Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kelam

[Modernizacja] 600zł starego pc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jako że ostatnio wpadło mi trochę grosza, postanowiłem ulepszyć swojego pc. Pod kątem gier ofc. W obecnej konfiguracji(jeśli chodzi o nowsze gry) mogę pograć w najlepszym razie w Wiedźmina (średnie detale,1024 x 768 - fps 30-40) Do wydania mam 600 zł, no maksymalnie 700.

Paramatery:

Procesor : Core 2 Duo E4300 1.8.

Karta Graficzna : Geforce Gainward 9500gt DDR2 1Gb.

Pamięć Ram : 4Gb DDR2 Kingston (400mhz chyba).

Płyta Główna : ASUSTeK P5VD - VM/SI (Chipset VIA.

Zasilacz : Fortron ATX - 300PNF 300W.

Chciałbym osiągnąć taką wydajność, żeby móc pograć na średnich detalach w Wiedźmina 2 czy D3 który wyjdzie niebawem.

Z góry dzięki :f.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sprzedaj procesor(ok 100zł)+kartę(ok100zł)+zasilacz(ok 30zł)

w ten sposób masz +/- 900zł

kupujesz procesor lepszy, np Q6600 za 300-350zł

gtx460 768mb ok 450zl

i zasilacz to starczy jakiś seasonic 500w koło 200zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na na Twoim miejscu najpierw wypróbowałbym proca pod względem OC.

Rozkręć wentylator na np. 80% i zobacz (temperatury max 65-80 pod orthosem) ile potrzebuje papu (napięcie), by osiągnąć 3ghz.

Spróbuj, a dalej zobaczymy, bo może się okazać, że pójdzie na 3,6ghz (choć pewnie na niskim napięciu max 3,3ghz), a wtedy można kupić np. hd6790 + chłodzenie proca i jakiś zasilacz.

Tak poza tym, to chyba lepiej wycisnąć z dwujajowca ostatnie poty (np. 3,3ghz), bo nikt go nie kupi w dobrej cenie, a potem kupić ewentualnie quad'a.

Edit:

Cholera, nie zauważyłem płyty głównej.

Na chipie via chyba nic nie osiągniesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciężko to będzie reaktywować () a za 700pln nie złożysz całej platformy + gpu + psu.

płyta główna to straszna kaszanka, bez obsługi e6x50, q4 i c2d 45nm. i pewnie zerowe OC. jedyne rozsądne wyjście to zakup tego e6600 (65nm)

http://allegro.pl/intel-core-2-duo-e6600-2x2-4ghz-gwar-f-vat-i1552118175.html

e4300 za jakieś 100pln powinieneś jeszcze sprzedać więc wymiana proca 100pln

grafika: tu coś co nie wymaga mocy z PSU, szukaj hd4770 za 200-250pln. stara grafika też na alledrogo za 100pln.

podsumowując: za 250pln masz sprzęt który obsłuży w2 i d3 w obecnej rozdzielczości i średnich detalach. więcej kasy nie ma sensu ładować w ten sprzęt.

p.s. tu masz gpu które powinno się sprzedać do 230-240pln, na gwarancji:

http://allegro.pl/xfx-hd4770-512-ddr5-pcie-lepsza-od-hd4850-i1551467936.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E4xxx miały problemy z OC powyżej 3,2, sztuki chodziły na 3,5, ale szału nie było.

Płyta nie wspiera pamięci 800, stąd wątpię w jej wysokie możliwości OC.

Ja bym się skłaniał do sprzedaży całości (płyta + proc + grafika + zasiłka) i polowanie na używkę na s.775 + odpowiednia karta, może być wspomniany wyżej GF 460.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby obsługuje fsb 266 oficjalnie, to może 333 wyciągnie...

Trzeba spróbować, bo jak będzie miał te 2,7ghz, to może się pokusić o coś pokroju 8800gt + chłodzenie + zasiłka.

Najlepiej byłoby sprzedać sprzęt, bo nie ma on przyszłości, tylko nie wiem, czy będą chętni w dobrej cenie, bo te podzespoły to same "suchary":

słaba zasiłka, beznadziejne MoBo, grafika to słaby kotlet, a procesor już lekko przestarzały... (niby te 3ghz pociągnie, ale to już nie tak dużo, jak 3 lata temu...)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie 3? Ja swojego poprzedniego proca (E6300) brałem pod koniec 2006 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie 3? Ja swojego poprzedniego proca (E6300) brałem pod koniec 2006 roku :)

Czy to ważne?!

Czepiasz się...

2,3, czy 4 lata temu to był wystarczający sprzęt, a teraz już lekko słaby. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o skalę, 2 lata to generacja sprzętu.

Wymagania nie rosną aż tak bardzo (pomijając twory pokroju Crysisa), ale równocześnie z nimi rośnie dostępność monitorów o większej domyślnej rozdzielczości i ilość dodatkowych efektów specjalnych. Nawet teraz, jeśli wyłączysz większość upiększaczy, zastosujesz normalną rozdziałkę, to 3GHze i 8800GT w średnich daje radę :)

A przecież licząc 8800 -> 9800 -> GT250 -> 4xx -> 5xx, kilka generacji sprzętu za nami.. (analogicznie dla ATI/AMD).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moja propozycja pod względem gier:

Zasilacz Seasonic 500w 170zl + GTS 450 512MB Gainwarda lub Palita za 330zł + delikatne OC procesora przynajmniej do 2.4. Na jakiś czas zreanimuje mu to sprzęt do pogrania w nowsze gry

Ew dozbieraj jeszcze 500/600zł, a bedziesz mógl wymienić cały sprzęt na coś naprawde fajnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ew dozbieraj jeszcze 500/600zł, a bedziesz mógl wymienić cały sprzęt na coś naprawde fajnego

Czyli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli?

Athlon II X3 435 BOX 230zł

Gigabyte 770T-UD3L 210zł

GoodRam 4gb DDR3 Dual Chanel 1333MHz 160zl

Samsung 500GB 7200rpm 16MB F3 130zł

Gainward/ Palit GTS 450 512DDr3 330zł

Zasilacz: Seasonic 500w 170zł

Nagrywarke i obudowe do przelożenia ze starego kompa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem tak jak radził kolega z góry, tj.mam zamiar dozbierać do lepszego sprzetu... ale przyszedł mi do głowy pomysł na tymczasowe rozwiązanie (Wiedźmin wychodzi za pare dni i chociaż na minimalnych chcialbym pograć a z 9500gt to raczej kiepski pomysł) - mianowice w necie znalazłem nową karte graficzna o b. małym poborze prądu (ważne bo mam kiepski zasilacz (w 1 poście podałem)) i (chyba) zdecydowanie większej wydajnośći wzgędem 9500gt 1Gb ddr2. Chodzi mi o radeona hd5670 http://www.gral.pl/Asus+HD5670+1024MB+PCI-E_872.html gddr3 można kupić za 250 zl, a gddr5 za około 280. Moje pytanie brzmi - czy był by to opłacalny zakup (pod względem wydajnośći) biorąc pod uwagę fakt że z powodu kiepskiej płyty nie będę wstanie podkrecić nic a nic procesora? Czy 1.8 ghz wystarczy do tej karty? Nie bedzie tzw. "wąskim gardłem"? Jeśli tak, to jaką inna karte proponujecie? Wiem że hd4670 również mało pobiera prądu ale jest jednak zdecydowanie wolnieszy niż hd5670. I czy zasilacz Fortron ATX - 300PNF 300W napewno da radę(4 letni i cały zakurzony? Dodam że jest to sytuacja przejściowa (sprzęt bedzie wymieniany jak ogarnę z $) i nie chciałbym wydawać na kartę wiecej niż 300 zł.

Proszę o poradę i pomoc w ww. kwestiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadnych sugestii? Nawet najmniejszych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...