Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż mi w którym miejscu są łączone przewody, przewody się nie łączą, co innego płytka w zasilaczu. W BQ są osobne przewody od samego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale jeden przewód 8 pin nie przechodzi w kolejny 8 pin.. dołączane są tylko końcówki 2 pin, ale reszta idzie osobno od zasilacza (co innego przewód z 8+8+6pin) innych zasilaczach z wtyczki w zasilaczu 8 pin rozchodzą się na końcu na 2x8pin, a w BQ od zasilacza wychodzi to w 12 pinach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oczywiście, ale na schemacie dwie wtyczki schodzą się w jedną 😅 tylko nie kable tu są problemem, a sposób połączenia do zasilacza - większość modularnych konstrukcji ma 4 terminale + i 4 gnd, i to w tym miejscu zaczyna się topić przy mocniejszych kartach (sam przewód 18/16 awg spokojnie daje radę)... można zastosować lepsze terminale, ale to podnosi koszt produkcji, więc np. seasonic dodaje coś takiego do gx-550... a w zestawie jest jedna standardowa wiązka :szczerbaty:

beztytuulvjhc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dlatego moim zdaniem w BQ jest to najlepiej rozwiązane bo nie ma tego rozdzielenia z 8 do 2x8 tylko na każdy przewód jest 6 pinów z zasilacza, a w dodatku prawie zawsze* to rozdzielenie na 2x8pin wygląda tragicznie. W BQ osobne przewody znacznie zwiększają estetykę jak na oryginalne przewody.

*prawie zawsze, bo przy SLI wyszło mi to całkiem całkiem :E

tjxpJN3.jpg

A te schematy to wiesz.. nawet te dodatkowe 2 piny są dołączane do samej wtyczki przy zasilaczu, a nie z wtyczki pci-e. 

Edytowane przez Draco0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj jeszcze mowa o koparce... karty na oddzielnych wiązkach, a później podpinają 3/4 risery pod jedną wiązkę z molexami 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. 

Proszę o pomoc w doborze zasilacza w miejsce dotychczasowego ;)

Zależy mi na tym, by relacja cena/jakość była jak najlepsza. Nie chcę taniego badziewia, ale też nie chcę wydać 500zł na zasilacz do tego PC. ;)

Myślałem nad https://www.x-kom.pl/p/559353-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l3-600w-80-plus-bronze.html

Config:

Płyta główna: Asrock Z77 Pro4
Procesor: Intel Core i5 3570k (niepodkręcony)
Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 3
Pamięć: Crucial Ballistix DDR3 4x4GB 1600Mhz CL9
Karta graficzna: MSI Radeon R9 380 4GB
Dyski SSD: Samsung Evo 128GB + Goodram IRDM PRO Gen2 250GB
Dyski HDD: WD Black 3TB + WD Black 1.5TB
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black
Zasilacz (dotychczasowy): Corsair VS550 80Plus Bronze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasilacz ok. Nie ma zauważalnych wad w tej cenie i nic lepszego nie znajdziesz w tym pułapie cenowym. Rozważ też wersję 700W, ciut sprawniejsza, ciut lepiej radzi sobie z regulacją napięć, ciut cichsza i bardziej przyszłościowa (dostajesz dodatkową linię PCI-E), jeżeli planujesz rozbudowę. Miałem wersję SPC 600W, którą kupiłem w promocji, a i tak wymieniłem na 750W. Krótkowzroczność kosztuje.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_silentiumpc_vero_l3_600_w_i_700_w_z_dc_dc_i_80_plus_bronze-11912.html

W teście można zauważyć odchyłki na linii +3.3V na tle pozostałych PSU, ale i tak są w normie standardu ATX, który dopuszcza +-5%. Linia ta odpowiada za zasilane chipsetu płyty głównej, układów logiczych i ramu.

Edytowane przez Dżony Bi
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hx  to najlepsze zasilacze Korsarzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, najlepsza jest seria AX oraz AX1600i jako flagowa jednostka. Pozostałe zasilacze w serii AXi są już starsze.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale te hxy są dobre czy już przestarzałe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy które HXy, bo ta seria jest ciągnięta przez Corsair od kilkunastu lat :P. Obecnie najnowsze są HXy z szara naklejką z boku, spoko są tez HXi z niebieską naklejką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hx1000i albo 1200 konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HXi to starsza wersja HX. Różnice są marginalne - HXi ma możliwość podpięcia zasilacza pod wewnętrzne USB i monitorowania jego parametrów pracy jak temperatura, obroty wentylatora, napięcia na poszczególnych liniach, ich obciążenie, sprawność etc. - taki bajer, na który spojrzysz 2 razy i o nim zapomnisz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, HX z szarą naklejką jest nowsze od HXi z niebieską naklejką.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi