Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Antares

sprzęt komputerowy-ile traci na wartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Założyłem temat w tym dziale bo to ma być luźna pogawędka.

Mam zamiar kupić laptopa za 4000zł, ale jakoś ostatnio szkoda mi pięniędzy. Pamiętam jak 4 lata temu kupiłem jednostke centralną za 1800zł a pół roku poźniej taką samą mogłem kupić za 1150zł. Zastanawiam się ile taki laptop może być wart za rok? 3000zł? czy mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależ od tego w jakim stanie będzię laptop po roku użytkowania. Mniej się traci kupując coś tańszego, ale to logiczne. Ja kupiłem swojego laptopa za 1600zł, po roku sprzedałem za 1350. W przypadku tak drogie sprzętu i średniej jakośći komputera po roku może być wart mniej niż 3000tys złotych. Po drugie czekać i nic nie kupywać można w nieskonczoność. Kupujesz, eksploatujesz i traci swoją wartość, ale ty zyskujesz przyjemność itp. Ew. kupujesz, nieeksploatujesz - komp traci na wartośći, a ty zły.

 

Może przejedz te 4000tys złotych, jedzenie za rok tańsze nie będzie, jedynie droższe, więc zaoszczędzisz. Co do przyjemnośći z jedzenia to ja czerpie bardzo dużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

Witam

Założyłem temat w tym dziale bo to ma być luźna pogawędka.

Mam zamiar kupić laptopa za 4000zł, ale jakoś ostatnio szkoda mi pięniędzy. Pamiętam jak 4 lata temu kupiłem jednostke centralną za 1800zł a pół roku poźniej taką samą mogłem kupić za 1150zł. Zastanawiam się ile taki laptop może być wart za rok? 3000zł? czy mniej?

 

za rok - 1500zł może nawet mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputery są raczej kiepską lokatą kapitału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok - 1500zł może nawet mniej

laptop za 4000 po roku warty będzie 1500?? sory za głupie pytania ale ostatnio wypadłem trochę z tematu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-60% utraty wartości w ciągu roku, nie dotyczy sprzętu kupowanego przy dolarze za 2 złote w 2008 :lol2: Najmniej tracący na wartości sprzęt komputerowy produkuje Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarinho

Komputery są raczej kiepską lokatą kapitału.

Chyba, że uda się kupić starego IBM, potrzymać 30 lat na strychu i odsprzedać do muzeum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop za 4000 po roku warty będzie 1500?? sory za głupie pytania ale ostatnio wypadłem trochę z tematu. :)

1500 mniej... Czyli 4000-1500 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptop za 4000 po roku warty będzie 1500?? sory za głupie pytania ale ostatnio wypadłem trochę z tematu. :)

 

to jest przepaść? A co powiesz na zakup w 2003 roku 9800pro za 2200zł w 2005 ta sama karta za 400zł ;) Albo chyba najwiecej spadkowa karta GX2 7950 czy jakoś tak. w ciągu 2 lat stracila tak na oko z 600% wartości na rynku ;) Ale czasami zdarzają się plusowe koninktury. Np moja poprzednia karta GTX 260 216 Gainward golden Sample kupiłem ją w grudniu 2009 i gdzieś tak do listopada 2010 byla zamiast tańsza to droższa o ponad stówe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo chyba najwiecej spadkowa karta GX2 7950 czy jakoś tak. w ciągu 2 lat stracila tak na oko z 600% wartości na rynku ;)

Trzeba było dopłacić 500% jej początkowej wartości żeby ktoś ją wziął? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup za 2000 zł, a jak się zużyje po paru latach to kupisz nowy znowu za 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest przepaść? A co powiesz na zakup w 2003 roku 9800gt za 2200zł w 2005 ta sama karta za 400zł wink.gif

 

 

A gdzie ty widział 9800GT w 2003 roku scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w firmach istniało coś takiego jak "amortyzacja".

 

nie pamiętam dokładnych cyfr, ani nie jestem pewien czy przepisy się zmieniły,

ale chodziło o ot, że po bodajże 5 latach(wedłog odpowiedniej klasyfikacji) odprowadzania "stosownej opłaty" zaklasyfikowany sprzęt jest uznawany za "uległ zniszczeniu" mimo ze dalej jest sprawny ale już nie musisz za niego płacić i możesz go oddać komuś za złotówkę jak ci się podoba...

powodzenia w kupie takiego kompa za tyle samo :E

 

przynajmniej kiedyś tak było, powiedzcie jak pieprze głupoty ;)

 

edit:to miało coś wspólnego z płaceniem podatku jak to chciałeś sprzedać czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty widział 9800GT w 2003 roku scratchhead.gif

 

 

Coś Zigu ostro pomieszał. 9800 GT nawet w 2005 to chyba marzenie inżynierów było :E

 

88GT http://pclab.pl/art29453.html

 

popieprzylo mi się z pro. Zn myslalem o tym radku, a wpisalem końcówke gt :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

popieprzylo mi się z pro. Zn myslalem o tym radku, a wpisalem końcówke gt :E

 

Teraz ta karta jest sprzedawana za psie pieniądze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo chyba najwiecej spadkowa karta GX2 7950 czy jakoś tak. w ciągu 2 lat stracila tak na oko z 600% wartości na rynku ;)

 

czyli co? trzeba było dopłacać aby się jej pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak o stracie piszecie, to 3 lata temu kupiłem myszkę razer lachesis za 179zł. Dzisiaj patrze w empiku a ta sama myszka za 249zł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak Panowie, laptop za 4000 po roku będzie warty ~ 2500zł? Za jaką cenę opłaca się kupić laptopa tak aby najmniej stracił na wartości. Laptop potrzebny mi jest na studia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest strata moja płyta główna którą kupowałem rok i 1 miesiąc temu jest w tej chwili droższa niż ja wtedy zapłaciłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego 88gt (kupionego za ponad 6 stów) nikt nie chce za 170 zyli wziąć :(

 

A moj 8800Gt padl po prawie 2 latach i dostalem zwrot ~750zl za niego, a w sklepie nowy 350zl :E.

 

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej... ROX :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie obiektyw do lustrzanki np. Canon L :D . Napewno mniej stracisz na nim niż na laptopie, zresztą teraz elektronika bardzo szybko tanieje i się kupuje sprzęt na teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...