Skocz do zawartości
zemm1

[PLATFORMA lga1155] OC Sandy Bridge - tylko procesory 2500K i 2600K

Rekomendowane odpowiedzi

jestem laikiem, ale sorry...

przestarzale, tragicznie napisane, wiecej na ang stronach sie dowiedzialem i jakos ciekawie opisane... i duzo rozbieznosci, pozatym, nie zalezy mi na extreme oc tylko narazie 4ghz z niskimi temperaturami (niski vcore)

 

1.18 ruszylo, leci occt temperatury ~45

 

ps. co oszukuje, occt, ktore pokazuje vcore jaki ustawiam czy core temp ktory pokazuje vcore 1,36... temperatury wyraznie spadaja przy vcore wiec chyba ten core temp jest lipny.

 

 

narazie znalazlem fixed dla 4ghz ale przy zabawie z offset nic ciekawego sie nie dzialo caly czas zmiany zeby system wstal ale teraz tak undervolt zrobilem ze bios sie wiesza :/ kurr

 

 

EDIT

fixed stabilnie na 1.18 4ghz

offset na -0.14 LLC lvl4 - w idlu 0.77-083v w stresie 1.23-1.25v

 

nie moge tego zawezic, obnizenie offsetu wiesza nawet bios z powodu za niskiego napiecia.

chce osiagnac niskie idle jak wyzej ale stres na poziomie 1.18.. jest to w ogole mozliwe??!!

 

 

EDIT

prawie osiagam efekt ktory chcialem,

100 restartow i efekt jest... mysle, ze nie ma zlotego srodka i kto co by nie napisal kazdy komputer, seria procesora, glownej zareaguje inaczej :)

 

lepiej chyba nie bedzie zaraz sprawdze, ale to juz mnie zadowala:

 

1.6ghz: 0.82V

4.0ghz 1.18V przy temperaturach 45*

 

EDIT

OCCT ruszyl na kolejnym zwiekszonym minusie :)

temperaturki jeszcze mniejsze, teraz to juz jestem zaskoczony bo vcore skacze przy tescie z 1.16 do 1.18... wczesniej fixed 1.18 bylo stabilne. ciekawe.

 

FINAL low voltage 4ghz

X.M.P wiekszosc AUTO

LLC lvl4

offset -20

wylaczone C6 itd.

wylaczone spread spectrum

temperaturki nie przekraczaja 46 stopni a jeszcze do budy wejda 3x140mm pod kontroler :)

Edytowane przez xMaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojście do optymalnych ustawień wymaga wielu testów.

100 restartów to ... bardzo mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojście do optymalnych ustawień wymaga wielu testów.

100 restartów to ... bardzo mało :)

 

dokładnie.

ale jestem zadowolony, jak na 1 dzień i pierwsze oc, niecałe 5 godzin zjechałem z tym voltage do 1.16-1.18 przy 4ghz. jest ruchome wiadomo, ale zaczynalem przy temperaturach 50* :) teraz w idlu 25-30* w stresie 45* i jeszcze dojdzie wiecej wiatraczkow i dzisiaj zostawie na noc OCCT pasta tez sie musi wygrzac :) zdam relacje jak bedzie wszystko i zobacze jaka sztuke trafilem pod 4.5ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawianie na noc nie ma sensu. Puść ze 2h PRIME95 a później codzienna praca i gry.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś linka do testów jaka jest różnica w fps (najlepiej minimalnym) przy OC 2500k ? Chodzi mi jaka jest różnica pomiędzy stock, 4.3 i 4.5 ghz? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma ktoś linka do testów jaka jest różnica w fps (najlepiej minimalnym) przy OC 2500k ? Chodzi mi jaka jest różnica pomiędzy stock, 4.3 i 4.5 ghz? Dzięki

 

To zależy w jakiej grze i przy jakiej karcie graficznej. Najlepiej zareagują gry, które w dużym stopniu bazują na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej grze i przy jakiej karcie graficznej. Najlepiej zareagują gry, które w dużym stopniu bazują na CPU.

 

Chodzi mi o to czy jakaś sensowna róznica pomiędzy 4.3 a 4.5 nie bazując tylko na fps, a także na szybkości działania systemu? Poprostu chdozi mi o to, czy jest sens kręcić na 4.5 mając 4.3.

Edytowane przez woniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos skomentowac takei zjawisko bo przysiaglbym ze wczesniej tak nie bylo. Czy normalne jest to ze w trybie offset (mam wlaczone C staty) zaraz po wejsciu do windowsa CPU-Z pokazuje maxymalne taktowanie (czyli takie jakie ustawilem na mnozniku) przez jakies minute-dwie (warto zaznaczyc ze wartosci napiecia sa +- takei jak w IDLE) i dopiero po tym czasie wskakuje na 1600mhz. I wlasnie nie jestem do konca tego pewien ale jak stawialem system wczesniej to tak nie bylo. zadnych nowych biosow nie bylo, w sumie to tylko inne nowsze sterowniki do grafiki i ramdisk (ale tego wylaczylem i tez nic). no i co powiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co powiecie ?

 

powiem, że wszystko jest w porządku. System się ładuje i dopiero po pewnym czasie przechodzi do mniejszego użycia CPU ze względu na mniejsze obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś(zapewne jakiś test), że ustawienie nieparzystego mnożnika wpływa na OC, że Sandy woli nieparzyste wartości, typu lepiej jest dać 98x49 niż 100x48, czy to jest sprawdzone w praktyce??

Edytowane przez Barsa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zmniejszylem taktowanie z 4.5 na 4.4-taka roznica mnie nie zbawi a 4.4 mam na 1.27V-zapas mocy jest tak czy inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna zestaw 2500k + ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 z dobrym chłodzeniem i zasilaczem. Jakie w miarę bezpieczne taktowanie mógłbym sobie na tym ustawić? Jakie napięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oc na chłodzeniu powietrzem (NH-D14) lepiej 2500K czy 3570K? Dodam że komp do rozrywki, na mobo mam ok 600zł w planach przeznaczyć, nie chcę wydać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie stare jak świat. A odpowiedź: zależy, do jak dużego OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie stare jak świat. A odpowiedź: zależy, do jak dużego OC...

Chciałbym tak 4.5 na powietrzu. Realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Mam problem z podkręceniem i5 2500K wraz z płytą AsRock P67 Pro3. Chodzi głównie o błędy odczytu temperatur i napięcia, przez które boję się dalej podkręcać ten procesor.

 

Czy ktoś posiada tą płytę i może się wypowiedzieć, czy normalne jest to, że:

1.w OCCT nagle spadają i za chwilę zwiększają się napięcia i po sekundzie wszystko jest w normie;

2.w OCCT zdarza się, że temperatura procesora zaczyna naglę sięgać 127 lub 122 stopni i albo zaraz spada, albo się utrzymuje do ponownego uruchomienia komputera;

3.temperatura MOBO w programie do podkręcania AXTU z poziomu windowsa jest niekiedy na minusie (ale to akurat może z 2 razy zaobserowałem);

4.Wentylator rozkręca się dopiero przy 75st.C lub nawet więcej, a nie 45 (tak mam ustawione w BIOSie). Dodatkowo przy max obrotach wentylatora ustawianego automatycznie temperatura jest wyższa nawet o ok 3 stopnie w stosunku do ustawień Full On;

5. Około 5 stopni różnicy pomiędzy odczytami OCCT i AXTU (program od płyty głównej);

6. Kolosalna różnica 5-10 st. pomiędzy odczytem w AXTU w Idle i odczytem w BIOSie (co dziwne niższa temperatura w AXTU);

7. Przy włączonych funkcjach oszczędzania energii - procesor nawet o 10 stopni chłodniejszy;

 

8. No i najważniejsze... czy normalna jest temperatura w Idle 37st (obroty wentylatora ok 450RPM). przy zmniejszonym mnożniku do 16x? I przy maksymalnym wg mnie bezpiecznym mnożniku 45x w stresie w OCCT (duże partie danych) 77 stopni(ok 2800RPM?

 

Dodam jeszcze, że używam wentylatora ze starego komputera - Scythe Infinity (czyli z obecnej podstawki 1155 to chyba odpowiednikiem będzie Scythe Mugen). Jest on przykręcony trochę na ukos, bo pomiędzy podstawkami 775 i 1155 jest troszeczkę inny rozstaw otworów (na szczęście w mojej płycie są 4 dodatkowe otwory na starsze typy wentylatorów).

Ale czy przykręcenie minimalnie na ukos zrobiłoby aż tak ogromną różnicę (ponoć na Mugenie spokojnie w Idle osiąga się około 30 stopni)?

 

Proszę pomóżcie mi bo się zaraz tak zirytuje, że całego kompa przez okno wyrzucę Nie wiem, czy wywalić tylko MOBO, czy po prostu wymienić wentylator na dostosowany do podstawki 1155?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak 4.5 na powietrzu. Realne?

Spokojnie, jeszcze przy tym taktowaniu i w miarę dobrej sztuce będzie chłodniejszy niż 2500k na 4.5 Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie czy normalna jest temperatura w Idle 37st (obroty wentylatora ok 450RPM). przy zmniejszonym mnożniku do 16x? I przy maksymalnym wg mnie bezpiecznym mnożniku 45x w stresie w OCCT (duże partie danych) 77 stopni(ok 2800RPM?

 

Wentylator: Scythe Infinity.

Procesor: i5 2500K podkręcony do 4500Mhz

 

Proszę pomóżcie bo nie wiem, czy zmieniać wentylator na Scythe Grand Karma Cross (zależy mi na ciszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77C jest akceptowalne. Tyle masz przy OCCT. W codziennej pracy tyle nie uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

77C jest akceptowalne. Tyle masz przy OCCT. W codziennej pracy tyle nie uzyskasz.

 

Dla mnie też jest akceptowalne, tylko chodzi o to, czy tak wysoka temperatura przy tym chłodzeniu i podkręconym procku i5 2500K tylko do 4500Mhz to normalka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim i5 2500K przy taktowaniu 4,7Ghz mam w stresie ~70 stopni. Chłodzenie SPC Fortis + 2 wentyle Corsair SP120 Quiet Edition (bez PWM). Pasta AC MX-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo core mam domyślnie ustawione bodajże 3.8/3.7/3.6/3.6 w kolejności dla rdzenia ( i5 3570k ) przy oc np do 4.5 ustawić w po równo czy również stopniując ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...