Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hazhell

O jest już zaktualizowana czarna lista.

Dodaj jeszcze coś o mierzeniu napięć, dodaj jakieś ciekawostki itd. Oczywiście polecam metodę ctrl c ctrl v, bo jak ktoś słusznie zauważył masz jednak jeszcze małą wiedzę na ten temat.

 

Na sam koniec zmień temat na "Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź! remake", a jak masz jaja to "Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź! historia prawdziwa".

 

Mimo zastrzeżeń wielu osób dostałeś glejt, że temat może zostanie przypięty, co na pewno zmotywowało Cię do pracy, że musiałeś skopiować listę z innej strony "Czarna lista zasilaczy i Renomowane marki zasilaczy" brzmi znajomo? Kurde nawet nie chciało Ci się poszukać nic więcej na ten temat?

 

Szczerze myślałem, że to będzie temat lista polecanych zasilaczy i tylko na tym się skupisz i że podasz w końcu jakieś sensowne argumenty poza the best i może się to komuś przyda jakbyś aktualizował, pisał który ma dobry stosunek cena/wydajność itd. Podawał linki do testów, ewentualnie do jakiego zestawu brać. Jak ten temat zostanie przypięty, to tylko będziesz wprowadzał ludzi w błąd swoimi subiektywnymi opiniami.(ja bym wybrał to twój najlepszy argument)

 

Możesz się pochwalić, który z tych zasilaczy masz? Ile miałeś tych zasilaczy, które tak lansujesz? Skąd bierzesz opinie? Powtarzasz tylko to co ktoś napisał prawda? To co samemu próbowałeś wymyślić widać gołym okiem, bo pojawiają się nagle słowa nieco, dość, dosyć, the best. No i ten najlepszy, czyli wiatrak u Chiefteca. Co pokazuję jak bardzo nie nadajesz się do prowadzenia takiego FAQ.

Nie chciałem podcinać Ci skrzydeł, ale widzę to idzie w kierunku nieudanego, szkodliwego plagiatu, choć rozumiem, że tamten temat o zasilaczach nie jest aktualizowany i to może był twój pierwotny pomysł, ale jak się uda to czemu nie iść dalej.

Co następne lista polecanych zestawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale tak się składa, że pomagam w serwisie komputerowym i mam do czynienia z 80% tych zasilaczy. Sam miałem może ~20% z nich i trochę wiem, a też bardzo dużo wiem od moich znajomych - którzy testują zasiłki dla np. PCFormat i wiedzą dużo. Miałem Fortrona GHN fortrona hln, Huntkeya HK600-53AP, Chiefteca GPS, OCZ'ta MXS 500W, Corsair'a HX750 (na testach), a teraz mam TX'a 650 w rewizji c. Więc temat zasiłek nie jest mi nie znany. Tak się składa, że w tym oto serwisie zajmuję się między innymi wycenianiem i układaniem zestawów (możesz mnie znaleźć na cgk)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazhell

Więc temat zasiłek nie jest mi nie znany.

Nie zaczynamy zdania od więc, a tak na poważnie skoro się tak znasz(bez urazy, ale w to Ci nie uwierzę), to pisz po swojemu nawet z tym the best, ale nie kopiuj (czasem możesz kopiować bzdury), bo podpisujesz się pod tym. Kopiowanie dozwolone tylko na forum.pclab.pl sam to napisałeś, mimo że większość tego co napisałeś to kopia.

Jak już naprawdę musisz kopiować to podaj źródło, wtedy jak ktoś Ci zarzuci, że gadasz bzdury to możesz odesłać do źródła i masz spokój. I co najważniejsze tak po prostu jest uczciwiej.

Jak chcesz żeby to chociaż wyglądało profesjonalnie to musisz się trochę namęczyć. Wtedy to trzeba dużo szukać, wchodzić na stronę producentów, szukać recenzji często na zagranicznych portalach itp.

Ja Ciebie do niczego nie zmuszam to tylko sugestia, ale jak chcesz to robić po amatorsku i będziesz debeściak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miast krytykować pomóżcie koledze. Na razie wątek traktowany jest jako zarys i jako taki nie trafi na listę podpiętych.

Co do kopiowania i podawania źródeł - jeśli będą odniesienia do polskich vortali i for komputerowych, wtedy może przymkniemy oko na podanie nazwy vortalu. Linki będą usuwane. Ale chamskie przenoszenie całych akapitów ten będzie źle odbierane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Jednak ta czarna lista to posklejane kilka czarnych list a do tego dodane ode mnie parę zasilaczy np. Pangu - którego nie było, oraz zabranie Logica z czarnej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz zabranie Logica z czarnej listy.

 

Dlaczego?

 

Nie możesz tutaj też zrobić tematu?

 

Zobaczę, co da się zrobić, ale nie za szybko raczej niestety.

Edytowane przez fajny Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo naprawdę jest solidniejszy od tych takich "g*wien" Mojemu kumplowi Logic 600W ciągnie Phenoma 550 i GTX'a 460 768 mb i podobno jest wysoka kultura pracy, ale niestety nie zasługuje on jednak żeby konkurować z porządnymi 400W nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hazhell

Bo naprawdę jest solidniejszy od tych takich "g*wien" Mojemu kumplowi Logic 600W ciągnie Phenoma 550 i GTX'a 460 768 mb i podobno jest wysoka kultura pracy, ale niestety nie zasługuje on jednak żeby konkurować z porządnymi 400W nawet.

Logic 500W dziewczynie mojego brata najpierw uszkodził 2 karty graficzne(7900gs oraz 7600gt) na końcu płytę główną. A głupio wyszło, bo wymieniła chieftec 350 W, bo jakiś expert ze sklepu komputerowego jej polecił ten zasilacz do 7900gs(kupiony do simsów za jakąś 100 zł na allegro), bo 350W to już mają bardzo stare komputery.

Poza tym te zasilacze są w cenie markowych zasilaczy(ona dała za swojego ok 150 zł, więc myślała że to wypas), więc polecanie ich tutaj to tragedia, bo komuś jeszcze działa.

Poza tym niby L&C = Logic? FAQ zaczyna wprowadzać w błąd i zaczyna być szkodliwe. Głównie z przekonania autora o swojej nieomylności. Czy Logic wróci na czarną listę jak kumpla zestaw szlak trafi? Nawet jak ten model to jakąś kosmiczna technologia to 600W za 115 zł brzmi podejrzliwie.

 

Jakby ktoś pytał. 7900gs nic nie było, bo sprawdzałem ją na fortronie 400W i w furmarku nie było żadnych artefaktów, za to na logicu temperatury były wysokie i wyraźnie było słychać jakby wentylator na tej zasiłce nie pracował na pełnych obrotach. Osoba od której kupiła miała Corsaira i też u niej nie było żadnych problemów(sam kazałem mu zapuścić furmarka i nie było żadnych problemów). Mój genialny brat mnie nie posłuchał, bo wg niego logic to dobra firma bo droga, uważał wtedy że to wina płyty głównej.

Edytowane przez hazhell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja poczekam, aż ktoś go porządnie zrecenzuje. Albo mi podeśle, bym sam zrobił to, na ile umiem 8:E

Edytowane przez fajny Rafałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Logic pojawi się na liście polecanych zasilaczy miast "czarnej" to chyba zagłuszę śmiechem start odrzutowca :rotfl:

To, że coś ma na naklejce 500,700 czy nawet 1000W nie oznacza, że jest w stanie tyle przetworzyć i przekazać podzespołom komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale podzielam zdanie hazhell'a w tym temacie. Autorze bez urazy ale ewidentnie widać, że brak Ci merytorycznej wiedzy w tej dziedzinie. Chcesz doradzać innym jaki zasilacz wybrać, a sam w tym dziale zadajesz podstawowe pytania. Twoje argumenty na liście polecanych zasilaczy to: modularny, cichy, dobry w swojej cenie, mocny...to tak jak by doradzać kupno samochodu "bo jest ładny i czerwony".

 

Inicjatywa jak najbardziej godna pochwały i widać, że włożyłeś w to trochę pracy, jednak moim zdaniem powinieneś pogłębić swoją wiedzę w temacie zasilaczy i wrócić za jakiś czas.

 

No i ta twoja fascynacja Huntkey'ami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu kumplowi Logic 600W ciągnie Phenoma 550 i GTX'a 460 768 mb i podobno jest wysoka kultura pracy

No sorry ale jeśli takich argumentów używasz tworząc swoje FAQ odnośnie zasilaczy to może żeby lepiej nikt tego nie widział, potem się zrazi do forum bo zasilacz który tu mu polecono zjarał mu pół kompa. Nie rozumiesz że w przypadku takich zasilaczy ich niezawodność to loteria? Jednemu może działać długi okres czasu bez problemu, a u kogoś innego wysiąść niedługo po uruchomieniu. I faktycznie że czasem i badziewne zasilacze sporo kosztują, więc sprawiają wrażenie jakby były "dobre" a ludzie którzy się nie znają nie wiedzą że w podobnej cenie mogą mieć coś bardziej pewnego i o wyższej sprawności, ostatnio w dość renomowanym sklepie w Rzeszowie byłem świadkiem tego jak za prawie 200zł sprzedawca wcisnął komuś Modecoma chwaląc że jest ciężki a wiadomo że dobry zasilacz właśnie taki musi być :E Ale co ja się tam znam, czytam dużo, obserwuję rzeczywistość i analizuję, takie hobby.

Alejajca dobra krytyka nie jest zła :E I mam nadzieję że to co inni użytkownicy tu piszą zwiększy wiedzę autora tematu i może rozjaśni parę spraw, bo widząc takie argumenty jak wyżej ciężko przejść obojętnie obok tego tematu.

Edytowane przez Mike.Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę zrobić Listę zasilaczy słabych, który poprostu się nie poleca, ale i nie są beznadziejne np. Modecom MC, Logic, V-Power,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi zasilacza: Antec 850W zrobionego (dedykowanego) do obudowy Antec 1200. Ja go kupiłem prawie 2 lata temu, jest niezły. Ciepło pozdrawiam, stefmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi temat się przydał, kupiłem Corsair TX650W i jestem bardzo zadowolony: ciągnie radeona 5870 i Phenoma x6 i jest zimny i co najważniejsze bardzo cichy.

Edytowane przez TX650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi temat się przydał, kupiłem Corsair TX650W i jestem bardzo zadowolony: ciągnie radeona 5870 i Phenoma x6 i jest zimny i co najważniejsze bardzo cichy.

Nazwa tego użytkownika mówi że albo jest fanbojem albo jest tak zachwycony że nie wiem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliłeś mnie totalnie koleś.

 

Tekst przy Corsairach AX-Najwydajniesz na rynku.

 

Jak zasilacz może być wydajny.

Weź rozpęd i w mure prosze cie.

 

 

A gdzie np. Seasonici fanless(bodajże z serii X)

A gdzie enermaxy?

A gdzie np. Antece Quattro?

 

Jak już chcesz coś robić to porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zasilacza, który bez problemu uciągnie q9550 i hd6850.

Czy ma w ogóle sens kupowania nowego zasilacza dla nowego sprzętu, czy lepiej kupić nową płytę + procesor (ew. + ddr3) i zostać przy tym zasilaczu, co mam?

Mam zamiar chyba zacząć od zasilacza, by móc bezpiecznie inwestować w resztę sprzętu.

 

(OT) A co myślicie na temat procesorów: kupować nieprodukowane już c2q, czy lepiej nowoczesny proc+MoBo?

A jak kupię q6600 i podkręcę do np. 3ghz, to zasilacz wytrzyma, czy muszę koniecznie zmienić zasiłkę?

 

Proszę o szybką odpowiedz, bo kupiłbym od razu q6600 używane, a potem od razu/jak dozbieram zasiłka, a następnie po pewnym czasie gpu.

 

Edit:

Uproszczę- czy http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-500w-2xsli-modularny-fv-zabrze-i1510534899.html

wytrzyma q9550/6600 + hd6850/70?

Może coś tańszego/lepszego?

Edytowane przez Grubcio_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt raczej specjalnie tego nie odczuje, to Ty sam odczujesz różnicę w pracy takiego nowego lepszego zasilacza :) Będzie ciszej a w przypadku zasilacza z modularnym okablowaniem łatwiej będzie uporządkować kable :)

 

P.S. Może być ten OCZ ModXStream 500, może być np. XFX Core 550 (nie jest modularny ale ma dużo mocniejszą linię 12V) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o TG600-U35 za 225zł?

Czy może lepiej tego ocz?

Ma wytrzymać wykręconego q6600@np. 1,5V i mocno podkręconego hd6850.

A może: http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-600w-2xsli-modularny-fv-zabrze-i1517606963.html ?

 

Edit:

Najważniejszą informacją będzie, czy ocz 500w wytrzyma i nie będzie się przemęczał przy powyższym sprzęcie.

Jeśli będzie on ok, to dalej będę myślał.

Edytowane przez szymko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prawdopodobnie go wezmę.

To, że jest lepszy, to logiczne...

A powiedzcie mi, jak mony musiałby być modularny OCZ, by uciągnąć q6600@1,5V + hd6850/70/gtx460 1gb (i inne duperele)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...