Skocz do zawartości
azgan

Unreal Engine 5 - DirectX 12 Ultimate i nowa jakość grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Może ? On powinien działać/być tworzony na UE5 ?‍♂️?

Edytowane przez kadajo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2021 o 23:06, Azakiel napisał:

 

To teraz czekam aż odetną balast w postaci poprzedniej generacji i EX'y Microsoft zaczną tak wyglądać na XBOX SERIES X :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek grubo z tym oplem, ale to pokazuje że też realizmu nie będzie bez photogrametrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE 5 zrobi robote.

Lepiej juz byc nie musi.

Teraz tylko dobudowac sprzet (nowy gracz na rynku GPU na pewno pomoze) i optymalizowac, wprowadzac uproszczenia i jest... mamy TO. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ktoś pisze ze lepiej już być nie musi a po 10 latach ... ale tandeta :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu i tam światełko ładne (ogólnie na tych filmikach wyżej), ale tu i tam nadal "sztuczne" i "płaskie", w niektórych wypadkach bez fotogrametrii ani rusz, w innych widać, że tekstury to tekstury, że kolory nie takie jak w życiu, gdzieś tam znowu stara metoda renderingu "na komórkę z kamerą 1/3 Mpix".
Przykro mi panowie, bez artysty-grafika nadal wyjdzie z tego niewiele, chociaż niby już tyle rzeczy "robi się samo" (OK, bez RT światło nadal niby trzeba kreować, ale ponoć jest łatwiej niż było, a w scenach na zewnątrz, gdzie mamy tylko słońce, UE i ogólnie współczesne silniki juz teraz robią chyba wszystko "same" w każdym razie na pewno są jakieś pesety, które potem można dopracowywać?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 17:52, Radziuwilk napisał:

UE 5 zrobi robote.

Lepiej juz byc nie musi.

Teraz tylko dobudowac sprzet (nowy gracz na rynku GPU na pewno pomoze) i optymalizowac, wprowadzac uproszczenia i jest... mamy TO. :)

No robi, robi tylko za ile lat zobaczymy to w grach :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, ze grafika musi dorownac tej z reala. Wystarczy zeby potrafila nas oszukac na dluzej niz krocej. Nie wiem czy gra musi wygladac identycznie jak real, bo niby po co.

To co pokazuje UE 5 jak dla mnie wystarczy. Jak chce zobaczyc real to odwracam glowe od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radziuwilk napisał:

Nie wiem czy gra musi wygladac identycznie jak real, bo niby po co

Bardziej to moim zdaniem przyda się do VR w przyszłości, będą firmy dysponujące goglami VR o ultra rozdzielczości i kompach niedostępnych dla zwykłych ludzi + fotorealizm, firmy te będą oferować usługi "podróży" coś jak w filmie "Pamięć absolutna" z Arnoldem.

Ultra realizm na zwykłym ekranie monitora do gier też uważam że się średnio przyjmie, tutaj bardziej styl i kreacja świata ma znaczenie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bbandi napisał:

Bardziej to moim zdaniem przyda się do VR w przyszłości, będą firmy dysponujące goglami VR o ultra rozdzielczości i kompach niedostępnych dla zwykłych ludzi + fotorealizm, firmy te będą oferować usługi "podróży" coś jak w filmie "Pamięć absolutna" z Arnoldem.

Ciekawa teza :)

 

Odnosnie grafiki... Niech wprowadza jako standart to co jest osiagalne dzieki UE5 i niech producenci gier wezma sie w koncu za same gry/grywalnosc.

Teraz za duzo czasu poswieca sie grafice, a za malo miodnosci gier. Kiedys grafa byla dretwa i klimat czesto musiala tworzyc fabula, mechaniki i miodnosc.

Teraz sprzadaja w kolko to samo z lekko odswiezona grafika.

 

Dobrym przykladem moze byc Cyberpunk gdzie grafike udalo im sie stworzyc, ale nie starczylo czasu na sama gre. Sporo rzeczy nie weszlo lub bylo zrobiontych po omacku.

Rok skupili sie praktycznie wylacznie na stabilnosci gry i bledach okolo graficznych.

I efekt jest taki, ze ludzie przeszli gre i ja wylaczyli, bo nie ma za bardzo do czego wracac.

 

Podsumowujac.

Kiedys byly fajne gry bez grafy wiec producenci skupiali sie na tym aspekcie wiecej i wiecej.

Niestyty balans zostal zbyt mocno zaburzony i np. mi jest ciezko znalezc dzisiaj jakas ciekawa gre, paradoksalnie majac dostep do prawie nieograniczonej ilosci latwo i milo w 5 min klikajac myszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 13:59, azgan napisał:

Sprawdźcie za darmo, co potrafi Unreal Engine 5. Interaktywna pokazówka do pobrania 

Pierwsze skojarzenie patrząc na miniaturkę - Uncharted :E

Re-Volt 2021 :D

Kolejne generacje konsol to już będzie IMO tylko poprawa oświetlenia.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem ten filmik całkiem niedawno. Nawet nie wiedziałem, że był zrobiony w UE.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris194 napisał:

No i taka roślinność to mi się podoba :)

O żesz kur!
GRUUUBO! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to są dobre do symulatorów chodzenia gdzie destrukcja nie jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Symulator destrukcji źdźbła trawy :D

Tak ogólnie to na mnie to już wszytko nie robi wrażenia wam powiem, od kolejny pokaz co to można dziś zrobić w UE5, a w sumie można już wszystko wiec, od tam kolejne ładne widoczki :)

Jakbym taka jakość zobaczył 15 lat temu ło panie to by wtedy jojka urwało a dziś... o ładne ... anyway... :E

Jak ktoś zrobi demo w którym będzie miasto z Matrixa w pełni żywe nad którym będziemy mieli kontrole i będzie w nim można zmieniać wszytko jak chcemy, i będzie to się zmieniało dokładnie tak jak w filmach. Wtedy powiem WOW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj coś w zupełnie innych klimatach

Klimat trochę jak CGI z Wieśka 3

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sideband napisał:

Takie rzeczy to są dobre do symulatorów chodzenia gdzie destrukcja nie jest potrzebna.

Jednak wizualnie i precyzja mega kozak IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...