Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie widziałem. Zależy mi na kulturze pracy, żywotności i tzw. "perspektywie" na przyszłość. Więc będzie RMx.

Dziękuję CI bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Supremo ma 5lat gwary ale za to D2D w razie wu to zostaniesz bez zasilacza na 2-3dni a nie na 2tyg+ :E to taki mały plusik za to brak pasywki to duży -

Masz jeszcze Corsair RMi dopłacasz tam za corsair link i wentylator na FDB jak chcesz ? 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chcesz cichy lub bardzo cichy zasilacz to najlepiej Corsair RMX, czyli RM650X - swoje kosztuje, ale to konstrukcja o bardzo dobrej kulturze pracy i fajnym trybie pólpasywnym, a do tego 10 latach gwarancji. Ewentualnie BeQuiet Straight Power 11, ale ma tylko 5 lat gwarancji, nie ma tez trybu półpaswynego ,ale jego wentylator leci tak wolno, że i tak go nie usłyszysz. Trochę gorzej pod względem kultury pracy Supremo FM2 (5 lat gwarancji, brak trybu półpsywnego) czy Seasonic Focus GX (10 lat gwarancji, am tryb półpasywny).

Pod względem mocy do zestawu z RTX 3070 najlepiej brać 650W, do zestawu z RTX 3080 przynajmniej 750W.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, zepter00 napisał:

Na dobrą sprawę najlepszymi zasilaczami z tych tutaj prezentowanych są FM2 oraz Focus GX. Bo tak: 
- Seasonic Core ma wysokie tętnienia na 12V linii, gwarancja 7 lat ale na kiepskich warunkach 
- RM to stare konstrukcje których się już nie rekomenduje, jak już to RMx, te są cholernie ciche i niezawodne (choć droższe)
- CX650F to świecąca zabawka na Bronzie, nic czym powinieneś sobie zawracać gitarę. 
- Zwykły CX znów dość leciwa konstrukcja. 
- TX OK ale sztywne i twarde okablowanie a do tego także stosunkowo wysokie tętnienia. 

Podsumowując imo GX lub FM2 albo dopłata do półpasywnego RMx'a z 10 letnią gwarancją i perfekcyjną kulturą pracy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Linkowane RM to akurat nowe RM wydane bodaj w 2019 r., a nie stare z żółtą nalepką, ale i tak jest to średnia konstrukcja (średnie elektrolity), nieopłacalna w tej kasie. Poza tym zgadzam się z wszystkim powyżej.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym zasięgnąć rady specow, a mianowicie którego Chiefteca byście mi polecali do tego ''słabego konfiga w sygnaturce poniżej''... oczywiście tylko i wyłącznie 500 W bo to ma tez działać jak załóżmy soc zmienię płytę i proca na wydajniejsza ;)... a Chieftec dlatego bo niedrogi. np. model iArena 500W ostatnio widziałem za 160zł. Wolę wcześniej zapytać, bo się na tym nie znam , więc proszę o miłe odpowiedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Chiefteca, bo ta marka to cień sprzed lat i obecnie nie ma nic sensownego do zaoferowania. Do takiego sprzętu z sygnaturki dorzuć te 45 zł do wspomnianych 160 zł i kup sobie Vero L3 500W, będziesz miał spokój na kilka ładnych lat. Chieftec iArena GPS-500S8 nie ma startu do Vero L3, bo mówimy tutaj o podrabianym "certyfikacie" sprawności, który ma Chifetec vs oficjalny 80+ Bronze. Do tego regulacja grupowa vs regulacja DC-DC oraz 2 vs 3 lata gwarancji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś słyszał o jakości zasilaczy MSI MPG A-GF? Widzę kilka testów wersji 850W, w tym jedna na ITHW, i są pozytywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowy, przyzwoity zasilacz... nie jest lepszy od tego, który masz obecnie - jeśli liczysz na cichszą pracę wentylatora, to nic lepszego od rmx nie znajdziesz (w msi siedzi hong hua, więc będzie lekko terkotał przy niskich obrotach)

już lepiej zrób porządny fan swap w obecnym zasilaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bartosz302 napisał:

standardowy, przyzwoity zasilacz... nie jest lepszy od tego, który masz obecnie - jeśli liczysz na cichszą pracę wentylatora, to nic lepszego od rmx nie znajdziesz (w msi siedzi hong hua, więc będzie lekko terkotał przy niskich obrotach)

już lepiej zrób porządny fan swap w obecnym zasilaczu

Wiesz co, ten mój obecny nie ma już gwary, a do tego nie ma w pełni modularnego okablowania, co akurat mi zaczęło przeszkadzać po zmianie obudowy. Wziąłem tą najnowszą rewizję RMx 750W. Zobaczę, co to będzie robić. Sygnaturę musiałbym w końcu zmienić, bo sporo się pozmieniał.

Ale za info odnośnie MSI wielkie dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O tym konkretnie zasilaczu mało kto pewnie Ci coś powie, bo nie ma jego żadnej sensownej recenzji. Producentem OEM tego zasilacza jest jednak Enhance Electronics i po przyjrzeniu się PCB widać, że zastosowana platforma to to samo co w przypadku zasilacza SilverStone Strider Platinum ST1200-PT - nawet obudowa i rozmieszczenie złącz jest takie samo. Nie wiem czy w przypadku tego Zalmana zostało coś poprawione czy nie, ale ten Strider był strasznie głośny, bo wentylator momentalnie rozpędzał się do prawie 2000 RPM. Jakość wykonania jest spoko, regulacja napięć tez, chociaż w tym segmencie tyłka nie urywa. Problemem w przypadku tego SilverStone były wysokie tętnienia, które przy sporym obciążeniu wykraczały poza normę ATX na linii 3.3V. Na pozostałych liniach, czyli 5V i 12V też były wysokie, zwłaszcza jak na ten segment cenowy. Generalnie nie był to zbyt dobry zasilacz i jeśli ten Zalman używa identycznej platformy bez dodatkowych modyfikacji, to nie jest to dobra opcja.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zawisztheblack napisał:

O tym konkretnie zasilaczu mało kto pewnie Ci coś powie, bo nie ma jego żadnej sensownej recenzji. Producentem OEM tego zasilacza jest jednak Enhance Electronics i po przyjrzeniu się PCB widać, że zastosowana platforma to to samo co w przypadku zasilacza SilverStone Strider Platinum ST1200-PT - nawet obudowa i rozmieszczenie złącz jest takie samo. Nie wiem czy w przypadku tego Zalmana zostało coś poprawione czy nie, ale ten Strider był strasznie głośny, bo wentylator momentalnie rozpędzał się do prawie 2000 RPM. Jakość wykonania jest spoko, regulacja napięć tez, chociaż w tym segmencie tyłka nie urywa. Problemem w przypadku tego SilverStone były wysokie tętnienia, które przy sporym obciążeniu wykraczały poza normę ATX na linii 3.3V. Na pozostałych liniach, czyli 5V i 12V też były wysokie, zwłaszcza jak na ten segment cenowy. Generalnie nie był to zbyt dobry zasilacz i jeśli ten Zalman używa identycznej platformy bez dodatkowych modyfikacji, to nie jest to dobra opcja.

niestety kupilem w pospiechu zanim odpisales majac nadzieje ze dotrze nastepnego dnia.

Jak bedzie faktycznie taki glosny jak ten silverstone w testach to najwyzej zwroce:x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem było nie było  myślę że na teraźniejsze czasy to dobra promka  https://www.amazon.de/-/pl/gp/product/B077J9G9CH/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

,tylko ciekawe czy to ta poprawiona wersja co nie zmienia faktu że która by nie była cena jest w miarę ok 515pln

Edit :-)

na dziś dzień w xkomie  też fajne promocje na zasiłki  jak na te czasy

Edytowane przez unadarek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się pochwale nowym nabytkiem; Silverstone ST45SF. Praktycznie nowy, 100% sprawny, pełny komplecik. Myślę że jest wart tych 20zł, które za niego dałem. I boże jakie urocze są te SFX'y XD
HpuMCnJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potrzebuję modularnego zasilacza do komputera z 6700k i docelowo 3060ti/3070/3080. Myślałem nad corsairem ale nie ogarniam ich oznaczeń. Czy hx750 będzie dobrym wyborem czy szukać czegoś innego? Może tańszego? Może RM650x?

Edytowane przez D3Fcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może tam siedzieć RTX 3080, to bierz przynajmniej 750W. Corsair RM750X (nie myl ze zwykłym RM750) będzie najsensowniejszym wyborem. HX jest trochę lepszy, ale różnice są małe i w zasadzie nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu, a dopłata jest spora, więc nie ma sensu dokładać. W te kasie RM750X to najsensowniejszy wybór. Ewentualna konkurencja to Seasonic Focus GX-750, ale jest głośniejszy, lub BeQuiet Straight Power 11 750W, ale nie ma trybu półpasywnego, a do tego ma o połowę krótszą gwarancję względem Corsair i Sesonica (10 lat vs 5 lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam będzie siedzieć. Ciągle poluję na foundersy i będzie to co uda się upolować. Wolę kupić droższego 3080ti niż 3060 od scalpera w tej samej cenie. Może się też okazać że nie będzie tam gpu w ogóle przez najbliższe lata ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś założenia musisz przyjąć. Jeśli celujesz nawet w 3080 Ti, to brałbym jednak 850W, żeby mieć święty spokój. Na RM850X masz 10 lat gwarancji producenta, więc zasilacz może spokojnie czekać na docelową kartę. Ewentualnie kup sobie teraz Vero L3 500W, a jak wpadnie docelowa karta i będzie wiadomo jakiej mocy potrzebujesz, to kup docelowy zasilacz, a Vero L3 sprzedaj po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn mam obecnie HX520W ale potrzebuję złożyć drugiego kompa. Obecnie będzie to koparka (chia - hdd) ale docelowo w przyszłości zasilacz pójdzie do głównego kompa a HX520W do koparki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup kartę, potem martw się o zasilacz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Potrzebuję kupić zasilacz tak czy tak. Nie chcę brać klamota by potem zmienić na coś innego. Chce od razu kupić coś na przyszłość bez względu na to czy kupię kartę czy nie. Krypto w końcu pierdyknie i kart będzie pod dostatkiem :) RM850x  ten nowy na amazonie jest za 630zł. Chyba go łyknę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...