Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JamesSeth

PS3 cena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do kogoś kto się orientuje w temacie

 

Mam możlwiośc kupna konsoli playstation 3 wersji FAT z dyskiem 80gb (zostało 5 miesięcy gwaracnji)

 

W skład zestawu wchodzi:

 

PLAYSTATION 3 dysk 80gb

-1 pad bezprzewdowy, + kabel do ładowania

-Kable ( w tym hdmi)

-4 gry

Uncharted 2

Heavy Rain

Killzone 2

Gran Turismo Prologue

FIFA 2009

 

Do konsoli oczywiscie pudełko, oraz paragon ze sklepu saturn

Stan wizualny b.dobry (podobno nigdy nie naprawiana itp)

 

Cena 720zł

 

I tutaj moje pytanie czy warto ?

Mam oczywiscie mozliwośc sprawdzenia sprzętu (kumpel, kumpla sprzedaje, wiec mysle ze wałka nie bedzie )

 

W sumie konsoli zbytni nie potrzebuje, ale jako rasowy gracz fajnie by było ukończyć kilka exclusivów które nie są dostępne na PC, xbox.

A za nowego slima 1300 + gry nie uśmiecha mi się wydawać.

 

Prosiłbym oczywiscie o opinie osoby które się orientuja mniej więcej w tym sprzęcie :)

 

 

BTW.

Swoją droga wersja FAT wygląda bardzo ładnie, IMO lepiej niz nowszy SLIM ( ale to tylko wygląd)

 

Czekam na odowiedzi i opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli konsola jest jeszcze na gwarancji, i są gry, pad, kable i cena 720zł, to moim zdaniem jest to całkiem fajna opcja.

Same gry warte są circa 150zł.

Kabel HDMI - którego nie ma w zestawie gdy kupujemy nową konsolę to minimum 30zł.

 

Oczywiście najlepiej jeśli jest taka opcja przetestować sprzęt przed kupnem - sprawdzić czy wszystko działa jak należy.

Jeśli zależy Ci na graniu przez internet i na usługach z PSN - to warto sprawdzić czy konsola nie jest zbanowana.

 

Sam mam slimka właśnie w celu zabawy z exclusive'ami i jestem zadowolony - choć jak sam zauważyłeś classic jest ładniejszy. Ale to oczywiście kwestia gustu - sprzęt ma być do zabawy a nie do patrzenia - prawda?

 

Pozdrawiam,

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się mocno zastanowił przed zakupem, bo każdy FAT wcześniej czy później padnie na YLODa. Mi padła po 2,5 roku , komplowi po 3 latach, jeszcze innemu na 2 miechy przed końcem gwary. Naprawili mu ale wytrzymała 3 miechy i znowu padła. Ja swoją z YLODa leczyłem 9x , później już nie wstała. Kumpel naprawiał chyba z 6 razy. YOLDa można naprawić, ale wcześniej czy później i tak go złapie ponownie.

 

Jeśli konsola będzie tylko dodatkiem do PC i będziesz na niej grał sporadycznie to można rozważyć zakup. Jednak jeśli to ma być główna platforma do zabawy to sięgnął bym po Slimkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to mnie postraszyłeś :)

Konsola bedzie do grania tylko w exclusivy i moze do oglądania jakis filmów bluray czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skusił. Jeżeli dbał o nią, nie katował, to nie powinno być tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten cały YLOD to cos takiego jak słynne 3 pierścienie w xboxie 360 ?

 

Kurcze myślałem ze ten problem dotyczy tylko microsoftu, a jednak sony tez w kulki poleciało.

 

A jesteście pewni ze wersji FAT 80 gb tez dotyczy ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteście pewni ze wersji FAT 80 gb tez dotyczy ten problem ?

W zasadzie to dotyczy to każdej wersji. Im nowsza (od 21xx) tym problem rzadziej występujący.

Awaryjność i tak jest na dość niskim poziomie.

IMO opłacalne. Same gry warte około 150-200 zł + kabel HDMI. Za samą konsolę wychodzi Cię około 500 zł. Sprawdź tylko czy DualShock w miarę zadbany i czy konsola nieotwierana (plomba gwarancyjna). Jak sprawdzić plombę wygoogluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu :)

 

Pad wygląda jak nowy, na kosnoli kilkanaście malutkich rysek, zwłaszcza od spodu.

 

Konsol robi duzo lepsze wrazenie niz xbox 360.

 

Juz samo wkładanie płyt jest kozckie.

Bardzo ładnie wygląda, elegancko, pasuje do TV i kina domowego .

Bardzo podoba mi sie darmowy dostęp do funkcji online.

 

A najbardziej zaskoczyła mnie głośnośc konsoli.

Absolutna rewelacja, w ogole jej nie słychac. (pewnie po dłuzszej sesji bedzie głośniej, ale i tak jest kosmicznie cicho w porównaniu do XBOXA.

 

Na minus oczywiście PAD.

IMO jest tragiczny, za lekki, za mały i wykonany raczej z lipnych materiałów, zwłaszcza spusty.

Pewnie się przyzwyczaje, ale wydaje mi się ze ten od xboxa jest conajmniej dwie klasy lepszy.

Jedynym plusem jaki narazie dostrzegam jest wbudowany akumulator, nie trzeba bedzie przynajmniej bawic sie w zmiane baterii, aa i duzo lepszy krzyzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI - którego nie ma w zestawie gdy kupujemy nową konsolę to minimum 30zł.

 

Chcesz żebym z krzesła spadł?

Przy transmisji cyfrowej jest tak niska różnica (powiem - niezauważalna) wywołana przez jakość kabla, że trzeba albo mieć za dużo kasy albo być głupim albo bać się tego, że kabel zardzewieje (wszak pokryty złotem nie rdzewieje) by 6 razy przepłacić na kablu.

Ba, wystarczy wyjąć z dekodera i podłączyć do PS3 jak używamy pod telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na minus oczywiście PAD.

IMO jest tragiczny, za lekki, za mały i wykonany raczej z lipnych materiałów, zwłaszcza spusty.

Pewnie się przyzwyczaje, ale wydaje mi się ze ten od xboxa jest conajmniej dwie klasy lepszy.

to samo mógłbym napisac o padzie od xklocka :) za duzy za ciezki .... on jest chyba dedykowany dla wielkich tlustych amerykanów ,z wielkimi tlustymi lapami :E

po prostu kwestia przyzwyczajenia i tyle :E po jakims czasie da sie przyzwyczaic do wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość łapania YLODa jest głównie zależna o tego jak bardzo się układ grzeje im większa różnica między wyłączeniem a pełną pracą tym szanse rosną. Tak jest z każdym sprzętem gdzie układy są w ten sposób mocowane a szczególnie mocne karty gdzie tuż po GW się zaczyna płacz, dziękuj za to zielonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żebym z krzesła spadł?

Przy transmisji cyfrowej jest tak niska różnica (powiem - niezauważalna) wywołana przez jakość kabla, że trzeba albo mieć za dużo kasy albo być głupim albo bać się tego, że kabel zardzewieje (wszak pokryty złotem nie rdzewieje) by 6 razy przepłacić na kablu.

Ba, wystarczy wyjąć z dekodera i podłączyć do PS3 jak używamy pod telewizorem.

Od tego jest standard kabla HDMI i kwestia długości. Kabel cyfrowy to kabel cyfrowy, obraz jest, albo go nie ma. Era złącza analogowego VGA już przemija i różnice pomiędzy poszczególnymi kablami odeszły w zapomnienie. Ktoś kto widzi różnicę pomiędzy kablem za 30 zł, a kablem za 200 zł (cyfrowym, podkreślam) powinien przejść się do okulisty. Żadnych różnic w obrazie nie ma - to po pierwsze. Po drugie, jest coś takiego, jak siła sygnału. Przy długich kablach (bodajże powyżej 10-15m) jest już problem z sygnałem i potrzebny jest wzmacniacz sygnału (repeater).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...