. to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na podstawie 'waszej' niepewności :E to nie chodzi o to, że pesymistyczne. op-ampy są istotne ale imo uważam że przywiązujecie do nich zbyt wielką wagę. to wszystko.

Tzn zbierasz opinie na temat opampow ktorzy wymieniaja je w kartach za 200zl? ;) To cos w stylu porownywania sportowych opon pod polonezem :P A to, ze jest najprostrza forma zmiany dzwieku, to wszyscy prubuja jakos dobrac opampa pod siebie, a to, ze taki opamp nie jest wykorzystywany w pelni swoich mozliwosci w danym zestawieniu to druga sprawa, ale to tez nie zmienia faktu, ze niektore opampy moga w danym zestawieniu nie pasowac. Dopoki w karcie dzwiekowej mialem opa627 a w wzmacniaczu opampa dyskretnego, chcialem jak najszybciej wymienic karte dzwiekowa na jakiegos zewnetrznego DACa, po zamianie miejsc opampow dzwiek sie diametralnie zmienil. Pozniej sie okazalo, ze LM4562 w klasie A lepiej gra w wzmacniaczu niz opa627, ktory od samego poczatku jakos mi sie nie podobal. Aktualnie walcze zbyt podkoryzowana i nachalna gora, zobaczymy co bedzie po wymianie kolejnych kondow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie napisałem, że akurat 200. odnośnie tych kondensatorów - lutujesz nowe w miejsce starych czy może wstawiłeś jakiś rodzaj gniazda, żeby później móc wymieniać bez lutowania? bo z własnego doświadczenia wiem, że w sprzęcie komputerowym miejsca lutownicze łatwo przegrzać i lubią się odkleić od pcb. no i czym to robisz? (lutownica).

To co wymieniasz to elektrolity? ceramiczne? napisz coś więcej to może zejdziemy z offtopa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Wlasnie wymienilem sporo kondesatorow w karcie dzwiekowej i slysze spora roznice, co wy na to? :E

Ale jaka opinie opozycji? Negujecie pewne sprawy, tylko nie wiem wlasnie na jakiej podstawie, czemu macie takie pesymistyczne podejscie do opampow itp. w audio?

 

Jeszcze zostaly mi kondesatory od zasilania opampa, kondesator wyjsciowy oraz filtrujacy zasilanie. Tylko po co bede sprawdzal karte pod wzgledem testow? NIe musze nikomu udowadniac, ze karta gra moim zdaniem lepiej. Slucham muzyki dla siebie, nie dla kogos innego ;)

 

Czyli jakie kondensatory wymieniles ? Nie ogolny od zasilania, nie od zasilania WO (ktore to nawiasem mowiac okreslasz jako podstawowe przy wymianie WO), nie wyjsciowy, czyli jaki ? Wejsciowy ? Jaki na jaki ?

Pytasz na jakiej podstawie - wiedza i doswiadczenie. Moze byc ? Mi wydaje sie ze wystarczajace podstawy.

Pomijam swiadomie sprawy 'powietrza' i 'uspokajania' ;)

Zgadza sie nic nikomu nie musiasz udowadniac, ale to chyba podobnie jak ja i w temacie zbiorczym o OPAMPach moge wyrazic swoje "pesymistyczne podejscie". No chyba ze sie myle i dopuszczalne sa jedynie ochy i achy, a takie pesymistyczne wypowiedzi nalezy kasowac.

Mowisz ze uzywasz dyskretnego WO - czyli takiego zbudowanego z tranzystorkow, rezytorkow ?

 

Mam taką prośbę nie udzielaj się w temacie nie mając nic ciekawego i mądrego do napisania. Masz zlewkę, bo ty nie czujesz różnicy to od razu inni sobie coś wkręcają, a gówno nas tu to obchodzi , napisz swój watek "OPA to ściema" i tyle, a nie zaśmiecaj tematu. A Niech MOD posuwa niepotrzebne posty. Razem z twoim.

Ciekawe rzeczy piszesz. Moze to co mowie, w kontekscie calego tematu, nie jest ciekawe, ale na jakiej podstawie twierdzisz ze nie jest madre ?

Temat "OPAMPy- temat zbiorczy" nie sugeruje ze mamy pisac tylko i wylacznie o ich cudownych wlasciwosciach, wiec nie czuje potrzeby zakladania kolejnego tematu (w ktorym i tak pojawilyby sie glosy mowiace ze nie mam racji wiec musialbym zgodnie z twoja logika ich prosic o nie udzielanie sie i nie zasmiecanie tematu jesli nie maja nic ciekawego i madrego do powiedzenia a MODow o usuniecie niepotrzebnych postow ;) )

Uzyles pewnie nie swiadomie slowa klucza - masz racje ja nie CZUJE. Wy pewnie CZUJECIE te zmiany, ale twierdze ze czucie != slyszenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie napisałem, że akurat 200. odnośnie tych kondensatorów - lutujesz nowe w miejsce starych czy może wstawiłeś jakiś rodzaj gniazda, żeby później móc wymieniać bez lutowania? bo z własnego doświadczenia wiem, że w sprzęcie komputerowym miejsca lutownicze łatwo przegrzać i lubią się odkleić od pcb. no i czym to robisz? (lutownica).

To co wymieniasz to elektrolity? ceramiczne? napisz coś więcej to może zejdziemy z offtopa :E

KOndesatory odrazu przelutowalem na miejsce starych. Wydaje mi sie, ze szkoda by bylo czasu na instalowanie socketow oraz podmiane roznych kondesatorow w karcie dzwiekowej, skoro i tak mam zamysly nad zlampizowanym daciem zewnetrznym. Lutowalem stacja lutwnicza z regulacja temperatury. Aktualnie powymienialem elektrolity glownie w sekcji cyfrowej na OS-CONy SVP, bo w sumie znalazlem je w niezlej cenie ;) Teraz czekam na kondesatory do sekcji analogowej, zakupilem tez kilka foliowych, zobaczymy jakie beda efekty :) Aktualnie jestem zadowolony, ze w ogole karta dalej dziala :E, bo byla to w sumie pierwsza taka operacja w moim zyciu.

 

Czyli jakie kondensatory wymieniles ? Nie ogolny od zasilania, nie od zasilania WO (ktore to nawiasem mowiac okreslasz jako podstawowe przy wymianie WO), nie wyjsciowy, czyli jaki ? Wejsciowy ? Jaki na jaki ?

Pytasz na jakiej podstawie - wiedza i doswiadczenie. Moze byc ? Mi wydaje sie ze wystarczajace podstawy.

Pomijam swiadomie sprawy 'powietrza' i 'uspokajania'

Zgadza sie nic nikomu nie musiasz udowadniac, ale to chyba podobnie jak ja i w temacie zbiorczym o OPAMPach moge wyrazic swoje "pesymistyczne podejscie". No chyba ze sie myle i dopuszczalne sa jedynie ochy i achy, a takie pesymistyczne wypowiedzi nalezy kasowac.

Mowisz ze uzywasz dyskretnego WO - czyli takiego zbudowanego z tranzystorkow, rezytorkow ?

Nie wymienilem innych kondesatorow bo jeszcze ich nie dostalem? :E Aktualnie wymieniona jest sekcja cyfrowa karty, oraz pewnie nie tylko, bo wymienialem wszystkie o pewnej pojemnosci na OS-CONy. Nic do tego nie mam, ze wedlog twojej wiedzy takie zabawy niczego w dzwieku nie zmieniaja, twoja opinia ot co. Ja swoje wiem i ty swoje wiesz ;) Tylko nie rozumiem dlaczego atakujesz moje wypowiedzi w pewien sposob? Bo zapewne wedlog ciebie wszystkie zmiany w dzwieku sobie wmowilem nieprawdaz? A jezeli chodzi o dyskretny WO to jest to opa-moon.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie przypuszczam. ogólnie nie zamierzam najeżdżać na 'słyszących' (dobry termin baj de łej :E) tylko trochę nie rozumiem tego zaangażowania w tą zabawę kiedy przynosi ona korzyści często na granicy błędu pomiarowego.

Na pewno jest to sensowniejsze, niż zabawa z jitterem na poziomie OSa. Pewien człowiek z audiostereo usilnie próbuje udowodnić reszcie, że system operacyjny i player ma wpływ na dźwięk. Poza tym ktoś sobie wykombinował coś takiego jak Foobar HD. Oczywiście plików lossless nie obsługuje, za to jest wersja pod mp3. Tyle w temacie.

 

 

Każdą zmianę opków, kondensatorów należałoby obiektywnie przetestować na prostym stanowisku testowym (program rmaa, oscylator, różne obciążenia) - np przynajmniej tak jak w linku LINK

Testy RMAA pokazują tak małe różnice, że właściwie można ten program uznać za niemiarodajny, inaczej - nieodpowiedni. Nie jest to powód aby negować wpływ opampów na brzmienie.

 

 

PS. To, ze na jednym sprzecie nie slychac zmian, nie oznacza, ze na innym bedzie tak samo. Dodatkowo kazdy ma inny sluch oraz slucha innej muzyki, ale samo wymienianie opkow w jakiejsc tam karcie dzwiekowej jest niewystarczajace, powinno sie tez poprawic zasilanie tego opampa itp.

:thumbup:

 

 

Nie o to chodzi, aby różnica rzucała na kolana. Tu dochodzą drobne różnice jak np. troszkę krótszy bas, nieco głębsza scena, lepsze bądź gorsze skupienie w centrum itp. Czesto nasycenie i barwa pozostaje bez zmian. Choć i tutaj różnice można wyszczególnić.

 

LM4562 - pulchny bas, męcząca średnica, dość ostre wysokie tony --- zadyma

OPA627 - dobrze skupiony bas, czytelna scena, realistyczne głosy --- neutralnie

OPA2111 - mocny i wyważony bas, soczysta średnica, zaokrąglone soprany --- muzykalnie

 

Z opampami jest trochę jak z rowerami ;) Jeden nie czuje różnicy między korbą 170mm, a 175mm, a drugi uważa, że różnica jest wyraźnie odczuwalna. Dla jednego siodełko ustawione centymetr niżej czy wyżej jest bez znaczenia, a dla drugiego pół centymetra to już coś. Im dalej idziesz w temat, tym więcej odkrywasz.

 

By ukazać jakieś zmiany w dźwięku, przede wszystkim chętny do tego musi być głośnik. Klasa głośnika ma decydujące znaczenie dla całej reszty.

Edytowane przez HΛЯPΛGŌN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to sensowniejsze, niż zabawa z jitterem na poziomie OSa. Pewien człowiek z audiostereo usilnie próbuje udowodnić reszcie, że system operacyjny i player ma wpływ na dźwięk. Poza tym ktoś sobie wykombinował coś takiego jak Foobar HD. Oczywiście plików lossless nie obsługuje, za to jest wersja pod mp3. Tyle w temacie.

 

lol :E z jitterem sam mam teraz trochę problem na dacu PCM2704 bo da się go usłyszeć jak odkręcę wzmak powyżej 50-60%..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By ukazać jakieś zmiany w dźwięku, przede wszystkim chętny do tego musi być głośnik. Klasa głośnika ma decydujące znaczenie dla całej reszty.

No to chyba wiadome, ze wymiana omampow do sluchawek pro-gamerskich lub glosnikow komputerowych lub altusow lub czegos podobnej klasy nie ma calkowitego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to wiesz i ja to wiem. Są jednak tacy, co kupują dźwiękówkę za 600 zł do głośników za 300 zł. Baaa... i żonglują opampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to wiesz i ja to wiem. Są jednak tacy, co kupują dźwiękówkę za 600 zł do głośników za 300 zł. Baaa... i żonglują opampami.

A tak w ogole to co ma kolega podlaczone pod tego xonara? :) Bo ja dla przykladu mam auzentech prelude, wzmacniacz matrix m-stage oraz denony ah-d5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wiadome, ze wymiana omampow do sluchawek pro-gamerskich lub glosnikow komputerowych lub altusow lub czegos podobnej klasy nie ma calkowitego sensu.

 

Ja moge powiedzieć że wymiana op-ampów do sprzętu nawet za 1-2k jest nieopłacalna i bezsensowna, bo to co zazwyczaj usłyszymy to zwykła autosugestia. :cool:

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jednak tacy, co kupują dźwiękówkę za 600 zł do głośników za 300 zł. Baaa... i żonglują opampami.

 

no i właśnie z nich jest największy polew :E tak naprawdę to moje zabiegi w tym temacie były skierowane do takich właśnie osobników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedzieć że wymiana op-ampów do sprzętu nawet za 1-2k jest nieopłacalna i bezsensowna, bo to co zazwyczaj usłyszymy to zwykła autosugestia. :cool:

no to fajnie... :E Po pierwsze nie wiem po co robimy jakis prog cenowy po ktorym niby miaja byc opampy slyszalne, nawet nie wiem co chcesz dobrego kupic w tej cenie, no chyba, ze zestaw sluchawkowy. Kolejna kwestia, ok, ty nie uslyszales roznicy na sprzecie za tyle kasy, moze masz slaby sluch albo miales poprostu kiepski sprzet, nie mnie to teraz oceniac, ale nie wmowisz mi, ze u mnie opampy to tylko efekt placebo.

 

BTW. Czy ktorys ze sceptykow ma albo chociaz sluchal zestawu audio z prawdziwego zdazenia na ktorym byly powiedzmy zaglowane opampy? Bo jezeli jest tak jak wczesniej mowilem, testowanie sportowych opon w polonezie, to nie ma o czym mowic.

 

 

no i właśnie z nich jest największy polew :E tak naprawdę to moje zabiegi w tym temacie były skierowane do takich właśnie osobników ;)

Ale zauwaz, ze nie kazdy jest takim osobnikiem ;) A w niektorych postaw mozna bylo wywnioskowac, ze masz na mysli wszystkie osoby, mnie wlacznie :E. A to, ze inni sobie opampy wymieniaja to juz ich sprawa :P Gorzej jak sobie pewne zmiany sami wmawiaja, dlatego ja zawsze, do takich zmian podchodze z pewnym sceptycyzmem. Wazne jest tez, by swoj zestaw audio wystarczajaco dobrze poznac przez pewien okres, dzieki temu nawet male zmiany powinnismy odrazu uslyszec.

 

PS. Ja nie chce nikogo tutaj przykonywac, ze wymiana opampow na inne jest wymagana, bo powiedzmy oryginalne to jedno wielkie zlo, temat ma byc poprostu do dzielenia sie uwagami na temat opampow. Tego samego oczekuje od innych, zeby nie szufladkowali wszystkich na osoby ktore zostaly pochloniete przez Voodoo :P co poniektorzy tutaj robia... Szanujmy oraz kochajmy sie wszyscy :E

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwaz, ze nie kazdy jest takim osobnikiem ;) A w niektorych postaw mozna bylo wywnioskowac, ze masz na mysli wszystkie osoby, mnie wlacznie :E. A to, ze inni sobie opampy wymieniaja to juz ich sprawa :P Gorzej jak sobie pewne zmiany sami wmawiaja, dlatego ja zawsze, do takich zmian podchodze z pewnym sceptycyzmem. Wazne jest tez, by swoj zestaw audio wystarczajaco dobrze poznac przez pewien okres, dzieki temu nawet male zmiany powinnismy odrazu uslyszec.

wiadomo, że nie każdy. ale po cenach naprawdę dobrego sprzętu można spokojnie wyciągnąć wniosek że to zdecydowana większość.

 

kochajmy sie wszyscy :E

 

nie no, jasne. ale jeżeli nie jesteście młodymi szczupłymi brunetkami to wolałbym tylko platonicznie :E

 

 

btw. trochę rozruszałem wam topic. powiekszyl sie o polowe od czasu mojej ingerencji :E

Edytowane przez moonraker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole to co ma kolega podlaczone pod tego xonara? :) Bo ja dla przykladu mam auzentech prelude, wzmacniacz matrix m-stage oraz denony ah-d5000.

To co w pierwszym poście opisującym opampy - xonar st, yamaha ax-900, heco metas 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienilem innych kondesatorow bo jeszcze ich nie dostalem? :E Aktualnie wymieniona jest sekcja cyfrowa karty, oraz pewnie nie tylko, bo wymienialem wszystkie o pewnej pojemnosci na OS-CONy. Nic do tego nie mam, ze wedlog twojej wiedzy takie zabawy niczego w dzwieku nie zmieniaja, twoja opinia ot co. Ja swoje wiem i ty swoje wiesz ;) Tylko nie rozumiem dlaczego atakujesz moje wypowiedzi w pewien sposob? Bo zapewne wedlog ciebie wszystkie zmiany w dzwieku sobie wmowilem nieprawdaz? A jezeli chodzi o dyskretny WO to jest to opa-moon.

A zastanawiales sie nad funkcja tych kondensatorow w sekcji cyfrowej ? Czy tylko wymieniles "na czuja" ? Pytam bez zlosliwosci a z ciekawosci - za co one sa odpowiedzialne ? Wlasnie pojemnosc i ich funkcja mnie interesuje a nie firma. Alez czy ja atakuje Twoje wypowiedzi? Jedynie poddaje w watpliwosc skutecznosc stosowanyh przez Ciebie zabiegow i tyle. Nie wydaje mi sie zebym byl nawet w lekkim stopniu agresywny. Ja jedynie zdaze temat.

A ten opa-moon - podejrzewalem ze moze byc cos takiego ale nie spotkalem sie. Przyznaje sie - dla mnie bezedura, ale ja sie nie znam ;)

 

 

LM4562 - pulchny bas, męcząca średnica, dość ostre wysokie tony --- zadyma

OPA627 - dobrze skupiony bas, czytelna scena, realistyczne głosy --- neutralnie

OPA2111 - mocny i wyważony bas, soczysta średnica, zaokrąglone soprany --- muzykalnie

Poezja... tylko obawiam sie ze bez zadnych podstaw teoretycznych.

 

Z opampami jest trochę jak z rowerami ;) Jeden nie czuje różnicy między korbą 170mm, a 175mm, a drugi uważa, że różnica jest wyraźnie odczuwalna. Dla jednego siodełko ustawione centymetr niżej czy wyżej jest bez znaczenia, a dla drugiego pół centymetra to już coś. Im dalej idziesz w temat, tym więcej odkrywasz.

Widzisz tylko ze to sa fizycznie mierzalne roznice. Roznice daleko wykraczajace poza blad pomiarowy, nawet jesli mierzymy miarka krawiecka. A dla WO dla pasma akustycznego roznice pomiedzy nimi ocieraja sie o blad pomiarowy.

 

lol :E z jitterem sam mam teraz trochę problem na dacu PCM2704 bo da się go usłyszeć jak odkręcę wzmak powyżej 50-60%..

jitter no najwiekszy problem w przypadku mojego samsungowego HDDeka ;)

 

nie wmowisz mi, ze u mnie opampy to tylko efekt placebo.

I analogicznie - nie wmowisz mi ze to nie efekt placebo ;)

BTW. Czy ktorys ze sceptykow ma albo chociaz sluchal zestawu audio z prawdziwego zdazenia na ktorym byly powiedzmy zaglowane opampy? Bo jezeli jest tak jak wczesniej mowilem, testowanie sportowych opon w polonezie, to nie ma o czym mowic.

Sluchalem, pewnei nie byl to hiendowy sprzet ale w miare ok. Zmian nie stwierdzono. Znajomy ktory buduje i sprzedaje sprzet audio wstawia jakies tam OPA2xxx ale nie dlatego ze brzmia lepiej niz NE5532 tylko ze wypada zeby tam byl BB a nie jakis budzetowy Texas.

Obawiam sie ze dobre sportowe opony 'doceni' nawet polonez i nawet nie musi to byc polonez jak ten Zaleskiego http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=603

 

Kochac sie naprawde nie musimy ale szanujmy sie. Dobra rzeczowa dyskusja moze przyniesc korzysci obu stronom "konfliktu" (swiadomie pisze w "")

Edytowane przez Sleepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na słuszność swojej teorii że zmiana op-ampów wpływa na naszą psychikę (no bo przecież kostka firmy burr-brown musi być lepsza od jakiegoś tam jrc) i odbiór dźwięku mam parę testów:

Test Opampów, ślepy:

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:47405:1622#1622

 

Test op-ampów (THD)

http://www.ixbt.com/multimedia/drdac2/test-ou-drdac2.shtml

 

Ślepe testy op-ampów, na dwóch DACach Dr.dac2 przy precyzyjnie wyrównanych poziomach głośności i szybkim przełączaniu.

http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=12:47405-74

Jak ktoś chce wyciągnąć polską esencję z testu to polecam google + purepc, bo linków do serwisu nie można dawać.

A wynik testów jest wiadomy, zero różnicy między wszystkimi konfiguracjami.

To żeby usłyszeć różnicę trzeba albo nadludzki słuch, albo sprzęt lepszy od słuchawek HD 650 i HD 600, oraz mieć nagrania lepsze niż DVD-audio.

W sumie to ciekawie by było jak ktoś by zrobił taki test że pozaklejał by góry op-ampów żeby nie było widać jaki to, potestował i zobaczył który niby był najlepszy :E

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul niby zupelnie nie na temat ale...

LINK

 

 

Mozna wysnuc nastepujacy wniosek - te drogie i ekskluzywne WO (zreszta to tyczy sie tez innych audiofilskich wynalazkow) "brzmia" lepiej niz te tanie i zwyczajne... do czasu gdy sie wie ktore sa uzyte.

Edytowane przez Sleepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul niby zupelnie nie na temat ale...

LINK

 

 

Mozna wysnuc nastepujacy wniosek - te drogie i ekskluzywne WO (zreszta to tyczy sie tez innych audiofilskich wynalazkow) "brzmia" lepiej niz te tanie i zwyczajne... do czasu gdy sie wie ktore sa uzyte.

Powiem tak, dla mnie ta dyskusja nie ma sensu jezeli bedzie wyglada tak.

pierwsza osoba- ja u siebie slysze rozne opampy!

druga osoba- gowno prawda, u siebie nic nie slyszalem wiec niczego nie zmieniaja.

 

BTW- mozna poszukac wypowiedzi majkela nad temat opampow oraz ich problemow w pewnych aplikacjach. Problem wedlug niego jest taki, ze rozne opampy graja roznie ze wzgledu na rozne zestawy oraz ich zastosowanie.

Edytowane przez patrykvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sleppy. Włóż mi w bufor AD825, a potem LME49860. Za każdym razem zgadnę, którym opamp jest który.

Nie wierzysz w to co mówię, nie musisz. A czy te różnice są niemierzalne? Są mierzalne, tylko trzeba dysponować

odpowiednim sprzętem pomiarowym i umieć z niego korzystać.

 

Część osób słyszy różnicę. Firmy produkują różne kostki. Producent karty daje możliwość zmiany opampów. Nie neguj tego nie mając podstaw organoleptycznych.

Edytowane przez HΛЯPΛGŌN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artykul niby zupelnie nie na temat ale...

LINK

 

 

Mozna wysnuc nastepujacy wniosek - te drogie i ekskluzywne WO (zreszta to tyczy sie tez innych audiofilskich wynalazkow) "brzmia" lepiej niz te tanie i zwyczajne... do czasu gdy sie wie ktore sa uzyte.

 

 

Punk widzenia zależy od punktu siedzenia. Co mam na myśli ? W zależności od tego jaki sprzęt testujesz i na czym go testujesz to jesteś lub nie jesteś w stanie wyłapać różnice. Słabe źródło, słabe np. słuchawki i lipny materiał audio = zero różnic . Daj teraz dobre źródło, słuchawki i materiał audio a różnice będziesz odczuwać za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym efektem placebo to niektórzy trochę przesadzają, widziałem test gdzie osoba z zawiązanymi oczami słuchała śpiewu gostka na kilku sprzętach i również na żywo, prawie nie odróżniła śpiewu na żywo od najdroższego sprzętu. Za to na mniej wypasionych sprzętach słyszała już wyraźną różnicę, na tym najmniej wypasionym słychać było szum przy cichszych partiach.

Problem jest tutaj taki, że różnica w jakości dźwięku jest trochę nieadekwatna do ceny sprzętu z tej najwyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blazz, konfig 2x OPA2111 (I/V) + AD825 został przez Ciebie zaznaczony, czy można uznać go za najciekawszy spośród stawki? Harpagon nie napisał o tym więc pytam jak ze sceną przy tym zestawieniu? Planuję kupno ST i wiadomo, jakieś kostki. Wiem że solo7c nie są głośnikami na których usłyszę zmiany ale grają u mnie rzadko, na hd555 spędzam 99,9% czasu i pod nie chcę coś nabyć a jeżeli będzie ciekawie to i one doczekają się następcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...