Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż. Chyba mi coś trefnego podesłali. Komp poza diodami z panelu przedniego i wentylami praktycznie martwy -.-

I teraz czekają mnie atrakcje z serwisami, potem pewnie wojenka z X-kom, bo podłączyć, podłączyłem i zmontowałem elegancko. Chyba se konsole jednak kupię jak wyjdą nowe :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz wiązki modularne dopięte do końca, zarówno od strony PSU jak i podzespołów - przy pierwszym włożeniu lubią się nie dopiąć i potem są cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable sprawdzałem dwa razy - wczoraj po składaniu (nie odpalałem kompa) i dziś po tym zdarzeniu. Podskoczę do serwisu pc w mojej dzielnicy i niech zobaczą ocb. Obawiam się, że to może być coś poważnego, no ale się zobaczy. Może mobo, nie wiem.

e: może jeszcze spróbuję odłączyć wszystkie kable od psu i mobo i znów od nowa podłączyć, tylko to z godzina roboty, żeby znów to wszystko poukładać :x

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłeś włącznik z tyłu zasilacza na 1? Frontpanel obudowy dobrze podłączony? Nie wypięło Ci się nic z przewodu power od obudowy?

 

Możesz odłączyć wszystkie przewody od strony podzespołów, wziąć spinasz / zszywacz biurowy i odpalić zasilacz na sucho

. Jak wystartuje to przynajmniej wiadomo, że nie jest totalnie martwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę ogarniał. Odepnę wszystko, sprawdzę i znów podepnę. W razie czego serwis do 18 czynny, więc zdążę pojechać jeszcze dziś. Ale trzeba być dobrej myśli, oby zadziałał dziad :).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - działa :). Chyba faktycznie coś tam nie łączyło. @zawisztheblack masz u mnie duże piwo.

Teraz tylko ze 200h konfiguracji i fajrant xd.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać Corsair RM750x czy poszukać czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu z sygnaturki? Spokojnie wystarczyłoby Ci 550W lub dla zapasu 650W. 750W to już overkill. Co do samego RMX to zasilacz jest bardzo fajny i możesz go śmiało szarpać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał grafikę na 2070 Super OC i w przyszłości procesor, może na 10 generację Intela, a może nawet na AMD, jeśli mnie przekona nie tylko cenowo.

Edytowane przez MrAriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej karty jak 1070 Super, jak już to 2070 Super :P. Tak czy siak w porównaniu do tego GTX 980 pobór energii wiele się nie zmieni (zrośnie o jakieś 20-30W). 550W taki zestaw spokojnie ogarnie, 650W z zapasem, nawet jak wsadzisz tam i9 9900k i zrobisz OC. Jak masz wolną kasę, to może brać 750W, ale specjalnego uzasadnienia to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chodziło mi o 2070 Super. Nie mogę się przyzwyczaić to nowego nazewnictwa. W takim razie zamówię RM650x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile lat wymieniać zasilacz? aktualnie mój modxstream ma już 12 lat, czekać na osiemnastke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź stan w środku - czy wszystkie kondensatory elektrolityczne są ok, czy nic się nie wybrzuszyło i nie wylało. Jeśli jest ok i nie żyłujesz jakoś tego zasilacza, to może lecieć dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile lat wymieniać zasilacz? aktualnie mój modxstream ma już 12 lat, czekać na osiemnastke?

 

tak na oko to wymieniaj i to szybko... nie ma opcji, że to się jeszcze kupy trzyma... 12 lat to bdb wynik szczerbaty.gif

a same oględziny, ot tak "na oko" to 3/4 problemów nie wykryją...

chyba ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej chodziło mi o 2070 Super. Nie mogę się przyzwyczaić to nowego nazewnictwa. W takim razie zamówię RM650x

 

Zasilacz 650W bedzie w sam raz do tej karty thumbup.gif

Np EVGA zaleca nie mniejszy niż 650W wink.gif

 

 

W moim przypadku podczas gry (BF5) sam pecet pobiera z sieci 370-380W. Procek tylko 4.7GHz, czyli lajcik bez OC + GPU domyślnie smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam modularnego zasilacza 1000W~1200W z pół-pasywnym chłodzeniem. Ktoś coś poleci? Niestety Be Quiet Dark Power Pro P11 1200W wentylator przy pracy zasilacza bokiem tyrczy... :/

 

Zastanawiam sie nad EVGA SuperNOVA 1600 P2, 80+ PLATINUM 1600W ze względu na (Ultra Quiet Fan with ECO Intelligent Thermal Control Fan system (Zero Fan Noise < 45°C))

 

Myślałem jeszcze nad Corsair HX1200i 1200W cenowo to samo co EVGA ale gorsza dostępność.

 

PSU na obsługiwać zwodowane 9900K+2080TI+z390 stad nacisk na cisze w idlu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet corsair też 850w będzie chodził 99% czasu w państwie w takim kompie. Po co Ci 1.5KW PSU do kompa, który w 400-500w się zamknie w najgorszych scenariuszach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że chce by zasilacz pracował na mniej niż 50% swojej mocy = nie skwiercząca elektronika + praca pasywna wentylatora + popracował spokojnie kilka lat i był bazą pod ewentualnie modyfikacje sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że chce by zasilacz pracował na mniej niż 50% swojej mocy = nie skwiercząca elektronika + praca pasywna wentylatora + popracował spokojnie kilka lat i był bazą pod ewentualnie modyfikacje sprzętu.

To tak nie działa. Nie ma magicznej granicy 50% do której zasilacz ZAWSZE ma tryb półpasywny. Zawsze jest warunek temperatury, jeśli ta jest wysoka włączy się wentylator, a jeśli masz zasilacz powiedzmy Platinum to niezależnie czy ma on moc 750 czy 1500 W to przy obciążeniu 400W będzie w środku wydzielało się tyle samo ciepła (z grubsza)

 

Z grubsza dlatego, że oczywiście najwyższą sprawność mają zasilacze w okolicach 50%, ale to jest duże uproszczenie, bo po pierwsze zależy to od konkretnego modelu zasilacza, a po drugie różnice są w sumie symboliczne. Taki Straight Power 11 Platinum ma szczytowo 94%, a więcej niż 93% ma od ~33 do 100% obciążenia. Ten jeden procent różnicy to ledwo 5W ciepła przy 500W obciążenia (różnica między najlepszą a najgorszą sprawnością takiego zasilacza, w praktyce będzie mniej). Jednocześnie biorąc zasilacz 1500W do kompa który w idlu będzie brał powiedzmy 100-120W oznacza że tam będziesz tracił więcej.

 

Zmierzam do tego, że jeśli będziesz obciążał zasilacz na 450W to nawet jeśli będziesz miał 1200-1500W zasilacz to i tak raczej włączy się wentylator bo 33W same się nie rozproszą na dłuższą metę przy platynie. Jak już, to prędzej bym celował w titanium o mocy 850W (około). Rozumiem, że należy unikać sytuacji w której zasilacz obciążony jest na więcej niż 80%, ale latanie w zakresie 50-70% nie stanowi dla porządnych zasilaczy żadnego problemu.

 

Jeśli zaś chodzi o skwierczącą elektronikę, to jak bęedziesz miał pecha to zasilacz będzie Ci piszczał niezależnie od obciążenia. A żywotność? No właśnie ta będzie gorsza jeśli zasilacz będzie dłużej w trybie pasywnym, bo to właśnie będzie oznaczać wysokie temperatury podzespołów. Jeśli zależy Ci na żywotności, to wybierasz zasilacz z zawsze kręcącym się wentylatorem, ewentualnie taki który ma tryb pasywny tylko do powiedzmy 200W obciążenia

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie nie patrząc na moc jaki pół-pasywny polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i9 9900k i RTX 2080 Ti to max (obciążenie syntetyczne) po OC z 550-600W. Pod typowym obciążeniem będzie ze 100-150W mniej. Zasilacz 850W będzie ok, ewentualnie 1000W, ale wyżej nie ma sensu iść. Jeśli budżet na to pozwala to Seasonic TX-850 lub TX-1000, bo to w zasadzie najlepsze co jest dostępne na rynku.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Aerocool PGS VX-400Plus do i5 4460 + rx570 to rozsądny wybór patrząc ze względu na cenę i to że jest nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...