Skocz do zawartości
magneto_o

Trądzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drogie Panie. Co polecicie na zlikwidowanie trądziku na twarzy ? Chcę wreszcie wyglądać jak człowiek i jest jeszcze parę powodów :E Nie mam zielonego pojęcia o tym, więc mam nadzieję że mi doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdego działa co innego. Od siebie polecam mocny tonik,benzacne 5% i visaxinum. Stosowane razem u mnie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To matkę trzeba będzie namówić by zabrała mnie do dermatologa. Ciotka jest kosmetyczką to też nie chce mnie zabrać do niej. Trzeba się postawić, bo chciałbym lepiej wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to trądziku nigdy nie miałem ale Dr. Queen Toomay zaleca lewatywętrzy razy dziennie ot tak na wszelki wypadek :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem kumpla, który był zawsze strasznym pryszczolem a teraz twarz jak po przeszczepie.. Używał "brevoxyl" przez 2 miesiące i wyleczył wszystkie syfy..

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ić do dermatologa i tyle w temacie, domowe/forumkowe metody w porównaniu do fachowej porady lekarza to lipa.

 

Dziękuję, dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj najpierw domowych metod, po pierwsze tonik i dobry żel do mycia żeby odblokowac pory, po drugie krem żeby nawilzyć. Pij też dziennie szklankę soku z marchewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos metod, to taką "domową" działającą na młodych chłopców kiedyś słyszałem. Podobnież posmarowanie twarzy własnym nasieniem zapobiega powstawaniu syfów. Serio tak słyszałem! Nie próbowałem oczywiście... Ale jeśli jesteś zdesperowany, to Ty możesz łapać za wszystkie sznurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na onecie było napisane, że nasionka dobrze działają na cerę - szczególnie bycze nasionko. ;) Humorystycznie napisane, ale to najprawdziwsza prawda - jednak nic o trądziku nie było.

 

Na trądzik to dermatolog, albo dieta i higiena. Można też wszystko połączyć, ale i tak g*wno wyjdzie, chyba że chcesz coś naprawdę mocnego ( Izo ). :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem kumpla, który był zawsze strasznym pryszczolem a teraz twarz jak po przeszczepie.. Używał "brevoxyl" przez 2 miesiące i wyleczył wszystkie syfy..

 

pozdr.

Kiedyś stosowałem Brevoxyl i to w połączeniu z jakimś antybiotykiem i mi nie pomógł, to kolejny dowód na to, że nie ma co się słuchać, co komuś innemu pomogło. IMO jedyne słuszne wyjście to iść do DOBREGO (to bardzo ważne) dermatologa. U słabszego zapłacisz mniej za wizytę, ale co z tego, jak bardzo możliwe, że kupę kasy władujesz w niepotrzebne leki

 

Na trądzik to dermatolog, albo dieta i higiena. Można też wszystko połączyć, ale i tak g*wno wyjdzie, chyba że chcesz coś naprawdę mocnego ( Izo ). :E

Izo wcale nie zawsze jest jedynym wyjściem (jeżeli o izoteku mówisz). Ja byłem w poprzedni poniedziałek u dermatologa, przepisał mi tetracyklinę i jakiś żel do smarowania, stosuje to od poprzedniej środy i na prawdę ogromna różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo placebo, albo po odstawieniu wszystko wróci. ;) Przykro to mówić, ale znam się - możesz też rzucić większość kosmetyków, wyciskanie i tylko dbać o higienę twarzy żelami. Przez jakieś 3 miesiące będzie lepiej niż po antybiotykach, lecz później powrót do szarej normalności.. cudowne koło aż do końca tej choroby.

Edytowane przez Fancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo placebo, albo po odstawieniu wszystko wróci. ;) Przykro to mówić, ale znam się - możesz też rzucić większość kosmetyków, wyciskanie i tylko dbać o higienę twarzy żelami. Przez jakieś 3 miesiące będzie lepiej niż po antybiotykach, lecz później powrót do szarej normalności.. cudowne koło aż do końca tej choroby.

Niewykluczone, że placebo, ale... działa :P i nie zgodzę się z tym, że wystarczą żele itd. Brałem już nie jedne antybiotyki, nie jednymi żelami myłem twarz i nigdy nie było takiego efektu.

Mogę wiedzieć "skąd" się znasz?

Edytowane przez trocha6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wiedzieć "skąd" się znasz?

 

 

No z interneta przecież :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brevoxyl stosowałem i praktycznie zero efektów. Spróbuję tych metod opisanych przez dszywala, umówię się też do dermatologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No z interneta przecież :hmm:

Autopsja?

Edytowane przez Fancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brevoxyl stosowałem i praktycznie zero efektów. Spróbuję tych metod opisanych przez dszywala, umówię się też do dermatologa.

 

Ale wiesz, że jeśli umówisz się do dermatologa to z miejsca powie Ci, że te wszystkie toniki i żele czyszczące twarz, to wielkie g*wno żeby wyciągnąć z ludzi kasę? Mi to wyjaśnił tak: żele/toniki otwierają pory, zmywają naturalną warstwę ochronną łoju(która jest potrzebna), wychodzisz na powietrze a tam spaliny, kurz itp. syf który osadza się prosto na twojej czyściutkiej skórze. :)

 

Zamiast próbować domowych porad zaczerpniętych z internetu to ruszaj dupe do lekarza. Możesz też poczekać, aż wywali Ci trądzik po którym będziesz mieć wklęsłe blizny które BARDZO trudno zwalczyć, wtedy dopiero będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo "w internecie pisali... :< ".

 

Ciekawe ilu internetowych dermatologów polecających toniki/żele wygląda tak:

923397.jpeg

Edytowane przez A.L.I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło matko ale ten koleś wygląda, pójdę do dermatologa tak wyglądać to ja nie chcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dermatolog może pomóc, ale i zaszkodzić. Zazwyczaj po takich wizytach przepisują Ci masę przesuszaczy skóry, które działają tylko na początku. Zalecam zmianę diety, pić więcej wody, codziennie oczyszczać skórę jakimś delikatnym żelem. Chyba, że to coś hormonalnego i już nic nie pomaga, no to jakiś dermatolog może coś zaradzi. Nie polecam stosowania maści, które ktoś poleca, bo na każdego działają inaczej. Wiem to z własnego doświadczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może endokrynolog mógłby pomóc bądź u kobiet ginekolog... Podobno niektóre tabletki antykoncepcyjne powodują zniknięcie problemów z trądzikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od miesiąca wcieram sobie sok z czarnego bzu w miejsca gdzie mam trądzik. Nie wiem czy to przez to że po prostu bardziej dbam o skórę twarzy czy to ten sok. Kupiłam go w aptece.

Edytowane przez Agnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Wiem, że temat niepotrzebnie odkopany przez @up, reklamę...

Ale czemu polecacie dermatologa jak jest rodzinny?

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zapytać w aptece, albo wybrać się do dermatologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeśli chodzi o obraz to moim zdaniem granie na konsoli wymaga trochę innego podejścia. Skoro na konsoli ilość detali w obrazie jest niższa ze względu na niższą rozdzielczość to powinniśmy do tego dostosować ustawienia takiego obrazu. Przede wszystkim ostrość obrazu ustawić na "0" i nie próbować wyostrzać detali których i tak nie ma pogarszając przy okazji percepcje aliasingu. Stety lub niestety większość dzisiejszych ekranów nawet na ustawieniu "0" ma nadal bardzo ostry obraz co nie ułatwia zadania. Tutaj ogólnie konsole same w sobie niedomagają i jakich byśmy sztuczek nie stosowali to niestety im będzie większy ekran i mniejsza do niego odległość tym bardziej będzie to widać. Jak czytam ze w co nowych grach dynamiczna rozdziałka potrafi spadać do 720p aby utrzymać ledwo 30 fps to jak to ma wyglądać na ekranach powyżej 32" jak nie kupka. I próby wyostrzenia tej kupki na za dużo się nie zdadzą a wręcz pogorszą sprawę. Tutaj by musiały zadziałać jakie "inteligentne" skalary znacznie lepsze od DLSS żeby z takiej niskiej rozdzielczości czarować coś porządnego. Konsole nie mają tego ani mocy. Może wersje Pro coś zmienia w tej kwestii. Skoro PC'ety ledwo dają rady to jak konsole maja dawać.
    • Najlepsze jest to, że bogaty chce być później obsługiwany przez biedaka w sklepie, restauracji, kinie wszędzie. I dla każdego ma ta samą radę, trzeba było zostać programista i iść na studia XD 
    • Rozruch imponujący. Najszybszy start ze wszystkich wtedy testowanych ale płyta nie ma za dużo rzeczy więc nie ma co ładować. Sekcja na pewno wystarczająca skoro katowanie na 7950x przez 1h w cinebench i tylko 80 stopni. 7800x3d bierze 60-80W podczas grania. W teście 7950x bierze 350W więc jest mała różnica w poborze między prockami.
    • Poczytajcie jak wyglądają cele dotyczące odejścia od węgla. Plan UE zakłada do 2050 roku neutralność klimatyczną (zrównoważenie emisji do działań jej zapobiegających lub odnawiających zużyte surowce, piszę, bo chyba też nie wszyscy rozumieją o co chodzi) w tym jest odejście od węgla w celach energetycznych i ciepłowniczych, bo to trudno zrekompensować innymi działaniami. Niemcy założyły na początku realizację tego planu do 2038 roku, w 2021 roku zadeklarowali że zrobią to do 2030 roku. Teraz muszą zmienić cel, ale dalej mają czas do 2050 roku.  Jeżeli dany kraj już teraz wyprzedza plan ogólnoeuropejski, to jak najbardziej może ten plan spowolnić. Tak właśnie mają m.in. Niemcy, którzy plany celowe na poszczególne okresy wyprzedzali, więc teraz jak trzeba zrobić krok w tył to i tak spełniają założenia planu ogólnego. Zatem znów argumenty wynikające z nieznajomości zagadnienia na który niektórzy tu próbują dyskutować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...