Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DaveyHavok

Data transakcji a data zaksięgowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,troszkę się zbulwersowałem ale do rzeczy...

 

W X banku mam prowizję od karty którą aby anulować muszę wykonać transakcje w miesiącu za określoną kwotę...transakcje należy dokonać do 28 bieżącego miesiąca...27 dnia miesiąca pojechałem specjalnie zatankować sobie autko bo nie widziałem rozsądniejszego sposobu na wydanie pieniędzy z myślą o tym że prowizja będzie anulowana...

 

Okazało się zupełnie inaczej ponieważ transakcję zaksięgowano 01.03 co jest dla mnie nie zrozumiałe,czy mogę przedstawić jakiś argument na swoją rację,dodam że 28 dzień był normalnym dniem roboczym...ile wcześniej mam planować wydatki jak bank i tak księguje jak mu się podoba,w dodatku wczesniej też tak robiłem i na drugi dzień zawsze wszystko było już rozliczone :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje oburzenie jest uzasadnione. Spróbuj się odwołać okazując dowód zapłaty, albo przestudiuj umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś nigdy, że wszelkie operacje kartą pojawiają się jako zaksięgowane po kilku dniach? Jak płaciłem przez neta to nawet koło tygodnia czasami to trwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznę czytać te papierzyska bo na stronach banku nic nie piszę,martwię się jednak bo czytałem o przypadkach gdzie transakcje są księgowane po paru miesiącach i banki się wypinają :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie placi akrta to najpierw bank blokuje na koncie pieniadze i czeka az bank sklepu zazyczy sobie zaplaty. Wtedy przelewa kase ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś nigdy, że wszelkie operacje kartą pojawiają się jako zaksięgowane po kilku dniach? Jak płaciłem przez neta to nawet koło tygodnia czasami to trwało.

Ale to nie zależy ode mnie kiedy jest księgowane,to po co piszą że trzeba robić do 28 dnia miesiąca żeby zniesli prowizje skoro nawet jak zrobisz wcześniej to i tak jest to daremne :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczy się data księgowania, czy data transakcji? Bo że transakcje są księgowane w ciągu 2-3 dni to jest zupełnie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczy się data księgowania, czy data transakcji? Bo że transakcje są księgowane w ciągu 2-3 dni to jest zupełnie normalne.

No oni mi mówią że księgowania na które nie mam wpływu więc IMO bezsens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy bezsens - masz za to załatwioną sprawę prowizji za bieżący okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal sie o jaki bank chodzi to moze ktos szybciej pomoze Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę, pewnie tym miesiącem był luty, który ma 28 dni, a Ty wykonałeś transakcję 27, czyli w niedzielę. Nie ma cudów, żeby zaksięgowali transakcję kartową z POS'u w jeden dzień. W każdym innym miesiącu bank spokojnie by zdążył to zrobić, bo na to 3-4 dni, a nie jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę, pewnie tym miesiącem był luty, który ma 28 dni, a Ty wykonałeś transakcję 27, czyli w niedzielę. Nie ma cudów, żeby zaksięgowali transakcję kartową z POS'u w jeden dzień. W każdym innym miesiącu bank spokojnie by zdążył to zrobić, bo na to 3-4 dni, a nie jeden.

bez znaczenia miesiąc bo i tak mam czas do 28...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez znaczenia miesiąc bo i tak mam czas do 28...

 

No to już wiesz, że w 1 dzień nie da się zaksięgować transakcji i na następny raz będziesz to robił wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wiesz, że w 1 dzień nie da się zaksięgować transakcji i na następny raz będziesz to robił wcześniej.

ale do tej pory się dało,teraz nagle potrzebowali na to dwa dni,ja wiem że kasa nie jest duża ale dlaczego ja mam przewidzieć ile będzie trwać zaksięgowanie,ja mam dowód zakupu więc chyba powinienem być zwolniony z opłaty,nie jestem jasnowidzem żeby domyśleć się kiedy oni to zaksięgują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w umowie jest mowa o zaksięgowaniu to nie masz argumentu jak Ci się nie podoba to zmień konto. Dodam, że tak samo mam w Inteligo i pytałem kiedyś o to konsultanta dostałem jasną odpowiedź liczy się data zaksięgowania, a nie data transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w umowie jest mowa o zaksięgowaniu to nie masz argumentu jak Ci się nie podoba to zmień konto. Dodam, że tak samo mam w Inteligo i pytałem kiedyś o to konsultanta dostałem jasną odpowiedź liczy się data zaksięgowania, a nie data transakcji.

 

W zasadzie zdecydowana większość umów opiera się na zapisie zaksięgowania transakcji a nie na jej rozpoczęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zdecydowana większość umów opiera się na zapisie zaksięgowania transakcji a nie na jej rozpoczęciu.

Tylko dlaczego bank nie ma w regulaminie jasno określonej daty zaksięgowania skoro sam chce na niej bazować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego bank nie ma w regulaminie jasno określonej daty zaksięgowania skoro sam chce na niej bazować

 

A skąd bank może wiedzieć kiedy sklep wyśle do nich żądanie rozliczenia transakcji? Tego raczej nie da się określić w regulaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Czytaj dokładnie post autora

O co Ci chodzi?

 

Tylko dlaczego bank nie ma w regulaminie jasno określonej daty zaksięgowania skoro sam chce na niej bazować

Ale podejrzewam, że ma - większość banków ma informację w cenniku (integralna część regulaminu prowadzenia konta), że liczy się transakcja zaksięgowana w danym miesiącu kalendarzowym. Ty musisz pamiętać, że luty ma 28 dni i masz mniej czasu na zrobienie takiej transakcji oraz wziąć pod uwagę, od wykonania transakcji do jej zaksięgowania mija 2-3 dni. Poza tym bank nie może definiować okresu od transakcji do księgowania, bo nei zależy ona od niego - miałem kiedyś przypadek księgowania płatności kartą po 3 miesiącach (!!!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak patrzę na swoje wyciągi to tak jest, że po zakupach ze sklepu zwykle po 1 dniu schodzi kasa z konta. Ze stacji benzynowej nawet 3 dni po fakcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego bank nie ma w regulaminie jasno określonej daty zaksięgowania skoro sam chce na niej bazować

Mój bank ma: "Regulamin wydawania i używania debetowych kart płatniczych w mBanku", paragraf 26, punkt 2.

Rozliczenie transakcji następuje w dniu, w którym mBank otrzyma transakcje do rozliczenia od agenta rozliczeniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakiś konsultant powiedział mi że mają na to 8 dni nie podpierając się żadnym punktem regulaminu,chyba nie chce mi się już drążyć tego tematu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...