Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj finalnie stanęło na RMx Shift 1200W, bardzo fajny układ kabli że wychodzą od boku, można je bardzo łatwo podłączać bez głębszego grzebania porównując do MSI A850G. Miałem przez tydzień wersję 1000W, ale Corsair jest lepszym biznesem bo ma niecały rok i od kumpla za 750zł :-P podobno też jeden z cichszych zasilaczy. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCPC Energia 1200w 80 plus Platinum - dobre to cokolwiek? :) Nie wybuchnie?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzany bardzo ten Psu jak widzę platyne za 1200w poniżej 500zł na allegro to coś tam pewnie jest nie tak:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalperzy w akcji. Jakiś sklep wyprzedawał po 200zl, kupili ile się da i odsprzedają. Powiedzmy, że to nie jest normalna sytuacja w tym przypadku. Mamy ostra nadpodaż na rynku od niejednego skalpera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak był za 200zł ze sklepu to dalej nie wróży nic dobrego, kompletny no-name nic nie znalazłem, chociaż zdjęcia co tam w środku, na redditach coś tam gdzie ale o poprzedniku goldzie że to tak naprawdę były 80-plus, a tak to nic:)

Nawet nie wiadomo kto to dal nich robi więc ryzyko jest. Za 200zł możnaby ryzykować jeśli wiesz co robisz i w jakiś sposób zweryfikujesz bebechy:) albo kupując z możliwością zwrotu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wrobel_krk napisał:

No jak był za 200zł ze sklepu to dalej nie wróży nic dobrego, kompletny no-name nic nie znalazłem, chociaż zdjęcia co tam w środku, na redditach coś tam gdzie ale o poprzedniku goldzie że to tak naprawdę były 80-plus, a tak to nic:)

Ja tylko tyle znalazłem, dla tego pytam. Tamten temat z fejkiem tez widzialem, ale nie wiem na jakiej podstawie to stwierdzili? Raczej wyglądało to jak problem w stylu Corsair VS - zerowa stabilność w wielu przypadkach. Uszkodzony PSU zdarza się mimo wszystko ;-) Ja niestety nie mam go za 200zł tylko za 260. Może nawet komuś z forum dałem się oskalpować, ale za te siano i tak nic nie kupię z sensownym zestawem kabli ;)  

W sumie mogę porównać też pobór watów PC z moim SF750 w platynie. Czy wyjdzie podobnie? Ale to i tak nic nadzwyczajnego raczej mi nie powie.

https://www.clearesult.com/80plus/manufacturers/115V-Internal?page=3 

producent - OCPC

image.thumb.png.9ebd0d90494e44c51743bf3857f44f53.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dopytać bo mam Rmx Shifta kupionego na firmę w x komie, gwarancja producenta jest na 120 miesięcy, i to że na fakturze zakup jest na firmę ma jakieś znaczenie odnośnie gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was spotkał się z zasilaczami OCPC? Na papierze wyglądają dosyć dobrze, cena też niezła. Nie jestem w stanie za dużo informacji poszukać o jakości tego sprzętu. 

https://www.ceneo.pl/154039365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma go nawet na czarnych listach bo nikt go nie zna, dla mnie podejrzany bardzo ale zawsze mogę się mylić - to wielka niewiadoma

@Minciu Chyba kupił za 260zł ale pewnie nie oglądał co tam siedzi na PCB:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Nie ma go nawet na czarnych listach bo nikt go nie zna, dla mnie podejrzany bardzo ale zawsze mogę się mylić - to wielka niewiadoma

@Minciu Chyba kupił za 260zł ale pewnie nie oglądał co tam siedzi na PCB:)

Nie oglądałem :D 

Działą. Ma kabelek PCIE nowy 12pin - jest gitara :D 

Edytowane przez Minciu
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Nie ma go nawet na czarnych listach bo nikt go nie zna, dla mnie podejrzany bardzo ale zawsze mogę się mylić - to wielka niewiadoma

@Minciu Chyba kupił za 260zł ale pewnie nie oglądał co tam siedzi na PCB:)

Ja bardziej patrzę na rynek wtórny a idzie wyrwać za 350 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. ale chyba nie do tego kompa w sygnaturce? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, T0TEK napisał:

Ja bardziej patrzę na rynek wtórny a idzie wyrwać za 350 zeta

https://www.pepper.pl/promocje/zasilacz-ocpc-1200w-platyna-843837

Jak już to nówka, ale nie daj się oskamować na  maksa :P Za 400-500zl da rade spokojnie kupić Corsaira. Za blisko pewniaka jak dla mnie :D

W dniu 29.06.2024 o 11:04, ShaDow_Pro napisał:

Chciałem się dopytać bo mam Rmx Shifta kupionego na firmę w x komie, gwarancja producenta jest na 120 miesięcy, i to że na fakturze zakup jest na firmę ma jakieś znaczenie odnośnie gwarancji? 

Gwarancja producenta tylko z papierem na pierwszego wlasciciela. Raczej podejście jest wymijające. Na firmę tak jakby nie masz gwarancji raczej.. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu Bo kumpel kupił go jesienią zeszłego roku na firmę i zastanawiam się w razie czego jak to wygląda. Czy obowiązuje jakiś krótszy okres czy coś, bo nie mam z tym doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, amsztel napisał:

No.. ale chyba nie do tego kompa w sygnaturce? :E 

To miałoby ciągnąć 4090 w przyszłości, a obecny zasilacz ma 16 lat, więc tak się rozglądam. Lubię ryzyko :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ShaDow_Pro napisał:

@Minciu Bo kumpel kupił go jesienią zeszłego roku na firmę i zastanawiam się w razie czego jak to wygląda. Czy obowiązuje jakiś krótszy okres czy coś, bo nie mam z tym doświadczenia.

Osoba na FV będzie musiała reklamować. Nie Ty. 

I moze być problem. Musiałbyś czytać zasady gwarancji, czy nie ma wykluczeń firm. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym akurat problemu nie będzie, ale chodziło mi o długość, i tak dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na różnych stronkach testy zasilaczy wpadłem na jedną fajną do tego robi materiały na YouTube i wpadłem przed przypadek na ciekawe info o tej normie ATX 3.0

 

Jeśli zasilacz ma moc 450w + jednak nie ma w zestawie kabla 12VHPWR to i tak slmoze spełniać normę ATX 3.0 gdy chwilowo dostarczy 150% mocy znamionowej a gdy już ten kabel ma to wtedy musi już te 200% chwilowego prądu dostarczyć. 

Cała ta norma to widzę takie wyciąganie kasy jak i te certyfikaty Titanium, ba już nawet Platinum jakieś wielkiej różnicy nie robi względem solidnych konstrukcji z certyfikatem gold (patrz konstrukcje Super Flower dla przykładu).

 

Teraz tak dla porównania Seasonic PX-1600 bez ATX 3.0 jest bo dołączają kable VHPWR w zestawie i kosztuje prawie 1400 zł a już w wersji z ATX 3.0 trochę ponad 1700 zł. Nie wiem czy Seasonic coś zmieniał w konstrukcji w wersji ATX 3.0 względem bez. Jednak jakoś wątpię by te dwa modele coś różniło, aż z ciekawości będę szukał gdzieś konkretnej recenzji modelu bez ATX 3.0 bo nie zdziwi mnie jak obie wersje dostarczą chwilowo te 200% mocy znamionowej i w środku będą takiej samej konstrukcji.

 

Pewnie znajdzie się jeszcze więcej takich zasilaczy ja to znalazłem przez przypadek a jak by poszukał to sporo by się tego znalazło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Seasonic vertex px1000w atx 3.0 to dobry wybór na dzień dzisiejszy ?

Muszę zastąpić axi 860i bo już się kończy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@m@rcinpl Jak najbardziej. To swietny i bardzo cichy PSU. Pamietaj, zeby nie dac sobie wcisnac wersji ze starszym konektorem. Najnowsza revizja vertexow posiada juz 12V-2x6 konektor.

https://seasonic.com/vertex-px/

Edytowane przez amsztel
uzupelnienie informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wyglada na starsza revizje 3.0 (a nie 3.1). W nowej zamiast napisu "12VHPWR" jest "PCIe gen 5". Wejdz na strone, ktora podlinkowalem powyzej i mozesz porownac.

Najlepiej zadzwonic do proline i sie po prostu zapytac ;) 

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pierwsza wersja be quiet dark rock 13 1000w do wyrzucenia bo to był pierwszy zasilacz z tą wtyczką a Nowego nie widziałem.Chyba że wyszedł nowy model z poprawioną wtyczką i kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coz... producenci jedynie stosowali sie do obowiazujacego standardu. Przeciez nie jest tak, ze moga sobie pakowac do PSU co im sie podoba ;) Stary konektor okazal sie jednak problematyczny wiec go poprawili. Gniazda sa ze soba zgodne. Mozna smialo uzywac okablowania z wtyczkami 12V-2x6 w miejsce posiadanych +12VHPWR.

Edytowane przez amsztel
literowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...