Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chrzan82

Cyfrowy Polsat - LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nie masz pojęcia o czym piszesz ;)

Pingi mam poniżej 30ms, inne osoby które testują LTE mają tak samo. Według ciebie nie da się tego porównać do połączenia kablowego ? ;)

Poszukaj sobie wypowiedzi testerów w sieci, to może zmienisz zdanie.

No to fajnie, ale ciekawe czy takie pingi bedziesz mial rowniez kiedy wejdzie to do powszechnego uzytku, i pod jeden nadajnik/komorke podlaczonych bedzie 200 uzytkownikow. HSDPA w teorii tez powinna zapewniac pingi na poziomie ~100ms, a jak jest w praktyce to chyba wie kazdy kto korzystal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Franiuu - weź pod uwagę, że LTE 'trochę' różni się od HSDPA. Pingi będą niższe, tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem dziś pakiet startowy. Powiedzcie, po jakim czasie udało Wam się nawiązać połączenie? Siłę sygnału mam, no średnią, -83 dBm, 3/6 kresek, ale nie chce nawiązać połączenia - czy to się tak długo aktywuje?

 

Pierwsze połączenie trochę zajmuje.

Po tym nie ma żadnych problemów z logowaniem się do sieci. Cały proces zajmuje mniej więcej tyle czasu, co wypięcie kabla sieciowego i włożenie do ponownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze połączenie trochę zajmuje.

Po tym nie ma żadnych problemów z logowaniem się do sieci. Cały proces zajmuje mniej więcej tyle czasu, co wypięcie kabla sieciowego i włożenie do ponownie ;)

 

U mnie łączył się od razu po podpięciu. Co prawda mój facet wcześniej to instalował, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z rana w sklepie,niestety nie mają jeszcze modemów żeby wziąść na próbę.Wydaje mi się że ten internet będzie lepszy od UPC i neostrady.Na YT są juz pierwsze filmiki od testerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z rana w sklepie,niestety nie mają jeszcze modemów żeby wziąść na próbę.Wydaje mi się że ten internet będzie lepszy od UPC i neostrady.Na YT są juz pierwsze filmiki od testerów.

 

Zastanawiam się, jaki film można nakręcić z testów połączenia :D

A co do dostępności modemów - zainteresowania było (i jest) tak duże, że nie dziwię im się, że nie wyrabiają z obsługą chętnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sopel1000 - i jak z tym połączeniem ? Udało się ?

Ja dzisiaj jak co dzień próbowałem się łączyć i...nic. 2 godziny bezskutecznych prób. A teraz śmiga jak nowy.

Jak widać nie tylko my testujemy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki filmik

 

No w sumie nie taki zły pomysł z tym filmem, tylko... Powinien pokazać, że z siecią łączy się tylko przez LTE (widok na połączenia sieciowe).

No i ten ostatni test jakiś lipny mu wyszedł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje dzisiaj z LTE u mnie. Jak działa stabilnie, to jest ok. Ja zacznie się rozłączać to i 30 min nie mogę się połączyć. A potem wszystko wraca do normy...

Myślicie, że modem może się przegrzewać? Bo jest gorący i to nawet bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje dzisiaj z LTE u mnie. Jak działa stabilnie, to jest ok. Ja zacznie się rozłączać to i 30 min nie mogę się połączyć. A potem wszystko wraca do normy...

Myślicie, że modem może się przegrzewać? Bo jest gorący i to nawet bardzo...

 

Modem się nagrzewa i u mnie, więc to chyba 'normalne'. Za to mniej normalne jest ciągłe rozłączanie. Wcześniej działał spokojnie i bez problemów a teraz szaleje co jakiś czas. Może CP coś miesza w nadajnikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem się nagrzewa i u mnie, więc to chyba 'normalne'. Za to mniej normalne jest ciągłe rozłączanie. Wcześniej działał spokojnie i bez problemów a teraz szaleje co jakiś czas. Może CP coś miesza w nadajnikach ?

 

Nie wiem gdzie miesza, ale dzisiaj miałem powtórkę z rozrywki. Modem najpierw wcale nie znajdował sieci a potem zrywał połączenie. Aktualnie jest OK, tylko nie wiem na jak długo. bycie testerem nie jest łatwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie miesza, ale dzisiaj miałem powtórkę z rozrywki. Modem najpierw wcale nie znajdował sieci a potem zrywał połączenie. Aktualnie jest OK, tylko nie wiem na jak długo. bycie testerem nie jest łatwe...

 

Podpisałeś cyrograf na testy to cierp :D

A tak serio, to zgłaszacie takie rzeczy do cyfrowego polstatu ? To znaczy te wszystkie przerwy w dzialaniu modemu/sieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałeś cyrograf na testy to cierp :D

A tak serio, to zgłaszacie takie rzeczy do cyfrowego polstatu ? To znaczy te wszystkie przerwy w dzialaniu modemu/sieci ?

 

;)

Jednego maila do nich już wysłałem, w związku z problemami z modemem. Teraz spisuje sobie kiedy mam problemy z siecią i pewnie w weekend im to wyślę. Nie wiem czy im to do czegoś się przyda, ale... to już ich sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Jednego maila do nich już wysłałem, w związku z problemami z modemem. Teraz spisuje sobie kiedy mam problemy z siecią i pewnie w weekend im to wyślę. Nie wiem czy im to do czegoś się przyda, ale... to już ich sprawa ;)

 

I jak tam ci poszło "pisanie skargi i zażaleń"? Pisanie pism do korporacji to zawsze przyjemna rzecz - zwłaszcza jak można im powiedzieć, że coś nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak już połączą ten system LTE z tym systemem HSDPA+, to będzie to oznaczało poszerzenie zasięgu wychwytywania sygnału? Czy to bardziej ma wpływać na fakt gubienia sygnału w terenach tych ich całych baz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Jak już połączą ten system LTE z tym systemem HSDPA+, to będzie to oznaczało poszerzenie zasięgu wychwytywania sygnału? Czy to bardziej ma wpływać na fakt gubienia sygnału w terenach tych ich całych baz?

 

Poszerzenie zasięgu owszem, ale nie będzie tak różowo. Po prostu tam, gdzie zaniknie sygnał LTE modem przełączy się na HSPA+. Teraz zostałbyś zwyczajnie odcięty od netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, zwiększy się tylko komfort użytkowania - prędkości niestety już spadną. No ale nie można mieć wszystkiego, bez przesady :P

Już sam fakt tego, że można obecnie jechać samochodem (!) i mieć praktycznie ciągły dostęp do Internetu był nie do pomyślenia kilka lat temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, zwiększy się tylko komfort użytkowania - prędkości niestety już spadną. No ale nie można mieć wszystkiego, bez przesady :P

Już sam fakt tego, że można obecnie jechać samochodem (!) i mieć praktycznie ciągły dostęp do Internetu był nie do pomyślenia kilka lat temu...

 

Próbowałeś czegoś takiego ? Jak używałem do nawigacji Google Maps to czasem trafiałem na 'czarne dziury' GSM i po prostu sygnał się zrywał (lasy, jakieś małe wioski na uboczu...). Marzyłoby mi się połączenie wszystkich sieci w Polsce, ale na zasadzie roamingu. Coś takiego jak ma Play z Plusem.

Wtedy LTE/HSPA+ byłoby świetnym rozwiązaniem - tylko nie wiem jakie byłyby tego koszty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale to była jazda tylko po mieście. Tutaj raczej ciężko o utratę sygnału czy zasięgu. W przypadku jazdy po kraju to już może być cienko. O ile 'zwykły' sygnał łapie się na roaming między sieciami, tak transfer danych już nie koniecznie. Zwykle jest to blokowane w telefonach (roaming krajowy i zagraniczny danych) aby nie narażać użytkowników na dodatkowe koszty (oczywiście można to wyłączyć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę dzisiejsze (i wczorajsze) moje zabawy z LTE na łonie przyrody, to muszę stwierdzić co następuje:

- bez dobrej anteny można zapomnieć o normalnym korzystaniu (2km od nadajnika, drzewa po drodze...)

- z anteną 'parapetową' idzie się połączyć, ale ta kominowa chyba byłaby lepsza - teraz mam -101dBm i często zrywa połączenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy między kominową a parapetową pod względem zysku sygnału praktycznie nie ma. jedynie łatwiej byłoby ją umieścić wyżej, przez co szansa na lepszy odbiór sygnału byłaby większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mozna sie dowiedziec to wydajnosc na sektor bedzie 20-30Mbit wiec szalu nie ma jak sie wiecej osob podlaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to 'na sektor' ? Teraz ludzie osiągają parametry połączenia 50-60Mbit, to Polsat to zmniejszy ? Bo nie kumam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie do końca wiem co kolega miał na myśli. No ale nie sądzę, żeby podłączenie się 10 użytkowników do danego nadajnika spowodowało podzielenie 20-30Mb na te 10 osób (1Mb na głowę...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Zwracam się z prośbą o opinie w sprawie zestawu komputerowego do ogólnego użytkowania również pod gry. Zestaw będzie stał na widoku, więc zależy mi na tym aby się dobrze eksponował. Moja propozycja: ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI - Biały / Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE Procesor AMD Ryzen 5 7600 Zasilacz MSI MAG A850GL 850W 80 Plus Gold PCIe5.0 Biały Dysk LEXAR NM710 2TB SSD Lexar 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Ares Gaming White RGB Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III ARGB White 360 - może być coś innego nawet 420 jak wejdzie do obudowy. Obudowa - coś w tym stylu: NZXT H9 Elite Midi - nie wiem czy panel szklany na górze nie będzie robił z obudowy piekarnika jeżeli to będzie problem to może coś z tych  NZXT H9 Flow Phanteks NV-Serie NV5 White Karta graficzna - tutaj największy dylemat bo wchodzi również kultura pracy (32-34" lub do TV 50") ASROCK Radeon RX 7900 GRE Steel Legend OC 16GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Super EAGLE OC ICE 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Gigabyte GeForce RTX 4070 Super AERO OC 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Zotac GeForce RTX 4070 Ti Gaming Trinity OC White 12GB PNY GeForce RTX 4070 Ti Verto White 12GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC 12GB ASrock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White 20GB część wrzuciłem do koszyka żeby było można podlinkować https://proline.pl/?fn=koszyk      
    • Co wy z tymi qd oled. Mi się nie podobają te panele. Mają bardziej soczyste kolory ale jak światło zaświeci to czerń jest koloru kupy. Mi się podoba ta neutralność kolorów w woledach.
    • https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczne-sceny-oddaj-dokumenty-i-wynos-sie-na-ukraine-7020091382119328a
    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsystem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR, i nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Monitor powiesilem na scianie. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś w tym momencie. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...