Skocz do zawartości
piotrek'97

WĄTEK ZBIORCZY - Lista polecanych zasilaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomęczę jeszcze bułę trochę. Ciągle odnoszę się do tego https://ithardware.pl/testyirecenzje/krux_generator_850w_test_recenzja_opinia-21464-14.html  Biorąc pod uwagę, że to wersja 850, a ponoć 650 jest lekko zubożona, to nie wiem czy plusy z tej recenzji odnoszą się też do 750W, na którą się nastawiam. Również nie znam się na tym i opieram się na cechach, które funkcjonują w necie, jako te świadczące o zasilaczu dobrze i na które laik powinien zwracać uwagę.

A więc tak:

• zabezpieczenia są
  • przetwornica DC jest
  • fachowiec ocenia realnie widoczne na zdjęciach bebechy jako dobre jakościowo
  • deklarowane wartości na poszczególnych liniach są bardzo dobre (zwłaszcza na 12V), testy pokazują, że zasilacz dobrze trzyma wszystkie normy
  • dobra, czy nawet bardzo dobra platforma OEM dobrego producenta

Czy wątpliwości powinny dotyczyć tego, że to świeży produkt, świeża marka i np gwarancja nie tak długa jak w innych przypadkach?

Model 750W nie jest jakiś super tani, dlatego też realnie zastanawiam się czy to dobra opcja, czy też koniecznie trzeba wydać ponad 500 zł i kupić coś innego. Czy znani producenci w podobnych lub trochę większych pieniądzach nie oferują budżetówek, które finalnie okażą się nawet słabsze pod pewnymi względami.

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-g12-gc-750w-g12-gc-750-8498269/  - znany producent, ale jak na nich to chyba jakaś wersja budżetowa. Lepszy?

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-g12-gm-750w-g12-gm-750-11814754/  - a jak nie, to może ten SeaSonic

https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-mwe-gold-v2-750w-mpe-7501-afaag-eu-7308697/  - besteller na morelach, znana firma i tańszy od Kruxa. Ale np. na tom's hardware forum jest przypięty temat o zasiłkach i uwaga, żeby raczej cooler mastery omijać

https://www.x-kom.pl/p/660707-zasilacz-do-komputera-nzxt-c750-750w-80-plus-gold.html  - ponoć dla NZXT zasilacze robi Seasonic i jest polecany. Ale NZXT robi w sumie dość drogie rzeczy, wycenione chyba ponad rozsądek.

Corsair? RM750e 750W lub TXM750M 750W? To już prawie stówa więcej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, keith napisał:
  • zabezpieczenia są
  • przetwornica DC jest
  • fachowiec ocenia realnie widoczne na zdjęciach bebechy jako dobre jakościowo
  • deklarowane wartości na poszczególnych liniach są bardzo dobre (zwłaszcza na 12V), testy pokazują, że zasilacz dobrze trzyma wszystkie normy
  • dobra, czy nawet bardzo dobra platforma OEM dobrego producenta

Czy wątpliwości powinny dotyczyć tego, że to świeży produkt, świeża marka i np gwarancja nie tak długa jak w innych przypadkach?

W dobrym kierunku myślisz. Nawet bez testów, tylko ze specyfikacji - patrząc co zasilacz ma a czego nie ma, można zrobić grupy zasilaczy od bardzo dobrych do bardzo kiepskich.

Na przykład ta lista jest bardzo obszerna. 

https://cultists.network/140/psu-tier-list/

Z polskich jest tam Silentium Vero L3 i M3 w "low-endzie" i pozostałe Silentium w "unikać".

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, keith napisał:

To już prawie stówa więcej...

Patrząc po teście z ithardware ten Krux to dobry zasilacz, zwłaszcza w swojej kategorii cenowej. Jednak MI jeden test z wymienionych wcześniej powodów nie wystarcza. Zwłaszcza, że to jest zasilacz, a nie takie chłodzenie Silentium, w którego teście jakiś cyc typu Lipton co najwyżej zrobi wała na trzy stopnie i wyjdzie imponujący w swojej klasie cooler, nieistotnie lepszy niż w rzeczywistości.

Ogółem dziwię Ci się. Jeśli potrzebujesz aż 750W, to do poważnego, więc nietaniego sprzętu. Stówa w tą czy tamtą serio robi Ci różnicę? Przy zestawieniu z wartością pozostałych komponentów dalej robi? Ewentualnie zapasik na dwadzieścia lat można sobie w tyłek wsadzić, bo za chwilę możesz potrzebować zasilacza ATX 3.0. Druga sprawa, oprócz tego, żeby zasilacz nie wysadził Ci kompa, doceniasz kwestie jak jakość, renomowany OEM czy gwarancja. Nie dopłacisz stówy za lepsze? Czy jeśli to wszystko ma znaczenie, to rozsądnym jest rozpatrywać tego Generatora? Czy może wolałbyś dopłacić tą stówę do pewnego i lepszego? :D

Z samych Moreli: https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-toughpower-gf1-750w-ps-tpd-0750fnfage-1-6015720/ względem Generatora ten sam renomowany OEM ( w sumie niczego to nie gwarantuje ); lepszy elektrycznie; dwa razy dłuższa gwara; znajdziesz w sieci więcej niż jeden niezgorszy test, znajdziesz go u Cybenetics. Z takich odczuwalnych różnic to pół-pasywna praca wentylatora - Kruxik wg Sieranta zasuwa nim na moje oko na tyle szybko, że może być słyszalny przy przeglądaniu internetu, a to jest dyskwalifikacja. Za 750W tego wszystkiego trzy dychy dopłaty względem 750W tego śmierdzącego Generatora :]

BTW kupując dziś zasilacz, brałbym jedynie taki ATX 3.0, ale tu względem takiego Kruxa czy TT będzie drożej za gorszy lub spora dopłata do dobrego, ale jeszcze zdroworozsądkowego Corsaira RMx Shift.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No jest to jakiś konkret, zwłaszcza, że proponujesz ciekawą alternatywę. Czuję się przekonany ;)
Szkoda tylko, że (po raz kolejny) dzień po tym jak mi ktoś coś poleca, to na morelach cena takiego ustrojstwa idzie w górę. :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lol, na przekonywanie jakoś silić się nie będę, ale coś tam warto popchnąć w odpowiednią stronę, bo po prostu zasilacz to w kompie najpoważniejszy temat i tu nie ma miejsca na takie budzące jakiekolwiek wątpliwości. Spłycając temat, najważniejsze, żeby zabezpieczenia działały i był cichy, bo prądowo będzie mniej więcej podobny do konkurencyjnie wycenionych i tu już kwestia względna, ile kto chce dopłacić za karmienie podzespołów w zdrowszy sposób.

Tylko w razie czego nie pomyl GF1 z GF! To nie to samo - GF to jego istotnie przycięta, gorsza wersja, która w sumie zawsze kosztowała nieszczególnie mniej, więc wiele sensu nie miała. W skrócie gorszy jakościowo, więc prądowo, ma inny wentylator (raczej gorszy) i nie ma trybu pół-pasywnego.

16 minut temu, keith napisał:

Szkoda tylko, że (po raz kolejny) dzień po tym jak mi ktoś coś poleca, to na morelach cena takiego ustrojstwa idzie w górę. :o

Jak dla mnie stoi za tyle, za ile wczoraj wrzucałem - 530 PLN. Generator 750W stał w Ceneo za 500. Kliknij obok ceny ,,sprawdź ofertę", a będziesz miał ceny u różnych dostawców.

Jednak jutro premiera Pure Powera 12 ATX 3.0, więc zdecydowanie w jego stronę bym się skłaniał. Testów na razie nie ma, ale to będzie zmodyfikowany Pure Power 11 FM - jedynie kwestia czy tak samo jak w przypadku owego, opcje 850 i 1000W będą innymi, lepszymi zasilaczami od tych z mniejszym zapasem. Jednak nawet jeśli, to te biedniejsze FM już były spoko i na tyle dobre, że istotnie lepiej za ~550 PLN za 750W raczej jeszcze długo wymagać nie będzie można. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.02.2023 o 11:08, Jurand ze Spychowa napisał:

Dopłać pięć dych-stówę

I po tym można poznać kogoś kto opowiada głupoty. Ktoś kto się zna powie co jest dobrego w danej kategorii cenowej, a nie każe dopłacać(bo to można robić bez końca). Dodatkowo wykaże np. 10 plusów, 10 minusów danego zasilacza, przedstawi wyniki swoich testów i możemy rozmawiać. Totalny brak merytoryki. Już pomijam atakowanie różnych ludzi... Czekam na przedstawienie twojego testu rodzimych produktów, bo do tych swoich bzdurnych twierdzeń musisz mieć podstawy(czyli twarde wyniki). Przedstaw je światu :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poprzednim poście poleciłem mu lepszy zasilacz za 30 PLN więcej. Ale dla Ciebie pewnie to się nie liczy - ma być taki sam lub lepszy za 499 PLN i już! Niestety o aż dziesięciu plusach i minusach  woóle nie pomyślałem... Może jednak aż tylu nie ma i chyba nikt się tutaj aż tak nie rozpisuje, więc idąc twoim tokiem rozumowania, nikt tu się nie zna :D Dlaczego więc masz pretensje akurat i tylko do mnie? Totalny brak konsekwencji :D Nie zawracaj dupy, bo Cię zaatakuję - jak tych wszystkich ludzi, których przykłady sobie odpuściłeś, więc w sumie każdemu można ich atakowanie zarzucić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witajcie, czy Seasonic Focus Plus 650W da radę z 4070Ti (z i bez uv) + 13500 na b760?

Edytowane przez Mgk123

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, 

zastanawiam się nad zasilaczem pod Ryzena 5800X3D + RTX 4070 Ti. Czy w kontekście przyszłych upgrade’ów lepiej wziąć nowszy ale z niższej linii be quiet! Pure Power 12 M 850W, czy może starszy ale z wyższej linii be quiet! Straight Power 11 850W + kabel do nowych rtxów od be quiet? (Straight Power mam do dostania za 689 zł + 75 pln kabel, Pure Power w cenie katalogowej).

Doradźcie pls :( 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Mgk123 napisał:

Witajcie, czy Seasonic Focus Plus 650W da radę z 4070Ti (z i bez uv) + 13500 na b760?

Da radę bez UV.

34 minuty temu, fresh.cie napisał:

Hej, 

zastanawiam się nad zasilaczem pod Ryzena 5800X3D + RTX 4070 Ti. Czy w kontekście przyszłych upgrade’ów lepiej wziąć nowszy ale z niższej linii be quiet! Pure Power 12 M 850W, czy może starszy ale z wyższej linii be quiet! Straight Power 11 850W + kabel do nowych rtxów od be quiet? (Straight Power mam do dostania za 689 zł + 75 pln kabel, Pure Power w cenie katalogowej).

Doradźcie pls :( 

Elektrycznie to podobne zasilacze (zwłaszcza jeśli mówimy o SP11 Gold), jakościowo lepiej po stronie SP11, ale PP12 ma dwa razy dłuższą gwarę i ja wolę taki układ. SP11 nie jest ATX 3.0 i jest multi-rail, więc teoretycznie kiedyś może trafić się karta, która będzie wyłączać go skokami poboru mocy. Kultura pracy wg be quiet! podobna. Zdecydowanie wolałbym PP12.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planuje zakupić zasilacz ponieważ już nie zniosę swojej starej 500w która chodzi bardzo głośno. Wiem już jaki model kupię chciałbym tylko dopytać o moc zastanawiam się pomiędzy 850w a 1000w na razie jest R1700 3.9 OC + GTX1080. W przyszłości będę chciał wymienić CPU a dużo później GPU w związku z czym musze mieć zapas mocy na grafikę która wyjdzie za 3-4lata.

1. Jak można obliczyć jaka moc i to nie zdzialajacym zasilaczem na 80% tylko do 50% będzie wystarczająca. ?

2. Za duża moc zasilacza przy małym poborze może stracić na wydajności zasilacza czy nie ma to znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie obraź się, ale serio chcesz kupić do kompa zasilacz o wartości aktualnie posiadanego PROCA + GPU, bo może kiedyś za 3-4 lata wsadzisz tam coś lepszego? I co? Kupisz proca za 3-4tys zł + GPU za 10tys zł ? 

Właśnie przed chwilą oglądałem zasilacze, właściwie to porządne 750wat stoi za prawie tysiaka.  A takie z zapasem co będzie na góra 50% chodziło to masz z 1500zł. Bo to będzie musiało być ponad 1000 wat. Jeśli masz w planie takie ambitne upgrejdy za te kilka lat ;) 

2. tani zasilacz ostatnio wyspusciło endorphy. Jego problem to beznadziejna sprawność komputera w IDLE przez co będzie przepalać zbędne waty.  Więc jak o to pytasz to może tak być.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

1 godzinę temu, Minciu napisał:

Nie obraź się, ale serio chcesz kupić do kompa zasilacz o wartości aktualnie posiadanego PROCA + GPU, bo może kiedyś za 3-4 lata wsadzisz tam coś lepszego? I co? Kupisz proca za 3-4tys zł + GPU za 10tys zł ? 

W porzadku, nie obrażam się. Inaczej tak jak mówisz musiałbym kupić słabszy zasilacz ale jeśli on za jakiś czas będzie trochę za słaby to znów go będę musiał wymieniać to robią się duże koszty.

CPU będę wymieniał może w tym roku jak cena spadnie do minimum to daje mi już cichą pracę do tego czasu a przy okazji koszty rozłożone będą na raty bo nie muszę wymieniać CPU razem z zasilaczem. 

GPU będą za parę lat dużo tańsze, w życiu nie dałbym 10tys za kartę graficzną, nawet mnie nie stać taką. ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ciastolina35 napisał:

Planuje zakupić zasilacz ponieważ już nie zniosę swojej starej 500w która chodzi bardzo głośno. Wiem już jaki model kupię chciałbym tylko dopytać o moc zastanawiam się pomiędzy 850w a 1000w na razie jest R1700 3.9 OC + GTX1080. W przyszłości będę chciał wymienić CPU a dużo później GPU w związku z czym musze mieć zapas mocy na grafikę która wyjdzie za 3-4lata.

1. Jak można obliczyć jaka moc i to nie zdzialajacym zasilaczem na 80% tylko do 50% będzie wystarczająca. ?

2. Za duża moc zasilacza przy małym poborze może stracić na wydajności zasilacza czy nie ma to znaczenia ?

Lepiej się pochwal, jaki zasilacz zamierzasz kupić, byś nie kupił jakiegoś paździerzu - a jesteś na to narażony, jeśli zadajesz takie, jak powyższe pytania i jeśli - coś mi się zdaje - tutaj ma być tanio, a dużo Watów.

1. Trzeba zacząć od tego, jakie jest zastosowanie komputera - np. internet, gry czy rendering.

2. Przy odpowiednio za dużej mocy zasilacza względem ilości prądu pobieranego pod obciążeniem, zasilacz będzie bardziej się grzał, więc bardziej hałasował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
43 minuty temu, Jurand ze Spychowa napisał:

Lepiej się pochwal, jaki zasilacz zamierzasz kupić, byś nie kupił jakiegoś paździerzu - a jesteś na to narażony, jeśli zadajesz takie, jak powyższe pytania i jeśli - coś mi się zdaje - tutaj ma być tanio, a dużo Watów.

1. Trzeba zacząć od tego, jakie jest zastosowanie komputera - np. internet, gry czy rendering.

2. Przy odpowiednio za dużej mocy zasilacza względem ilości prądu pobieranego pod obciążeniem, zasilacz będzie bardziej się grzał, więc bardziej hałasował.

Dark Power 12 lub 13. Ma być bezpiecznie, cicho i na lata.  ?  

Dużo Watów jak to ująłeś wziąłem z kalkulatora na stronie Be Quiet.

1. Wszystko co podałeś. 

2.  Sprawność energetyczna przy niskim obciążeniu,  duża moc zasilacza mały pobóŕ prądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dark Power 12 i 13 to bardzo dobre i niezwykle ciche pod obciążeniem zasilacze, ale mi przeszkadza, że właśnie poza obciążeniem te wentylatory po prostu słychać. Co prawda cichutko i będziesz je słyszał jedynie, jeśli nie będzie słychać czegokolwiek innego w kompie, ale może masz lub kiedyś będziesz mieć komputer, który chociaż będzie bywał niesłyszalny, a wtedy grzyb Dark Power Ci ten efekt popsuje.

Jak masz kasę na Dark Powera, to weź sobie Corsaira RMx Shift - bardzo dobry zasilacz, który raczej wiele głośniejszy pod obciążeniem nie będzie, a włącza wentylator dopiero dojechany ponad 50% zapasu mocy :]

https://www.x-kom.pl/p/1108955-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-shift-1200w-80-plus-gold.html

1. Twój komp z tym podkręconym prockiem i w najgorszym stresie weźmie może 400W

2. Dokładnie o sprawność chodzi, a dobre zasilacze zwykle mają dobrą przy jakkolwiek niskim realnym obciążeniu. Do tego też mają dobrą elektronikę oraz masę radiatorów i porządny wentylator, a to wszystko się łączy i przekłada na to, że szczególnie się nie grzeją, więc nie muszą zamiatać wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam stary zasilacz Tacens Radix jeszcze z poprzedniej platformy który szumi jak suszarka dlatego chciałbym coś najcichszego bo często  pracuje w pomieszczeniu gdzie śpimy oraz korzystam z mikrofonu pojemnościowego do wokalu, wiadomo, że od tego jest komora, ale czasami trzeba posłużyć się samymi panelami akustycznymi z wełny. 

Miałeś okazję słyszeć ten model w praktyce bez obciążenia (Dark Power) ? 

Tak, teraz to pobór w tych granicach, kiedyś mierzyłem watomierzem, ale już nie pamiętam ile było, muszę zrobić ponowny pomiar.  Nie chcę też niepotrzebnie przesadzić z ilością wat jak i wybrać za mało. Na pokładzie są 3 dyski SSD i 4 kości RAM OC oraz 2 wentylatory, jeśli zamienimy R1700 np na 5950x OC to jakiej mocy zasilacz będzie potrzebny? Oczywiście tak aby nie kręcił wentylator na dużych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpierw ważne w jakie GPU będziesz celował. Takie do 300wat czy wyżej?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Minciu napisał:

Wpierw ważne w jakie GPU będziesz celował. Takie do 300wat czy wyżej?  

Dlatego wolałem zapytać na forum bo ciężko mi przewidzieć jak za kilka lat będzie rozwijała się technologia kart graficznych, czyli pobór mocy, złącz itd. W temacie GPU miałem się dopiero zagłębić bliżej terminu zakupu. Na pewno będzie to trwało do momentu kiedy GTX 1080 będzie niewystarczający. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bierzesz taka 4070ti i 500wat obleci z zapasem. Rm850x to w pasywie ja zasili razem z procem. A zobac ile już trzeba wywalić siana na 70ti. Nie zanosi się aby było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam....kto mi wyjasni roznice miedzy Seasonic CORE GM-650 Gold 650W  a  Seasonic G12-GC-650 650W 80Plus Gold ??? i czy w cenie do 400zl mozna znalezc cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, ciastolina35 napisał:

Miałeś okazję słyszeć ten model w praktyce bez obciążenia (Dark Power) ? 

Ta i to z kilkoma egzemplarzami. Nie jest problemem sam szum powietrza przerzucanego przez wentylator, bo ten jest raczej niesłyszalny, a hałas jego bebechów - to takie połączenie terkotania z buczeniem i są to dźwięki irytujące. Z jednej strony bardzo ciche, z drugiej przebijające się nawet przez wyciszoną obudowę i przy ciszy w pomieszczeniu słyszalne nawet z dobrego metra. Do tego nawet porównałem ze sobą poza obudową dwa egzemplarze DP13 1000W i jeden głośniej buczał, drugi głośniej terkotał, a przekręcenie obu do góry nogami czy raczej wentylatorem mocno oba dźwięki wyciszało :D

11 godzin temu, ciastolina35 napisał:

Tak, teraz to pobór w tych granicach, kiedyś mierzyłem watomierzem, ale już nie pamiętam ile było, muszę zrobić ponowny pomiar.  Nie chcę też niepotrzebnie przesadzić z ilością wat jak i wybrać za mało. Na pokładzie są 3 dyski SSD i 4 kości RAM OC oraz 2 wentylatory, jeśli zamienimy R1700 np na 5950x OC to jakiej mocy zasilacz będzie potrzebny? Oczywiście tak aby nie kręcił wentylator na dużych obrotach.

Takiej samej mocy. Generalnie jeśli chcesz jak najcichszą pracę wentylatora, więc też jak najdłuższy tryb pasywny, to trzeba dopłacać do zapasu mocy, a nie zasilaczy z wyższym certyfikatem.

10 minut temu, Krzysiek1414 napisał:

witam....kto mi wyjasni roznice miedzy Seasonic CORE GM-650 Gold 650W  a  Seasonic G12-GC-650 650W 80Plus Gold ??? i czy w cenie do 400zl mozna znalezc cos lepszego?

G12 jest gorszy jakościowo, więc pewnie też głośniejszy i ma krótszą gwarancję. Dochodzi też kwestia modularności okablowania, za którą stoją skróty GC;GM i GX. Do 400 PLN bez promek nie znajdziesz niczego istotnie lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.02.2023 o 10:09, Jurand ze Spychowa napisał:

Ta i to z kilkoma egzemplarzami. Nie jest problemem sam szum powietrza przerzucanego przez wentylator, bo ten jest raczej niesłyszalny, a hałas jego bebechów - to takie połączenie terkotania z buczeniem i są to dźwięki irytujące. Z jednej strony bardzo ciche, z drugiej przebijające się nawet przez wyciszoną obudowę i przy ciszy w pomieszczeniu słyszalne nawet z dobrego metra. Do tego nawet porównałem ze sobą poza obudową dwa egzemplarze DP13 1000W i jeden głośniej buczał, drugi głośniej terkotał, a przekręcenie obu do góry nogami czy raczej wentylatorem mocno oba dźwięki wyciszało :D

Niestety muszę przynajmniej częściowo to potwierdzić. Kupiłem dwa dni temu Dark Power 13 850W po tym jak Corsair HX750 zaczął po miesiącu piszczeć w grach gdzie było sporo FPS (dopiero po włączeniu synchronizacji pionowej milczał). Niestety srogo również na BQ się zawiodłem. Przede wszystkim w idle słyszę wyraźnie z odległości ok 1m terkotanie wentylatora. Jest to na tyle głośne terkotanie, że przebija się ono przez cztery inne zamontowane wentylatory w moim kompie pracujące w idle na ok 450RPM.  Elektryki ze swojego fotela w tym zasilaczu nie słyszę, nic nie piszczy. To akurat na plus. Na pewno podczas grania DP 13 jest cichszy niż Corsair, ale co mi po tym jak 90% mojego czasu przy komputerze, zasilacz nie jest katowany. Za takie pieniądze mimo wszystko nie mogę polecić tego zasilacza dla ceniących sobie ciszę. Gdyby BQ miał tryb półpasywny, to pewnie byłby to dla mnie ideał, a tak... ?Będę zwracał ten zasilacz. Przez ponad dziesięć lat miałem Enermaxa Modu 87+ 500w i pomimo braku trybu półpasywnego w każdych warunkach był cichy i nigdy nie usłyszałem żadnych piszczących cewek.

Zamówiłem teraz FSP Hydro G PRO 850 ATX 3.0, bo zależało mi m.in. też na nowej wtyczce Pci-e na przyszłość (wybór takich zasilaczy jest skromny). Zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, ketton napisał:

Kupiłem dwa dni temu Dark Power 13 850W po tym jak Corsair HX750 zaczął po miesiącu piszczeć w grach gdzie było sporo FPS (dopiero po włączeniu synchronizacji pionowej milczał). Niestety srogo również na BQ się zawiodłem.

Ten Hydro G PRO to fajny wybór za swoje pieniądze, a i ogółem jest z tych cichszych :] Dark Powery to imo przepłacone zasiłki - tj. ich jakość elektryczna może cenę uzasadniać, ale wszystko inne nie bardzo, a słyszalność przy braku obciążenia to padaka - znajdą się dwa razy tańsze zasilacze aktywne, które potrafią być w idle niesłyszalne, a nikt szczególnie nie opiera ich marketingu na cichej pracy. bq! jest marką często jedynie marketingowo cichą - dobrą w samą głośność, dBA, co wychodzi na testach i porównaniach, ale różnie bywa z ważniejszą samą jakością dźwięku czy pomniejszymi hałasami, które później kładą efekt. I bez czepialstwa, bo są ewidentnie wyraźne i do dupy, więc bq! jest ich świadome, a nie robią z tym niczego. 

BTW zamiast wydawać kasę na nowy zasilacz, ja bym spróbował skorzystać z gwary tego HXa. Kiedyś sam Corsair zapewnił mnie, że uwzględniają reklamację np. w przypadku różnych hałasów, do tego są znani z dobrego podejścia do klienta, więc może przejść. Dokładnie coś takiego mi napisali:

image0.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi