Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

To, że Corsair liczy sobie 100 Euro za ten komplet kabli nie znaczy, że tyle jest to warte. Kable są cienkie jak makarony, na oplocie z paracordu, a do tego sztywne - miałem Corsair SF600 Platinium z tym okablowaniem. W życiu nie dałbym +400 zł za takie okablowanie. Jak są w cenie, to wiadomo spoko, lepsze to niż normalne, nieoplatane okablowanie. To samo przykładowo z Asus Thor, który ma fabrycznie oplatane główne wiązki - oplot kiepskiej jakości, sztywny, cienki, średnio to wygląda.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Proof of Purchase

 

A valid Proof of Purchase (original purchase receipt or credit card statement) is required to invoke Seasonic's Warranty and it must detail the following information:

 

Date of purchase

Name of the authorized Seasonic distributor or reseller"

 

Czyli wynika z tego iż nie musimy kupować w Proline aby odesłać do Seasonic skoro tak mają w swoim regulaminie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, są sztywnawe ale wyglądają spoko.

 

Nie wiem czy można dostać lepszy komplet kabli w podobnej cenie. Grubszy i w materiale. Te po prostu bierze się w pakiecie z zasilaczem bo wtedy zestaw wychodzi bardzo dobrze cenowo i wygląda zacnie. A osobno kable później za prawie cenę zasilacza to kupują tylko wariaty.

 

Kiedyś miałem bequieta, tam to były dopiero sztywne kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie wiem co do przewodow, jednak warto dodac, ze oprocz materialu kondensatory w przewodach najbardziej usztywniaja je, a czy to w starym rmxie czy w nowym są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza wersja jest zawsze lepsza, ponoć elektronicznie delikatnie usprawniona też. Czemu by nie brac.

przede wszystkim w nowej wersji dodali przekaźnik, bo zdarzały się przypadki, że termistor nie wytrzymywał częstego pstrykania głównym przełącznikiem szczerbaty.gif do tego płytka modularna jest lutowana a nie na przewodach - mniejszy opór, ale cudów nie ma (+większe moce mają mniejsze obudowy)... ogólnie usprawnili go pod siebie (produkcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, co najtańszego co w razie czego uciągnie 9400F i kartę do 2080Ti? Tak żebym mógł odpalić 3DSmarka bez eksplozji zasilacza. Minimum 3x 8pin PCie i 2x EPS i single rail.

 

https://www.megekko....-PSU-PC-voeding

https://www.megekko....-PSU-PC-voeding

https://www.megekko....-PSU-PC-voeding CM MWE White 750W V2 -> ma potrzebne kable, bez przejściowek.

 

Potrzebuję jakiegoś rezerwowego paździerza ale nie do X299. Nie patrzę na LEDy tylko po prostu po cenie ;)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda ten mwe 750 nie ma 2x eps, ale za 50 jewro nie znajdziesz nic bardziej podchodzącego pod wymaganiawink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby ma?

EPS 4+4 PIN CONNECTORS 1

EPS 8 PIN CONNECTOR 1

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK - for updated models, a z tym różnie

 

edit. tak czy siak, nawet jak dostaniesz bez drugiego eps, to za te pieniądze nie ma konkurencji

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, to jest gold a tamten to zwykły 80Plus. Zobaczymy, to CM czyli raczej nie wybuchnie, w razie czego jest 4x PCIE 6+2 żeby zrobić przejście na EPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wybuchnie, wwII już zakończone wink.gif za taką kasę warto go brać

 

ten z goldem ma tylko wyższą sprawność, czego nie odczujesz patrząc na watomierz - oba konstrukcyjnie podobne (masz dc/dc i taki sobie elektrolit), różnica jest pewnie w półprzewodnikach i stąd różnica w sprawności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony! Cudów nie będzie ale za te pieniądze...zawsze się przyda.

 

+

Bartoszu, mam problem z InWinem (Seasonic) SIII-1065W który cały czas wywala OCP na linii EPS po OC (multi rail i tylko 25A na CPU). Gdyby nie udało się obejść problemu biorąc adapter z PCIE (75A) do EPS 8Pin to jaki zasilacz byś polecił oprócz AX1600i? Problemem jest niestety fakt że musi być bling-bling (oryginalny ma boki z pleksi i podświetlenie) bo inaczej całość będzie lipnie wyglądać.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM poszedł na gwarancję po godzinie, wentylator trup - cały czas terkotał. Seasonic wymieniony na Prime'a 1300W na trytytki, już się nie wyłącza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, (pół)modularny zasilacz do ~250-260 zł 550W (mniej nie bo nie i już)? Mój Corsair póki co działa spoko ale ma 10 lat i jak będę wymieniał CPU/Mobo za jakiś czas to chciałbym też go wymienić i nie zaglądać do PC-ta przez najbliższe parę lat, dlatego dla świętego spokoju planuje go wymienić. W przyszłości myślę o jakimś 9700F/3700X + Ampere ewentualnie kupie używane 2800/Ti dlatego 550W chce mieć. Mam też 3 HDD-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kasie Supremo L2 lub M2 550W ewentualnie dopłata do Seasonic Focus Plus Gold czy Corsair RMX - te dwa ostatnie mają po 10 lat gwarancji.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, (pół)modularny zasilacz do ~250-260 zł 550W (mniej nie bo nie i już)? Mój Corsair póki co działa spoko ale ma 10 lat i jak będę wymieniał CPU/Mobo za jakiś czas to chciałbym też go wymienić i nie zaglądać do PC-ta przez najbliższe parę lat, dlatego dla świętego spokoju planuje go wymienić. W przyszłości myślę o jakimś 9700F/3700X + Ampere ewentualnie kupie używane 2800/Ti dlatego 550W chce mieć. Mam też 3 HDD-ki.

Moim zdaniem jeśli celujesz w 2080 Ti z 8rdzeniowym CPU to jednak powinieneś wyposażyć się w 650W. Ale jeśli koniecznie chcesz teraz zaoszczędzić to jest obecnie promo na x-kom na Supremo M2 550W Gold (5 lat gwarancji) za 259 zł. Ciężko o lepszą zasiłkę w tej cenie i bez OC takiego kompa uciągnie bez problemu, ale do OC wolałbym jednak dać coś mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cynk odnośnie tego Supremo M2 :) Poszukam jeszcze czegoś ale jak nie trafi się nic innego to wygląda to obiecująco. Nie planuje raczej o/c, z 3700X nie ma co wycisnąć a i z obecnych kart już mało co się da, dlatego 550W raczej mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero L2 600W, wystarczy do I7-2600k, GTX 1070, 16gb ram, +chłodznenie CPU typu Navis pro 240/280. Czy w coś innego mierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero L2 600W, wystarczy do I7-2600k, GTX 1070, 16gb ram, +chłodznenie CPU typu Navis pro 240/280. Czy w coś innego mierzyć?

Wystarczy jesli już taki zasilacz masz. Ale jeśli jeszcze nie to dorzuć nieco grosza do Supremo L2 550W. To tylko 30 zł więcej a masz Golda i 5 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, zasilacz do baaardzo starego zestawu na AMD Phenom II X4 + mobo asrock 880 extreme - GPU obecnie brak jest integra(był GTX460 ale po 9 latach pracy zmarło mu się ostatecznie), miałem w ogóle całość wymieniać ale że pojawiły się wydatki to w tym roku chcę tylko wymienić grafikę na RX580, zasilacz i obudowę a w przyszłym roku wymienię mb procka i ram(myślę nad ryzenem3600) później przyjdzie czas na gpu (pewnie coś z półki RTX XX60). Mogę na zasilacz wydać ok 300pln.

Edytowane przez keylan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc, zasilacz do baaardzo starego zestawu na AMD Phenom II X4 + mobo asrock 880 extreme - GPU obecnie brak jest integra(był GTX460 ale po 9 latach pracy zmarło mu się ostatecznie), miałem w ogóle całość wymieniać ale że pojawiły się wydatki to w tym roku chcę tylko wymienić grafikę na RX580, zasilacz i obudowę a w przyszłym roku wymienię mb procka i ram(myślę nad ryzenem3600) później przyjdzie czas na gpu (pewnie coś z półki RTX XX60). Mogę na zasilacz wydać ok 300pln.

 

w zasadzie masz kilka opcji - silentiumpc supremo l2 650, bitfenix formula 550 i super oferta seasonica focus plus golda za 300 zł na morelach + kod "GOLD07" i masz za właśnie 3 stówki go. w takiej cenie jest bardzo okej.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie masz kilka opcji - silentiumpc supremo l2 650, bitfenix formula 550 i super oferta seasonica focus plus golda za 300 zł na morelach + kod "GOLD07" i masz za właśnie 3 stówki go. w takiej cenie jest bardzo okej.

ten seasonic to 550W?

Edytowane przez keylan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten seasonic to 550W?

 

owszem - rxa 580 udzwignie luzno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem - rxa 580 udzwignie luzno

super dzięki a powiedzmy za dwa lata coś w klasie ryzen3600+następca RTX2060? w sumie ryży od fantoma ma o połowę niższe TDP więc po wymianie płyty i proca zostanie mocy na mocniejszą grafikę później.

Bo jak patrzę to ten seasonic wygląda mi na najlepszą opcję Supremo L2 ma więcej mocy ale brak modularnych kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supremo przede wszystkim nie jest całkowicie i dobrze przetestowane. Mam na myśli brak testów za granicą, co nie zmienia faktu że te podstawowe też w pewnym stopniu wystarcza, jednak seasonic ma je wszystkie. Główna wada jego to słabe trzymanie napięć na dynamicznym obciążeniu, jednak w tej cenie to i tak wygląda nieźle. No i seasonic ma pełen pakiet zabezpieczeń i dłuższą gwarancję. W tej cenie to bardzo okej opcja.

 

Focus na luzie obleci Rtxa 2060 z ryzenem 3600. Jakbyś wparowal 2080ti z 3600 to Focus mógłby się wykrzaczac.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...