Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, na szybko S12III Bronze 500W na promo w Prolinie za 199zł VS Vero L3 500W tez za tyle? Ogólnie do słabej konfiguracji.

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na szybko S12III Bronze 500W na promo w Prolinie za 199zł VS Vero L3 500W tez za tyle? Ogólnie do słabej konfiguracji.

Seasonic S12III to realnie Vero L2. Moim zdaniem lepiej jednak Vero L3 nie dlatego że ma DC-DC ale dlatego że ma dużo niższe tętnienia i jest cichszy po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś ciche i dobre zasilacze ? Bo mój głośno pracuje nie wiem czy to wina modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś ciche i dobre zasilacze ? Bo mój głośno pracuje nie wiem czy to wina modelu.

Jaki masz dokładnie model, to po pierwsze.

Po drugie podaj proszę specyfikację komputera, który jest zasilany i upewnij się, że to hałasuje zasilacz, a nie karta / chłodzenie procesora / wentylatory w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zasilacz to Tacens Radix VI 650. Zatrzymuje wentylatory i sprawdzam mam podejrzenia na zasilacz nie wiem czy jest on głośny czy obciążony bardzo w spoczynku ze go tak słychać nie kręci jak na obciążeniu, ale jest slyszalny. R1700 OC 3.9, MSI GTX 1080 bez OC, Fortis 3, 2 wentylatory od obudowy Fractal 1000.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Tacens Radix VI 650. Zatrzymuje wentylatory i sprawdzam mam podejrzenia na zasilacz nie wiem czy jest on głośny czy obciążony bardzo w spoczynku ze go tak słychać nie kręci jak na obciążeniu, ale jest slyszalny. R1700 OC 3.9, MSI GTX 1080 bez OC, Fortis 3, 2 wentylatory od obudowy Fractal 1000.

No ok, jaki budżet w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zależy jakie są jakiego producenta i jaka moc żeby była pewna porządna firma. To ten Radix VI nie jest cichy ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie są jakiego producenta i jaka moc. To ten Radix VI nie jest cichy ?

No fajnie byłoby tu dać 650tkę. A na pytanie, czy jest cichy, musisz odpowiedzieć sobie sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobię testy jeszcze raz.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zasilacz Corsair vs450 który ma już 4 lata.

Mam zestaw ryzen 2600 z GTX 1650 super. Czy myśleć nad wymianą zasilacza?

Troszkę boję się że padnie po tylu latach i narobi szkód w podzespołach.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, niemal niesłyszalne, oczywiście seria pure power i wyżej, te budżetowe mają inne wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się pomiędzy 650 a 750. za ponad 10 lat 750 nie będzie za mało ?

Silent Wings 3 ma chyba seria Dark i Straight.

Warto dopłacać do 80 Platinum ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy jakoś szczególnie nie urósł przez ostatnie 10 lat, już wtedy były GTX480, 580 i inne potwory dual-GPU. Jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to wystarczy 650 spokojnie bo R1700 3.9 i GTX 1080 ale np r3950x lub 4950x do tego jakiś GeForce z 2030r nie duży zapas zawsze daje ulgę w chłodzeniu, więc będzie już gotowy na zmiany a do tego to co najważniejsze będzie cichszy od tego Radixa VI 650 co mam teraz. Nastawiłem się już na bequiet teraz musze podjąć decyzje czy Dark czy Straight oraz Gold czy Platinum i 750 czy 850.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650W single rail z palcem w nosie wezmie 2080 i 3950/4950X. To nie Intel gdzie proc ciągnie 2x TDP w syntetykach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża różnica między Dark a Straight?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili to wystarczy 650 spokojnie bo R1700 3.9 i GTX 1080 ale np r3950x lub 4950x do tego jakiś GeForce z 2030r nie duży zapas zawsze daje ulgę w chłodzeniu, więc będzie już gotowy na zmiany a do tego to co najważniejsze będzie cichszy od tego Radixa VI 650 co mam teraz. Nastawiłem się już na bequiet teraz musze podjąć decyzje czy Dark czy Straight oraz Gold czy Platinum i 750 czy 850.

Do R1700 3.9 i GTX 1080 to z dużym zapasem wystarczy 550W a procki AMD czy grafiki w kolejnych latach wcale nie muszą łykać więcej prądu. Spodziewałbym się raczej spadku niż wzrostu. Oczywiście możesz wziąć 750W czy nawet 2000W ale po co? Korzyść żadna, pobór prądu może być większy (mniejsza skuteczność w używanym zakresie) a ceny zakupu wyższa. Moim zdaniem 650W zwłaszcza BQ Dark Power, który potrafi bez problemu oddać ponad 700W a w impulsie prawie 800W.

Tu masz jego recenzję:

Black uznał ten zasilacz za rewelacyjny. Przyczepił się jedynie do tego, że szkoda, że kable nie są czarne ale w obecnej rewizji tego zasilacza zostało to już poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że miała wejść seria 12 w wersji Titanum tylko, że same mocne zasilacze, czy coś wiecie na ten temat ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu nowych procków i kart nie może rosnąć, ponieważ są pewne limity, powyżej których nie będzie się tego dało efektywnie schłodzić bez jakiegoś egzotycznego chłodzenia. 650W spokojnie wystarcza obecnie i wystarczy za 10 lat. Chcesz dobry zasilacz z długą gwarancją to bierz Seasonic Prime TX 650W - bardzo wysoka sprawność, wykonanie na najwyższym poziomie, super kultura pracy, 12 lat gwarancji. Sens zakupu? Średni, bo to samo zrobi taki GX-650 za 1/2 ceny. Od tego starego Radixa cokolwiek będzie lepsze i cichsze, nawet Vero L3.

 

Jak BQ wypuści Dark Power z 80+ Titanium to cena też wzrośnie względem obecnych wersji.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procków to tak, ale jeśli chodzi o GPU to z tego wykresu 2080 ma więcej od 1080, chyba że z czasem zmienią litografie.

 

power_load.png

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś tego co napisałem. Pobór energii może jeszcze wzrosnąć względem tego co mamy, ale już niewiele. Z nowymi prockami już jest problem, bo taki i9 10900k ze ściągniętymi power limitami bierze ponad 250W, po OC ponad 300W i z długotrwałym oddaniem takiej energii zaczynają być problemy przy standardowym chłodzeniu jak chcesz zachować dobrą kulturę pracy. Z kartami jest to samo i było to widoczne w przypadku Vega 64, która brała ponad 300W i efektywne schłodzenie karty było problemem. Jeśli weźmiesz jeszcze pod uwagę, że masz i procka i kartę, które ciągną tyle watów, to z obudowy robi się piekarnik. Wydajność chłodzenia od lat stoi w miejscu, bo producenci doszli do ściany - wieżowe chłodzenia na CPU, które były topowe 7-10 lat temu nadal prezentują bardzo dobry poziom, AiO też stoją w miejscu. Pobór energii przez standardowego PCeta nie wzrośnie wiele względem tego co mamy obecnie. Prawda jest taka, że do 90% kompów spokojnie wystarcza zasilacz 550W, do topowych konstrukcji 650W jest ok, jak chcesz mieć zapas to 750W, więcej nie ma sensu brać. SLI jest martwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj BeQuiet DarkPower Pro 11 650W (BN251) i żałuję tylko jednego, że nie wziąłem słabszej wersji, tzn 550W :P

Zmierzyłem swój zestaw i pobiera on z gniazdka max 250W na syntetycznym obciążeniu (OCCT, MSI Kombustor itp.) a w IDLE ok 50W (i7-4790, GTX 1080, 2x8GB, 2x SSD, 1xHDD, 4x wentylator 140mm, karta dźwiękowa PCIe). Przy takim obciążeniu, odliczając ok 6% utratę sprawności, to faktycznie oddaje on jedyne 235W. Po co więc kupować zasilacz 650W, który realnie stabilnie dochodzi nawet do 700W (info z testów w necie)? To aż 3-krotny zapas! A kupowania do typowego kompa zasilacza 750W i mocniejszego z tej półki to już całkiem nie kumam. Same straty.

A zasilacz jest oczywiście ZAJEBISTY !!! Kultura pracy, wyposażenie, wygląd.... Mmmmm... Warto wydać te parę zł na niego.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do R1700 3.9 i GTX 1080 to z dużym zapasem wystarczy 550W

 

 

Kupiłem wczoraj BeQuiet DarkPower Pro 11 650W (BN251) i żałuję tylko jednego, że nie wziąłem słabszej wersji, tzn 550W :P

Zmierzyłem swój zestaw i pobiera on z gniazdka max 250W na syntetycznym obciążeniu (OCCT, MSI Kombustor itp.) a w IDLE ok 50W (i7-4790, GTX 1080, 2x8GB, 2x SSD, 1xHDD, 4x wentylator 140mm, karta dźwiękowa PCIe).

przecież pisałeś, że z dużym zapasem 550w starczy... a sam bierzesz 650w szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj BeQuiet DarkPower Pro 11 650W (BN251) i żałuję tylko jednego, że nie wziąłem słabszej wersji, tzn 550W :P

Zmierzyłem swój zestaw i pobiera on z gniazdka max 250W na syntetycznym obciążeniu (OCCT, MSI Kombustor itp.) a w IDLE ok 50W (i7-4790, GTX 1080, 2x8GB, 2x SSD, 1xHDD, 4x wentylator 140mm, karta dźwiękowa PCIe). Przy takim obciążeniu, odliczając ok 6% utratę sprawności, to faktycznie oddaje on jedyne 235W. Po co więc kupować zasilacz 650W, który realnie stabilnie dochodzi nawet do 700W (info z testów w necie)? To aż 3-krotny zapas! A kupowania do typowego kompa zasilacza 750W i mocniejszego z tej półki to już całkiem nie kumam. Same straty.

A zasilacz jest oczywiście ZAJEBISTY !!! Kultura pracy, wyposażenie, wygląd.... Mmmmm... Warto wydać te parę zł na niego.

 

Ja do sprzętu z sygnaturki używam 650W 80+ Gold i w trakcie gier nie pobrało mi nigdy więcej niż 380-420W, przy obciążeniu wszystkiego co się da na maxa , tj prime95 small fft na procka (pokazuje wtedy 180W na procku), furmark na gpu, wszystkie wentylatory na max (obecnie 15 sztuk), obciążone wszystkie dyski i RAM, pokazało mi 605W przy obrotach wentylatora w zasilaczu na 700-800 rpm co jest bardzo ciche, a to i tak pobór z gniazdka, więc mnożąc to przez sprawność zasilacza daje to jakieś 550W. Zawsze się śmieje jak ktoś pisze że do 9900k i 2080Ti to trzeba brać 850W bo się spali zasilacz i cały sprzęt... :lol2: A jeszcze lepszy jest argument że na przyszłość do wydajniejszych rzeczy się przyda za kilka lat... Tak... Obecne karty pobierają mniej prądu niż FERMI a wydajnościowo są w ogóle z innej ligi. Poza tym w dobrych zasilaczach np 650W oznacza to ile zasilacz bez problemu jest w stanie z siebie dać co nie oznacza że nie może dać i nawet więcej, np 750W.

 

Ludzie myślą że trzeba ładowac jakies potwory a nie mają nawet świadomości ile rzeczywiście taki sprzęt potrzebuje energii. Kiedyś sam myślałem jako dzieciak, że jak producent zaleca zasilacz 500w do karty graficznej to do 3 sztuk potrzebne mi 1500W :E

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...