Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

wybrałem jednak rm750x bo jest w promce za 439 zł + 0zł za przesyłkę (tylko 3 szt. dostępne były w chwili zakupu) w pewnym "czarnobiałym ;)" sklepie.

Edytowane przez mamesynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacze be quiet są jeszcze polecane ? Wypadłem z obiegu a na moim obecnym zasilaczu (ma chyba 8 lat) coś cewki piszczą na kartach które nie powinny piszczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od przedziału cenowego, ale zazwyczaj zasilacze BQ są średnio wycenione względem konkurencji, która oferuje to samo, lub więcej, za mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za perfidny szrot, nawet mając tak zalane wszystkie cewki glutem na gorąco bzyczy jakby miał zaraz eksplodować...600W CoolerMaster z 2012r. Na razie ciągnie B75 i i5 2400. Strach pomyśleć jak będzie jęczał z RX'em 560/570.

 

https://youtu.be/iqtnZqAELkE

Praktycznie nie ma już co zalewać w środku :E Wentylator odpinałem, to nie to. Napięcia w normie.

 

8UojdkD.jpg

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W? Całkiem dobra cena za półmodularność i golda. Jak z głośnością? Teraz miałem Corsaira VX450 z oryginalnym wentylatorem i go tolerowałem. Teraz zamiennie mam od kumpla SilentiumPC Vero L1 i mi odpowiada jego głośność. Czy Supremo M2 spełni moje oczekiwania hałasowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pardon. Intel i3 8100 (3.6 GHz), GTX1060 6gb, HDD 3,5 cala, SSD M.2, CD-ROM :E , 3 wentylatory. W przyszłości jeszcze jakiś SSD M.2.

 

mierzę w 500-550 bo niewykluczone, ze kiedyś mocno zaktualizuję konfig względem zasilacza, tak jak to uczyniłem wcześniej przy korsarzu VX450.

 

Zastanawiam się jeszcze nad be quiet! Pure Power 11 CM 500W 80 Plus Gold

 

Dodatkowo trochę zależy mi na czasie, bo mam zapasowy zasilacz tylko do końca weekendu. Sam bardziej skłaniam się ku bq! bo zakładam że będzie cichszy (ale czy to mi zrobi różnicę?) ale w Łodzi jestem w stanie go dostać dopiero 27 grudnia (tak piszą). Silentium niby 23 grudnia.

Edytowane przez manieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do takiego zestawu 300w spokojnie styknie... pure power jest cichy, ale słabo wyceniony - nowe silentiumy mają łożyska fdb, więc wentylator nie będzie problemem (jeśli trafisz sprawny 100% egzemplarz wink.gif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafię? To często trafiają się niesprawne? Jeszcze taka kwestia. Wszystkie strony - x-kom, Morele, Euro piszą "SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W", natomiast Komputronik "SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W V2". Czy rzeczywiście jedynie Komputronik sprzedaje nową rewizję? Jeżeli tak, to czy różnice są znaczne?

 

Jeszcze się zastanawiam nad SeaSonic Focus Plus Gold 550W bo niezmiernie kusi mnie półpasywem ale nie wiem czy warto za 360 zł. No i gwarancja 10 lat.

Edytowane przez manieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 zł masz BitFenix formula chyba najcichszy zasilacz w tej cenie, ale no Focus w wersji 550 z trybem polpasywnym cichutki też, jednak jakbym dokładal to już do rmxa.

Edytowane przez Dingir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BitFenix formula nie jest modularny, a to jest dogodność z której chciałbym teraz korzystać :E , no i dodatkowo w sklepach trudno dostępny a czas jest dla mnie dosyć istotny. Ciągle się zastanawiam. Czy warto dołożyć do BQ! względem SPC? A czy do SeaSonica warto dołożyć względem BQ!? :E . Czy żaden z nich nie piszczy? O którymś przeczytałem taką opinię, ale już nie pamiętam o którym oraz zawsze pozostaje kwestia, czy to nie jednorazowy przypadek. Który z nich będzie mistrzem ciszy przy ok 30% obciążenia? (bo niżej to wiem że wygra Seasonic, o ile nie piszczy :D ).

Edytowane przez manieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczenie może zależeć od wielu rzeczy, nawet od tego co masz w innym pokoju... może zależeć od karty graficznej od płyty etc. ponieważ różnie podzespoły pracują z zasilaczem. nie wykluczałbym żadnego zasilacza spc ze względu na to. oczywiście platforma czy brak odpowiedniego silikonu może wspomagać piszczenie, ale to zbyt szeroki temat by to tak zawężać.

 

najcichszym z nich będzie seasonic, bo jest pół-pasywny. opłaca się dokładać, bo to budżet w którym to jeszcze ma większe znaczenie. od 350/400 zł dopłacanie różni się w zasadzie tym, że masz cichszą pracę lub bardziej elastyczne przewody, lepsze warunki gwarancji etc.

 

osobiście dokładając kupiłbym rmxa, bo to jest jeszcze cichszy zasilacz no i moim zdaniem to troszkę lepsza platforma. no ale seasonic powinien być też w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trafię? To często trafiają się niesprawne? Jeszcze taka kwestia.

im węcej się ich sprzedaje, tym częściej mogą się trafić felerne egzemplarze - to chyba oczywiste (zwłaszca, przy budżetowym sprzęcie)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie co polecicie do prostego zestawu dla dziecka

 

1. MSI Z170A Mate

2. I3 6100

3. 8GB RAM ( 2x4 )

4. Dysk 250 SSD

5. Dysk 1TB HDD

6. Grafika Ati 7850HD

 

żadnych cudów, dobry stosunek jakości do ceny. A może sensowna używka ?

 

 

to moje stare graty, chcę mu to wsadzić w jakąś obudowę, żeby miał do neta i minecrafta ( do grania ma PS4 )

Mam to pod Thermaltake Toughpower XT 675 , ale chyba nie ma sensu mu takiego zasilacza dawać, zostanie do nowych bebechów..

 

 

dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wsadził tam po prostu tego Thermaltake, bo to już stara konstrukcja (pewnie z 6-7 lat ją masz) i nie jakaś wybitna jak na obecne standardy. Wolałbym dać młodemu ten zasilacz, a sobie, do nowego kompa, kupić coś lepszego.

 

Ewentualnie jak koniecznie chcesz kupić coś nowego do tego kompa to Vero L2 500W będzie ok z budżetowych opcji.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, Thermaltake ma już z 8lat...

 

W takim razie on go dostanie, a ja pod nowe bebechy muszę w coś nowego zainwestować..

Znowu dylemat co kupić,

 

Ryzen 3600, MSI B450MAX, 16GB RAM, SDD500 + 2xHDD

2xDVDR/BR , grafika jeszcze nie wiem, ale żadnych cudów, do 600zł, pod CUDA

Priorytet cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus GX 650W Gold lub Corsair RM650X i nic więcej Ci nie potrzeba - obie jednostki dostaniesz w cenie 420-470 zł. Mają po 10 lat gwarancji, więc będziesz miał długo spokój :). 650W spokojnie da sobie radę nawet jak wsadzisz tam RTX 2080 Ti.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc,

 

Zaraz czytam o wymienionych.

 

Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic Focus GX 650W Gold lub Corsair RM650X i nic więcej Ci nie potrzeba - obie jednostki dostaniesz w cenie 420-470 zł. Mają po 10 lat gwarancji, więc będziesz miał długo spokój :). 650W spokojnie da sobie radę nawet jak wsadzisz tam RTX 2080 Ti.

Dokładnie tak.

Dobrze Koledzy prawią.

 

Do tego proline (wiem, wiem - afera netowa) co jakiś czas robi promki na Seasonic.

Ja swojego dorwałem u nich chyba za 369 pln (?), czy jakoś tak.

[edit]

Sprawdziłem.

Sierpień 2018 - za 359 pln! 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

składam sobie coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/eh7w319cz

 

Mam w starym PC taki, roczny zasilacz: https://www.x-kom.pl/p/428801-zasilacz-do-komputera-corsair-vs550-550w-80-plus.html

 

Podobno nie jest to super wydajny i niezawodny sprzęt, więc zastanawiam się czy go nie zmienić na coś (i nie spróbować sprzedać). Pytanie na co zamienić? SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold? Budżet maksymalnie ograniczony, tak najchętniej w okolicach 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw obecny zasilacz, powinen sobie dać radę, a jak będą jakieś problemy ze stabilnością, to wiesz gdzie szukać winowajcy i wtedy go zmienisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw obecny zasilacz, powinen sobie dać radę, a jak będą jakieś problemy ze stabilnością, to wiesz gdzie szukać winowajcy i wtedy go zmienisz.

To czy nie łatwiej jednak zmienić zasilacz, skoro będę zamawiał też złożenie PC? Nie będę musiał się z tym bawić i nie będę się martwił, że zasilacz nie wytrzyma.

A ten najwyżej wystawię za stówkę gdzieś, może ktoś kupi. Tylko pytanie: jeśli zmieniać, to na jaki, żeby posłużył kilka lat i był dość cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

składam sobie coś takiego: https://www.x-kom.pl/lista/eh7w319cz

 

Mam w starym PC taki, roczny zasilacz: https://www.x-kom.pl/p/428801-zasilacz-do-komputera-corsair-vs550-550w-80-plus.html

 

Podobno nie jest to super wydajny i niezawodny sprzęt, więc zastanawiam się czy go nie zmienić na coś (i nie spróbować sprzedać). Pytanie na co zamienić? SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold? Budżet maksymalnie ograniczony, tak najchętniej w okolicach 300 zł.

Wprowadziłbym następujące zmiany w zestawie:

- płyta na B450 Gaming K4 (lepsza sekcja),

- dysk na CS3030

- RAM na czerwone Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

- obudowa na lepiej wentylowaną AR7 TG

Co do zasilacza, to typowa jednostka na grupowej regulacji napięć - nie za dobra lekko mówiąc, do tego zestawu dobrałbym Supremo L2 650W / FM2 650/750W w zależności ile możesz przeznaczyć na ten cel. Dostajesz bardzo dobre jednostki w tej cenie, z DC-DC, goldem, FM2 oferują modularne okablowanie - i co istotne, 5 letnia gwarancja door2door :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy nie łatwiej jednak zmienić zasilacz, skoro będę zamawiał też złożenie PC? Nie będę musiał się z tym bawić i nie będę się martwił, że zasilacz nie wytrzyma.

A ten najwyżej wystawię za stówkę gdzieś, może ktoś kupi. Tylko pytanie: jeśli zmieniać, to na jaki, żeby posłużył kilka lat i był dość cichy.

 

Jak bierzesz ze składaniem, to możesz zmienić zasilacz na Supremo L2 550W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...