Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście nie spotkałem się z takimi problemami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dopiero dzieje się z Corsair Commander PRO? Że obroty znikają albo pokazują kosmiczne wartości. Znany problem na forum Coraaira. Nie umieją naprawić od conajmniej 2 lat. Tyle miałem ten sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, aczkolwiek potwierdzić nie mogę, bo z kolei Commandera PRO nie posiadam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Qxi napisał:

Kupiłem z tego sklepu swojego RM750i, którego używam w prywatnym PC. FV bez problemu wystawiają, co upoważnia do skorzystania z gwarancji Corsaira z tego co mi wiadomo. Ktoś może to oczywiście podbić / poprawić. 

tą fakturą to możesz się, co najwyżej, podetrzeć :szczerbaty:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, bartosz302 napisał:

tą fakturą to możesz się, co najwyżej, podetrzeć :szczerbaty:

Dlaczegóż to niby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Qxi napisał:

Dlaczegóż to niby?

Ponieważ Corsair tego nie uzna. 

Cytat
  • Corsair provides a warranty for its products, starting from the day of purchase from an authorized Corsair reseller.

Tyle w temacie. Nie kupujesz u autoryzowanego sprzedawcy = Corsair może nie uznać gwarancji. Te faktury nie są nic warte, na te zasilacze nie ma gwarancji Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kupował w taki sposób RM1000i swego czasu. Normalnie mu przyjęli na gwarancję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może z koparek spadły te zasilacze?. 5 lat mogły pracować na 100%, ale tego nikt nie wie i sie nie dowie. Cena tak atrakcyjna ze bym przygarnął 1000W a jest niby 1msc rękojmi.

Edytowane przez zozolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dłużej niż 5lat, bo wtedy zaczęła się produkcja. Teoretycznie można w razie problemu próbować reklamować u Corsaira. Jakby były porządne papiery to jeszcze min 5 lat gwarancji by zostało. No ale może być jak już wyżej napisano.

Generalnie w tej cenie po prostu nie dostanie się takich zasilaczy. 850wat używki chodza raczej po 600-700zl.

Jakbyś chciał nowy, to tutaj jedynie i tak w dobrej cenie: https://www.proshop.pl/Zasilacz-do-komputera/Corsair-RM1000i-Zasilacz-do-komputera-1000-Watt-135-mm-80-Plus-80-Gold/2493073

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kuba12048 napisał:

Sprzedawca daje tylko miesiąc gwarancji.. Warto ryzykować? Nie wiadomo ile były używane

Oprócz gwarancji otrzymujesz też rękojmie. Przeważnie dwa lata, a może to być skrócone do roku poprzez porozumienie stron (przykładowo sprzedawca przedstawił ci skróconą rękojmię ze względu chociażby na spadek fabrycznej sprawności i dlatego rękojmia jeden rok" (spadek pewnie o 0,000001% :E ale potrzebna to było do porozumienia by skrócić rękojmię).

Nie widzę by sprzedawca napisał cokolwiek o rękojmi więc wg prawa przysługuje ci 2 lata rękojmi na ten zasilacz, a rękojmia bardzo często lepsza od gwarancji  :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wyraźnie napisane - 1 miesiąc gwarancji i 1 rok rękojmi... jak sprzedadzą wszystkie zasilacze, to zwiną kramik i założą nowe konto na allegro - mają "problem" rozwiązany ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowałem sobie z nudów evga g2 650w na allegro za 240zł, dobry deal? Używany ale po zdjęciach wygląda na nieotwierany. Pełen komplet z tymi wszystkimi pokrowcami itp. Chciałem zawsze zasilacz od evga :) teraz tylko wrócić z roboty i szypko do paczkomatuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasilacz wybrałem. Powiedzcie tylko który lepszy z pomiędzy dwóch. Co daje tak naprawdę corsair z dopiskiem "i". Z tego co widziałem ten monitoring pokazuje wszystko co w hwinfo tzn. temperatury. prędkość wentylatora i napięcia. Za to HX1000 ma 80 platinum, a rm100i 80 gold. Co będzie lepszym wyborem? Czy ta możliwość monitoringu coś daje poza bajerem w tym rm100i?

Corsair RM 1000i

Corsair HX1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cale monitorowanie to zbedny bajer w przypadku zasilacza, tym bardziej ze trzeba instalowac ten caly bloatware Corsaira ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kuba12048 napisał:

Panowie zasilacz wybrałem. Powiedzcie tylko który lepszy z pomiędzy dwóch. Co daje tak naprawdę corsair z dopiskiem "i". Z tego co widziałem ten monitoring pokazuje wszystko co w hwinfo tzn. temperatury. prędkość wentylatora i napięcia. Za to HX1000 ma 80 platinum, a rm100i 80 gold. Co będzie lepszym wyborem? Czy ta możliwość monitoringu coś daje poza bajerem w tym rm100i?

Corsair RM 1000i

Corsair HX1000

Tak jak wyżej pisałem w tym wątku, oprócz tego, że masz monitorowanie, to cały zasilacz opiera się na regulacji cyfrowej, a nie analogowej. Niemniej jednak seria HX jest wyżej od RMx/i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety mój zasilacz chieftec cft-650-14c wyzionął ducha. Z tego też powodu rozglądam się za jakimś zasilaczem. Zależy mi na czymś modularnym lub pół modularnym. Szukam czegoś w cenie do ok 400 zł, a im taniej tym lepiej bo to niestety nie planowany zakup. W tej chwili mam i5 6600k i rx 480. Zauważyłem, że polecacie sporo zasilaczy Corsair, Seasonic czy SPC. Kiedyś zdawało mi się, że chieftec jest dobrą marką czy coś się zmieniło czy ja byłem w błędzie?

Nie przedłużając czy warto brać coś z tego? Lub polećcie coś dobrego w tej cenie. 

 https://www.x-kom.pl/p/402040-zasilacz-do-komputera-thermaltake-smart-se-730w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/217804-zasilacz-do-komputera-chieftec-a90-750w-80-plus-gold.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 53B3Q napisał:

Witam. Niestety mój zasilacz chieftec cft-650-14c wyzionął ducha. Z tego też powodu rozglądam się za jakimś zasilaczem. Zależy mi na czymś modularnym lub pół modularnym. Szukam czegoś w cenie do ok 400 zł, a im taniej tym lepiej bo to niestety nie planowany zakup. W tej chwili mam i5 6600k i rx 480. Zauważyłem, że polecacie sporo zasilaczy Corsair, Seasonic czy SPC. Kiedyś zdawało mi się, że chieftec jest dobrą marką czy coś się zmieniło czy ja byłem w błędzie?

Nie przedłużając czy warto brać coś z tego? Lub polećcie coś dobrego w tej cenie. 

 https://www.x-kom.pl/p/402040-zasilacz-do-komputera-thermaltake-smart-se-730w-80-plus-gold.html

https://www.x-kom.pl/p/217804-zasilacz-do-komputera-chieftec-a90-750w-80-plus-gold.html

Modele z linii Smart SE to kompletna loteria pod względem środka, masa różnych kondensatorów, różne sposoby regulacji napięcia, po prostu cały czas są to inne zasilacze - zdecydowanie bym odradzał. Dodatkowo 3 lata gwarancji bez d2d to bardzo słaby wynik w tej półce cenowej. 

Z kolei z Chieftecami sprawa wygląda tak, że to kolos na glinianych nogach - w większości obecnie to zasilacze na grupowej bądź niezależnej regulacji napięć i chińskich kondensatorach. Model A90 nie odbiega od tego, główne kondensatory są produkcji CapXon, Ensol oraz AiShi (do 85*C), czyli tania chińszczyzna. Dodatkowo wentylator na łożysku ślizgowym, a jakość lutowania mierna, tak samo jak okablowania. 

W tej cenie możesz mieć Supremo FM2 650W lub za dopłatą ~40zł model 750W. Odznaczają się one zastosowaniem regulacji DCDC, japońskich kondensatorów marki Nippon (wszystkie to Nippony, nie tylko główny), w pełni modularnym okablowaniem, wysoką sprawnością, w końcu 80+ gold,  5 lat door2door, niskie tętnienia - no i wentylator na łożysku HBS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba zasilacze mają w środku to samo - najtańszą platformę od cwt, która ma dc-dc (thermaltake daje tylko dłuższą gwarancję), nie posiadają oficjalnego certyfikatu 80plus (więc sprawność niepotwierdzona) i oba mają ten sam nędzny elektrolit... gdyby były normalnie wycenione, dałoby radę je polecić - w tych cenach to abstrakcja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey rozumiem, że nie ma co się na nie oglądać. Na razie myślę o tym, który został polecony czyli  Supremo FM2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiektywnie patrząc, w tej kwocie nic lepszego nie dostaniesz... do tego, co masz obecnie, z okładem, wystarczy vero l3 500w (też od silentiuma)

 

ps. nie, żebym nie widział innych zasilaczy... ale patrząc na cena/to co dostajesz - zostaje tylko ta firma

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.01.2021 o 13:46, zawisztheblack napisał:

Z tego co co wiem musisz mieć dowód zakupu od oficjalnego dystrybutora, ewentualnie jeśli firma, w której kupiłeś zaopatruje się u oficjalnego dystrybutora to też przejdzie (Corsair dojdzie sobie do tego po numerach seryjnych jaka była droga sprzedaży). RMA załatwiasz bezpośrednio u Corsair, zasilacz wysyłasz do Holandii na ich koszt.

RMX / RMi to bardzo dobra seria i szansa na ewentualną awarię jest nikła, ale wydając 350-450 zł wolałbym jednak mieć jakąś gwarancję, bo nawet te jednostki potrafią padać i piszczeć.

 A jak to było gdy jesteśmy 2 właścicielem?
Było już o tym kiedyś wiem...
W przypadku Moreli to oni wysyłają z tego co się orientuję

Warunki gwarancji
Długość
10 lat
Typ gwarancji
Producenta
Informacje o gwarancji producenta
Opis:
Gwarancja producenta realizowana przez Morele.net
Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele to oficjalny dystrybutor Corsair, więc gwarancję załatwia się przez nich. Zgodnie z opisem ze strony Corsair:

Cytat
  • This warranty is limited to the original purchaser and is non-transferable, except where prohibited by applicable local law.

Jak masz dowód zakupu to możesz uderzać bezpośrednio do Corsair i siedzieć cicho, że nie jesteś pierwotnym kupcem, żeby się nie czepiali :P. Ewentualnie poprosić o pomoc osobę, od której odkupiłeś zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zawisztheblack napisał:

Morele to oficjalny dystrybutor Corsair, więc gwarancję załatwia się przez nich. Zgodnie z opisem ze strony Corsair:

Jak masz dowód zakupu to możesz uderzać bezpośrednio do Corsair i siedzieć cicho, że nie jesteś pierwotnym kupcem, żeby się nie czepiali :P. Ewentualnie poprosić o pomoc osobę, od której odkupiłeś zasilacz.

Dzięki za przypomnienie?

Fakturę mam od poprzedniego właściciela z Morele a dodatkowo właściciel zadeklarował pomoc w razie potrzeby(pytałem):)

psuwpka3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...