Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JaN008

P8P67 problem ze stanem wstrzymania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z tą płytą gdyż po wyjściu ze stanu wstrzymania nie wstaje monitor i trzeba dwa razy resetować kompa. Bios najnowszy - 1401. Oc na 4,7 ale to raczej nie ma wpływu. W biosie nie znalazłem nic co odpowiadałoby ustawieniom stanu wstrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie jestem sam :E Wczoraj zauważyłem ten sam problem na moim P8P67, obojętnie czy jest OC czy nie. Bios 1305 z tego co pamiętam :) Będę wieczorem w domu to poszperam w ustawieniach EFI :)

 

ps

Na zagranicznym portalu w recenzji P8P67 PRO trafiłem tylko na takie coś jeżeli chodzi o ten problem "Resuming from sleep/hibernate will fail when Internal PLL Voltage is enabled. Intel is working on a fix"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, kolejna wpadka :D znowu trzeba będzie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dalej podtrzymuję swoje zdanie na temat EFI i jego sposobie działania. Jednak stary BIOS to BIOS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisał kolega wyżej wnioskuje, że to nie wina efi a intela albo rewizji b2. Miejmy nadzieje, że wypuszczą sterownik albo bios, który to naprawi. Swoją drogą GB dobrze zrobił, że postawił na tradycyjny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizji B2 nie :) Bo mam płytę z wersją B3 :) Przełączenie opcji Internal PLL Voltage na Disabled pomogło. Nie wiem jaki to będzie miało wpływ na OC, mi generalnie nie przeszkadza w tej chwili bo proc na def śmiga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam B2/P67A-UD5 od giga-byta i nie ma z tym żadnych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem Internal PLL Voltage, stabilność bez zmian. Lecz problem nie ustępuje. Jakieś inne pomysły? ( oprócz rozstania się z asusem za 3 tygodnie na rzecz gb/asrocka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na domyślnych ustawieniach, bez OC. W końcu korzystając z S3 zapisujesz stan pracy do RAMu. Jeśli coś kręciłeś i nie jest na 100% stabilne, nie trzeba dalej tłumaczyć. Czasami zgryz powoduje bałagan w systemie, jakiś sterownik np. Sprawdź czy po wyjściu z S4 dzieje się to samo? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są na 100% stabilne. Hibernacja działa w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który masz bios? Uda Ci się zrobić jakikolwiek choć troszkę czytelny filmik (nawet z komórki) pokazujący zonk z S3 i poprawność S4? Chętnie powalczę z Chińczykami o weryfikację mając stosowny argument w ręku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy - 1401. Najlepsze jest to, że po wyłączeniu internal pll voltage powinno być ok. Czytałem, że u niektórych problem ustępuje ale jak widać nie zawsze. Filmik postaram się zrobić jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z tą płytą gdyż po wyjściu ze stanu wstrzymania nie wstaje monitor i trzeba dwa razy resetować kompa. Bios najnowszy - 1401. Oc na 4,7 ale to raczej nie ma wpływu. W biosie nie znalazłem nic co odpowiadałoby ustawieniom stanu wstrzymania.

 

 

No tp masz kolege :kwasny:

 

Cos mnie podkusilo zeby w przy wymienie płyty na b3,zamiast msi gd 65 wziac asusa p8p67 pro.

 

poki co biosu nie ruszalem-a na plycie jest bios 1502-oczywiscie mam dual bota :mad: (myslalem ze to juz przeszlosc),ale mocno wystraszylem sie rano.

Kompa zostawilem włączoengo bo sciagalem aktualizacje Bad Company 2,rano podchodze do kompa i nie mam obrazu choc komputer ewidentnie działa.szybki restart i nadal to samo-myslalem ze moze przy wymianie plyty cos jednak zle podlaczylem i przez noc komputer poszedl w piz... ,no ale po trzecim restarcie komp ozył.

 

szczerze mowiac nie spodziewalem sie takich niespodzianek-w MSi nie bylo tego typu problemow.

 

Moze jakies podpowiedzi co ustawic/przestawic aby wszystko bylo ok i abym nie zalowal zmiany płyty?

 

 

Nic jeszcze nie podkrecałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie jestem sam :E Wczoraj zauważyłem ten sam problem na moim P8P67, obojętnie czy jest OC czy nie. Bios 1305 z tego co pamiętam :) Będę wieczorem w domu to poszperam w ustawieniach EFI :)

 

ps

Na zagranicznym portalu w recenzji P8P67 PRO trafiłem tylko na takie coś jeżeli chodzi o ten problem "Resuming from sleep/hibernate will fail when Internal PLL Voltage is enabled. Intel is working on a fix"

 

Spróbuj wyłączyć tą opcję, u mnie co prawda nie pomogło.

 

 

Ps. pierwszego dnia uśpiłem kompa, patrzę o 3 rano a on chodzi. Sam wstał i nie było obrazu. 3 restarty i wstał. Historia lubi się powtarzać. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, proszę jeszcze o to samo dla S4 dla porównania i w poniedziałek rano piszemy raport :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Asus(lbo ktos inny),napisz moze co zrobic aby wyeliminowac dual bota-szczerze mowic ku..wica mnie juz strzela.Nie wspominajac o hibernacji. :mad2:

 

Moze to tylko jakas pierdoła a ja niepotrzebnie sie irytuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój asus P8P67 BIOS 1.41 również ma tą przypadłość z wybudzaniem się po hibernacji.

Przy okazji dopytam - czy przy wyłączonym LLC i innymi opcjami dotyczącymi zasilania CPU na monitoringu w BIOS skacze wam minimalnie napięcie CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,tyle osob ma płyty z rodziny p8p67 i zero podjecia tematu?A problem jest powazny...komputer mi nie wstaje z uspienia,do tego podwojny bot,a ostatnio byl nawet potrójny :kwasny:

 

w MSI ten problem nie istaniał...jestem wstepnie mocno zawiedziony zmiana msi na asusa. :kwasny:

 

Czy u innych to nie wystepuje?Moze jest jakis sposob na bozbycie sie ww problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Asusa. Płyty wyszły chyba w styczniu. W styczniu czytałem, że już nad tym pracują i ma wyjść nowy BIOS. Nowy BIOS wyszedł, a problem istnieje dalej. Kwiecień za pasem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie potrafią napisać poprawnie EFI. :kwasny: Nie ma co, napalili się na nowe rozwiązanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hibernacja hibernacja ja mam gorzej po wyłączeniu kompa rano nawet go odpalić nie mogę bo się załączą, kręcą się wentyle i nic się nie dzieje, dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu , wywala napis overclocking fail pres F1 bla bla , i dzieje się to mimo opcji DEF jak i OC , bios najnowszy 1401 :E

 

do tego przy tym dead start za pierwszym razem pali się dioda na czerwono odpowiedzialna za test pamięci , ta przy sockecie proca na gorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając o problemach z płytami Asusa, cieszę się, że wybrałem jednak Asrocka, choć miałem dylemat czy dobrze robię.

W Asrocku, odpukać, żadnych problemów z hibernacją, UEFI działa jak trzeba, a dual booty zniknęły wraz z najnowszym biosem.

Dziwne, że Asusowi tak cieżko idzie wyeliminowanie problemów zglaszanych im już od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem właśnie do jednego z inżynierów filmiki z S3 i S4. Poinformuję o postępach wkrótce.

 

EDIT:

 

 

It seems the user may have either enabled “Internal PLL Overvoltage”, or left it at AUTO while with CPU Turbo Ratio raised above 46X.

Please ask the user to go into BIOS, and set that option to disabled, and see how it goes.

 

Sprawdź proszę tę opcję i czekam na info czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...