Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam, ale chyba 1350. Pamiętam od tej strony, że taniej niż o 50PLN go nigdy widziałem, więc to by się zgadzało, bo raczej taniej niż za 1300 go nigdzie nie sprzedawali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ostatnio te ceny nieźle pospadały. Odnoszę wrażenie, że jeszcze miesiąc temu 1300 PLN można było uznać za cenę okazyjną. Jednak jakoś nie monitoruję ich cen, a swojego mam od niemal premiery. W tych dniach jedyną dostępną opcją inną niż bezpośrednio Corsair było chyba tylko Proline i sprzedawało go za 1500-600 PLN ? To są takie dziady... z Dark Powerem 13 1000W na start też były takie kwoty, dobre dwie-trzy stówy ponad cenę sugerowaną. W sumie ciekawe, jak z Vertexem było, bo nie obserwowałem. A ogółem kolejny raz Ci radzę, tutaj nie ma się co wahać, a do tego imo stówa, nawet dwie w tą czy drugą przy takich kwotach nie powinna przesłaniać Ci istotnych różnic pomiędzy zasilaczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem shifta 1200 z Morele za 1231,39

Mam na sprzedaz MSI MPG A1000G. Jak ktos zaintresowany priv.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wybrać do I3 10105F i GTX 1660 Super? Budżet jakieś 250 -280 złotych.Oczywiście bez szaleństw. 450 -550W wystarczy. Mocniejszego zasilacza nie potrzebuję. Po wstępnym rozeznaniu mam do wyboru XPG Pylon, BeQuiet! System Power 10, Thermaltake Smart BM2, CoolerMaster MWE V2 white. Zasilaczom SPC raczej nie ufam, więc odpadają. Im cichszy wentylator w zasilaczu, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może sie wypowiedzieć cos na temat Thermaltake Toughpower SFX 650  ?

Tak SFX bo docelowo do LianLi H2O . Kupiłbym SF750 i sie nie pytał ale przy tej cenie gdzie normalnie za to jest zwykły shift ATX (argh ...)  .... to mnie aż korci ten Thermaltake (132 euro vs ponad 170).

Miałem RMx-a który był rewelacyjny. Z Ryzenem 3600 i RX470 to mi się nawet wiatrak nie załączał .. Ten Thermaltake ma niby tez niby tryb pasywny ale jak on działa tak jak w Focusie SFX którego kiedyś miałem  to ja podziękuję (co jakiś czas wył w niebogłosy i się wyłączał i tak w kółko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskoczył Seasonic Vertex GX-1200 za 1279 w Proline ( GX-1000 za 1099) jak ktoś jest zainteresowany. Zasilacz ma fajne miekkie kabelki w oplocie i w tej cenie to dobra alternatywa dla Korsarza Shift, bo tam same kable są dość tandetnie wykonane. Ja sie skusilem, Korsarz polecial na zwrot.

Edytowane przez Dżony Bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Delta GPS-850HBA A22

Co to za zasilacz? Niby Delta, 80Plus platinum ale dziwnie tanio, 69e, 1300W kosztuje 129.

Nie jest modularny ale to nie problem. Dziwi kompletny brak opinii / recenzji na ich temat.

Edytowane przez Czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Delta robi zasilacze serwerowe i OEM i to w dużych ilościach.

Raczej certyfikat platinium nie jest podrobiony ale on świadczy tylko o efektywności energetycznej - nie wiadomo jak inne parametry. W teorii powinno być dobrze ale nie ma testów.

Z jakiegoś powodu jest tani, może chcą się wbić na rynek - albo raczej nie ma najlepszych komponentów

Edytowane przez wrobel_krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udalo mi sie znalezc conieco o wersji 1300W, ktos twierdzi ze to Antec HCP 1300W / CoolerMaster V1300 Platinum czyli konstrukcje z 2010-2014 roku. 1300 jest w pelni modularna i opis wyjsc jest prawie identyczny jak w Antecu i CM tylko Antec ma wiecej gniazd.

O 850W wersji cisza.

Edytowane przez Czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm, ustawienie cewek tez identyczne jak w Antecu, w wersji 1000W:

17.JPG

Ogolnie nie wyglada to jakos tragicznie, same japonskie elektrolity.

Edytowane przez Czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850 w ma 2 linie zasilania 12v więc pewnie to też klon jakiegoś modelu z 2010-15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o MSI MPG A850G PCIE5 - warty uwagi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zwykły Corsair rm850 (bez "x") jest jak najbardziej okej?

Pytam bo mam EVGA g2 750w, ale przymierzam się do zakupu 3080-3080ti albo 6900/6950xt i pomimo, że mocy wystarczy to jednak wentylator w evga g2 się załącza czasami przy 3060ti i jest słyszalny dosyć mocno.

Pytam tylko o rm850 bo mam w drugim kompie i nie wiem czy nie przełożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim kto z was miał przyjemność testować zasilacze Thermaltake-ka ? szukam opinii na ten tema nigdy nie miałem tych zasilaczy wiec tu pytam 

Model to Thermaltake Toughpower GF3 1650W ATX3.0 Gen5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, maro112 napisał:

Czy zwykły Corsair rm850 (bez "x") jest jak najbardziej okej?

Pytam bo mam EVGA g2 750w, ale przymierzam się do zakupu 3080-3080ti albo 6900/6950xt i pomimo, że mocy wystarczy to jednak wentylator w evga g2 się załącza czasami przy 3060ti i jest słyszalny dosyć mocno.

Pytam tylko o rm850 bo mam w drugim kompie i nie wiem czy nie przełożyć.

RMy były OK, a ten G2 głośnawy, więc warto spróbować Corsaira.

57 minut temu, rafiki20 napisał:

Elo wszystkim kto z was miał przyjemność testować zasilacze Thermaltake-ka ? szukam opinii na ten tema nigdy nie miałem tych zasilaczy wiec tu pytam 

Model to Thermaltake Toughpower GF3 1650W ATX3.0 Gen5

Ja nie miałem i bym nie chciał po samych testach, a zwłaszcza ze względu na taką se kulturę pracy całej linii (krótka praca pasywna; agresywne krzywe obrotów; prawdopodobnie analogowy kontroler wentylatora). Jednak nie oczekiwałbym szczególnej ciszy przy dojeżdżaniu ogółem Goldów 1000+W, a w przypadku takich 1500+W, to wręcz zastanawiałbym się, czy będzie szło przy tym usiedzieć. Skoro interesujesz się aż 1650W, to zakładam, że potrzebujesz sporo tej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2023 o 12:58, maro112 napisał:

Czy zwykły Corsair rm850 (bez "x") jest jak najbardziej okej?

Pytam bo mam EVGA g2 750w, ale przymierzam się do zakupu 3080-3080ti albo 6900/6950xt i pomimo, że mocy wystarczy to jednak wentylator w evga g2 się załącza czasami przy 3060ti i jest słyszalny dosyć mocno.

Pytam tylko o rm850 bo mam w drugim kompie i nie wiem czy nie przełożyć.

Od wersji z "X" rozni sie kondensatorami: tajwanskie vs japonskie. RM to dobry zasilacz, G2 rowniez ;) - oba spokojnie uciagna karty, ktore wymieniles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jurand ze Spychowa napisał:

RMy były OK, a ten G2 głośnawy, więc warto spróbować Corsaira.

Ja nie miałem i bym nie chciał po samych testach, a zwłaszcza ze względu na taką se kulturę pracy całej linii (krótka praca pasywna; agresywne krzywe obrotów; prawdopodobnie analogowy kontroler wentylatora). Jednak nie oczekiwałbym szczególnej ciszy przy dojeżdżaniu ogółem Goldów 1000+W, a w przypadku takich 1500+W, to wręcz zastanawiałbym się, czy będzie szło przy tym usiedzieć. Skoro interesujesz się aż 1650W, to zakładam, że potrzebujesz sporo tej mocy.

Ogólnie to chce celować w 1600W no chyba ze 1200W to ogarnie bez spocenia się  w przyszłości wymiana grafy coś z pokroju rtx 4090 i wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafiki20 napisał:

Ogólnie to chce celować w 1600W no chyba ze 1200W to ogarnie bez spocenia się  w przyszłości wymiana grafy coś z pokroju rtx 4090 i wyżej

Do RTX 4090, 850 wat starczy bez OC oczywiście. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z oc takim delikatnym na AC bo wodować raczej nie będę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, rafiki20 napisał:

A z oc takim delikatnym na AC bo wodować raczej nie będę

No nie wiem bo twój procek I9 tez lubi papu prądu u mnie z R7 5800X3D dało by podkręcić RTX 4090 bo Ryzen tak 60-70 wat pozera w grach . Dlatego nie mam zamiaru zmieniać zasilacza 850 W . Myślę ze Nvidia jest rozsądna i nie pójdzie droga wysokiego TDP

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...