Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, kupiłem tego staccato. Mój pierwszy dyskretny opamp, zobaczymy czy przesiadka z 8820 będzie zauważalna. Jak dotrze, zamontuje i potestuje przez weekend to dam znać czy taka inwestycja była warta świeczki. Sorki, że post pod postem, ale się podekscytowałem. :szczerbaty:

Edytowane przez MordoTyMoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2021 o 18:56, MordoTyMoja napisał:

Dobra, kupiłem tego staccato. Mój pierwszy dyskretny opamp, zobaczymy czy przesiadka z 8820 będzie zauważalna. Jak dotrze, zamontuje i potestuje przez weekend to dam znać czy taka inwestycja była warta świeczki. Sorki, że post pod postem, ale się podekscytowałem. :szczerbaty:

I jak Staccato? Dotarł już? Też bym się ekscytował ?. Jakie wrażenia - ciekaw jestem jak to brzmi.

U mnie na AIM aktualnie siedzą 2x AD797BRZx2 ma kanałach L/R i na buforze wzmacniacza słuchawkowego OPA1612. Z tych tańszych konfiguracji, które próbowałem póki co ta najbardziej mi się podoba. AD797BRZx2 dają obszerność, przestrzeń i trochę ciepła(dzięki temu fabryczny bufor na głośniki nie razi tak bardzo), a OPA1612 daje dobre szczegółowe góry na słuchawkach. Słuchawki to AKG K702 z wymienionymi nausznicami na Brainwavz Perforated PU Leather. Są znacznie wygodniejsze, ale te nausznice zabrały trochę góry i przestrzeni z AKG, i OPA1612 to trochę naprawia i daje nieco błysku.

Wcześniej były fabryczne OPA, potem 2x LME49720NA + LM6172IN, OPA627 i OPA1612 w różnych konfiguracjach, i zostało to co wyżej. Musesów nie próbowałem, podobnie jak Bursonów V5i ze względu na podejrzenia artykułowane w różnych miejscach co do autentyczności lub jakości. A że wydatek byłby tu już większy, nie chciałem ryzykować.

I teraz pytanie jak to będzie u kolegi podłączone. Na ekstenderach? Obawiałbym się o łączenia - u mnie nie ma problemu aż tak bardzo bo te układy, które mam są niskie. Nie zmienia to faktu, że nie zawsze to dobrze łączy. Raz miałem tak, że przez przypadek stuknąłem obudowę i zniknął mi jeden kanał głośnikowy. Okazało się, że przez to stuknięcie wysunął się jeden OPA i trzeba było poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest transportowany między oddziałami InPostu, więc dotrze jutro przy dobrych wiatrach, a jeśli nie to w piątek wieczorem po pracy będę go wstępnie wygrzewał. Generalnie w internecie udało mi się znaleźć tylko jedną osobę, która siedziała na połączeniu AIM + Staccato, z którą też nawiązałem kontakt. 

Co do wylatywanie opampa ze stolika, to szczerze mówiąc myślałem nad ściśnięciem tego opaską zaciskową. :szczerbaty: Na pewno będę musiał zdjąć osłonkę EMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop co rano się obudził, i okazało się, że paczka już od samego rana siedzi w paczkomacie. Halo InPost, wy tam w ogóle śpicie? Wczoraj kurier odebrał ze Szczecina około ~20, a rano o 8 już była w paczkomacie (Wrocław). 

Także melduję posłusznie, że Staccato już siedzi zaaplikowany w buforze i czeka na szerszy opis, który nastąpi po dłuższych odsłuchach. ;) Nie chcę pleść głupot po godzinie odsłuchów, dlatego dam sobie chwilę by ochłonąć i podejść do tematu rzetelniej.

Edytowane przez MordoTyMoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, krótko i rzeczowo. Od razu podpowiem też, że musiałem jednak pobawić się opaskami zaciskowymi, ponieważ miałem sytuację gdzie przy pacnięciu obudowy komputera kolanem nagle dźwięk się urwał. Okazało się, że staccato trochę wypadł ze stolików w SC808. Grawitacja to straszna picza. ;)

Nadmienić również pragnę, że najbliżej mi raczej do niedzielnego audiofila, który lubi też grać. Porównanie względem MUSES8820. Pierwsza i najbardziej słyszalna rzecz to oddalenie planów wszerz i w głąb, z którego dobiegają dźwięki. Postaram się to trochę zilustrować obrazkiem. 

 

image.png.918ecf250809763c300762075a6c89c0.png

 

Na MUSES8820 muzyka brzmiała bardzo blisko uszu słuchacza, do czego nadmieniam, że również byłem przyzwyczajony. Jednakże na Staccato potrzebowałem trochę czasu, by oswoić się z tym rodzajem prezentowania brzmienia. Czy jest to zmiana na plus? Przy słuchaniu muzyki jak najbardziej. Taka prezencja wspaniale i dokładnie układa instrumenty w różnych miejscach (chyba potocznie nazywa się to holografią, ale nie miałem jakoś wcześniej z nią do czynienia, więc jest to pewnego rodzaju nowość dla mnie). Separacja instrumentów brzmi wzorowo, nie ma gęstej kluchy i wszystko da się z łatwością wyłapać. Dźwięk jest odpowiednio dociążony w dolnych rejestrach, choć o wiele lepiej niż w MUSES8820. 

A szczegółowość i to jak lubi wyciągać różne niuanse z muzyki to też moim zdaniem poziom wyżej. Bardzo fajny upgrade i w dodatku słyszalny od razu. Tylko teraz wymienić kości na kanałach, na coś lepszego - choć może niekoniecznie, bo ileż można gonić tego króliczka w poszukiwaniu coraz lepszego dźwięku? Ktoś na innym forum pisał:

Cytat

Wpadło mi w ręce op-amp STACCATO i naprawdę zagrał świetną rozdzielczością i przestrzenią. Najlepiej mi wypadł w połączeniu 2 x ad827 i bufor ze Staccato.

Jak myślicie mili państwo, warto wymienić LME49720?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na kolegi miejscu bym się pobawił. Choć LME49720 jest oczywiście całkiem w porządku.

W moim przypadku próbowałem go na kanałach L/R z OPA1612 na buforze słuchawkowym i porównywałem do AD797BRZx2 na L/R również z OPA1612. LME49720 dawały mocniejszy dół i w ogóle nieco całość brzmienia przyciemniały. A mnie był potrzebny dobry dół, ale z jaśniejszą i bardziej krystaliczną górą i średnicą. Tu AD797BRZx2 sprawdziły mi się lepiej. Chciałbym jeszcze sprawdzić opcję z 3x AD797BRZx2, więc pewnie dokupię jeszcze jeden taki. No i oczywiście żałuję, że nie mam wylutowanego bufora dla wyjść RCA - też by była zabawa.

A z ciekawości, gdzie kolega kupował tego Staccato? W ich oficjalnym sklepie? Czy gdzie indziej? Bo z opisu brzmi mi to jakby coś pode mnie.

Czy mógłbym mieć również prośbę, o ile to możliwe, o kilka zdjęć z montażu? Zastanawiam się jak to dobrze przymocować na trytytki. Instruktaż od kogoś kto już to przeszedł by na pewno wiele pomógł.

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na allegro, bo na ich oficjalnej stronie jest tudzież profilu na ebay jest wysyłka, ale sobie liczą krocie. Znając życie pewnie bez problemu dało by radę się ugadać (z tego co widziałem to Pan Jakub aktywnie udziela się na audiostereo), ale raczej wolałem prostszą metodę typu "kliknij i kup", bez ugadywania się w koszta. Zresztą 250 zł to był wydatek na zasadzie "jak mi nie podpasuje to sprzedam". 

Co do brzmienia, to mam wrażenie, że zrobiło się aktualnie też nieco ciemniej, ale mam wrażenie, że średnica już tak nie błyszczy jak wcześniej. Skąd brałeś stoliki do ADZ797BRZ? Co do trytytek, po prostu wkładasz jedną w drugą i ściskasz. Jak wrócę jutro z pracy, to postaram się cyknąć foto i wyedytuje posta, bo wcześniejsze trzy posty pod rząd to też lekka przesada. :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to też obserwowałem tę aukcję, ale chyba jeszcze nie nadeszła moja chwila by zdjąć osłonkę ?. Na razie kupiłem jeszcze jednego AD797BRZx2. Ja je kupuję na allegro od użytkownika recoill75. I one są już gotowe, wlutowane i na stolikach. Sprawdzone, brzmiące i dobrze zlutowane, wg. mojego osądu przynajmniej. Jak dotrze to posadzę całą trójkę i okaże się czy zbyt miękko i analogowo, czy może to będzie właśnie to. Żebym miał kogoś kto wylutuje(i nie spartoli) ten bufor RCA, to byłoby ekstra. Ale ten temat tu na forum już chyba zapomniany, a podobno laminat AIMa wielowarstwowy i można zepsuć łatwo.

Myślałem też o spróbowaniu takich HIFiManów jak Twoje. Ale boję się, że jak zamówię to już zostaną. A zaczyna być trudne uzasadnianie kobicie dlaczego mam 6 par słuchawek i po co mi jeszcze jedne.

Niekończąca się opowieść ?.

 

Edyta:

Według bardziej doświadczonych użytkowników te AD797BRZx2 z linka powyżej to podróbka, więc uprzedzam na wszelki wypadek, by nie wyjść na naganiacza. Powtórzę jednak swoją poprzednią opinię, że być może podróbka, ale dobrze brzmiąca. Moim zdaniem porównywalnie, czy nie nieco lepiej niż LME49720(które mam z Audeosa, więc pewniak). Zawsze warto skonsultować wcześniej przed zakupem, czego ja nie zrobiłem. Ale człowiek uczy się całe życie.

Edytowane przez Wraith666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2021 o 17:57, Wraith666 napisał:

Powtórzę jednak swoją poprzednią opinię, że być może podróbka, ale dobrze brzmiąca.

I o to chodzi, a nie o to, czy coś oryginalne ;) Wcale bym się nie zdziwił, gdyby któryś chińczyk był lepszy od oryginału.

 

W dniu 7.12.2021 o 18:53, MordoTyMoja napisał:

Jak myślicie mili państwo, warto wymienić LME49720?

Można spróbować wymienić na OPA2227P  - swoje spostrzeżenia dla tej konfiguracji opisałem w wątku w AIM SC808, ale testy wciąż trwają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powie ktoś czy można wymienić więcej niż jeden opamp w FX Audio DAC X6 MKII ? Z tego co się orientuję to OPA2134 jest wymienialny i w jego miejsce szykuje MUSES8820. Ale czy np OP275 też można wymienić? Jeśli tak to co byście doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat słucham muzyki na AIM808 - nie zmieniałem opampów, są fabryczne.
Za parę dni zmieniam słuchawki z Superlux HD681 EVO MK2 na Beyerdynamic DT 990 PRO.
Napewno poczuje dla mnie niekomfortową różnicę jeśli chodzi o basy przy tej zmianie,
jestem przyzwyczajony do Superluxów od lat i myślę czy by nie dało się tego skorygować
zmianą opampów pod kątem tego sprzętu.
Wybaczcie, jestem zielony, nie jestem audiofilem, bardziej melomanem.

Co byście polecali, jakie opampy, są ich chyba 3 - ile muszę zmienić, jak to się dobiera ?
Jest o tym masa tekstu, ale nie ma niczego konkretnego na chłopski rozum.
Wymienić bym potrafił, gorzej z doborem odpowiedniego sprzętu.

Muzyka jaką słucham to głównie Rock (alternatywa, punk, grunge, gotyk), Elektronika (IDM, Ambient, eksperymentalna itp), 
czasem, choć rzadko jakiś Pop lub nawet klasyka. Wszystko głównie w formacie FLAC i WAV.

Z góry dzięki za sugestie i porady.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz AIMa 808 i Superluxy za stówke? Dosyć nietypowe połączenie :D DT990 Pro to bardzo zły wybór po tych Superluxach, basu będzie Ci brakować a uszy będą krwawić od wysokich. Najpierw kup słuchawki i zastanów się co będziesz chciał zmienić w brzmieniu, takie kupowanie na ślepo jest totalnie bez sensu

Edytowane przez TrueFaith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem w tym że niełatwo znaleźć w miarę dobre słuchawki otwarte/półotwarte do max 600zł.
Te Beyerdynamic wydały mi się najbardziej uniwersalne, ale dalekie od ideału.
Po prostu mam dosyć naprawiania Superluxów, mimo że je lubię.
Gdybym znalazł coś podobnego do nich brzmieniowo, z lepszymi bebechami, porządnym kablem byłoby git.
Czyli w brzmieniu nie zmieniłbym wiele poza może lepszą górą. Scena musi być taka sama.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiFiMany HE400SE ściągniesz z Chin poniżej tej kwoty, ja dałem chyba około 400zł i czekałem ~2 tygodnie. Góra całkiem łagodna, scena taka że Cię wyrzuci z butów, bas podbijesz w EQAPO i będzie lux.

A coś bardziej u nas to na twoim miejscu odsłuchałbym Beyery DT770 Pro 80 Ohm lub DT150 w jakimś mp3store czy innym salonie audio, może to będzie to czego szukasz, mimo że zamknięte. Ogólnie to przejście się do jakiegoś salonu audio będzie bardzo dobrym pomysłem, bo teraz nawet nie wiesz czego się spodziewać. Żeby mieli choćby jeden popularny model w tej kwocie, to będziemy mogli Ci coś doradzić względem niego

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam - ktoś z praktyków może podpowiedzieć, które podstawki są lepsze do żonglerki opampami: precyzyjne, czy zwykłe? Które mniej się wyrabiają?

Edytowane przez andornot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może Oracle II? Niektóre opinie brzmią całkiem ciekawie.

 

Cytat

Sonic Scientific Oracle 2: Operating Voltage (±5V to ±16 V)
Neutral detailed! Punchy deep, fast tight bass, very clean and detailed total presentation, well extended chimey highs, very good instruments separation, neutral correct male and female voices presentation,very open airy soundstage. Present sibilants.

 

Opamp z Aliexpressu jakby coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2022 o 20:07, andornot napisał:

Pytanko mam - ktoś z praktyków może podpowiedzieć, które podstawki są lepsze do żonglerki opampami: precyzyjne, czy zwykłe? Które mniej się wyrabiają?

Zdecydowanie nieprecyzyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oracle to op1612 ktos im czapkę zdjął i fotki dal 

 

jesli nie slyszeliscie op1652 to zrobcie to czym predzej u mnie zdeklasowal op 2134p ,muses 8820 ,lm4562na ,ne5532 ,bursony v5i 

bardzo zbliżony do v6 za ułamek ceny oczywiscie v6 graja lepiej ale czy 50 € lepiej to juz bym sie zastanawiał 

moje kupilem lutowane z audiophonics.fr za20€ z przesylka polecam naprawdę dobrze grający op amp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2023 o 18:52, Proteus napisał:

Oracle to op1612 ktos im czapkę zdjął i fotki dal 

 

jesli nie slyszeliscie op1652 to zrobcie to czym predzej u mnie zdeklasowal op 2134p ,muses 8820 ,lm4562na ,ne5532 ,bursony v5i 

bardzo zbliżony do v6 za ułamek ceny oczywiscie v6 graja lepiej ale czy 50 € lepiej to juz bym sie zastanawiał 

moje kupilem lutowane z audiophonics.fr za20€ z przesylka polecam naprawdę dobrze grający op amp 

dasz link do niego chcialbym kupic cos za podobna kwote do polepszenia basu w iskhd9999 (udalo mi sie wyrwac za ok 110zl :D) rowniez potrzebuje bardziej czystego dzwieku przy wiekszej glosnosci oraz moze zeby graly "szerzej" nie wiem jak to nazwac fajnie jakby dalo sie uzywac rowniez do glosnikow ale bardziej celuje w sluchawki

prosze o pomoc w wyborze tych kilku kart bo przyznam ze czytam te cale forum i mam metlik dalej

+ wymiana opamp w tych kartach(poszukam z chin albo uzywki na allegro) bo z kart zamierzam rowniez pod uwage wziac uzywki wszystkie ktore tu wyminie ponizej sa do 150zl maks i tyle moge przeznaczyc na sama karte nie wiem czy kupywales nowe wydaje mi sie ze tak

z kart ktore przeszukalem w pewnym serwisie

Xonar U5 150zl  24-bit/192KHz, stosunek sygnału do szumu (SNR) na poziomie 104dB i prawdziwy, 5.1-kanałowy czyli jak ma przestrzenny to do glosnikow sie nada moim rozumowaniem

 

smsl m2 czarny 200zl wiem ze to chinczyk 

  • Optyk i Coaxial: 192 Khz (24 bit) to chb spoko chociaz probkowanie to nie wszystko chyba

xonar u7 190zl  320

lepszy niz 5-tka ale doplacic trzeba 40zl wiecej

SoundBlaster THX TruStudio Pro 200zl nowa 340 i tu mi sie wyadje ze najlepszy wybór

wszystko prosze wziac pod uwage ze bede chcial wymienic opamp w przyszlosci tylko nielutowany 😜

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2023 o 18:52, Proteus napisał:

Oracle to op1612 ktos im czapkę zdjął i fotki dal 

 

jesli nie slyszeliscie op1652 to zrobcie to czym predzej u mnie zdeklasowal op 2134p ,muses 8820 ,lm4562na ,ne5532 ,bursony v5i 

bardzo zbliżony do v6 za ułamek ceny oczywiscie v6 graja lepiej ale czy 50 € lepiej to juz bym sie zastanawiał 

moje kupilem lutowane z audiophonics.fr za20€ z przesylka polecam naprawdę dobrze grający op amp 

op1652 to nie jest przypadkiem odpowiednik 1612 tylko w dualu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...