Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

maniek1232

Quad Q6660 Podkrecanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym podkręcić mojego quada q6600. Chciałbym poradzić się ekspertów ponieważ w tych sprawach jestem laikiem :). A oto konfiguracja mojego sprzętu:

Płyta główna: Asus P5Q PRO

Procesor: core 2 quad q6660

Grafika: ASUS eah4850

Pamięci: 2x2gb Patriot 800 Mhz

Zasilacz: Corsair Gaming Series 700 w

Chłodzenie Procka: Silentiumpc fortis he1225

Dziękuje z góry za wszelka pomoc i odpowiedzi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pierwsze co to cpu-z i screen tutaj z niego

drugie, screen z core temp

oprocz tego szykuj sobie program OCCT, lub prime95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do ilu wogole chcesz go wykrecic ? i czy chłodzenie ma 2 wentyle ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę ze 3.6 max bym kręcił jakby się dało. Nie ma tylko jeden wentylator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm napiecie przy 3.6 1.408 zastanawia mnie tylko jaka temperatura by była boo na i5 napiecie 1.392 uzyskał w stresie 72 stopnie,a q6600 yo grzejnik ;P

na razie mogłbyś sprawdzic czy do 3.0 zero dojdzie bez zmiany napiecia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli zmienić tylko te fsb frequency tak? a jaki ten mnożnik ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm napiecie przy 3.6 1.408 zastanawia mnie tylko jaka temperatura by była boo na i5 napiecie 1.392 uzyskał w stresie 72 stopnie,a q6600 yo grzejnik ;P

na razie mogłbyś sprawdzic czy do 3.0 zero dojdzie bez zmiany napiecia

w okolicach 80*c (jak nie więcej) w linx na Mugenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8x 375 i sprawdz przez minimum godz na OCCT i powiedz temp i czy Ci nie zwieszało lub blue czy nie dostawałes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak jak mówiłeś czyli 8x400 i pojawił się bluescreen po ok 3-4 minutach :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pomysliłem sie to 8x400 3.2 daje daj fSB 8x375 3.0 ghz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety muszę już wychodzić dzięki za pomoc jak wrócę to sie tym zajme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Przeprowadziłem test tym occt przez 1 h i zero błędów temp max 62 stopnie było. Tylko mam problem z tym mnożnikiem bo wpisałem 8 a się zmienia. Kręcić dalej?? Teraz pewnie trzeba będzie podnieść napięcie??

Odpaliłem przed chwila black opsa i coś dziwnie się zacinał co może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tzn przyciecia ? chwilowe ? OPS ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to teraz 425 X 8 NAPIECIE DAJ 1.350 I PATRZ W PROGRAMIE :) occt i core temp eam daj na 1:1 lub 1:2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale ten mnoznik mi sie przestawia jakos jak patrze w tym coretemp raz jest x7 pozniej x7.5 czemu tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Technologie oszczędzania energii : EIST i C1E.

Możesz je wyłączyć w opcjach procesora, w BIOSie (i tylko w nim). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale lepiej jak jest właczone :) nie będzie się tak grzał :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ram dzielnik 1:1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• Planuje zakup 12400f i szukam jaki dobrać RAM. W opisie jest ze DDR4 3200 Mhz. W polecanych zestawach youtuberow czy na niektórych forach widzę ze wkładają 3600 Mhz. To co w opisie intela to minimalne taktowanie jakie obsługuje ? Czy tylko takie obsługuje ?
    • @Doamdor tak, takie - podobne jak u procesora w lewym dolnym rogu  @naczelnik5 tak sam dobierałem części  @Flik nie wzerki czy wypalenia, takie coś jak załączył Pan Doamdor plyta główna to ,, Z690 UD DDR4 INTEL Z690/Socket1700/rev.1.0 ATX    
    • Radę...na co? Na co konkretnie? Prawda jest taka, że jesteśmy samolubni (poza tymi nielicznymi ludźmi mającymi skłonności do samopoświęcenia się ponad potrzebę). Związki się tworzy po coś dla obydwu stron. Po to, żeby mieć w życiu łatwiej/przyjemniej, niż w pojedynkę, a z punktu widzenia biologii, żeby mieć bambinka i je wspólnie dochować do dorosłości. Dochodzi do tego cały bagaż społeczny, środowiskowy, kulturowy. Emocje, czyli instynkty? Gen "lubię kiedy mnie bije jak się napije" ma sens jedynie w przypadku obecności genu "bije ale jest najsilniejszy, więc wprawdzie ja mam piekło, ale moje dziecko ma zwiększoną szansę na kontynuację linii brutali, a więc zwiększoną szansę na przeżycie w brutalnym środowisku". Jakby nie było tego połączenia, kobiety...a wręcz ogólnie samice, mające skłonności do masochizmu bezinteresownego, miałyby mniejsze szanse na przeżycie, a więc i przetrwanie tych skłonności. To "zwykła" teoria ewolucji, konkretnie dobór naturalny. Gen "wykorzystaj każdy błąd samca" u kobiet również nie ma racji bytu, nie dlatego że kobiety takie wspaniałe, ale po prostu im się nie opłaca. Biologicznie patrząc: jak już kobieta zainwestuje w związek, czyli bambinka, to jest wiadomym, że jej inwestycja w zasoby jest większa (ciąża, karmienie, ba...samo jajo vs plemnik), więc opłaca jej (a raczej: jej genom) się mieć stabilnego partnera, nawet jak mu czasami coś tam nie wyjdzie. Dla biologii najważniejsze jest stabilne wychowanie bambinek. Z racji długości rozwoju bambinek ludzkich, lepsza jest stabilna rodzina (związek) i to jest dominująca strategia doboru partnerskiego w ludzkim społeczeństwie.  Kolega z teoriami po prostu miał naiwne podejście, przejechał się, mocno go to zabolało i teraz ma inne podejście. Tworzenie teorii uniwersalnych na podstawie własnych doświadczeń to krańcowa ignorancja. Demonizowanie kobiet tylko dlatego, że się nóżka powinęła i kogoś trzeba obwinić, również.
    • Witam Zamierzam zainstalować linuxa Mint obok Windowsa 11. Co z opcjami które trzeba ustawić w BIOS'ie. Czy można wyłączyć Secure Boot. I jakie inne ustawienia należy zmienić ? Dziękuję za pomoc  
    • Czym oni to uderzyli, żeby na paręset metrów wyniosło belkę oO  
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...