Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

g00ras

Hasło administratora Windows 7

Rekomendowane odpowiedzi

Uaktywniłem konto admina przez komendę net user administrator /active:yes i nie ustawiłem żadnego hasła. Zmieniłem swoje konta na normalnego uzytkowinka wszystko działało UAC nie prosił o hasło bo takowego nie było. Zresetowałem komputer i nagle konto admina nie wiem jakim cudem prosi o hasło którego nie ustawiłem. Mam teraz problem bo nie mogę zalogować się jako admin a na swoim koncie też nic nie zrobie przez UAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, konto admin wymaga hasła - ile warte jest to konto, dające pełne uprawnienia, bez hasła, jeśli każdy może na nie wejść? - normalne konto, które czesto określa się jako admin, to nie konto admin, tylko konto użytkownika z niektórymi uprawnieniami admina (tzw konto z podwyższonymi uprawnieniami, np do instalowania programów, itp - w 7 chyba? określa się je jako konto standardowe) - konto admin z pełnymi uprawnieniami zawsze wymaga hasła, bo jego głównym zadaniem jest ustawianie uprawnień dla innych kont, jeśli więc mamy i tak jedno konto nie ma sensu uaktywnianie konta admin, bo to praktycznie nic nie daje w zakresie uprawnień potrzebnych w normalnej pracy, wystarczy wtedy wyłączenie uac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naleciałość użytkowników poprzednich Windowsów, gdzie wszyscy śmigali na domyślnych kontach admina... spróbuj moze klik

Na przyszłość - używanie konta z ograniczeniami nie powoduje, że jesteś "mniejszym haxorem"... można na takim koncie usera robić większość rzeczy... z małymi wyjątkami typu grzebanie w plikach systemowych, ustawienia uprawnień użytkowników itp... Użytkownicy linuxa od dawna o tym wiedzą - dlaczego użytkownicy Windowsa nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. Przecież po to uaktywniłem to konto żeby swoje zrobić normalnymi uprawnieniami. Hasło miałem później założyć ale widocznie samo się założyło po restarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...