Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rosen

Netbook do internetu, office'a etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chciałbym kupić nowego netbook'a, który służyłby głównie do korzystania z internetu, office'a, czasem może jakiegoś filmu. Na gry raczej nie mam czasu, chociaż pograłoby się :-)

Mam do wydania 1000 PLN +- 250 PLN.

 

Co byście polecili w tej kategorii?

Co sądzicie o tym Lenovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W co chciałbyś pograć? Bo na tej integrze to pasjansa odpalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na tej integrze to pasjansa odpalisz

Nie opowiadaj bajek zasłyszanych na tym lub na innym forum. Chyba nigdy nie miałeś zintegrowanej karty graf.

Jakim cudem ja na staarej integrze gma900 zasuwałem w takie gry jak Gothic I, II, Noc Kruka, Heroes of Might and Magic III, Need For Speed Porshe Unleashed, Stunt GP, Stronghold Crusader. Nie są to najnowsze tytuły, ale ja bym nie porównywał ich z pasjansem. A jak gra jest dobra, to nie potrzeba super efektów graficznych aby wciągała i granie sprawiało przyjemność.

Obecne integry np. te Intela w ww. laptopac są kilka razy wydajniejsze od gma900. W tym lenovo jest akurat dosyć stary model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj bajek zasłyszanych na tym lub na innym forum. Chyba nigdy nie miałeś zintegrowanej karty graf.

 

Starocie moze sie odpala, ale nowsze gry czesto wymagaja funkcji ktorych taka GMA950 czy X3100 miec nie bedzie. I tu jest problem. Mimo wszystko wydajnosc tych kart jest po prostu zenujaca. HD3200/4200 to jeszcze ujdzie, ale nie Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję niedrogiego komputera, który można wcisnąć do torby. Maksymalna wielkość matrycy to 14 cali. Laptopy z matrycą 12,2-14 cali są raczej drogie, więc chyba skłaniałbym się do netbook'a.

 

W przyszłości pomyślę o zakupie komputera, który służyłby jako komputer domowy - PC albo laptop w zależności do czego mi będzie potrzebny. Do gier (CS) chyba lepszy byłby PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili w tej kategorii?

 

Jak tylko takie wymagania to nie ma sensu przepłacać za firmę. Ten acer na 2 lata powinien starczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda powiedzmy pierwsza trójka najlepszych producentów netbook'ów?

Trochę napaliłem się na Lenovo, bo kilkoro znajomych ma co prawda laptopy, ale jeżeli chodzi o jakoś wykonania to wypadają super.

 

Gdyby mógł ktoś znający się na rzeczy odpowiedzieć na poniższe pytania:

 

1. Czy warto dołożyć trochę zł do 2 GB pamięci?

2. Czym różnią się te netbook'i: pierwszy i drugi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem o grach nowszych. Wydajność znam- mam 3150 w lapku HP a tę nowszą integrę Intela w Asusie i wiem, że w Herosa V sobie pograć już nie mogłem, więc sugeruję zakup tego hp z HD4200.

 

 

Róznica to minimalnie szybszy proc w tym droższym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie tego lenovo(1499) mozna miec asusa http://www.x-kom.pl/p/61738-netbook-10-asus-eee-pc-1015pn-n550-2048-250-7se-czarny-mat.html ktory bedzie zdecydowanie lepszy, nie wiem czy podzielasz moje zdanie co do marki lenovo ale produkują oni swietny sprzet ale z wyzszej polki w tanich net-notbookach jakosc wykonania bardzo kuleje , jesli jednak cena jest za wysoka to moze taki model http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=80247 roznica miedzy tymi dwoma modelami to brak ION2, sam szukam jakiegos netbooka dla siebie i mam juz pare propozyzji ,mysle nad jednym z tych modeli

Asus vx6 bialy

Asus 1215N

Asus 1015PN

 

dodam jeszcze ze rozmawialem z wlascicielami wszystkich tych modeli i wypowiadali sie w samych superlatywach. Wszystkie modele sa dual core z HT oraz posiadaja min 2 GB ramu co jest moim zdaniem podstawa do komfortowej pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na netbooku oba fallouty przeszedłem więc grać się da :)

 

 

Na upartego Fallouta można na komórce odpalić, więc to żaden argument.

 

Miałem Samsunga N130 (okazja za 600zł) z gma950 - po 3 miesiącach sprzedałem, takie to było wolne :E Szukaj czegoś z dwurdzeniowym Atomem (np. eee pc 1015pem) albo Athlonem (Aspire One 521).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że na integrze gma950 (właśnie z takiego laptopa teraz piszę, nawiasem mówiąc) da się odpalić gry znacznie bardziej rozbudowane, wciągające i wymagajace niż pasjans. Niedługo panowie specjaliści będą pisali że bez 8gb RAM, procesora 4-rdzeniowego i najnowszego gForca nie da rady korzystać z Offica.

e: literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie grać na tym netbook'u nie będę :)

Przede wszystkim internet, office itp.

Netbook powinien być czarny. Mile widziany mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która wersja office'a i jak rozbudowana praca w nim? Bo co do rozdzielczości ekranu to sprawa indywidualna, ale moja praca w wordzie kompletnie zamuliła takiego netbooka, więc trzeba być cierpliwym (miała 12 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie pracy mgr :) Jaka wersja nie mam pojęcia, ale chyba najnowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czystego tekstu jest znośnie, ale oczy mogą boleć od niskiej rozdzialczości. Mimo wszystko polecałbym tego taniego HP, bo jest wygodniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem ostatnio na 10,1" i nie było źle. Owszem trzeba się przyzwyczaić po przejściu z 19", ale to kwestia 1h.

15,6" jest za duży :/ Potrzebuję czegoś bardziej mobilnego. 13-14" to tak, ale to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a używka IBM t40 lub coś takiego? Wydajność podobna, ale to jest 14" i to nieźle wykonana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czystego tekstu jest znośnie, ale oczy mogą boleć od niskiej rozdzialczości.

:rotfl: Chyba na odwrót. Ew. od małego ekranu, ale od małej rozdzielczości :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem ostatnio na 10,1" i nie było źle. Owszem trzeba się przyzwyczaić po przejściu z 19", ale to kwestia 1h.

15,6" jest za duży :/ Potrzebuję czegoś bardziej mobilnego. 13-14" to tak, ale to kosztuje.

Jesli chcesz sie wyrobic w 1000zl to musisz kupic cos uzywanego, np IBM X60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja wymagań:

 

  • komputer musi być nowy
  • ekran <14.9"
  • cena do około 1299 PLN (BRUTTO)
  • zastosowanie: mobilny komputer do korzystania z internetu, office'a etc.
  • obudowa koloru czarnego; mogą być jakieś dyskretne wzory, ale najlepszy byłby gładki mat; jeżeli nie da się inaczej może być także błyszcząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a musi to byc juz kupione ? na dniach pojawia sie netbooki z AMD E 350 czyli platforma AMD Fuzion z dual-core 1,6 Ghz i zintegrowana grafika HD 6130 na przelomie luty/marzec beda juz dostępne w kraju , E-350 jest wydajniejszy od najmocniejszego atoma d525 (2x 1,8Ghz z HT) oraz grafika w fuzion daje popalic ION2. Sam mialem teraz kupować jakis model (1215N lub vx6) ale poczekam te pare dni napewno warto. w kwocie jaka masz znajdziesz cos dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też się podczepię do tego tematu. Szukam netbooka w podobnych granicach cenowych jak autor.

Z tego co patrzyłem, czytałem na rynku dominaują takie zestawy:

atom n450/455 + intel gma 3150

atom n550 + intel gma 3150

atom n550 + nvidia ion 2

Ten ostatni zestaw jest trochę droższy, ale jęsli warto mógłbym dołożyć. Oczywiście to wszystko ułożone jest w kolejności od najsłabszego do najmocniejszego. Wybór niby oczywisty, ale chce wydać jak najmniej. Który komfortowo pozwoli przeglądać internet, używać komunikatora i słuchać muzyki? Czasem obejrzeć jakiś film, odpalić jakąś starszą grę. Który zestaw pozwoli np. płynnie ogladać film 720p na youtube?

1 GB ram do takich zastosowań jest wystarczające, czy powinienem rozglądać się za czymś z 2GB? Jaka gra, przykładowo, jest szczytem możliwości takich zestawów? Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...