Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, czy System Power 8 500w ujdzie do R5 2600+ RX570? Akurat tylko to mam u siebie chociaż zasilacz prawie całe życie przeleżał nieużywany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ujdzie, ten zasilacz to nic specjalnego, ale spokojnie sobie poradzi, bo cały ten komp weźmie max z 250W.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.05.2021 o 22:48, D3Fcon napisał:

Nie wiem co tam będzie siedzieć. Ciągle poluję na foundersy i będzie to co uda się upolować. Wolę kupić droższego 3080ti niż 3060 od scalpera w tej samej cenie. Może się też okazać że nie będzie tam gpu w ogóle przez najbliższe lata ^^

Więc na zasilacz nie żałuj - min 850W Corsaira lub Seasonica. Wczoraj prawie bym uwalił swoja 3090 Fe na Supremo 750W. Nie chciało mi się przekładać zasilacza... Na szczęście padł on. Z SS1000 GX jest bezpiecznie. 

Są na amazonie teraz GX 1000 za 806 zł. 

Albo celuj w 850W w granicach 600 pln. 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, zozolek napisał:

Więc na zasilacz nie żałuj - min 850W Corsaira lub Seasonica. Wczoraj prawie bym uwalił swoja 3090 Fe na Supremo 750W. Nie chciało mi się przekładać zasilacza... Na szczęście padł on. Z SS1000 GX jest bezpiecznie. 

Są na amazonie teraz GX 1000 za 806 zł. 

Albo celuj w 850W w granicach 600 pln. 

To chyba dobrze, że zasilacz padł nie zabierając nic ze sobą, czyż nie? To świadczy o dobrej jakości zabezpieczeniach :p 

I padł bo, zaskoczę Cię, nie ma elektroniki, która nie pada - po prostu. Generalnie te zasilacze awaryjne nie są, wystarczy wiedzieć ile tego w sklepach schodzi. Polecanie zasilacza z uwagi na markę jest słabe. Osobiście posiadam go w platformie testowej i z 3080 działa aż miło :) Także że STRIXem na 450W, czyli wersji, która ma pobór wyższy niż 3090 FE. 

Przy budżecie 600 zł to oczywiste, że warto zainteresować się RM850x (lepszy od Focus GX), ale Supremo w swoim budżecie jest bardzo dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Qxi napisał:

To chyba dobrze, że zasilacz padł nie zabierając nic ze sobą, czyż nie? To świadczy o dobrej jakości zabezpieczeniach ?

I padł bo, zaskoczę Cię, nie ma elektroniki, która nie pada - po prostu. Generalnie te zasilacze awaryjne nie są, wystarczy wiedzieć ile tego w sklepach schodzi. Polecanie zasilacza z uwagi na markę jest słabe. Osobiście posiadam go w platformie testowej i z 3080 działa aż miło :) Także że STRIXem na 450W, czyli wersji, która ma pobór wyższy niż 3090 FE. 

Przy budżecie 600 zł to oczywiste, że warto zainteresować się RM850x (lepszy od Focus GX), ale Supremo w swoim budżecie jest bardzo dobrym wyborem.

Zazwyczaj padaja mi te gorsze marki... raz chieftec wciągnąl płyte głowna. 

Z Corsairami i SS poki co bezawaryjnie.

Kable w supremo z waty, końcówki nietypowe - ciężko to wymienić. Ale to mój bład - włożyłem w malucha silnik od mercedesa ?. Aczkolwiek pod ss 550W 3080 dzialała spokojnie po UV. 

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, zozolek napisał:

Zazwyczaj padaja mi te gorsze marki... raz chieftec wciągnąl płyte głowna. 

Z Corsairami i SS poki co bezawaryjnie.

Kable w supremo z waty, końcówki nietypowe - ciężko to wymienić. Ale to mój bład - włożyłem w malucha silnik od mercedesa ?. Aczkolwiek pod ss 550W 3080 dzialała spokojnie po UV. 

kable z waty? To akurat bardzo duży plus że są łatwe do ułożenia. Nietypowe końcówki? Corsair albo Seasonic albo be quiet mają typowe? Każdy ma inne i najczęściej niekompatybilne między seriami (i bardzo dobrze, bo tak być powinno żeby ludzie bezmyślnie nie przekładali; jakbym mało serwisów zrobił po tym jak ktoś sobie dyski uwalił bo kable były jednak nie takie). Do RTX 3090 potrzebny jest zasilacz 850W i doskonale o tym wiesz. Ale chętnie zobaczę dowód że RTX 3090 działa Ci z obciążeniem CPU i GPU na zasilaczu 550W. Zdjęcia wszystkich tych zasiłek i samej karty pewnie nie tylko ja chętnie zobaczę :)

Edytowane przez Born
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zozolek napisał:

Zazwyczaj padaja mi te gorsze marki... raz chieftec wciągnąl płyte głowna. 

Z Corsairami i SS poki co bezawaryjnie.

Kable w supremo z waty, końcówki nietypowe - ciężko to wymienić. Ale to mój bład - włożyłem w malucha silnik od mercedesa ?. Aczkolwiek pod ss 550W 3080 dzialała spokojnie po UV. 

W zasadzie nie obchodzi mnie Twoje doświadczenie, bo fakty są takie, że KAŻDY zasilacz może paść, każdy. Czy to SS, Corsair, be quiet, Super Flower etc - szczegół tkwi w tym, że dobre zasilacze z reguły nie zabierają niczego ze sobą.

Kable w Supremo są lepsze niż w RMxie w kontekście układania, więc to zaleta. Końcówki, jak Born wyżej wspomniał każdy producent ma "swoje". A 550W to przy 3070 już nie wydala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamował ktoś seasonic ?

Ogólnie rma spoko,  tylko każą mi  wysłać sprzęt na mój koszt na .DE

wiec nie wiem czy nie lepiej u  PL sprzedawcy  na RMA się powołac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Z3Z3 napisał:

Reklamował ktoś seasonic ?

Ogólnie rma spoko,  tylko każą mi  wysłać sprzęt na mój koszt na .DE

wiec nie wiem czy nie lepiej u  PL sprzedawcy  na RMA się powołac.

 

Wg mnie lepiej do DE niz cackac sie z PL Januszami-sprzedawcami.... Chyba, ze kupowales w Proline - to co innego gdyz oni sa ogarnieci jesli chodzi o RMA Seasonicow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, amsztel napisał:

Wg mnie lepiej do DE niz cackac sie z PL Januszami-sprzedawcami.... Chyba, ze kupowales w Proline - to co innego gdyz oni sa ogarnieci jesli chodzi o RMA Seasonicow.

ogarnąłem przez  MORELE.  Przyjęli  bezproblemowo, kuriera i etykieta wygenerowali.;)

Edytowane przez Z3Z3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 8700k i 2080Super zasilany evga nex650g, myslal wczesniej o 3080ti ale nie pyklo wiec ma ta 2080, te 650 obecnie pewnie jest ok, ale myśli o zmianie na cos mocniejszego na pozniej, jakas 800 moze 850? tak do 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod coś klasy 3080 dobrze mieć minimum 750W - taniej Supremo Fm2 750W, drożej Seasonic Focus GX 750, BeQuiet Straight Power 11 750W czy Corsair RM750X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie to jak z tym  RM850x która wersja lepsza(2018vs2021)? Będę w przyszłości musiał kupić nowy zasilacz pod 11900/5900x + 3090 albo coś już z serii 4xxx. Warunkiem jest że zasilacz musi być biały, na chwilę obecną  wybór padł na RM850x kwestia czy nie będzie to za mało w przyszłości pod 4080/4090?

Edytowane przez fart hack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem regulacji napięć, sprawności czy tętnień to samo. Wersja 2021 jest jednak głośniejsza pod mocnym obciążeniem. Tak czy siak jeśli komp będzie brał stale 500-600-700W, to wentylator w zasilaczu i tak będzie znacznie cichszy od pozostałych wentylatorów, chyba że masz rozbudowane custom LC na CPU i GPU.

Nikt nie wie ile prądu będzie brało 4080 czy 4090, to wróżenie z fusów. Obecnie 750W to sensowne minimum do 3080, a do 3090 brałbym 850W. Chcesz mieć zapas i pewność, to bierz 1000Wi  z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam;

Rozglądam się za zasilaczem do mojego kompa, obecnie mam 6 letniego Anteca 650W TruePower Classic 750 Watt 80 Plus Gold który być może zaczyna mi siadać - w jednej grze regularnie zaczynam zaliczać natychmiastowy shutdown, wczoraj robiąc extreme test na Aida64 też mi się wyłączył. 

Szukam czegoś w miarę cichego bo ten mój Antec to najgłośniejszy element mojego zestawu, w OC się nie raczej nie bawię więc nie potrzebuję nadmiaru mocy, wydaje mi się że przedział dla mnie to 600-700W. Myślałem nad tym modelem bo jest u mnie w naprawdę dobrej promocji: Be Quiet System Power 9 700W CM 80+ Bronze Power.

SYSTEM POWER 9 CM | 700W silent essential Zasilacze from be quiet!

 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Im mniej tym lepiej - na te Corsairy RMX to mnie teraz nie stać bo u mnie chodzą za 120 fuciaków, a ten Be Quiet jest za 69. 

 

W grę wchodzą też:

EVGA 750GQ 80PLUS GOLD - EVGA 750 Watt GQ 80+ Gold Hybrid Modular ATX PSU/Power Supply LN68207 - 210-GQ-0750-V3 | SCAN UK

Gigabyte P750GM 750 Watt Fully Modular 80+ Gold PSU - Gigabyte P750GM 750 Watt Fully Modular 80+ Gold PSU/Power Supply LN112360 - GP-P750GM | SCAN UK

EVGA SuperNOVA G3 750 Watt Modular - EVGA SuperNOVA G3 750 Watt Modular Power Supply/PSU LN76046 - 220-g3-0750-X3 | SCAN UK

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bez przesady, z pewnością w tym przedziale cenowym też można kupić dobry zasilacz. 

Ten też mogę wziąć pod uwagę:

Zasilacz serii TX-M™ TX750M — 750 Wat PSU z certyfikatem 80 Plus® Gold (europejska wtyczka) (corsair.com)

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 5 lat to i tak pewnie wymienię zasilacz na kolejny więc 5 czy 10 nie robi mi w tym momencie różnicy.

Chodzi mi o dobry zasilacz tu i teraz, w miarę cichy i w sensownej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX750 - horrendalnie wysokie tętnienia.
SP9 - chiński kondensator od elite jako główny, gdzie w jego cenie można nawet dostać zasilacz na nipponach.
P750GM - bomba.
EVGA 750GQ - jeszcze wyższe niż TX tętnienia wychodzące poza normę ATX.

Najlepiej z podanych wypada EVGA SuperNova G3. Aczkolwiek ona z kolei może być głośnawa, szczególnie w idle'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

A Focus gold 650 po ile u Ciebie lata?

Drogo lata kolego drogo...

Ok, widzę że w temacie nie jestem i mogę tak sobie linkować do jutra - co byście polecali w jak najmniejszej cenie ? Minimalnie 650W, optymalnie 700-750.

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podajesz zdecydowanie EVGA G3 - bardzo dobry zasilacz, jedyny problem to nie najlepsza kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zawisztheblack napisał:

Z tego co podajesz zdecydowanie EVGA G3 - bardzo dobry zasilacz, jedyny problem to nie najlepsza kultura pracy.

Kultura pracy jest dla mnie bardzo ważna. 

Może coś z tej listy którą wkleję ?

 

1

2

Zrzut-ekranu-2021-07-08-094622

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę co ma zasilać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU: AMD Ryzen 5 3600

CPU FAN: Scythe Mugen 5 Rev B

MOBO: Gigabyte Aorus B550M Pro

RAM: 16GB Corsair Vengeance 3200 (2x8 GB) OC 3600

GPU: Powercolor Red Devil Radeon 6700XT 12GB (Silent Mode undervolted @1120)

SDD: ADATA SU800 512GB - SAMSUNG 860 EVO 500GB - WD BLUE SN550 NVMe 500GB

HDD: WD BLACK CAVIAR 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież masz Corsair RM750X w dobrej cenie :E. Bierz go i z głowy.

Edit: widzę, że refurbished. W takim razie Fractal Ion będzie ok.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...