Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki dobry zasilacz kupić w formacie SFX ? Seasonic odpada ... Za dużo ludzi zwrotów robi . Zastanawiam się nad EVGA oraz Corsair platynka do 600/650W z zapasem. Co poradzicie ... 4790k/Z97/8 GB RAM/SSD/HDD/1050Ti -> W późniejszym czasie zamieniony na coś z ampere.Komputer nie dla mnie tylko dla narzeczonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair SF to fajna seria, zwłaszcza wersje z platyną - miałem w rękach wszystkie modele poza SF 450 w platynie. Zaleta wersję z platyną to indywidualnie oplatane kable, które wyglądają lepiej niż normalne okablowanie + są trochę mniej sztywne (nadal są jednak dosyć sztywne). Całkiem ok jest też BeQuiet SFX-L, ale to trochę większy zasilacz.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus GX 750W 80 Plus Gold czy Corsair RMx 750W 80 Plus Gold :hmm: cena praktycznie ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu poszedlbym pewnie z corsairem rmx. mam wrazenie ze lepsza platforma, sądząc po regulacji napięć. no i jest najpewniej cichszy, jednak seasonic ma te zalete, ze ma wszystkie plaskie kable w tym wydaniu. testów też brak tej typowo jednostki, być może naprawili pewne rzeczy i jest teraz super :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek? https://www.megekko....-PSU-PC-voeding

49 euro za 750W Gold'a. Chwalą się że niby japońskie kondensatory...kurde aż korci kupić i sprawdzić.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślizg, moze pracowac max w 40 stopniach (pewnie certyfikowane capy do 85c). z tymi kondensatorami to pewnie jest, ale jeden i to hold-up cap. podejrzewam, że robi w 110v tego golda bo ma w środku jakieś LLC z dc/dc (chociaż producent dc/dc się nie chwali, a zazwyczaj to robią) + niemodular. dodatkowo w spisie 80plus tej marki w ogóle nie ma, wiec może to być jakiś umowny certyfikat :E

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikowali pewnie na napięcie USA a 230 nie bo nie przeszłoby :D

 

Cena niższa niż za SPC 650w. Po rabacie niższa też niż za SPC 550w.

 

 

Czyli sam sobie odpowiedz, jakiej jakości może być te 750w. Gwarancja 12 miesięcy pewnie nie bez powodu jest krótsza niż w takich SPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że gruz ale do jakiegoś stareg, prądożernego trupa jak X79/99 na handel wydaje sie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że gruz ale do jakiegoś stareg, prądożernego trupa jak X79/99 na handel wydaje sie w sam raz.

 

ciezko powiedziec bo brak testów... nie wiadomo jak regulacja napięć, tłumienia i zabezpieczenia. możliwe, że to jakaś taniutka platforma, tak naprawdę nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tam, kupie i zobaczymy co to jest. Zawsze 30 dni na zwrot a jak nie będzie plomb to zobaczymy co to za gruz. Na Amazonie stały po 130 euronów.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikowali pewnie na napięcie USA a 230 nie bo nie przeszłoby :D

 

Cena niższa niż za SPC 650w. Po rabacie niższa też niż za SPC 550w.

 

 

Czyli sam sobie odpowiedz, jakiej jakości może być te 750w. Gwarancja 12 miesięcy pewnie nie bez powodu jest krótsza niż w takich SPC.

Ej, Goldy SPC mają 5 lat gwarancji i to jeszcze w door-to-door i nie trzeba wysyłać za granice. Ile chciałeś w zasilaczu za 250-300 zł? :)

 

A co tam, kupie i zobaczymy co to jest. Zawsze 30 dni na zwrot a jak nie będzie plomb to zobaczymy co to za gruz. Na Amazonie stały po 130 euronów.

Oby tylko tej starej platformy nie uśmiercił jak nie ma zabezpieczeń jakich trzeba.....

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek? https://www.megekko....-PSU-PC-voeding

49 euro za 750W Gold'a. Chwalą się że niby japońskie kondensatory...kurde aż korci kupić i sprawdzić.

certyfikat fejk, a sam zasilacz bazuje na starym sirtecu (dc-dc i szajs elektrolit) - sprzedawał to kiedyś cziftek (seria aps)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie szału nie ma ale skoro Chieftec to sprzedawał to nie powinno być tragedii. Ciekawi mnie skąd na pudełku info o japońskich kondensatorach. Jutro przyjdzie to porobie foty, może coś grzebnęli z konstrukcją bo nie zgadza sie amperaż na 12V.

 

Jeśli to 750CB to 80Plus Bronze.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda: https://drive.google...Ec0?usp=sharing

Główny to biedny 85*C Nippon, jest też kilka brązowych małych Nipponów, jeden Samxon reszta TEAPO.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oem się zgadza (sirtec), a platforma identyks jak pierwsze supremo od spc - przetwornica llc, więc golda powinno to wyrobić

 

jak za 50 ojro, to całkiem nieźle (nawet jak moc zawyżona) wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w sumie nieźle, logo 80Plus które jest na naklejce i na pudełku się nie zgadza, tzn. nie jest oficjalnym logiem 80Plus :D

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co nim karmisz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare graty, co sie przewija. 2-4th gen Intele itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair rm550x w owocowym z kodem M5HF7 za 335zł.

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zmieniłem cpu + mobo + ram w swoim sprzęcie (to ten z sygnaturki) i narazie działa on dalej na starym zasilaczu SPC Vero L1 600W, chciałbym kręcić cepa i ewentualnie w przyszłym roku dokupić jakiegoś RTXa, pytanie czy ten vero L1 jest wystarczająco bezpieczny dla tego sprzętu teraz i czy da radę po oc cpu i wymianie karty. W szafie leży sprawny OCZ mod Xtream-pro 700W ale ktoś mi kiedyś pisał że ten Vero lepszy. Jak bym miał inwestować w nowy PSU to jaki? tak do ja wiem 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zmieniłem cpu + mobo + ram w swoim sprzęcie (to ten z sygnaturki) i narazie działa on dalej na starym zasilaczu SPC Vero L1 600W, chciałbym kręcić cepa i ewentualnie w przyszłym roku dokupić jakiegoś RTXa, pytanie czy ten vero L1 jest wystarczająco bezpieczny dla tego sprzętu teraz i czy da radę po oc cpu i wymianie karty. W szafie leży sprawny OCZ mod Xtream-pro 700W ale ktoś mi kiedyś pisał że ten Vero lepszy. Jak bym miał inwestować w nowy PSU to jaki? tak do ja wiem 400 zł.

Kręcić cepa możesz bez problemu na tym zasilaczu, ma wszystkie potrzebne zabezpieczenia. Już GTX 970 jest bardzo wymagający prądowo. Przy wymianie GPU polecam jednak zmienić zasilacz na coś ze sprawnością Gold i mocą 650W lub więcej. Ten OCZ ma trochę mniejszą sprawność ale to też dobry zasilacz tylko że bardzo stary i ma dwie linie +12V. Nie wiem jak one są dzielone, mam nadzieję że jedna była na EPS druga na PCI-e. Wówczas też będzie OK

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 400 zł miałbyś rm650x jeżeli to za drogo, to taniej masz BitFenix Whisper lub SilentiumPC Supremo FM2.

 

Vero czy ten ocz dzieli pewna przepaść nad tymi zasilaczami, zwłaszcza corsair rmx. OCZ to stara platforma, są o wiele już lepsze wybory, zaś vero ma pewne nieprawidłowości i nie wiadomo czy posiada pełen pakiet zabezpieczeń :E jednak oczywiście w swojej cenie vero jest dobrym wyborem, plasuje się gdzieś obok bequieta sp9 (z lekką przewagą przez lepszą gwarancję)

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten rm650x mnie mocno zainteresował, ale zastanawiam się czy nie dorzucić 100zł do rm750x co by był na lata w przypadku gdybym zmieniał w przyszłości na inną platformę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze o mocy 650w wystarczą do praktycznie wszystkich configów. problem taki zasilacz miałby dopiero przy jakiejś vedze 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...