Skocz do zawartości
azgan

Unreal Engine 5 - DirectX 12 Ultimate i nowa jakość grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Smok ziejący ogniem, który nie pali krzaków. Taki antyk jak FC2 robi to zdecydowanie lepiej.

  • Like 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aż trudno uwierzyć. Ilość detali przytłaczająca, wygląda jak efekt pracy setek osób a to przecież dzieło jakiegoś zapaleńca. Ile czasu on na to poświęcił? Czy może tworzenie na UE5 jest tak proste? Biorąc pod uwagę jaki jest wysyp filmów "Jak XXX wyglądałby na UE5" to ten silnik jest chyba rzeczywiście mega przyjazny w tworzeniu.

Edytowane przez bleidd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam bawienie się asetami z Wiedźmina i Unreal Engine 5 ?

 

  • Like 1
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kuuurłaa, jaka amatorka. Czy ja dobrze widzę? Wstawili Geralta na blue-boxie, niechlujnie wyszparowanego, do wcześniej wyrenderowanych scen pokazujących przyrodę? I to pewnie nawet nie z unreal engine. UE5-NextGen-Beyond All Limits-RTX pełną gębą. Szwagier w piwnicy zrobił, a on tam Panie ma wszystko, nawet jakieś porcesory chłodzone alkoholem ?

Edytowane przez Ryszawy
  • Sad 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ryszawy napisał:

Kuuurłaa, jaka amatorka. Czy ja dobrze widzę? Wstawili Geralta na blue-boxie, niechlujnie wyszparowanego, do wcześniej wyrenderowanych scen pokazujących przyrodę? I to pewnie nawet nie z unreal engine. UE5-NextGen-Beyond All Limits-RTX pełną gębą. Szwagier w piwnicy zrobił, a on tam Panie ma wszystko, nawet jakieś porcesory chłodzone alkoholem ?

I jeszcze te logo Netflixowego szmelca.... będę żygać 

 

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, frog67 napisał:

I jeszcze te logo Netflixowego szmelca.... będę żygać 

 

Że co? Jaki Netflix :szczerbaty:?

16 godzin temu, Ryszawy napisał:

Kuuurłaa, jaka amatorka. Czy ja dobrze widzę? Wstawili Geralta na blue-boxie, niechlujnie wyszparowanego, do wcześniej wyrenderowanych scen pokazujących przyrodę? I to pewnie nawet nie z unreal engine. UE5-NextGen-Beyond All Limits-RTX pełną gębą. Szwagier w piwnicy zrobił, a on tam Panie ma wszystko, nawet jakieś porcesory chłodzone alkoholem ?

To jest ulepione na UE5 tylko pełna amatorka. Nawet ta wstawka na pustyni jest to projekt (Demo) z smokiem. Ktoś tam wcześniej twierdził że Unreal Engine 5 wszystko sam robi. Jak widać nie robi sam nawet jak się używa asetów z innych gier to bez pracy grafika artysty można co najwyżej stworzyć takiego koślawego kulfona. 

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie rozumiem po co to badziewie wstawiłeś, jeszcze z mylącym opisem.

  • Confused 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, SebastianFM napisał:

Ja nadal nie rozumiem po co to badziewie wstawiłeś, jeszcze z mylącym opisem.

Jakim mylącym opisem? 

W dniu 17.05.2022 o 22:35, bleidd napisał:

Aż trudno uwierzyć. Ilość detali przytłaczająca, wygląda jak efekt pracy setek osób a to przecież dzieło jakiegoś zapaleńca. Ile czasu on na to poświęcił? Czy może tworzenie na UE5 jest tak proste? Biorąc pod uwagę jaki jest wysyp filmów "Jak XXX wyglądałby na UE5" to ten silnik jest chyba rzeczywiście mega przyjazny w tworzeniu.

To jest sklejka różnych projektów a nie praca jednej osoby ale fakt całkiem nieźle to wyszło 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, azgan napisał:

Jakim mylącym opisem? 

Ty jesteś niepoważny. Oglądałeś to w ogóle, że jeszcze się pytasz?

Tytuł tego czegoś to: The Witcher 4 - Gameplay Trailer | PS5 | Unreal Engine 5 TeaserPlay's Concept.
Na początku jest użyte logo CDPR.
Film stworzony i zatytułowany w ten sposób, żeby nabijać wyświetlenia.
Więcej o tym czymś nie chce mi się pisać.

Odnośnie twojego pytania to napisałeś:

W dniu 17.05.2022 o 22:49, azgan napisał:

Takie tam bawienie się asetami z Wiedźmina i Unreal Engine 5 ?

Gdzie ty tam widzisz assety z Wiedźmina?

Edytowane przez SebastianFM
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Ty jesteś niepoważny. Oglądałeś to w ogóle, że jeszcze się pytasz?

Tytuł tego czegoś to: The Witcher 4 - Gameplay Trailer | PS5 | Unreal Engine 5 TeaserPlay's Concept.
Na początku jest użyte logo CDPR.
Film stworzony i zatytułowany w ten sposób, żeby nabijać wyświetlenia.
Więcej o tym czymś nie chce mi się pisać.

 

O jejku bo to pierwszy taki projekt? Concept jak wiele innych na YouTube który pokazuje/udaje jak mógłby wyglądać znany tytuł gry. Serio nabrałeś się, wprowadziło Cię to w błąd i pomyślałeś że to oficjalny materiał? Na ten wyżej z Cyberpunk 2077 też się nabrałeś bo jest logo Cyberpunka?

4 minuty temu, SebastianFM napisał:

 

Odnośnie twojego pytania to napisałeś:

Gdzie ty tam widzisz assety z Wiedźmina?

Geralt i fragmenty budynków z Toussaint.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

O jejku bo to pierwszy taki projekt? Concept jak wiele innych na YouTube który pokazuje/udaje jak mógłby wyglądać znany tytuł gry. Serio nabrałeś się, wprowadziło Cię to w błąd i pomyślałeś że to oficjalny materiał?

Sebastian dobrze gada, ten filmik to zwykły clikbait do nabija wyświetleń. Żeby to było chociaż dobrze zrobione, albo żeby to była jakaś parodia to by jeszcze uszło.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, azgan napisał:

O jejku bo to pierwszy taki projekt? Concept jak wiele innych na YouTube który pokazuje/udaje jak mógłby wyglądać znany tytuł gry. Serio nabrałeś się, wprowadziło Cię to w błąd i pomyślałeś że to oficjalny materiał? Na ten wyżej z Cyberpunk 2077 też się nabrałeś bo jest logo Cyberpunka?

Ja się nie nabrałem. Dobra, wrzucaj wszystko jak leci tylko nie płacz później, że wszyscy cię ignorują.

9 minut temu, azgan napisał:

Geralt i fragmenty budynków z Toussaint.

Geralt nie jest wstawiony do silnika tylko wklejona chamsko wycięta animacja a budynki to nie jest Toussaint więc nie ma tam żadnych assetów z Wiedźmina.
https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/product/modular-seaside-town

3 minuty temu, CzarnaPietruszka napisał:

Sebastian dobrze gada, ten filmik to zwykły clikbait do nabija wyświetleń. Żeby to było chociaż dobrze zrobione, albo żeby to była jakaś parodia to by jeszcze uszło.

Dokładnie, clikbait.

Edytowane przez SebastianFM
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SebastianFM napisał:

Ale tak to wyglądało na urywkach. Faktycznie wykorzystał do tego jakiegoś innego gotowca.

W dniu 9.05.2022 o 15:01, CzarnaPietruszka napisał:

Super to wygląda :wow:. Ale tak naprawdę to silnik zrobił całą robotę. Myślę, że sam dałbym radę takie coś zrobić i efekt by był podobny, albo nawet lepszy :banan:.

Jak widać wyżej silnik sam niczego nie robi i nawet jak ma się gotowe asety z neta to można ulepić kulfona 

W dniu 9.05.2022 o 15:12, Azakiel napisał:

"silnik zrobił całą robote" .....jasne, znowu pleciesz głupstwa, jakbys wrzucil tu scene z kiepskimi teksturami i zle zdefiniowanymi shaderami to bys dostal dobrze oswietlone gówno a nie realizm

Mogło mu się tak wydawać bo ciągle są zamieszczane świetne projekty utalentowanych artystów.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 9.05.2022 o 15:27, *** ChOpLaCz *** napisał:

Mnie natomiast zastanawia, skąd biorą się te wszystkie filmiki (?), bo jeszcze sam dev nie wie, że przejdzie na UE5 ;), a już amatorzy wrażeń wrzucają kolejne setupy w motor i "pokazują" gry na UE5. :)
Na tym kanale, to już chyba wrzystko się Uneralniło ;)

 

 

Już nawet z Red Dead Redemption (Remake) przerobili widziałeś? Na tym kanale ENFANT TERRIBLE gość skleja wizki z różnych projektów ale to nie są jego demówki on składa tylko klipy z gotowców.

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, SebastianFM napisał:

Ja się nie nabrałem. Dobra, wrzucaj wszystko jak leci tylko nie płacz później, że wszyscy cię ignorują.

Geralt nie jest wstawiony do silnika tylko wklejona chamsko wycięta animacja a budynki to nie jest Toussaint więc nie ma tam żadnych assetów z Wiedźmina.
https://www.unrealengine.com/marketplace/en-US/product/modular-seaside-town

Dokładnie, clikbait.

Te gunwo filmiki na UE5 to już jest tak nudne, a on to nadal wrzuca…. Nie wiem co w tym jest ciekawego do oglądania. Tak samo demka juz te prawdzie, które nijak maja się do finalnej gry i są do bólu nudne.

Czekam na konkretne gry na UE5 bo demek to ja się już naoglądałem odkąd wyszły gpu na rynek i wtedy to było 10x ciekawsze takie demko technologiczne.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2022 o 22:25, D@nielo007 napisał:

Tutaj w lepszej jakości. Robi  wrażenie.

 

Czytaj wyżej są osoby dla których to jest nudne podobnie tak te wymuskane TechDema ?.

W dniu 13.05.2022 o 00:59, *** ChOpLaCz *** napisał:

Szczęka na podłodze.
W3 w takiej oprawie i można umierać, albo zamykać rynek gier. ;)

 

 

W dniu 13.05.2022 o 08:35, Passt napisał:

Wygląda to obłędnie.

 

W dniu 13.05.2022 o 11:35, Sheeneek napisał:

Wyglada swietnie.

Ale i tak nuda więc po co dawać te filmiki z projektów na Unreal Engine 5 jak to nie gry :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać sam UE5 cudów nie zdziała bez iskry Bożej grafika. Niby UE5, a słabe IMO.

 

 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Już nawet z Red Dead Redemption (Remake) przerobili widziałeś? 

Widziałem widziałem.
On już wszystko przerobił.
Niebawem zrobi symulator UE5 na UE5 (jak mu się gry skończą) ;)

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem, że temat dotyczy świata gamingowego, niemniej - obejrzałem 3 sezon Robotów (jak zwykle z wyciekiem z rurki przy niektórych animacjach) i zastanawiam się, czy w CG nie był UE5 mieszany?

Fanom onanistom grafiki gorąco polecam odgrzanie sobie wszystkich 3 sezonów.
Wiele z tych animacji ryje banię pod kątem jakościowym / animacyjnym / oświetleniowym (CG to czy real?) ;).
"Niekomfortowa podróż" & "Pogrzebani w podziemiach" & "Rój" & "Śnieg na pustyni" - warto to zobaczyć, kto nie widział.

PS. Może to wyjaśni niektórym moją mokrą fascynację "samą grafiką" w kilku grach z innych wątków. ;)

https://www.netflix.com/pl/title/80174608
 

 

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wydajność?

W tym demo w rozdzielczości 1920x1080 z wyłączonym TSR na moim RTX 2070 w trybie Software Lumen czas klatki jest około 1,5 ms krótszy niż przy Hardware Lumen, czyli np. 50 FPS vs 47 FPS.

Czasem różnica w jakości obrazu jest nawet większa niż pokazał @sideband. Software Lumen nie uwzględnia w prawidłowym stopniu koloru rozpraszanego światła.

7KmNExj.png

Y4seXpT.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, wydajnościowo nie ma tragedii w trybie sprzętowym.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...