Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz ok. Nie ma zauważalnych wad w tej cenie i nic lepszego nie znajdziesz w tym pułapie cenowym. Rozważ też wersję 700W, ciut sprawniejsza, ciut lepiej radzi sobie z regulacją napięć, ciut cichsza i bardziej przyszłościowa (dostajesz dodatkową linię PCI-E), jeżeli planujesz rozbudowę. Miałem wersję SPC 600W, którą kupiłem w promocji, a i tak wymieniłem na 750W. Krótkowzroczność kosztuje.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_silentiumpc_vero_l3_600_w_i_700_w_z_dc_dc_i_80_plus_bronze-11912.html

W teście można zauważyć odchyłki na linii +3.3V na tle pozostałych PSU, ale i tak są w normie standardu ATX, który dopuszcza +-5%. Linia ta odpowiada za zasilane chipsetu płyty głównej, układów logiczych i ramu.

 

Edytowane przez Dżony Bi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, najlepsza jest seria AX oraz AX1600i jako flagowa jednostka. Pozostałe zasilacze w serii AXi są już starsze.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy które HXy, bo ta seria jest ciągnięta przez Corsair od kilkunastu lat :P. Obecnie najnowsze są HXy z szara naklejką z boku, spoko są tez HXi z niebieską naklejką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HXi to starsza wersja HX. Różnice są marginalne - HXi ma możliwość podpięcia zasilacza pod wewnętrzne USB i monitorowania jego parametrów pracy jak temperatura, obroty wentylatora, napięcia na poszczególnych liniach, ich obciążenie, sprawność etc. - taki bajer, na który spojrzysz 2 razy i o nim zapomnisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, HX z szarą naklejką jest nowsze od HXi z niebieską naklejką.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby mi się mała pomoc.

Zasilacz 850W kwota max 700 złotych ale oczywiście mniej lepiej. Seasonic który dla mnie jest guru zasilaczy już ciężko w tej kwocie znaleźć.

Te zasilacze wytypowałem szukając nowych w sklepach, który byście polecili, priorytet 6x PCI-E (chyba wszystkie mają), cichy, dobry elektrycznie :)

moje typowania:

Seasonic Focus GX 850W - 700 zł górna granica

Corsair TX850M - 580 zł - tańszy ale o nim niewiele wiem czy jest dużo gorszy od chwalonego 850x?

Fractal Design Ion 860W 80 Plus Platinum - 700 zł górna granica ale Platyna, fajnie

Corsair RM850X - prawie górna granica, biały - trudno ale wszyscy go chwalą

ANTEC HCG 850W - 560 zł, tani=fajny ale ponoć głośny

coś jeszcze warto rozważyć, na Allegro jest sporo dobrych zasilaczy od 1 czy 2 sprzedających ale muszę pytać o gwarancje bo z ogłoszeń to nie wynika, z góry dziękuję za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minciu napisał:

Biały 666 to mój XD :P 

:D będę rozważał + za kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w podobnej kasie jest RMX, Focus GX i Fractal, to brałbym RMXa jako najbardziej sprawdzoną i najcichszą jednostkę. Później Fractala, a potem Seasonica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Mck4321 napisał:

:D będę rozważał + za kable

Tak myślałem, bo białego kupić dzisiaj po prostu się nie da ;D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w morelach nowy za 663 ale ze zwykłym okablowaniem, w Twojej wersji przeraża tylko potencjalny bałagan z tymi luźnymi przewodami, które latają po obudowie. Producent dawał grzebienie na przewody czy we własnym zakresie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo no to okazja na nówkę ;) 

Producent dawał grzebienie, ja z zasilaczem je wysyłam. Zamówiłem sobie z aliexpress jeszcze worek tego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mck4321 napisał:

Przydałaby mi się mała pomoc.

Zasilacz 850W kwota max 700 złotych ale oczywiście mniej lepiej. Seasonic który dla mnie jest guru zasilaczy już ciężko w tej kwocie znaleźć.

Te zasilacze wytypowałem szukając nowych w sklepach, który byście polecili, priorytet 6x PCI-E (chyba wszystkie mają), cichy, dobry elektrycznie :)

moje typowania:

Seasonic Focus GX 850W - 700 zł górna granica

Corsair TX850M - 580 zł - tańszy ale o nim niewiele wiem czy jest dużo gorszy od chwalonego 850x?

Fractal Design Ion 860W 80 Plus Platinum - 700 zł górna granica ale Platyna, fajnie

Corsair RM850X - prawie górna granica, biały - trudno ale wszyscy go chwalą

ANTEC HCG 850W - 560 zł, tani=fajny ale ponoć głośny

coś jeszcze warto rozważyć, na Allegro jest sporo dobrych zasilaczy od 1 czy 2 sprzedających ale muszę pytać o gwarancje bo z ogłoszeń to nie wynika, z góry dziękuję za podpowiedzi

RMx > Fractal > ANTEC = GX > TX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mck4321 napisał:

Przydałaby mi się mała pomoc.

Zasilacz 850W kwota max 700 złotych ale oczywiście mniej lepiej. Seasonic który dla mnie jest guru zasilaczy już ciężko w tej kwocie znaleźć.

Te zasilacze wytypowałem szukając nowych w sklepach, który byście polecili, priorytet 6x PCI-E (chyba wszystkie mają), cichy, dobry elektrycznie :)

moje typowania:

Seasonic Focus GX 850W - 700 zł górna granica

Corsair TX850M - 580 zł - tańszy ale o nim niewiele wiem czy jest dużo gorszy od chwalonego 850x?

Fractal Design Ion 860W 80 Plus Platinum - 700 zł górna granica ale Platyna, fajnie

Corsair RM850X - prawie górna granica, biały - trudno ale wszyscy go chwalą

ANTEC HCG 850W - 560 zł, tani=fajny ale ponoć głośny

coś jeszcze warto rozważyć, na Allegro jest sporo dobrych zasilaczy od 1 czy 2 sprzedających ale muszę pytać o gwarancje bo z ogłoszeń to nie wynika, z góry dziękuję za podpowiedzi

Moze najpierw napisz co dokladnie bedziesz zasilal jesli chodzi o komponenty. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Minciu napisał:

Kupione dzięki. A zasilacz przede wszystkim do 3080 suprim, narazie 8700k ale z czasem pewnie zmienię na bardziej prądożerny CPU. 850W jest oczywiście na zapas ale co tam to nie 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, idzie w ogóle dostac Corsaira 1200w?? Które sklepy warto obserwowac aby ustrzelić taką sztukę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili ciezko o jakakolwiek dobra jednostke powyzej 1000W. Musisz polowac :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem zasilaczy jest tragedia i nic nie zapowiada, żeby szybko się to zmieniło. Musisz na bieżąco monitorować większe sklepy, nie ma innej rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zawisztheblack napisał:

Pod względem zasilaczy jest tragedia i nic nie zapowiada, żeby szybko się to zmieniło. Musisz na bieżąco monitorować większe sklepy, nie ma innej rady.

Czyli dropy pewnie taki same jak z kartami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ZetMcKey94 napisał:

Czyli dropy pewnie taki same jak z kartami

Mam wrażenie, że karty mimo wszystko prościej dostać niż dobre i mocne zasilacze :P.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dramat nawet na alle.. aż korci żeby wystawić 2x DPP 11 1200W :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki status zasilacza z ME to średnia dostępność :D Niby jest, ale może to być kilkaset km dalej.

 W morele najwyżej 850W, Ale już na zamówienie za 10 dni w cenie 800pln ;) 

Szykujcie się na pogrom w cenach i dostępności.

śmietniki po kilka stówek z dużą nalepką ratują jeszcze sytuacje, bo biorą je po taniości w koparki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sensowna opcja jest jeszcze tutaj: https://www.proshop.pl/Zasilacz-do-komputera/Corsair-RM1000x-Zasilacz-do-komputera-1000-Watt-135-mm-80-Plus-80-Gold/2517548

Ale ze 3tygodnie oczekiwania.

 

Sam kupiłem Corsair SF750. Dostępny był w proszopie w pażdzierniku w preorderze na grudzień. W grudniu w preorderze na styczeń. A tak to nic, zero w innych sklepach. I to chyba już tak od ponad pół roku lipa z nimi. Ten model nikt nie brał do koparek a zwyczajnie go nie ma. Te większe jak polecą w koparki to też nic nie będzie.

Teraz, ODIN85 napisał:

Ten 1000w  co zamówiłem wisiał w Me kilka dni a w Morelach jak rzucili 18 hx1200i za 1300 to w godzinę zeszły.

Bo nikt nie pomyślał sprawdzić w ME dostępność tego tysiąca ;) Dwa lata temu było niemal identycznie. Zasilacze z dnia na dzień poszły w górę a w magazynach echo zostało. Celerony poszły w górę. Później Pentiumy zaczeło wymiatać. Pamęci wszelkiej maści poszły w górę ( te najtańsze ). Płyty główne jak miały tylko 5-6 PCIE to poznikały. 

Niestety ale łopata do kopalni to za mało. Dobrze ubrać jeszcze jakieś rękawiczki, kask i resztę stroju :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...