Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadziłbym następujące zmiany w zestawie:

- płyta na B450 Gaming K4 (lepsza sekcja),

- dysk na CS3030

- RAM na czerwone Crucial 2x8GB 3000MHz CL15

- obudowa na lepiej wentylowaną AR7 TG

Co do zasilacza, to typowa jednostka na grupowej regulacji napięć - nie za dobra lekko mówiąc, do tego zestawu dobrałbym Supremo L2 650W / FM2 650/750W w zależności ile możesz przeznaczyć na ten cel. Dostajesz bardzo dobre jednostki w tej cenie, z DC-DC, goldem, FM2 oferują modularne okablowanie - i co istotne, 5 letnia gwarancja door2door :)

Co do zmian w zestawie, to jeśli masz chęci rzuć okiem na temat: https://forum.pclab.pl/topic/1302269-Zestaw-Gry-filmy-sie%C4%87-do-40005000-z%C5%82/

Tam wypisałem na czym mi zależy itd. Fajnie jakbyś dorzucił też uzasadnienie do zmian (zestaw praktycznie identyczny z tymi podanymi w artykule na PC Lab, raptem karta zmieniona).

 

 

Jak bierzesz ze składaniem, to możesz zmienić zasilacz na Supremo L2 550W.

Supremo będzie najlepszym wyborem? Bo w x-komie jest kilka komentarzy, że jest głośny. A na cichej pracy mi zależy.

Tak 300-320 złotych mogę dać za zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Co do zmian w zestawie, to jeśli masz chęci rzuć okiem na temat: https://forum.pclab.pl/topic/1302269-Zestaw-Gry-filmy-sie%C4%87-do-40005000-z%C5%82/

Tam wypisałem na czym mi zależy itd. Fajnie jakbyś dorzucił też uzasadnienie do zmian (zestaw praktycznie identyczny z tymi podanymi w artykule na PC Lab, raptem karta zmieniona).

 

 

 

Supremo będzie najlepszym wyborem? Bo w x-komie jest kilka komentarzy, że jest głośny. A na cichej pracy mi zależy.

Tak 300-320 złotych mogę dać za zasilacz.

 

Za około 330 złotych masz Supremo FM2 650W w pełni modularny. Zasilacz cechuję się dobrą kulturą pracy, sam korzystam z wersji non-modular tego zasilacza. Zdarzyła się sytuacja że zasilał mi 2 sztuki RX 580 i pozostał cichy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko: w innym miejscu forum ktoś pisał, by wziąć jednak Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold zamiast tego SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold. Faktycznie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko: w innym miejscu forum ktoś pisał, by wziąć jednak Seasonic Focus GX 550W 80 Plus Gold zamiast tego SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold. Faktycznie lepszy?

Porównywalne zasilacze, z czego Supremo mocniejszy, do tego ma lepszą gwarancję (door2door) - brałbym jego, równocześnie zaznaczając, że ten Seasonic to też spoko jednostka, jednak Supremo będzie obciążony w mniejszym stopniu, co może pozytywnie przełożyć się na porównanie emitowanego hałasu przez obydwie jednostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic ma tryb półpasywny, którego brakuje Supremo. Do tego ma dwa razy dłuższą gwarancję (5 vs 10 lat). Generalnie oba zasilacze są porównywalne, ale ze wskazaniem na Seasonica. Za Supremo przemawia przede wszystkim gwarancja door2door.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Seasonic nie będzie za bardzo obciążony z 2070 Super i Ryzenem 3600? Może jest jakiś złoty środek między nimi? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie. Taki zestaw nie weźmie nawet 400W po OC, więc jest spory zapas w przypadku jednostki 550W.

 

Alternatywą (droższą i trochę lepszą) jest Corsair RM550X.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic jest za 399, Supremo za 369, ten Corsair RM 550X za 409. Więc równie dobrze mogę wziąć jego, dyszka mnie nie zbawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz budżet to bierz RMX, bo ot najlepszy z tych zasilaczy :).

Budżetu już dawno nie mam, bo szukałem kompa do 4k, a jest już 6k :P To biorę w takim razie RMX-a, dzięki.

Jeszcze się upewnię - o tym mowa? https://www.x-kom.pl/p/472753-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-550w-80-plus-gold.html

Edytowane przez Yavimatuzalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostanę chyba przy Supremo FM2, skoro też jest okej. Zmieniłem dysk w zestawie na 1TB, więc cena poszła w górę, a na zasilaczu mogę chyba akurat "przyciąć" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supremo FM2 to nadal bardzo fajny zasilacz, przeciętnemu Kowalskiemu nic więcej nie potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znowu ja.

A może zamiast Supremo albo RMX 550W wziąć RMX 650W? Czy to już przepłacanie? Taki o: https://www.x-kom.pl/p/472755-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-650w-80-plus-gold.html

Bo pisałeś, że 550W wystarczy, ale czytałem też gdzieś że karty potrafią skoczyć i wziąć nagle więcej prądu... I jakoś mam trochę obawę przed 550W :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio 550W Ci wystarczy. RM550X odda chwilowo więcej niż moc znamionowa - 600W spokojnie, a Twój zestaw z RTX 2060 nie weźmie nawet 300-350W, a z RTX 2070 Super zamknie się poniżej 400W w najbardziej skrajnej sytuacji po OC. Typowo podczas gry z 2060 będzie koło 300W, a z 2070 S koło 350W po OC.

 

Jak koniecznie chcesz coś mocniejszego i ma to uspokoić Twoje obawy, to bierz 650W, nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne decyzje. OC nie planuję, więc może faktycznie lepiej wziąć 550w. Po prostu chcę uniknąć sytuacji, że z powodu niewłaściwego zasilacza będę miał problemy z PC albo będę żałował, ,że nie dołożyłem tych kilkudziesięciu złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy zasilacz to dłuższy tryb pasywny. U mnie RMX właściwie jest 100% pasywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pod wentylatorem na nowej zasiłce mam jakiś żółty żel na widoku czy ch wie co. Ten tam spory element na środku zasiłki z napisami na środku. Prawdopodobnie transformator. Widać tam też druty po bokach, nie jest to tak dokładnie oklejone jak na focie. Zasiłka ion+ 660w. Fota podglądowa:

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/UPdWy5z8MhxXX7kLg4VEjN-970-80.jpg

Nie jestem tego w stanie uchwycić fotką tel. Wymieniać czy to bez rożnicy, że to nie jest dokładnie oklejone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajechałem z nim do x komu dziś po drodze i powiedziały w sklepie ludziki w liczbie trzech, żeby zwracać z bomby. Foty porobili, korektę faktury, sami z siebie xd. No to zwrociłem. Chciałem zamiast niego corsarza rmx 650tkę, ale przed weekendem tylko 750w mogli zagwarantować. Tyle samo stał co fractal, to zapodałem. Także overkill ładny, do zestawu 250w góra będę se siedział na zasiłce 750 :f. Przynajmniej pasywny będzie cały czas.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dill zrobili niezły - pozbyli się zalegającego zasilacza i wymienili platynę na golda... niezła cebula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem na to z tej strony :/. Zawsze mogę znów wymienić, tylko nowy ion+ 660 nie wiadomo kiedy będzie, bo może za tydzień, a może w marcu. Podobno nie mają nawet info z dystrybucji kiedy. Natomiast 650w rmx lub rmi mogłem mieć, ale na przyszły tydzień. 750w rmx był dostępny, cena jak fractal i 3 dychy więcej jak 650 rmx, no to zgodziłem się na ten model. Były też spc od ręki, ale nie chciałem.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RMX jest spoko. Ja mam 850w do kompa z sygnaturki i wentyl zawsze IDLE stoi. Będziesz zadowolony i kiedykolwiek nie że chcesz coś zmienić, to będziesz miał spokojną głowę o zasilacz.

 

Nie brzęczy, nie piszczy, jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie będę kombinował. Jutro zaczynam składać kompa i jak mój egzemplarz rmx będzie bez defektów, to zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - obejrzałem sobie tego rmx'a i tak - kable dużo sztywniejsze od fractala. Wtyczki jakieś też takie se. Ale największa różnica jest w wykończeniu zewnętrznym. Corsair wypada słabo i tanio w porównaniu do ion+. Malowanie, gniazda, ogólnie detale leżą i kwiczą w korsarzu jak się porówna te dwa zasilacze. No, ale to tylko szczegóły. Kable jakoś się tam ułoży, oby tylko działał tip-top, bo naczytałem się trochę o wyjących rmx'ach ostatnio.

e: montuje piec teraz i chcę potwierdzić, że kable w rmx, to dno.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...